У рубриці Краса: макіяж для блакитних очей
Сьогодні у вас все валиться з рук з самого ранку. Сонячний день не радує, ранкова метушня домочадців діє на нерви, а улюблена блюзова композиція, під яку ви звикли збиратися на роботу, буквально виводить з себе. Ваша єдина мрія - дістатися до темного і тихого куточка, згорнутися калачиком і якось прилаштувати свою бідну голову, охоплений пульсуючим болем.
До полудня вас починає нудити, б'є дрібна дрож і біль досягає такої сили, що ви замислюєтеся про радикальне рішення. У цьому світлі Жозеф Гійотен (відомий винахідник гільйотини) здається вам милим і розуміючою людиною.
До вечора, змучені запамороченням і нестерпним болем, яку не здатні вгамувати ліки, ви доповзає до дивана, але навіть це не приносить полегшення.
Приблизно так виглядають симптомикласичної мігрені, Якою страждають в основному жінки. Втім, тут можуть бути варіанти - менше ніж у половині випадків голова болить не з однією, а з обох боків, а іноді напади можуть супроводжуватися розладом зору і блювотою. Мігрень вважається спадковою хворобою, в нападах якої неврологи звинувачують судини.
Однак, мігрень не єдиний вид головного болю. На думку дослідників, найпоширенішоюпричиною головного болю є напруга. Для цих нападів характерне відчуття здавлювання з обох сторін, тупий біль і деяка неясність думок. Голова не стільки болить, скільки заважає зосередитися, відчуття не гострі, але досить виснажливі.
Ви посварилися зі своїм молодим чоловіком або вам влаштував прочуханку начальник, ламаєте голову, де взяти грошей на оплату позики або вам довелося довго спілкуватися з колегою, якого ви буквально не переносите на дух - все це може спровокувати напруження м'язів, а значить, статипричиною головного болю.
Є і ще один вид головного болю, схожий з мігренню. Він відрізняється тим, що може повторюватися день у день місяцями, і немає ніякої можливості його вгамувати. Цей вид відносять до генетичних або гормональним, і переважна кількість страждальців тут чоловіки.
На жаль, незважаючи на явний прорив у медицині, на сьогоднішній день немає точної діагностики, що дозволяє визначити яким саме видом нападів ви страждаєте і що його викликало. Однак ви можете самостійно провести розслідування і з'ясувати, що сталопричиною головного болю саме у вас.
На думку фахівців, причиною головного болю можуть стати:
• яскраве світло, від якого напружуються очі
% • сильний шум
% • занадто насичений аромат парфумів
% • постійне жування гумки
Нічого дивного - монотонний рух щелепами кілька годин поспіль здатне викликати напруження м'язів, а значить, стати причиною головного болю. Особливу увагу слід звернути на сон. Якщо вас турбує напад головного болю, його може знятикороткочасний відпочинок. Але якщо ви надумаєте поспати вдень просто так, то це може стати причиною головного болю після пробудження. Має значення і те, як ви спите. Незручне положення під час сну викликає напругу м'язів, а значитьнайкраще спати на спині.
Не останню роль відіграє ічас сну. Якщо ви спите занадто довго, вашому організму не вистачає кисню. В результаті ви відчуваєте сонливість і продовжуєте спати далі. Коли ви, нарешті, утомитеся спати і прокинетеся, вас чекає заслужена нагорода -головний біль.
Намагаючись визначити причину головного болю, не забудьте протестувати улюбленіпродукти. Як не дивно вони теж можуть вас підвести. У деяких з них міститься особлива речовина - тирамін, якому медики приписують здатність викликати цю недугу.Тирамін міститься в шоколаді, горіхах, твердих сортах сиру, багатьох алкогольних напоях.
Відмовтеся від консервів. Натрій, який міститься в консервованих продуктах, викликає розширення судин, яке веде до приступу. Також постарайтеся приймати їжу регулярно. Якщо ви довго не їсте, ваші судини звужуються і м'язи відчувають напругу. Потім, під час їжі, що надходить цукор навпаки викликає розширення судин. Так от,причиною головного болю можуть стати обидва ці процеси.
Також є таке явище, як алергія-залежність від певних продуктів. Це виражається в тому, що ви дуже любите і часто вживаєте певний продукт, на який у вас насправді є алергічна реакція. Зовсім необов'язково, що від нього ви покривається зудить висипом або починаєте чхати і кашляти. Досить відзначити в цей день появунападу головного болю.
Якщо ви підозрюєте щось подібне? і у вас навіть намітився «кандидат», спробуйте провести такий експеримент. З'їжте деяку кількість продукту і поспостерігайте за своїм станом. Потім постарайтеся не вживати його протягом 4-х днів, а потім знову покуштуйте улюблені ласощі. Якщо ви помітите зміна стану: подташнивание, може навіть висипання, розлад шлунка або ту ж головний біль, значить алергія на обличчя.
Частопричиною головного болю є напруга через однакового положення тіла і рухів протягом усього дня. Наприклад, касир, який постійно сидить, розвернувшись в одну сторону, і робить одні ті ж рухи руками і нахили головою ризикує отримати напад головного болю.
У таких випадках вам допоможуть фізичні вправи. Виконайте невеликий комплекс на роботі, якщо дозволяють умови, або запишіться в спортзал і регулярно відвідуйте його. Вправи можна виконувати навіть під час самого нападу, тільки якщо біль викликаний напругою - при мігрені це спосіб не підходить, він може тільки погіршити становище.
Прослідкуйте своюреакцію на стрес. Багато людей володіють щасливою здатністю не реагувати на нервову напругу нападом головного болю. Але якщо ви помічаєте, що стресові ситуації змушують вас буквально скрипіти зубами, стискати кулаки і дихати через раз, судорожно схлипуючи, значить, вам не пощастило.
Наступного разу, коли вас щось виводить з себе, відзначте свою реакцію, розтисніть кулаки, постарайтеся розслабитися і подихати глибоко животом - це допоможе зняти напругу і запобігти напад головного болю.
Якщо ви з'ясуєтепричину свого головного болю, Вам буде набагато легше запобігти її напади. Однак у разі виникнення ще яких-небудь болів, супроводжуючих головний, дивних відчуттів, проблем із зором або тривалих нападів, що тривають протягом довгого часу або повторюваних із завидною регулярністю, обов'язково зверніться до лікаря. Ці відчуття можуть не бути нападами звичайної головного болю, а бути симптомами більш тяжких захворювань.
Олександра Панютина
% Жіночий журнал JustLady