Амніоцентоз

% Кожна майбутня мама хоче бути повністю впевнена, що її малюк народиться здоровим. Сучасні методи медичних досліджень дозволяють це зробити. Є також ряд тестів, покликаних визначити чи є у малюка вади розвитку, що вимагають негайного втручання. Про один з таких тестів - амніоцентоз - розповість жіночий журнал JustLady.

Якщо ви хоча б трохи знайомі з медичною термінологією, то, напевно, вже здогадалися, що процедураамніоцентоз якось пов'язана з навколоплідними водами (амніотичної рідиною). І ви абсолютно праві, тому що саме аналіз навколоплідних вод і називається амніоцентоз.

Для забору рідини беруть довгу голку, вводять її через черевну стінку і беруть за допомогою шприца невелика кількість рідини, в якій плаває малюк. Зазвичай для аналізу досить 10-30 мл навколоплідних вод, і їх відсутність ніяк не позначається на малюкові.

Після процедури отвір заклеюють пластиром, що не дозволяється знімати протягом декількох годин. Пару днів не рекомендується також мочити місце проколу, піднімати тяжкості і займатися сексом.

Амніоцентоз: небезпечно це?

Дана процедура викликає безліч побоювань у молодих мам. На форумах можна прочитати моторошні історії про подтекании вод або викидень після процедури. Що характерно, зазвичай ці історії починаються словами: «Я чула від однієї жінки ....» Або «Моя подруга розповідала, як одна її знайома ....». Звідси зрозуміло, що чутки поширюють в основному ті, хто сам через подібну процедуру не проходив.

Здавалося б, нічого страшного, тим більше, що погоджуватися наамніоцентоз чи ні, вирішувати в кінцевому підсумку самій жінці. Але, наслухавшись подібних страшилок, жінки віддають перевагу відмовитися, ігнорують рекомендації лікарів і в результаті потрапляють у складні ситуації.

Ті ж з мам, які зважилися зробити тест, в більшості своїй не підтримують побоювань стурбованих форумчанок і розповідають про те, що процедура проходить швидко (1-3 хвилини), практично безболісно (як простий укол) і не доставляє ніяких неприємностей згодом. Найважчим для них стає процес очікування результатів лабораторних аналізів, які часом тривають до 5-ти тижнів.

Зате, якщо тест показує, що все гаразд, матусі можуть бути абсолютно впевнені, що малюк в доброму здоров'ї, розвивається нормально, а також достеменно дізнатися стать малюка.

�����������

Амніоцентоз: показання та результати

Навіщо ж потрібенамніоцентоз, І кому призначають процедуру? Справа в тому, що малюк в процесі росту залишає в навколоплідних водах, так би мовити, продукти життєдіяльності. А конкретно клітини шкіри та інші речовини, по наявності і стану яких можна визначити, чи правильно розвивається малюк, чи немає у нього якихось важких захворювань, які можуть привести до переривання вагітності або народження немовляти з найтяжчими патологіями.

Саме тому лікарі призначаютьамніоцентоз, Якщо інші аналізи показують, що є ризик неправленого розвитку. В першу чергуамніоцентоз чи не єдиний спосіб визначення у малюка генетичних захворювань, зокрема хвороби Дауна, інших недуг пов'язаних з неправильним набором хромосом. Також процедура дозволяє «вивести на чисту воду» ряд захворювань центральної нервової системи, відхилень у розвитку м'язів, наявність новоутворень.

Звичайно,амніоцентоз не здатний визначити буквально всі хвороби, які не покаже він і вроджених дефектів (заяча губа та інше). Але справа в тому, що процедура проводиться разом з ультразвуковим дослідженням (ще одна гарантія, що ризик для малюка виключений) і саме УЗД може показати те, про що не розповість аналіз навколоплідних вод.

Амніоцентоз найчастіше призначають жінкам, вік яких перевищує 35 років, як відомо чим старше мама, тим більше ризик розвитку патологій. Також показаннями для подібних досліджень може стати наявність у сім'ї генетичних захворювань, народження попередньої дитини з патологіями, підозри на будь-які відхилення, виявлені в процесі ультразвукового дослідження.

Також необхідність у проведенні амніоцентоз може виникнути, якщо передбачається проникнення інфекції в плаценту. Не обійтися без даного тесту, якщо є ризик передчасних пологів. У цьому випадку аналіз амніотичної рідини показує, наскільки розвинені легені малюка. Якщо легені не зрілі, то лікарі прикладають зусилля, щоб пролонгувати вагітність ще на деякий час, поки вони не сформуються.

Амніоцентоз зазвичай призначають на термінах 15-18 тижнів вагітності. Перед процедурою з молодою мамою проводять бесіду і розповідають їй, що і для чого буде зроблено. Зрозуміло, що вагітну жінку найсильніше хвилює ризик такої процедури для неї та її малюка. У цих випадках доктора пояснюють, що, як і при будь-яких інших втручаннях, є невелика кількість (близько 1%), які закінчуються занесенням інфекції або викиднем. Однак на сьогоднішній деньамніоцентоз достатня відпрацьована процедура і виконують її добре підготовлені фахівці.

Тіло мами в місці проколу обов'язково оброблять антисептиком, так само передбачено місцеве знеболення. За допомогою ультразвуку лікарі знайдуть таке місце, яке знаходиться на максимальній відстані від малюка і саме туди введуть голку. Після процедури мамі рекомендують провести день, що залишився в спокої і відпочинку, а на завтра вже можна повернутися до звичайного графіку.

Не варто боятися і тривалості проведення лабораторних досліджень. Зазвичай лікарі говорять, що аналіз буде готовий через 2-3 тижні. Але, як показує практика, так буває не завжди. Іноді докторам доводиться вирощувати відсутні в аналізі клітини і займатися тому подібними маніпуляціями, перш ніж приступити до аналізу.

