Курортні міста і визначні пам'ятки Туреччини: Стамбул, Анкара і Памуккале

% MirroW, автор JustLady. % % %
��������� ������ � ��������������������� ������: �������, ������ � ���������
% Протягом останніх років Туреччина є улюбленим місцем для туризму. Найчастіше люди їдуть в цю країну в пошуках відпочинку біля моря. Але, проте, це не все, що ви можете взяти з цієї поїздки. Використовуючи всі можливості, ви також зможете отримати незабутні емоції та корисні знання, побачивши ряд важливих пам'яток Туреччини.
% Статті за темою «Курортні міста і визначні пам'ятки Туреччини: Стамбул, Анкара і Памуккале» %
Курортні міста і визначні пам'ятки Туреччини: Стамбул, Анкара і Памуккале
% Восьме чудо світу - Памуккале %
Курортні міста і визначні пам'ятки Туреччини: Стамбул, Анкара і Памуккале
% Час подорожей: Стамбул %
Курортні міста і визначні пам'ятки Туреччини: Стамбул, Анкара і Памуккале
% Східна казка: Стамбул взимку %
Курортні міста і визначні пам'ятки Туреччини: Стамбул, Анкара і Памуккале
% Курортні міста Єгипту: Каїр, Олександрія, Луксор %

Стамбул

Всі пам'ятки Стамбула несуть в собі історію світу. Він постійно ставав столицею нової держави: спочатку Східного Риму, потім Візантії і потім Османської імперії. З появою кожного з них будувалися нові пам'ятники, будівлі і аж ніяк не невідомими зодчими. У Стамбулі вміло стикаються і переплітаються Захід зі Сходом, Азія з Європою, іслам з християнством. Вся основна маса пам'яток знаходиться в таких районах міста як Сарайбурну і Султанахмед.

Стамбул є торговим центром Євразії завдяки своєму вигідному географічному розташуванню - по обох берегах Босфору. Але це не головне його гідність. Стамбул був столицею стародавньої візантійської імперії і носив ім'я Константинополь. Культурні пам'ятки та архітектура у великій кількості збереглася в цьому місті. Непідробний інтерес туристів викликає Топкапі Палас - стародавня резиденція османських султанів і собор Святої Софії. Собор був побудований приблизно в VI столітті н.е. Колись він був оплотом християнської віри, але після завоювання Константинополя османськими турками він був перероблений в мечеть.

Недалеко від собору святої Софії перебувати Блакитна мечеть - це єдина мечеть в світі з шістьма мінаретами. Своє ім'я вона отримала через використання білих і блакитних кахлів в декорації інтер'єру. У півтора кілометрах від мечеті розташований найбільший і стародавній базар у світі - Гранд базар або Критий базар. Асортимент товару вражає - ювелірні вироби, шкіра, текстиль, килими, сувеніри, антикваріат та багато іншого. Усередині базару розташовані всілякі маленькі ресторанчики, де завжди можна посидіти і відпочити. Чи не малий інтерес так само викликає палац останніх султанів Долмабахче, виконаний у стилі бароко. Він знаменитий своїм багатим оформленням та оздобленням.

Анкара

Якщо ім'я Стамбула безперервно пов'язано з оплотом культури, то Анкара в першу чергу пов'язана з ім'ям Мустафи Кемаля або Ататюрка. У 1923 році Мустафа Кемаль переніс столицю зі Стамбула в Анкару. На сьогоднішній день вона є центром міністерств, освіти і посольств.

В Анкарі знаходиться мавзолей Мустафи Кемаля або Ататюрка. Ім'я «Ататюрк» він отримав від турецького народу в знак подяки за відновлення національної свідомості. Поруч з мавзолеєм знаходиться музей Ататюрка, де зберігаються його особисті речі та книги.

Також в Анкарі можна знайти музей Анатолійських цивілізацій. Він знаменитий своєю колекцією експонатів, зібраних з усієї Туреччини. Приміщення музею раніше використовувалися як лазні. Не можна не згадати мечеть Хаджібайрам - найстарішу мечеть міста. Вона датується XV століттям і все ще є діючою. Самої жвавою вулицею Анкари вважається вулиця Салман. Вона також носить назву «мідна алея» і невипадково: на цій вуличці продавці пропонують різну начиння з міді - гуртки, глечики, підставки та багато іншого.

Памуккале

Памуккале - це дивовижне місце, де збереглося два чуда Туреччини: термальні джерела та руїна міста Хіераполіса.

