Як почати переговори
% Revechka, автор JustLady.
%
%
%
% Переговорний процес складається з п'яти ключових етапів: вступ в контакт, виявлення потреб, презентація, робота з сумнівами і запереченнями і фіксація домовленостей. Кожен із кроків має свої цілі і завдання, але саме вміння грамотно розпочати переговори в чому забезпечує успіх наступних етапів ділового спілкування.
% Статті за темою «Як розпочати переговори»
%
% Як провести правильно переговори
%
% Як правильно вести переговори
%
% Як провести переговори
%
% Будівництво кар'єри: з чого почати новачкові
%
% Відома фраза американського президента Ейзенхауера, яка звучить як: «У вас ніколи не буде другого шансу справити перше враження», підкреслює важливість такого етапу переговорів, як вступ в контакт. Від першого враження, виробленого на співрозмовника, часом залежить успіх багатомільйонних угод. Існує безліч позицій з даного питання, однак всі фахівці в області ведення ділових переговорів сходяться на тому, що у першого етапу є кілька ключових завдань.% Одним з найважливіших завдань першого етапу переговорів є демонстрація володіння етикою ділового спілкування. Це і обмін візитками, і грамотне уявлення себе і компанії, і знання імені та по батькові осіб, з якими вам належить вести переговори. На цьому етапі важливо позиціонувати себе як рівного співрозмовника, що володіє нормами ділового спілкування.
Друге завдання даного етапу переговорів - позначення мети бесіди. Мета і формат бесіди позначає сторона, яка ініціювала переговори. Для того, щоб запропонований вами формату не викликав спротиву - поясніть вигоди саме такого спілкування. Наприклад, ваше бажання ставити питання, може бути сприйнято співрозмовником, як непотрібне цікавість. Але варто вам пояснити, що ці питання дозволять вам зробити найбільш вигідне для компанії пропозицію, і співрозмовник змінить своє ставлення до проявленій вами інтересу.
Третє завдання етапу «вступ в контакт» - це айсбрейкінг. Цей американський термін давно прижився в середовищі коучів і бізнес-тренерів. «Айсбрейкінг» в дослівному перекладі означає «зламати лід», вживаючи цей термін ми будемо говорити про прийоми, що дозволяють привернути до себе співрозмовника. Таким «криголамом» може стати заздалегідь підготовлений комплімент, вдалий жарт, цікава невелика історія, пов'язана з загальними діловими інтересами. Універсальної є техніка «малої бесіди». Це коротке висловлювання з боку ініціатора переговорів, питання до другої сторони і резюмування сказаного. Мала бесіда дозволяє налагодити діалог і зняти відчуття первинної напруги.
Грамотно проявивши ініціативу на першому етапі переговорів, ви зможете зберегти її протягом всієї бесіди. Це допоможе вам уникнути маніпуляцій з боку співрозмовника і представити вашу пропозицію максимально виграшним чином.
Теги: контакт, переговори, вступ
Офісні інтриги в рідному колективі
% Sestr, автор JustLady.
%
%
%
% Кожен з нас рано чи пізно стикався з офісними інтригами в рідному колективі і знає, наскільки це неприємно. Причиною такого явища стає заздрість, бажання підсидіти або опорочити людину в очах начальника і колективу. Інтригани, як правило, люди певного складу характеру, який вони приховують за удаваним добродушністю, привітністю і доброзичливістю. Вам необхідно виробити свою стратегію поведінки, щоб не стати жертвою таких офісних інтриганів.
% Статті за темою «Офісні інтриги в рідному колективі»
%
% Інтриги в офісі: чи всі виживуть?
%
% Як ставитися до інтриг колег
%
% Як не стати жертвою інтриг
%
% Вижити в жіночому колективі
%
Завжди відкрито висловлюйте свою точку зору, особливо при всіх, на нарадах і планірках. Намагайтеся не обговорювати нагальні проблеми ні в курилках, ні у вузькому колі. Якщо під час обговорення робочих питань ви не згодні з чиєюсь думкою, то говоріть про це відразу і обгрунтовуйте свою точку зору, щоб вас не могли витлумачити двояко.