Тому, якщо ваша відповідь затримується, не варто хвилюватися, просто наберіться терпіння і чекайте. А от якщо після процедури у вас почалися сильні болі в животі або виділення з домішкою крові, піднялася температура тіла, тоді слід негайно викликати лікаря.

Якщо саме зараз перед вами стоїть питання, робити чи не робитиамніоцентоз, Подумайте гарненько про ризик, якому ви піддаєте себе і дитину, відмовившись від процедури. Якщо у вас є сумніви в правильності призначення, перш ніж навідріз відмовитися, краще попросіть консультації в іншого лікаря, можливо, вам легше буде прийняти рішення, грунтуючись двох думках. Якщо ви все ж не хочете піддаватися даним дослідженням, пам'ятайте, що ви в праві це зробити, і ніхто не може вас змусити.

Олександра Панютина
% Жіночий журнал JustLady

Теги: аналіз, амнеоцентоз

Літня школа виживання: як лікувати укуси комах

% Літо - це не тільки пора відпусток і відпочинку, але і час підвищеної ймовірності бути укушеним комахами. Прекрасний вечір на березі озера затьмарюється настирливими комарами, прогулянка в тіні лісової прохолоди - непомітними кліщами, а насолода соковитим кавуном або солодкої динею - надокучливими осами і бджолами. І всі вони мають звичку кусати і жалити людини. Як же убезпечити себе від цих непрошених гостей і лікувати укуси комах?
% Статті за темою «Літня школа виживання: як лікувати укуси комах» %
Літня школа виживання: як лікувати укуси комах
% Перша допомога при укусі змії або комахи %
Літня школа виживання: як лікувати укуси комах
% Як зняти пухлина від укусу %
Літня школа виживання: як лікувати укуси комах
% Як уберегтися від укусу кліща енцефалітного %
Літня школа виживання: як лікувати укуси комах
% Як лікувати вірус %


1. Комарі

Кращі способи захисту від маленьких кровососів - це носіння закритого одягу і використання репелентів - кремів, гелів або мазей. Також ефективними є фумігатори. Ці речовини поступово випаровуються під впливом температури і при цьому відлякують комах.

Якщо ж вас все-таки вкусив комар, то місце укусу необхідно протерти нашатирним спиртом, горілкою, одеколоном або розчином питної соди. Ефективно знімає свербіж та почервоніння в місці укусу застосування сучасних аптечних засобів - бальзамів «Рятувальник» або «Хранитель», мазі «Феністил».

Остання знімає прояв алергічних явищ. У разі множинних укусів, особливо якщо є схильність до алергічної реакції, потрібно прийняти антигістамінні препарати.

2. Кліщі

Під час походів у ліс не варто забувати про зустріч з кліщами. Їхні укуси абсолютно безболісні, і виявити кліща, що присмоктався можна тільки при уважному огляді. За відомостями вчених, кліщі мають якусь вибірковість при укусах представників різних статей. Так, жінок цей кровососи воліє кусати під коліном і в пахову область, а чоловіків - в область пахв і в спину.

При виявленні кліща його не можна ні в якому разі намагатися відразу витягнути. Найкраще для цієї процедури звернутися до лікаря, оскільки при витягу комахи дуже важливо його не пошкодити.

Якщо ж у вас немає можливості скористатися медичною допомогою, то, насамперед, слід рясно змастити комаха маслом або вазеліном. При цьому перекривається доступ кисню до кліща, оскільки він дихає задньою частиною тіла.

Комаха після цього намагається вилізти самостійно. Якщо ж при видаленні комахи ви його роздавили або частина його залишилася під шкірою, слід в обов'язковому порядку звернутися до лікаря-інфекціоніста.

Головна небезпека кліщів у тому, що вони є переносниками таких захворювань як кліщовий енцефаліт і хвороба Лайма. Саме тому перед походом в ліс не забудьте про гарну екіпіровці: надіньте одяг з рукавом, брюки заправте в закриті черевики, а на незахищені ділянки тіла нанесіть репеленти.

3. Оси, бджоли та інші неприємності

Влітку існує велика ймовірність бути укушеним та іншими комахами: осами, бджолами, шершнями або джмелями. Зазвичай ці комахи не нападають першими, а ось розлютити їх можна, якщо активно розмахувати руками або відганяти їх газетою.

Оси кусають частіше і болючіше, бджоли же жалять рідше і після цього гинуть. Велику небезпеку їх укуси представляють для алергіків. Якщо у вас є схильність до алергії, а також, якщо комаха вжалила дитину, обов'язково слід прийняти протиалергічні препарати: тавегіл, супрастин, кларитин або ін.

У місці укусу бджоли залишається жало, яке необхідно видалити. Робити це потрібно якомога акуратніше, тому що жало бджоли має вигляд «голки» з зазублинами. Використовуючи пінцет, видаліть жало, продезінфікуйте ранку спиртовим розчином або йодом, прикладіть лід або щось холодне - це допоможе зменшити больові відчуття і набряк.

У разі появи таких симптомів як задишка, судоми, значне підвищення температури, втрата свідомості, нудота, блювання, необхідно в терміновому порядку звернутися до лікаря, оскільки мова вже йде про важку алергічну реакцію. Для запобігання набряку гортані та дихальних шляхів потрібне проведення невідкладної медичної допомоги.

Якщо ви їдете у відпустку, варто заздалегідь подбати про придбання необхідних складових річної аптечки: дезінфікуючих речовин, антигістамінних препаратів та ін. Не варто забувати про прості правила безпеки, регулярно використовувати репеленти і ймовірність отримати укус комахи або розвиток ускладнень після нього буде зведено до мінімуму.

Теги: лікування, комаха, укус, виживання