Анна Павлова: дама і балет

% Niverina, автор JustLady. % % %
���� �������: ���� � �����
% Анна Павлова - велика російська балерина минулого століття. Вона першою виконала знаменитого «вмираючого лебедя» і кардинально змінила образ балерини. До неї танцівниці балету були великими м'язистими панянками, а Павлова ввела моду на крихкість і мініатюрність. Крім того, саме вона придумала підкладати в пуанти шматочок пробки.
% Статті за темою «Анна Павлова: дама та балет» %
Анна Павлова: дама і балет
% Великі жінки XX століття %
Анна Павлова: дама і балет
% Балет - шлях до краси і здоров'ю %
Анна Павлова: дама і балет
% Музика душі: Євген Дога %
Анна Павлова: дама і балет
% Як носити Павлово-Посадському хустки %
% Анна Павлова народилася в Російській імперії в 1881 році. Навколо її походження досі ходять різні чутки, жоден з яких не підтверджений реальними фактами або документами. Офіційно її батьком вважається відставний солдат Матвій Павлов, він же, за словами відомого історика театру Олександра Васильєва, є Шабетаем Шамашем. Шабетай приїхав до столиці з Євпаторії і взяв прізвище дружини Любові Павлової, матері Анни.%

За іншою версією біологічним батьком балерини є банкір Лазар Поляков, в сім'ї якого Любов Павлова служила. Перед народженням дитини вона поїхала і ростила дочку одна. Перший спогад Ганни пов'язано з їх маленьким будинком в Петербурзі, в якому вони жили удвох дуже бідно.

Незважаючи на постійну нестачу грошей, мати ухитрялася радувати дівчинку несподіваними сюрпризами. Одним з них став похід в театр. Це був балет «Спляча красуня» в Маріїнському театрі. Ледве зазвучала музика і на сцені з'явилися танцюристи, маленька Анна завмерла в захопленні. Цей незвичайний вечір балерина згадує як переломний момент у своєму житті, після якого вона безповоротно закохалася в балет.

Ганні Павлової було всього 8 років, коли мама привела її в школу танцю. Однак за правилами, існуючим тоді в світі балету, учениць приймали тільки з 10 років. Два роки дівчинка провела в болісному очікуванні і ось, нарешті, була прийнята до Імператорської балетну школу.

Дисципліна в цьому закладі була залізною, але саме це дозволяло випускникам опанувати досконало цінної класичною технікою. Анна Павлова зізнавалася, що практично не помічала спартанських умов проживання та навчання, так вона була поглинена самими заняттями.

Тільки одна неприємність затьмарювала її життя - фізичний недолік, яким не повинна була мати балерина в ті роки. Це була крихкість Анни, від якої вона намагалася позбутися за допомогою інтенсивного харчування і прийому риб'ячого жиру. Однак користі від цього було небагато.

На останніх курсах навчання педагог Павло Гердт зауважив інший бік цієї якості. Він вселив Ганні, що її мініатюрність - це рідкісний дар, а не прокляття. Завдяки цьому балерина була дуже пластичною і могла виконувати рухи з особливою грацією, яка не була притаманна іншим танцівницям.

У 1899 році на сцені Маріїнського театру відбувся дебют Анни Павлової. Деякий час вона грала другорядні ролі, тому керівництво театру довіряло нікому не відомої балерини без зв'язків та імені. Проте вже в 1900 році вона отримала одну з основних партій у виставі «Пробудження Флори», а в 1902 році внесла свою трактовку в образ Никии в «Баядерці», назавжди змінивши техніку виконання цієї героїні. Те ж саме вона зробила з образом Жизели.

У 1903 році Анна Павлова танцювала на сцені Великого театру, з якого почалося її хід по містам Россі, а пізніше і в інші країни. Стільки гастролей, скільки було у Павлової, не було ще ні в одній балерини. Незабаром танець привів її до Парижа, де Анна стала основною учасницею знаменитих «Російських сезонів» Сергія Дягілєва. У складі його трупи вона здобула світову популярність, проте незабаром пішла.

