Країна фіордів
% Ю.К., автор JustLady.
%
%
%
% Звичайно, ці слова про Норвегію. Мабуть, на планеті більше не знайти місця, де б у такій гармонії з'єдналися водоспади, луки, бухти, гори. Саме в Норвегії можна насолодитися красою незайманої природи, не дарма величезну кількість туристів прагнуть потрапити в цю країну.
% Статті за темою «Країна фіордів»
%
% Відпочинок в Норвегії
%
% Час подорожей: Норвегія
%
% Норвегія: країна незайманої природи
%
% Пам'ятки Новій Зеландії
%
Норвегія знаходиться на півночі Європи. Завдяки особливим кліматичним умовам річні показники температур в цій країні на 10-15 градусів вище, ніж на Алясці і в Гренландії. Вся справа в теплому перебігу Гольфстрім. Воно робить сильний вплив на клімат Норвегії.
Це потужна течія вплинуло і на формування найкрасивіших у світі природних об'єктів - фіордів. Утворилися вони приблизно 10-12 тис. Років тому в результаті сходу льодовиків. Протяжні морські затоки, врізаються в сушу - це природний унікальний феномен. Деякі з фіордів Норвегії внесені до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Дивовижна сувора краса місцевого ландшафту привертає до Норвегії тисячі мандрівників. Туристи приїжджають до Норвегії в надії побачити прямовисні скелі, смарагдові луки, кришталеву гладь норвезьких озер, водоспади, снігові вершини.
Морські екскурсії по фіордах - найпопулярніший туристичний маршрут. Найпоширеніші екскурсійні напрямки: Хардангерфьорд, Гломфьорд, Люсефьорд, Ставангерфьорд і, звичайно, Гейрангерфьорд. Люсефьорд знаходиться в південній частині Західної Норвегії в районі Рюфюльке. Над фьордом височіє скеля Прекестулен висотою 604 м і скеля Кьераг висотою 1084 м.
У центрі Західної Норвегії розташувався Хардангерфьорд, він знаходиться в регіоні Хордаланд. Відомий цей фьорд красивими фруктовими садами. Їх весняне цвітіння заворожує глядачів своєю принадністю. Але найкрасивішим норвезьким фьордом по праву називають Гейрангерфьорд, він розташований на півночі Західного Норвегії. Там можна побачити відомі водоспади: "Сім сестер" і "Фата нареченої". Одна з місцевих легенд говорить наступне. На одній з семи сестер в Гейрангер прийшов свататися юнак. Але дівчата були так чарівні, що вікінг довго не міг вирішити, на який з них одружуватися. Поки юнак роздумував, пройшло стільки часу, що сестри канули у вічність, перетворившись на сім дзвінких водоспадів.
Для огляду місцевих ландшафтів можна зробити піший похід або здійснити захоплюючу велосипедну прогулянку. Який би маршрут не вибрали туристи, відпочиваючі в Норвегії, в цій країні вони зможуть побачити безліч дивовижних пейзажів і відчути гармонію з природою.
Теги: країна, мандрівник, фьорд
Пам'ятки Новій Зеландії
% Skailar, автор JustLady.
%
%
%
% «Аотеароа» («довге біле хмара») - так маорі, корінне населення Нової Зеландії, називає свою батьківщину. Країна, що пережила кілька хвиль імміграції, являє собою ідеальне місце для життя: сприятлива екологічна обстановка, висока соціальна захищеність і мінімальний рівень злочинності. Таке поєднання життєвих факторів припаде до душі кожному.
% Статті за темою «Пам'ятки Нової Зеландії»
%
% Подорож до Нової Зеландії
%
% Найменші країни світу
%
Нова Зеландія знаменита своєю багатою і різноманітною природою. Екологічний рух, що одержало в країні широкий розвиток, дозволяє зберегти в первозданному стані чудові гейзери, ліси, озера, гори, гроти, льодовики і пляжі.
У країні є 10 національних парків (Маунт-Кук, Тонгаріро, Уревера, Фьордленд та інші), 2 морських парку і численні резервати. Три новозеландських району - Те-Вахіпонаму на південному заході, Національний парк Тонгаріро і новозеландські субарктические острови - включені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Одним з наймальовничіших місць на планеті був визнаний новозеландський острів Північний, на якому можна побачити покриті снігом гірські вершини, гейзери, безкраї зелені луки, стародавні вулканічні плато і нескінченні піщані пляжі. Величезний мальовниче місто-порт Окленд, колишня столиця країни, названий одним з 10 міст на планеті, кращих для життя. Міст «Харбор-брідж», фортифікаційні укріплення на пагорбі «Північна голова», найвища в Океанії телевежа Скай-Скі-Тауер, меморіальна село колоніальної епохи і величезний Акваріум - головні визначні пам'ятки міста. На вершинах вимерлих вулканів розташовані оглядові майданчики, з яких відкривається вид на Тихий океан і Тасманово море.
Регіон Уаїкато, розташований південніше Окленда, славиться колоритними ландшафтами і термальними джерелами. У районі національного парку Тонгаріро розташовані три діючих вулкана, на схилах яких знаходяться лижні станції. Пляжні райони Раглан і Кафіа вважаються великими серфінг-центрами, недалеко від них розташовані 60 метрові водоспади Брідал-Вейл-Фоллс, печери Уаітомо, мінеральні джерела Те-пуйа-Хот-Спрінгс, парк Те-Коуту, де мешкають сотні птахів.
