Легенди століття. Маргарет Мітчелл

% Саша Свєтлова, автор JustLady. % % %
������� ����. �������� �������
% Складно знайти людину, яка б не дивився фільм «Віднесені вітром» з приголомшливою Вів'єн Лі і Кларком Гейблом в головних ролях. Історія кохання, описана в однойменній книзі, стала близькою мільйонам людей у ​​всьому світі, а самого автора - американську письменницю Маргарет Мітчелл - прославила на багато століть в історії світової літератури.
% Статті за темою «Легенди століття. Маргарет Мітчелл » %
Легенди століття. Маргарет Мітчелл
% Легенди століття: Маргарет Мітчелл %
Легенди століття. Маргарет Мітчелл
% Маргарет Мітчелл. Створити легенду %
Легенди століття. Маргарет Мітчелл
% Дієта Маргарет Тетчер %
Легенди століття. Маргарет Мітчелл
% Мата Харі: родоначальниця сучасного стриптизу %

Американська письменниця Маргарет Мітчелл народилася 9 листопада 1900 в Атланті (штат Джорджія). Батько Маргарет і її брат Юджин складалися в місцевому історичному суспільстві, крім того, обидва діда Маргарет брали участь у громадянській війні. Тому діти в сім'ї Мітчелл з самого дитинства насичувалися атмосферою вечорів, проведених дорослими за довгими бесідами про історію Америки.

Письменництвом Маргарет захопилася ще в школі. Вона писала п'єси про далекі екзотичних країнах. П'єси з успіхом йшли в місцевому шкільному театрі. Після закінчення школи та коледжу Маргарет зайнялася журналістикою. Писала вона в основному на історичні теми в газету «Атланта Джорнел». Маргарет мала славу дівчиною з характером, яка нікому не дозволяла собою керувати. Вона навіть опублікувала феміністичний маніфест і сфотографувалася для одного журналу в непотрібному для того часу вигляді - чоловічому костюмі, ковбойському капелюсі і чоботях, ніж жахливо шокувала деяких родичів і громадськість.

Приблизно в цей же час Маргарет вперше вийшла заміж. Її обранцем став Беррі Апшоу. Апшоу мав репутацію разгільдяя. Цим він і привертав Маргарет, вона пішла проти думки сім'ї, суспільства, моральних засад того часу. Після весілля з'ясувалося, що Апшоу захоплюється випивкою більше, ніж могла собі уявити Маргарет. Він навіть почав бити її, тому шлюб їх тривав недовго, всього 10 місяців. Маргарет стала першою в своїй сім'ї жінкою, наважилася на розлучення.

Пропрацювавши в газеті ще три роки, Маргарет вийшла заміж за Джона Марша. Чоловік попросив Маргарет залишити роботу, і вона погодилася. Почалася її розмірене сімейне життя. Але навіть вийшовши заміж, Маргарет не залишила письменство.

З 1926 по 1936 Маргарет працювала над романом, який прославив її в наслідку - «Віднесені вітром». Вважається, що образ головної героїні, настільки улюбленої американцями, - Скарлетт, багато в чому списаний з самої Маргарет. Можливо, це і так, хоча сама Маргарет заперечувала схожість між собою і своєю героїнею. Вона називала Скарлетт негідною жінкою і дивувалася, яким чином настільки невеликий жіночий характер міг стати предметом мало не національного культу. Ну, а прототипом Рета Батлера називають першого чоловіка Маргарет, Беррі Апшоу.

Критика сприйняла роман захоплено. Її оголосили однією з найяскравіших письменниць свого покоління. Читачі розкуповували роман блискавично. Книга швидко стала бестселером, її перевели на 37 мов і перевидали тільки в США 70 разів. У 1938 році романом була присуджена Пуліцерівську премія, а в 1939 він був екранізований.

Фільм, як і книга, став дуже популярним і таким залишається і донині. Вважається, що це один з найбільш касових фільмів за всю історію кіно (змагається він хіба що з «Титаніком»). А в рідному місті Маргарет фільм досі йде в прокаті.

Цікаво, що до обрушилася на неї славі Маргарет ставилася дуже спокійно і навіть уникала уваги публіки і журналістів. Вона відмовлялася від інтерв'ю, не погодилася брати участь у роботі над екранізацією роману. Як і молодості Маргарет виявляла свій твердий характер, ніякі гроші не могли спокусити її і змусити продати права на використання імен героїв її книги в рекламі. Маргарет ставилася до свого дітища серйозно і не допускала ніяких торгів і компромісів.