У 1910 році Анна Павлова заснувала власну трупу, для якої сама ставила спектаклі і мініатюри. Серед них - «Ніч», «Стрекоза» і «Вальс-каприз». Гастролі Павлової тривали протягом 22 років аж до її смерті на початку 1931 року. Вистави йшли щодня, лише зрідка балерина дозволяла собі день відпочинку. Жахлива втома була її постійним станом, але вона не могла зрівнятися з радістю, яку вона відчувала, танцюючи для своїх глядачів. У 1914 році вона остаточно покинула батьківщину, проте у важкі післяреволюційні роки всіляко підтримувала учнів балетної школи, переводячи великі суми. Також об'єктами її благодійних дій були голодуючі Поволжя та інші нужденні співвітчизники.

Теги: балерина, гастроль, балет

Поп-королева Мадонна

% Наталя, автор JustLady. % % %
���-�������� 	�������
% Мадонна Луїза Вероніка Чікконе народилася 16 серпня 1958 року в США в місті Бей-Сіті штату Мічиган. Майбутня зірка росла в злиднях, рано втратила улюблену мати, але все-таки домоглася успіху завдяки своєму таланту і наполегливості. Нещодавно поп-королева була названа однією з найбільш високооплачуваних співачок, її заробіток з 2000 по 2011 рік склав 373 млн доларів.
% Статті за темою «Поп-королева Мадонна» %
Поп-королева Мадонна
% Суперзірка: Мадонна %
Поп-королева Мадонна
% Секрети краси Мадонни %
Поп-королева Мадонна
% Секрет молодості Мадонни %
Поп-королева Мадонна
% Біографія зірки: Мадонна %
% Дитинство майбутньої поп-королеви пройшло в місті Понтіак. Її мама вела домашнє господарство і виховувала шістьох дітей. Батько Мадонни працював інженером на заводі. Мати співачки померла через рак, коли майбутній зірці було всього п'ять років, а батько через кілька років одружився на колишній покоївки Джоан Густавсон. Вся сім'я (у майбутньої поп-королеви було семеро рідних і зведених братів і сестер) незабаром переїхала в Рочестер-Хіллс.%

Мадонна вчилася в школі і ходила до балетної студії. Після середньої школи та отримання танцювального освіти в Мічиганському Університеті дівчина переїхала жити в Нью-Йорк. Матеріально їй ніхто не допомагав, а зароблених грошей ледь вистачало на злиденне існування. Майбутня зірка була гардеробницею, продавцем пончиків, позувала художникам і фотографам.

У 1982 році Мадонна стала барабанщицею в рок-групі Дена Гілроя. Через деякий час вона освоїла гітару і вирішила спробувати себе в ролі вокалістки. Вже через рік співачка випустила перший сольний альбом Madonna з композиціями власного твору. У 1984 році наступний альбом Like a Virgin приніс їй всесвітню славу і популярність.

У 1985 році Мадонна вийшла заміж за актора Шона Пенна, який був відомий своєю бурхливою вдачею. Однак саме такі риси характеру і залучали співачку. Втім, довго витримувати витівки свого чоловіка Мадонна не змогла і через чотири роки пішла від чоловіка. Новим обранцем Чікконе через 10 років став британський режисер Гай Річі. Вже в 2000 році Мадонна вийшла за нього заміж. Через вісім років талановитий режисер і популярна співачка оголосили про своє розлучення.

Майже 30 років композиції Мадонни очолюють найвпливовіші хіт-паради і користуються любов'ю і визнанням шанувальників з усього світу. А блискучі шоу в рамках гастрольних турів поп-королеви відвідали вже десятки мільйонів чоловік. Зірка сучасної сцени не раз знімалася у фільмах, але не всі її ролі отримували доброзичливі оцінки з боку глядачів і критиків, за винятком роботи в мюзиклі «Евіта». За роль у цій кінокартині Мадонна була удостоєна премії «Золотий глобус».