Освіта термальних джерел відбулося в результаті відкладення солей з насичених кальцієм вод. Вода стікає по вапняковим стін (травертин), утворюючи білі тераси (травертинові освіти). Вода в таких джерелах досягає +40 градусів за Цельсієм і має цілющі властивості. Ще в давнину люди приходили сюди для лікування недуг. Це місце володіє невимовною красою, так як цілий рік їхня поверхня залишається білою і нагадує сніговий покрив.

Хіераполіс був побудований в II столітті до н.е. і, незважаючи на всі спроби збереження його в життєздатному стані, він все ж був покинутий. Головною визначною пам'яткою міста є незвичайне кладовище - місто мертвих (Некрополь). В античності багато важко хворі люди приїжджали для лікування на джерела. Частина з них одужувала, частина ніколи вже не поверталася додому. У Хіераполіса також можна відвідати старовинний амфітеатр, один з трьох найбільших амфітеатрів в Туреччині.

Теги: місто, пам'ятка, памуккал, Стамбул, Анкара

Знамениті міста Греції

% Sun-be, автор JustLady. % % %
���������� ������ ������
% Всі з плином часу змінюється: міста, країни, континенти. І навіть в Афінах, в одному з найстаріших міст планети, можна помітити значні зміни. Чудовий Акрополь, який увінчаний знаменитим Парфеноном, підноситься над стародавньою грецькою столицею, що перетворилася на сучасний мегаполіс.
% Статті за темою «Знамениті міста Греції» %
Знамениті міста Греції
% Півострів Пелопоннес: Греція в мініатюрі %
Знамениті міста Греції
% Культурний туризм: найзнаменитіші руїни %
Знамениті міста Греції
% Райський куточок Греції %
Знамениті міста Греції
% Подорож на острів Кос %
% Сьогодні Афіни стали набагато багатшими, з'явилися нові споруди та будівлі, отримав розвиток новий мистецтво, помінялися цінності та пріоритети. З'являються нові стильні магазини, ресторани, відкриваються різні готелі і готелі.%

Тут, в історичному центрі міста, можна знайти всесвітньо відомі пам'ятки, які розташовані вздовж найдовшої і, можливо, найпрекраснішою пішохідної вулиці Європи. У цьому місці співіснують сьогодення і минуле, навколо стародавніх творів мистецтва і прилеглих до них територій кипить культурне життя Греції.

Протягом багатьох століть Афіни залишаються містом протиріч, який спокушає і зачаровує мільйони людей щороку. Це старовинне місто розвивається і змінюється й донині. Афіни є одним з найбезпечніших і одночасно найжвавіших європейських міст.

Відпочинок в Греції, безсумнівно, ви запам'ятаєте енергійної нічним життям і, в той же час, спокійним способом життя. Тут людям подобається розслаблятися в численних кафешках, частенько прогулюватися вечорами і ще довго насолоджуватися свободою, в той час як вся інша Європа вже спить. Місцеве населення зазвичай саме скаржиться на недоліки своєї держави, проте ніхто з жителів не проміняє свою батьківщину.

Тури до Греції, як правило, пропонують екскурсії в знамените місто Пірей, що є головним портом країни і одним з найбільших в Середземномор'ї. Пірей вважають центром морської торгівлі Греції, який має величезний торговим флотом.

Тому зараз місто майже не виділяється на тлі Афін навіть, незважаючи на те, що протягом довгого часу Пірей був незалежний. Він нітрохи не поступається перевантаженої столиці, хоча вихід до моря все ж дає знати про себе. Крім модних фасадів, банків і нових офісів, ви знайдете безліч ресторанів і кафе, пішохідних торгових зон, а трохи віддалік розташовуються старовинні райони зі старими спорудами та промисловими зонами.

Найкрасивіша частина міста знаходиться на сході, недалеко від привабливою, хоч і туристичної гавані Мікролімано, набережна якої всіяна численними барами, ресторанами та нічними клубами. Для туристів, котрі відпочинок у стилі люкс, добре підійде чарівний житловий район Кастелло, який розташований на пагорбі біля Мікролімано, з багатоквартирними будинками з шикарним видом на море.

Що стосується берегової лінії Пірея, то її реорганізували перед Олімпіадою, і тепер вона являє собою кілька пов'язаних між собою набережних, які простягнулися вздовж давньої стіни, що оточує гавань.

Теги: подорож, відпочинок, місто, тур, греція