Маврикій: тропічний шарм

% Ірина Філіна, автор JustLady. % % %
��������: ����������� ����
% Маврикій - одне з романтичних місць на планеті. Цей острів багатогранний і унікальний. Відпочинок на ньому можна порівняти з чудовим сном. Туристів тут чекають буйство тропічної природи, зачаровуючою з першого погляду, чудовий клімат і нескінченна романтика. Це місце для бажаючих незвично провести медовий місяць або просто потрапити в рай на землі.
% Статті за темою «Маврикій: тропічний шарм» %
Маврикій: тропічний шарм
% Рай на острові Маврикій %
Маврикій: тропічний шарм
% Куди приводять мрії: Шарм-ель-Шейх %
Маврикій: тропічний шарм
% Весілля на Маврикії в готелі The Oberoi Mauritius %
Маврикій: тропічний шарм
% 10 найромантичніших місць у світі %
% Цей тропічний острів знаходиться поблизу берегів Африки, в теплому Індійському океані. Він являє собою дивний коктейль, змішаний з різних культур. Його відкрили португальці. Через сторіччя тоді ще незаселений Маврикій перейшов в руки голландців, які завезли на нього рабів і організували очеретяні плантації. Згодом острів стали контролювати французи, а потім він був переданий Британії. Часи змінилися, Маврикій отримав незалежність, але на ньому як і раніше колоситься очерет, з якого готують знаменитий маврикійський цукор і ром.%

Сьогодні відпочинок на цьому острові модний, престижний і дорогий. Тут шарм тропічної природи вдало доповнений першокласним сервісом. На острові немає великих міст і промислових підприємств. Їх місце на Маврикії займають елітні курорти і національні парки.

Коралові рифи, що обрамляють острів практично з усіх боків, надійно захищають його узбережжя від океанічних штормів, а також дають притулок красивим тропічним рибам. Екзотичний антураж доповнюють кратери вимерлих вулканів, мальовничі плато і скелі, дзвінкі водоспади, відокремлені бухти. Примітно те, що в центрі острова знаходяться невисокі гори самих неймовірних форм, а на решті частини земля абсолютно рівна. За межами місцевих курортів чимало цікавого. У маврикійської столиці є на що подивитися: тут розташовується стародавня фортеця, колоритні ринки, безліч пам'ятників колоніальної архітектури.

Місцеві готелі дуже різноманітні. Це і безліч чудових бунгало, розташованих на деякому віддаленні один від одного, і звичайні багатоповерхові корпуси. Деякі готелі стилізовані під хатини аборигенів. На острові не діє традиційна шкала «зірковості» готелів, але умови проживання та обслуговування завжди підтримуються на високому рівні навіть на маленьких віллах. Деякі готелі готові запропонувати багатий вибір спа-процедур, серед яких «солодкий» ритуал з використанням тростинного цукру.

Окремої згадки заслуговує маврикійська кухня, яка так само різноманітна, як і місцеве населення. Її іноді називають «раєм для почуттів». Будучи на цьому острові, неодмінно потрібно спробувати вишуканий салат з серцевини пальми, який зазвичай подають як гарнір до страв з риби.

Відпочинок на Маврикії ніколи не буде «прісним». Весь природний антураж і інфраструктура цього місця розташовує до того, щоб відпочити багато і красиво.

Теги: тур, маврикий

Спекотна країна Лаос

% Niverina, автор JustLady. % % %
������ ������ ����
% Порівняно недавно відкрившись для туристів, сучасний Лаос з кожним роком притягує все більше гостей з інших країн. На відміну від більш відомих сусідів, В'єтнаму і Таїланду, тут немає пляжів, як і виходу до моря. Лаос приваблює своєю унікальною давньою історією, пам'ятками архітектури, величезним культурним і релігійною спадщиною.
% Статті за темою «Спекотна країна Лаос» %
Спекотна країна Лаос
% Куди поїхати відпочивати в грудні %
Спекотна країна Лаос
% Коли варто йти у відпустку? %
Спекотна країна Лаос
% Де відпочити на новорічних канікулах %
Спекотна країна Лаос
% Відпочинок у тропіках: що взяти з собою %
% У Лаоської Народній Демократичній Республіці, як офіційно називається Лаос, досі збереглися національні традиції та культура. Сталося це завдяки багаторічній закритості держави, що роздирається військовими конфліктами. До цих пір туристам потрібна досить велика мужність, щоб відправитися туди. Нагородою для них стає чарівну подорож по екзотичних мальовничих місцях і старовинним пам'ятках.%