Теги: музика, кар'єр, життя, біографія, поп, королев, мадонна

Музика душі: Євген Дога

% Lenutsa, автор JustLady. % % %
������ ����: ������� ����
% Навіть якщо ви не пам'ятаєте, як паморочилося в чарівному вальсі героїня фільму «Мій ласкавий і ніжний звір», то все одно ви чули музику Євгена Доги. Вона звучить з екранів телевізорів, з радіоприймачів і навіть мобільних телефонів. Красиві, ніжні мелодії народжують відгук у глибині наших сердець.
% Статті по темі «Музика душі: Євген Дога» %
Музика душі: Євген Дога
% Як складати кімоно %
Музика душі: Євген Дога
% Зірки теж їдять! %
Музика душі: Євген Дога
% Як приготувати соус чилі %
Музика душі: Євген Дога
% Хомбург %

Найзнаменитіший молдаванин, що живе в Росії, Євген Дога народився 1 березня 1937 року в молдавському селі Мокра, на лівому березі Дністра. Хлопчик ріс у дуже мальовничих місцях, в повній гармонії з природою - прямо через село текла маленька річечка, поруч, у лісі Кодра, шелестіло гіллясті дуби, вікові клени та ясени. Сама прізвище Дога - це по латині один з видів дубів.

У ранньому дитинстві Євген потрапив на концерти оркестру народної музики тараф та симфонічного колективу з Кишинева. Останній був дуже великим, і не помістився на сцені повністю. Тому контрабасисти сиділи прямо на вулиці, і навколишня дітвора чіпала їх дивовижні великі «скрипки». Враження від тих концертів залишили незгладимий слід у душі майбутнього композитора.

Закінчивши школу, Дога в 1959 році вступив до музичного училища в Кишиневі, в клас віолончелі, потім - у консерваторії, де навчався 10 років, з 1955 по 1965 роки. Уже в цей час Євген, працюючи паралельно з навчанням в оркестрі Молдавського радіо, складав музику, але не показував нікому заповітні ноти, записані в таємну зошит. А одного разу його стала згодом знаменитої однокурсниця Марія Бієшу прийшла на репетицію з народною піснею для концерту. Але диригент запропонував їй заспівати ще одну. В запасі не виявилося відповідного варіанту, тоді Дога показав свій твір, яке і включили в програму. З тих про Євген став щільно працювати над композицією, робив оркестровки Хачатуряна і Шостаковича, інших відомих композиторів.

Але стати музикантом юному віолончелісту не судилося: він отримав травму лівої руки, в результаті розвинувся її параліч. Тоді Доге довелося знову вступати на перший курс, але вже не на відділення віолончелі, а в клас композиції і диригування.

Свій перший струнний квартет композитор написав у 1963 році. Потім, через 10 років, створив другий, третій, багато наступні. Але хотілося знайти свій неповторний стиль. І Євген на час закинув симфонії, але не музику в цілому. Дога видав власний підручник теорії музики для студентів.

Поступово пошуки композитора увінчалися успіхом. Він знайшов ту єдино вірну інтонацію, яка дозволяла мелодії чіпати серця безлічі глядачів, при цьому бути серйозною і різної за жанром. На його концертах в найбільших залах країни - Палаці з'їздів, ГЦКЗ «Росія», Колонному залі Будинку спілок завжди був аншлаг, його твори виконували найвідоміші музиканти, мелодії, які прозвучали у фільмах, ставали хітами («Табір іде в небо», «Мій ласкавий і ніжний звір »,« Анна Павлова »,« Марія, Мірабелла »).

Євген Дога написав безліч пісень на вірші сучасних композиторів, прикрасив своїми творами не один десяток фільмів і вистав, створив мелодію до відкриття та закриття «Олімпіади-80» у Москві, написав велику кількість струнних квартетів, кантат, увертюр, реквієм, балет «Luciafarul» . За цей балет йому в 1982 році присудили Державну премію. А в 1991 році Дога був нагороджений Гран-прі міжнародного фестивалю музичних фільмів у Брно. Всіх же титулів і нагород майстра не перелічити - народний артист СРСР, народний артист Молдови, кавалер ордена «Зірка Румунії» і прочая, прочая ...

Сьогодні Дога живе в Москві, співробітничає з музикантами різних країн, займається творчістю і навчанням обдарованих дітей, створивши ансамбль «Крилатськіє комашки».

Теги: музика, біографія, душ, дог, композитор, евгенія