Доля розпорядилася так, що Маргарет не встигла написати після «Віднесених вітром» жодної книги. Вона загинула з вини п'яного водія у віці 48 років. Історія життя цієї легендарної жінки та літературні образи, які вона створила в своїй книзі, не припиняють хвилювати людей і сьогодні. Це пояснюється просто - в книзі зображена історія самих звичайних людей, з їх зрозумілими будь-якому жителю планети почуттями та думками.

Маргарет Мітчелл вдалося створити світ, близький будь-якій людині - без піднесеної філософії та символіки, і найголовніше - зробити це талановито, яскраво, точно. Саме тому її книга і знятий за нею фільм назавжди залишаться в історії культури людства як безперечний шедевр.

Теги: біографія, століття, легенда, Маргарет, Мітчелл, Скарлет

Великі жінки: Валентина Терешкова

% KatRussia, автор JustLady. % % %
������� �������: ��������� ���������
% Валентина Терешкова - російська жінка, яка стала першою жінкою-космонавтом і завоювала всесвітню славу і шану. На честь Валентини були написані багато пісень, а її подвигу присвячені значки, листівки та поштові марки в різних країнах.
% Статті за темою «Великі жінки: Валентина Терешкова» %
Великі жінки: Валентина Терешкова
% Великі жінки XX століття %
Великі жінки: Валентина Терешкова
% Ретроаромати. Чим пахла радянська епоха? %
Великі жінки: Валентина Терешкова
% Перша леді Раїса Горбачова %
Великі жінки: Валентина Терешкова
% Жінка та кар'єра - положення гендерного менеджменту %

Валентина Володимирівна Терешкова народилася в 1937 році, 6 березня, в селі Тутаевского району Ярославської області - Велике Масленнікова. Росла в сім'ї селян-колгоспників. Батько працював трактористом, а мати - робітницею текстильної фабрики. У 1939 році папа Валентини загинув на війні, і мати виховувала одна трьох дітей.

Коли сім'я переїхала в Ярославль, Валя пішла в школу і закінчила семирічку, а 1956 вона вступила в заочний технікум легкої промисловості. Крім технікуму дівчинка відвідувала аероклуб і захоплювалася стрибками з парашута, мати не схвалювала занять дочки і всіляко намагалася її відговорити від такого проведення часу. Замикала будинку, не пускаючи на аеродром.

У 1962 році Терешкова була зарахована до загону космонавтів. Свій політ на ракеті «Восток - 6» вона зробила з 16 по 19 червня 1963, загальна тривалість становила 2 доби, 22 години і 50 хвилин. Про свою подорож у космос Валентина нічого не сказала рідним, а повідомила, що їде на змагання парашутистів. Тільки після польоту рідні всі дізналися з новин.

Вона стала легендарною жінкою, єдиний командиром космічного корабля жіночої статі. Американські жінки-астронавти літали, але в складі екіпажів, а Валентина була одна.

Після того, як Терешкова здійснила свій політ, вона продовжувала підготовку космонавтів, але в основному займалася громадськими навантаженнями, працювала в громадських організаціях, захистила докторську дисертацію. Журналісти охрестили Валентину «першої феміністкою СРСР».

Була одружена двічі, перший чоловік - Андріян Ніколаєв, до розлучення Терешкова носила подвійне прізвище. У 1964 році у неї народилася дочка Олена. Другий чоловік - Юлій Шапошников, разом вони прожили майже 20 років. Юлій був прекрасним лікарем-хірургом.

Валентина Терешкова удостоєна різних титулів і звань, нагороджена десятками медалей і п'ятьма орденами, серед яких генерал-майор і Герой Радянського Союзу. Крім того, що вона - почесний громадянин багатьох зарубіжних країн, їй поставили 2 пам'ятника. У 2000 році Терешкової присудили звання «Жінка століття».

Під час особистої зустрічі з Володимиром Путіним у 2007 році вона зізналася, що хотіла б побувати з експедицією на Марсі, причому навіть готова полетіти туди без повернення. Валентина Терешкова - велика жінка, яка внесла величезний внесок у розвиток науки нашої планети.

Теги: космонавт, жінка, велике, Терешков, владимировна, астронавт