Шпигунські пристрасті: Мата Харі
% Марина Малиновська, автор JustLady.
%
%
%
% Цю жінку оточував флер таємничості і скандального уваги протягом усього життя. І після смерті вона змушує говорити і сперечатися про неї. Чарівна і дотепна, авантюристка, куртизанка, танцівниця, родоначальниця сучасного стриптизу, вона увійшла в історію зовсім не тому. Саме вона дала ім'я жіночому шпигунству і ім'я це донині залишається загальним - Мата Харі.
% Статті за темою «Шпигунські пристрасті: Мата Харі»
%
% Мата Харі: родоначальниця сучасного стриптизу
%
% Вплив танцю живота на жіноче здоров'я
%
% Легенди епохи: Грета Гарбо
%
% Грета Гарбо: історія шведської Попелюшки
%
Дівчинку з родини розбагатів капелюшника з голландського міста Леервардене звали Маргарита Гертруда Зелле. Датою її народження називають 7 серпня 1876. Історія її заміжжя, як і все те, що сталося з нею далі, була дивною і трагічною: армійський офіцер МакЛеод дав несерйозне оголошення про пошук супутниці життя в газети. На це оголошення відгукнулася 18-річна випускниця монастирської школи Маргарита.
Вони одружилися. У цьому шлюбі у них народилося двоє дітей - син Норман (загиблий в дитинстві від отруєння зловмисником) і дочка Джинн. Сім'я Маклеод прожила кілька років у колонії в Азії, потім повернулася до Голландії. Шлюб не був вдалим: Маргарита фліртувала з офіцерами за місцем служби чоловіка, він у свою чергу також не зберігав їй вірність, до того ж бив і принижував дружину. У 1904 році Маргарита тікає від чоловіка в Париж. Саме в цьому місті з дружини заштатного голландського офіцера вона перетворилася на спокусливу танцівницю Мата Харі - під цим ім'ям, що означає в перекладі з малайської «око дня» або «ранковий промінь», вона й увійшла в історію. Мата Харі танцювала напівоголеної, розповідаючи всім про те, що танцям, якими вона підкорили Париж, навчилася у своєї матері, що служила в індуїстському храмі.
Зовнішність і сексуальність Мата Харі (ніжне тіло, очі з поволокою, прекрасна пластика) залучали до неї величезна кількість високопоставлених шанувальників. Мата Харі була громадянкою Голландії та могла подорожувати країнами Європи, заводячи один роман за іншим. Вона воліла впливових покровителів з урядових кіл, вищого офіцерського складу. Та й просто красені у військовій формі цілком могли розраховувати на її прихильність.
Саме через численні і заплутаних особистих зв'язків Мата Харі накликала на себе підозри в шпигунстві. Французька поліція зібрала цілий том свідчень про те, що Мата Харі шпигує на користь Німеччини. Проте справжніх доказів у справі не було. За винятком флакончика з «невидимими» чорнилам, що опинилися в підсумку протизаплідними ін'єкціями, і розповіді якоїсь дами, що нібито Мата Харі сама зізналася їй у тому, що вона і є той самий агент Х-21, який працював на німців. Фігурували в матеріалах слідства й гонорари, отримані нею з різних джерел.
Мотиви, з яких Мата Харі могла вести шпигунську діяльність, і донині залишаються таємницею: вона не потребувала грошей, у неї була слава і безліч шанувальників (ніхто з них, втім, так і не вберіг її від суду і розстрілу). Вона могла працювати на Німеччину, бажаючи помститися Франції, в якій після свого приїзду пережила чимало гірких років. Але, швидше за все, авантюризм і бажання перетворити життя на гострий, ризикований і повний задоволень спектакль рухали нею.
Арешт Мата Харі був проведений в Парижі 13 січня 1917. Вона трималася на суді зухвало, пояснивши, що є космополітка і може спілкуватися де хоче і з ким хоче, слідуючи своїм переконанням. Вона була засуджена до смертної кари, як винна в шпигунстві проти Франції. Мата Харі відмовилася визнати себе вагітною від одного зі своїх коханців - Клюні (це могло б її врятувати) і три місяці у в'язниці поводилася як звичайно безжурний і стійко.
У день розстрілу Мата Харі виглядала елегантно. На місці розстрілу вона висловила прохання, щоб їй не зав'язували очі і не пов'язували ноги. Зуави, які повинні були привести кару у виконання, були вражені силою духу цієї тендітної жінки. Чи це так, але одна з версій свідчить, що всі кулі, випущені у Мата Харі, лише ледь зачепили її, за винятком однієї, що потрапила їй в серце.
Що в історії про Маргариту Зелле, відомої під ім'ям Мата Харі, правда, а що вигадка до цих є джерелом пильного вивчення. На її батьківщині в Голландії Мату Харі шанують, як героїню, відмовляючись вірити, що ця талановита і волелюбна жінка могла бути германської шпигункою, і закликаючи Францію переглянути справу Мати Харі.