Столиця Нової Зеландії, Веллінгтон, знаменита своїм Ботанічним садом з унікальною колекцією флори, Новозеландським планетарієм і астрономічним центром. У місті також знаходяться безліч музеїв і художніх галерей. В околицях можна відвідати пташині заповідники Капіто і Фокстон-Біч, а також «печери світлячків» Руакокопутана.
Улюблене туристами місце в північній частині острова - знаменита «Бухта островів» - славиться красивими пляжами і озерами. Поруч знаходиться реліктовий ліс Уаіпуа і розплідник птахів ківі в Салліван-парку. На пляжі Уаіотахі-Біч можна першим на планеті побачити схід сонця. «Гарячий» пляж Хот-Вотер-Біч відомий своїми термальними джерелами, розташованими прямо у кромки прибою.
На менш населеному Південному острові варто відвідати район фіордів Саундз, винокурні Бленемі, печеру Маорі-Ліп, поруч з якою розкинулися галькові пляжі - місця проживання колоній птахів і тюленів.
Найбільший населений пункт острова і третій за величиною новозеландський місто Крайстчерч сповнений англійської колориту. З пагорба Маунт-Кевендіш відкривається гарна панорама міста. В околицях знаходиться перший у світі тунель, прокладений через кратер вулкана, одне із самих дрібних і одночасно великих озер країни Елесмер і найчистіше озеро південної півкулі Текапо.
Популярністю серед туристів користуються замок Ларни-Кастл в Данідіне, старі шахти, в яких добували золото і затока Мілфорд-Саунд, насичений природними феноменами. Через отвір у скелі Пейнкек-Рокс, званої «дихаючої дірою», з величезною силою виривається вгору морська вода. На острові Стюарт, що славиться прекрасними піщаними пляжами, гніздяться тисячі птахів.
Незабутні краси Нової Зеландії відкрила світові кінотрилогія «Володар кілець». Туристичні компанії стали влаштовувати для фанатів справжні паломництва в місця зйомок конкретних епізодів. До цих пір тисячі туристів відвідують район Ваїкато (Хоббітона), Таупо (Мордор) і Веллінгтона (Рівенделл і сади Ізенгард). Більшість місць зйомок з причини їх віддаленості необхідно розглядати з вертольота. Це такі райони, як Ті Анау (Мертві болота), Відроги Мілфорд (ліс Фангорн) і Південні Альпи, що стали прототипом Імлистих гір.
Теги: краса, місто, зеландия, пам'ятка
Мальдівські острови - райський відпочинок
% Lenutsa, автор JustLady.
%
%
%
% Мальдівський архіпелаг представляє з себе 20 атолів, які налічують 1192 по більшій частині незаселених коралових острівця, які знаходяться в Індійському океані. На них розташована Мальдівська республіка з населенням менше 400 тисяч чоловік.
% Статті за темою «Мальдівські острови - райський відпочинок»
%
% Мальдіви - острови мрії
%
% Мальдівські острови: шматочок раю на землі
%
% Райські острови: топ п'яти найбільш популярних місць відпочинку
%
% Райський куточок Греції
%
% Дев'ять годин літа, наприклад, від Москви - і людина потрапляє в рай на землі. На Мальдівах є все для чудового відпочинку. Найкраще тут тим, хто не любить розсипи пляжних тіл, а цінує первозданну екзотичну природу в поєднанні з упорядкованим відпочинком. % Один острів - один готель з обмеженим числом туристів, таке правило поширене майже повсюдно. Більшість готелів бунгального типу, з будиночками над водою, в яку можна пірнати прямо з ліжка. Рівень готелів 4-5 зірок, скрізь чудовий сервіс. Втім, зустрічаються і 3 зірочки, де селяться в основному дайвери, яким крім занурень мало що потрібно. Вони сюди їдуть дуже охоче, оскільки Мальдівський архіпелаг має багатющий підводний світ.% Деякі приїжджають селяться на яхтах, місця на них порівнянні за ціною з номерами готелів, а перевагою є можливість побачити кілька атолів і відсутність такої спеки, як на березі. Клімат тут вологий і теплий. Температура повітря близько 30 градусів, води - 26. Через близькість екватора сезонні зміни незначні. З травня по жовтень частіше йдуть дощі і більше вітряно, з листопада по лютий менш волого.
Розглянути зверху блакитні лагуни, острови, покриті пальмовим лісами, можна під час екскурсії на гідролітаку. На одному з незаселених коралових острівців за певну суму можна влаштувати пікнік. Обов'язково потрібно відвідати столицю республіки Мале, острів проживання стародавніх Мальдівських королівських династій.
Місцева кухня в основному складається з рибних і рисових страв. Плюс гострі соуси з каррі, безліч спецій, запозичених з індійської і шрі-ланкійської кулінарії. Рибу смажать на грилі, варять, коптять, сушать. Роблять з неї пиріжки і кулеб'яки. Рис також подається у безлічі варіацій з різними соусами і кокосовим молоком. Ну і обов'язково потрібно спробувати «раа» - традиційний мальдівський напій з пальмового молока.
Теги: відпочинок, подорож, Мальдіви
|