Якщо вам в голову прийшла гарна ідея, здатна підвищити продуктивність праці або якість своєї продукції, що не діліться нею в кулуарах, донесіть її відразу до людини, яка може прийняти рішення щодо її реалізації.
Візьміть за правило не вести пусті розмови з записними пліткарками, тримайтеся від них подалі. Довіряйте всім, але не тримайте до себе надто близько тих людей, які старанно набиваються вам у друзі, лестять і захоплюються вами. Чим більше ви дасте їм, і чим більше будете допомагати таким людям, тим важче для вас виявиться їх зраду.
Не виносьте на загальне обговорення свою особисту життя, не діліться ні щастям, ні проблемами в ній. Особисте життя, зазвичай, найболючіше місце, за яке інтриган може вас вкусити, не давайте йому такої можливості.
Якщо у вас стався на роботі прикрий промах, не слід приховувати його від начальства. Не чекайте, коли хтось доповість про нього замість вас, відразу ставте до відома свого керівника.
Ви повинні чітко розуміти, що на роботу ви ходите не для того, щоб бути залученою в інтриги. Грамотно, швидко і якісно виконуйте свою роботу, не втрачайте даремно час в обговореннях і ваше старанність буде винагороджено незважаючи ні на які інтриги заздрісників.
Теги: колектив, життя, офіс, інтрига, заздрісник
Як побудувати команду
% Елеонора Коврижка, автор JustLady.
%
%
%
% Сучасне підприємство, що має розумного і активного керівника та колектив, який діє, як одне ціле, приречене на успіх. Саме такі команди є в тих компаніях, які заробляють сьогодні шалені гроші, наприклад Samsung, Apple, Bosch та інші.
% Статті за темою «Як побудувати команду»
%
% Як побудувати спілкування з колегою-чоловіком
%
% Як побудувати кар'єру і не надірватися
%
% Як сподобатися співрозмовнику. Поради фахівців
%
% Високопрофесійні люди, які добре орієнтуються в сфері ринкових відносин, ситуацій на ринку послуг і товарів, можуть правильно прокладати шлях до реалізації цілей компанії, забезпечувати розвиток і успіх бізнесу. Причому працюють вони спільно рука об руку. Побудувати таку команду нелегко. Для цього треба знати хоча б загальні принципи її створення.% Починати формування команди з «нуля» необов'язково. Налагоджена команда - вона, як живий організм росте і вдосконалюється. Головна умова - наявність у команди грамотного, знаючого лідера, який здатний повести за собою.
Основний стрижень відносин між лідером і згуртованим колективом - взаємна довіра, яке є запорукою успіху в будь-якій справі. Тому команда зазвичай довіряє наказам свого лідера. Лідер же повинен грамотно структурувати організацію всієї роботи.
У команді повинна чітко діяти ієрархія. Проте всі її члени повинні мати право висловити свою думку і спільно вирішувати виниклі проблеми. Кожен співробітник відповідає за певну ділянку роботи і відчуває свою частку відповідальності за спільну справу. А так само він чітко знає, що йому робити в тій чи іншій ситуації, як йому вирішувати поставлені завдання, вміє зробити висновки з помилок - своїх або чужих.
Завдання лідера - поставити реальні цілі і зорієнтувати на них команду, потім стимулювати її на досягнення результату, вироблення оптимальних рішень. Лідер зобов'язаний вселяти в свою команду оптимізм.
Для добре злагодженої команди подолання труднощів стане лакмусовим папірцем її дієвості. Навіть якщо в критичній ситуації здається, що шансів на перемогу немає, лідер зобов'язаний спонукати співробітників до дії. Довести своєму колективу, що вони все можуть, шанси є, і вони будуть переможцями.
Робота в команді повинна залучати кожного члена колективу. Тому лідер повинен регулярно заохочувати своїх працівників за хорошу працю, за винахідливість та ініціативу.
Теги: робота, трудність, подолання, формування, досягнення
|