Теги: біографія, пристрасть, харя, шпигунка
Загадкова доля Френка Сінатри
% Віра Яковлева, автор JustLady.
%
%
%
% В історії життя одного з найзнаменитіших співаків двадцятого століття було чимало загадок. Біографи Френка Сінатри досі сперечаються, чи був "Френкі-голос", як називала його публіка, пов'язаний з найбільшим мафіозним кланом Америки, очолюваними Аль Капоне. А так само про те, яка вища сила завадила співакові у розквіті років вчинити заплановане самогубство, коли його кар'єра і особисте життя пішли на дно @. @
% Статті за темою «Загадкова доля Френка Сінатри»
%
% Аукціони речей знаменитостей
%
% Найзагадковіші татуювання зірок
%
Він був єдиним і обожнюваним дитиною італійських емігрантів - боксера Мартіна і перекладачки Доллі. Незважаючи на материнську турботу і любов, з самого дитинства Френкі Сінатра задавав батькам спеку. Зі школи його вигнали як забіяки, до того ж не встигає з багатьох предметів. Прижитися на посаді кур'єра у задиристого Френка теж не вийшло. За "свого" хлопця прийняв лише музичний світ: перші свої заробітки Сінатра отримав, граючи в барах на укулеле - маленької гавайської гітарі. Незабаром від музики він перейшов до вокалу, і ось на цьому терені відразу домігся великого успіху. Голос у італійця-хулігана виявився просто медовим, до того ж грамотний вибір репертуару притягував глядачів. У двадцять років Френк Сінатра виграв престижний конкурс молодих виконавців, який проводила одна шановна в Штатах радіостанція. Після цього разом зі своєю групою він відправився в турне.
Однак справжня слава прийшла до Синатре після його переходу в оркестр Томмі Дорсі. Тут-то з'ясувалося, що на голос багатообіцяючого співака ідеально лягають джазові та свінгові композиції. Так Френк став крунеров (у перекладі з англійської - "муркоче"), внісши величезний внесок у це естрадно-вокальне перебіг. Гастролі і виступи в складі оркестру понеслися для Сінатри з калейдоскопічною швидкістю. Його запальний норов періодично давав про себе знати, підігрівалось напруженим графіком роботи. Так, одного разу, в запалі гніву Сінатра розбив об голову ударника з оркестру скляний графин.
Незважаючи на дивацтва в поведінці, Френк Сінатра швидко став всенародним улюбленцем. Звичайно, в першу чергу-улюбленцем прекрасної статі. Він і сам був не проти скористатися підвищеною увагою жінок. Незважаючи на ранню одруження на подрузі дитинства Ненсі Барбато, незважаючи на наявність трьох дітей - сина і двох доньок - Френкі крутив романи і заводив знайомства направо і наліво. У підсумку дружина знаменитого Голоси, втомившись від подібного життя, подала на розлучення. Френк не тільки не заперечував, але і підстьобував Ненсі до цього кроку. Причина крилася в знаменитій актрисі Аве Гарднер, з якою у Сінатри в самому розпалі був бурхливий роман.
Незабаром після розлучення з Ненсі все пішло шкереберть. Фатальна жінка Ава, так само, як і сам Френкі колись, не соромилася заводити інших коханців. Додатково до всього, його затребуваність стрімко почала зменшуватися: студія MGM розірвала з ним контракт, новий ніхто укладати не поспішав. Концерти в Нью-Йорку були скасовані, на радіо Синатру більше теж ніхто не чекав: в моду входили інші співаки. У тридцять з невеликим, коли у деяких кар'єра тільки починається, у Френка Сінатри вона, здавалося, закінчилася назавжди. Жити було більше нема чого. І він зважився на самогубство.
Ніхто не знає, хто або що перешкодило цьому відчайдушного кроку. Однак факти такі: Сінатра подолав кризу. А через кілька років його справи знову різко пішли в гору. Він знявся в ролі другого плану в картині "Відтепер і на віки віків" - і отримав за нього "Оскар". Він повернувся на сцену, і його нові хіти підкорили публіку сильніше колишніх. Він знову став зустрічатися з жінками, і серед його перемог виявилися Мерилін Монро та інші знаменитості того часу. До самої смерті від серцевого нападу у віці 82 років він залишався улюбленцем народу. У числі шанувальників Сінатри опинилася сім'я Кеннеді і Папа Римський. А ще @.@ Сам Аль Капоне, глава мафії. Подейкували, що Френкі, що не забув свої італійське коріння, був замішаний у багатьох справах мафіозного клану. Довести ж вдалося тільки його причетність до нелегального грального бізнесу. А непрямим доказом став легендарний "Хрещений батько", в якому фігурує співак Джонні, наближений до клану Аль Капоне. Кажуть, автор всього лише поміняв на Джонні ім'я Френкі @.@
Теги: мафія, доля, ава, співак, Мерилін, аля, Френк, Капоне, що Гарднер
|