Криза відносин: розлучатися чи зберегти сім'ю
% Криза відносин може наздогнати вже в перший рік сімейного життя, і, ще недавно здавалася щасливою, пара раптом починає усвідомлювати, що шлюб був помилкою. Чоловік і дружина згадують всі образи минулого, через що обстановка ще більше загострюється, життя стає нестерпним. У повітрі повисає важке слово - розлучення ... Але як часто багато сімей, зробивши цей відчайдушний крок, розуміють, що шлюб можна було врятувати. %%
% Статті за темою «Криза відносин: розлучатися чи зберегти сім'ю»
%
% Як зберегти сім'ю від розлучення
%
% Відносини в штопор. Якщо здається, що виходу немає
%
% Як зважитися на розлучення
%
% Враховуючи те, що будувати нові відносини після розлучення дуже складно, чоловікові і дружині завжди є сенс задуматися про те, чи варто йти на розлучення або все ж спробувати врятувати свою колись щасливу сім'ю. У такій ситуації психологи радять для початку розібратися в пріоритетах.% Іноді один з подружжя продовжує чіплятися за руїни шлюбу, боячись просто втратити комфорт, який той йому дає. Страх опинитися позбавленим тих матеріальних благ, які може дати тільки нинішній чоловік, на чаші терезів переважує всі інші фактори. Саме страх і є в такій ситуації єдиною ниточкою, на якій тримаються відносини в родині. Навряд чи можна назвати його хорошим стимулом для продовження спільного життя. Тим, хто опинився в такій ситуації, слід просто подолати свої страхи і знайти в собі мужність почати життя з чистого аркуша.
Найчастіше причиною, по якій подружжя продовжують жити під одним дахом, є спільні діти. Однак страждання батьків зовсім не роблять дитину щасливою, а обстановка в такій сім'ї взагалі може дуже негативно позначитися на психіці малюка або підлітка. Єдино правильним рішенням у такій ситуації є розлучення, але розлучення цивілізований, в якому обоє без суперечок і скандалів обумовлюють всі його моменти, намагаючись прийти до компромісу.
Часом слово «розлучення» вимовляється вголос одним з подружжя як відчайдушна спроба привернути до себе увагу, заклик про допомогу. У такій ситуації говорить людина одне, а в очах його можна прочитати зовсім інше. Саме інтонація образи і є сигналом до того, що шлюб потребує допомоги. Подружжя можуть дійти згоди лише тоді, коли зможуть спокійно обговорити всі спірні моменти і зрозуміти, що деякі речі мають набагато менше значення і цінність, ніж здається. Адже якщо любов все ще жива, то з її допомогою можна подолати будь-які розбіжності.
І молоде подружжя, і пари зі стажем повинні розуміти, що відносини не можуть бути ідеально рівними, а шорсткості зовсім не є ознакою недосконалості сімейного життя. Знаходити спільну мову навіть у найскладнішій ситуації - запорука довголіття шлюбу.
Теги: сім'я, розлучення, ставлення, шлюб, криза
Сім'я - маленький світ: типи відносин в парі
% Світлана Саричева, автор JustLady.
%
%
%
% Зараз соціологи виділяють кілька основних типів любовних союзів. Знаючи тип своїх відносин, людина може усвідомити, навіщо насправді він «зійшовся» саме з цим партнером і чого варто уникати надалі спільному існуванні. Розуміння «стилю» допоможе при виникненні конфліктних ситуацій.
% Статті по темі «Сім'я - маленький світ: типи відносин в парі»
%
% Матріархат в сім'ї: плюси і мінуси
%
% Помилки у відносинах. Вивчаємо, але не робимо
%
% Я заробляю більше чоловіка - як налагодити стосунки в родині
%
% Обов'язки чоловіка в родині
%
% Найчастіше відносини в парі шикуються на основі однієї з п'яти головних моделей, хоча, безумовно, можливі поєднання двох типів або перехід від одного до іншого з плином часу (наприклад, при появі в сім'ї дитини).% «Фортеця»
У цьому союзі люди доповнюють один одного, але при цьому вони сильно взаємозалежні. Часто у них дуже схожі смаки і одне і те ж думку з будь-якого питання. У побуті у партнерів чимало ритуалів, а ролі в сім'ї досить чітко розподілені. Дружина займається домом і зосереджується на сім'ї, а чоловік заробляє гроші і більше контактує з «зовнішнім світом». При цьому рішення партнери приймають спільно. Головний плюс «фортеці» - стабільність, надійність, традиційність. Партнери прагнуть уникати сварок, поступаючись частину своїх позицій. Вирішуючи проблеми, вони воліють перевірені способи. Однак життя в «фортеці» може стати занадто одноманітною і рутинної. Є небезпека, що відносини зовсім перестануть розвиватися.
«Паралельні світи»
У цій парі немає сильних прихильностей і киплячих пристрастей. Часом партнери здаються байдужими один до одного. Кожен зайнятий собою, але при цьому їм подобається жити разом, поруч. Можливо, це їм зручно. Подружжя нічого не чекають один від одного і тому не розчаровуються, не лаються і мирно співіснують. Встановлені раз і назавжди порядки і правила дозволяють уникати розбіжностей. Однак все передбачувано і досить-таки нудно.
«Кокон»
Ця пара ховається від несправедливого і жорстокого світу. Партнери створюють своє «гніздо» і оберігають його від негативу, що йде ззовні. У наявності «злиття» подружжя; загальна діяльність і однакові погляди на життя дають їм відчуття спокою і безпеки. У партнерів рівні обов'язки. Багато чого вони роблять по черзі. На жаль, «кокон» безпорадний перед повсякденними складностями, насамперед матеріальними. До того ж, суспільне визнання і професійні досягнення стоять у цих людей далеко не на першому місці. У «коконі» люди пасивні і не схили до обговорення та вирішення проблем. Кожен з них може подовгу мовчки страждати від самотності.
«Асоціація»
Мета кожного з подружжя - самореалізація. Вони переконані, що спільне життя буде глибше, якщо кожен в парі матиме особистий простір і «відокремлені» інтереси, відчуваючи себе багато в чому вільним. Партнери самодостатні і реалізовують себе у багатьох сферах. Вони рівні і вміють домовлятися. Для представників «асоціації» важливо спілкуватися з людьми і «виходити в люди» - і разом, і окремо. Труднощі виникають тоді, коли особисті інтереси подружжя розходяться, а сімейне життя змішає персонального розвитку. Якщо збереження союзу починає вимагати багато компромісів і навіть жертв, пара розпадається.
«Соратники»
Це майже що «фортеця», але відкрита світові. Пара активна і схильна до гнучкості у відносинах; обов'язки кожного можуть змінюватися залежно від першочергових завдань. При цьому на першому місці загальні потреби. Однак не завжди комфортно опинятися в ситуаціях, коли спільні інтереси і цілі переважають над особистими прагненням кожного.
На думку психологів, «соратники» - найуспішніший «стиль» сімейного життя. Існування партнерів в такій парі найбільш повноцінно. Однак найпоширенішою в наш час стає «асоціація»: багато хто хоче зберегти автономію і «право на особисте життя».
Теги: тип, сім'я, модель, стиль, пара, ставлення, світ, маленький, партнер, взаємовідношення
|