Клімат в Лаосі передбачає зміну двох сезонів протягом року. З травня по жовтень тут жарко до 35оС, але дуже волого, часто йдуть зливові дощі. У цей період опадів буває так багато, що вода часом заливає вулиці. Крім того, може розлитися могутня річка Меконг, на берегах якої живе велика частина населення. З листопада по квітень - сухо і більш прохолодно, температура вдень у середньому близько 27оС, вночі падає до 13-15. Оптимальний час для поїздки - з грудня по квітень.

У Лаосі живе всього 6 мільйонів чоловік, більшість з них - у селах. Найбільший місто - столиця В'єнтьян, розташований в закруті Меконгу. Статус міста В'єнтьян придбав тільки в XIX столітті завдяки французьким колонізаторам, які фактично і побудували його після вигнання армії Сіаму. По можливості європейці зберегли характерні риси архітектури Лаосу і його національний колорит. І донині це саме жваве і людне місце з характерними для Південно-Східної Азії численними ринками, а також безліччю релігійних храмів і пам'ятників старовини.

Основна релігія Лаосу - буддизм. Тут йому присвячена більша частина храмів і монастирів. Найважливішим пам'ятником буддизму вважається ступа Тхат Луанг, побудована в XVI столітті. За легендою, в ній укладені мощі Будди, поміщені туди індійським імператором в III столітті. Ступа також є символом суверенітету республіки і зображена на національному прапорі. На великій площі перед Тхат Луанг проводяться святкові заходи та спортивні змагання.

Серед інших визначних пам'яток В'єнтьяна - храми Хо Пат Кеу, Ват Сі Муан, чорна ступа Тат Дам, найбільший монастир в країні Ват Сьенг Тхонг «Місто золотих храмів», Національний музей в колишній королівській резиденції. Храм Ват Сі Сакет - єдине будова, яке пережило руйнування війни без подальшої реконструкції. Він знаменитий своїми численними нішами. У кожній з них знаходиться по скульптурі Будди, всього їх 6840. Є в столиці і сучасні пам'ятники. Це Патусай, аналог французької Тріумфальної арки, побудований в 1958 році.

Колишня столиця Лаосу Луангпрабанг - найкрасивіше місто країни. Тут на височині знаходиться пагода Тат Чомсі, до входу якої ведуть 328 сходинок, Музей Релігійного мистецтва в будівлі колишнього монастиря Ват Висунь, Ват Тат Луанг - гробниця королів і членів їх сімей, Ват Май - резиденція вищого буддистського духовенства. У печерах Пак У в 25 км від Луангпрабанга знаходиться цілий скульптурний комплекс зображень Будди в різних іпостасях.

Рідко відвідують туристи невеликої південне місто Тхакхек. Це містечко - один з найсучасніших в Лаосі, безліч будинків тут побудовано в європейському стилі. Французькі вілли височіють по сусідству з будівлями торгових компаній, а маленькі вулички з лаоськими домішками плавно переходять в гудячі проспекти. Вночі життя в Тхакхеке не зупиняється, працюють численні клуби та казино.

У Лаосі вельми самобутня кухня, хоча в ній і можна помітити риси тайської та в'єтнамської. Основа страв - рис, річкова риба, м'ясо, багато зелені, овочі, тофу. Всі ці продукти, приправи, соуси, а також соковиті екзотичні фрукти є в великому різноманітті на місцевих ринках, у тому числі Дала в Луангпрабанге і найбільшому ринку країни Талаат у Вьентьяне. Звідси багато гіди починають свої екскурсії, тут можна купити лаоські сувеніри та брязкальця.

Теги: країна, пам'ятник, буддизм, пам'ятка, лаос