Стамбул
Всі пам'ятки Стамбула несуть в собі історію світу. Він постійно ставав столицею нової держави: спочатку Східного Риму, потім Візантії і потім Османської імперії. З появою кожного з них будувалися нові пам'ятники, будівлі і аж ніяк не невідомими зодчими. У Стамбулі вміло стикаються і переплітаються Захід зі Сходом, Азія з Європою, іслам з християнством. Вся основна маса пам'яток знаходиться в таких районах міста як Сарайбурну і Султанахмед.
Стамбул є торговим центром Євразії завдяки своєму вигідному географічному розташуванню - по обох берегах Босфору. Але це не головне його гідність. Стамбул був столицею стародавньої візантійської імперії і носив ім'я Константинополь. Культурні пам'ятки та архітектура у великій кількості збереглася в цьому місті. Непідробний інтерес туристів викликає Топкапі Палас - стародавня резиденція османських султанів і собор Святої Софії. Собор був побудований приблизно в VI столітті н.е. Колись він був оплотом християнської віри, але після завоювання Константинополя османськими турками він був перероблений в мечеть.
Недалеко від собору святої Софії перебувати Блакитна мечеть - це єдина мечеть в світі з шістьма мінаретами. Своє ім'я вона отримала через використання білих і блакитних кахлів в декорації інтер'єру. У півтора кілометрах від мечеті розташований найбільший і стародавній базар у світі - Гранд базар або Критий базар. Асортимент товару вражає - ювелірні вироби, шкіра, текстиль, килими, сувеніри, антикваріат та багато іншого. Усередині базару розташовані всілякі маленькі ресторанчики, де завжди можна посидіти і відпочити. Чи не малий інтерес так само викликає палац останніх султанів Долмабахче, виконаний у стилі бароко. Він знаменитий своїм багатим оформленням та оздобленням.
Анкара
Якщо ім'я Стамбула безперервно пов'язано з оплотом культури, то Анкара в першу чергу пов'язана з ім'ям Мустафи Кемаля або Ататюрка. У 1923 році Мустафа Кемаль переніс столицю зі Стамбула в Анкару. На сьогоднішній день вона є центром міністерств, освіти і посольств.
В Анкарі знаходиться мавзолей Мустафи Кемаля або Ататюрка. Ім'я «Ататюрк» він отримав від турецького народу в знак подяки за відновлення національної свідомості. Поруч з мавзолеєм знаходиться музей Ататюрка, де зберігаються його особисті речі та книги.
Також в Анкарі можна знайти музей Анатолійських цивілізацій. Він знаменитий своєю колекцією експонатів, зібраних з усієї Туреччини. Приміщення музею раніше використовувалися як лазні. Не можна не згадати мечеть Хаджібайрам - найстарішу мечеть міста. Вона датується XV століттям і все ще є діючою. Самої жвавою вулицею Анкари вважається вулиця Салман. Вона також носить назву «мідна алея» і невипадково: на цій вуличці продавці пропонують різну начиння з міді - гуртки, глечики, підставки та багато іншого.
Памуккале
Памуккале - це дивовижне місце, де збереглося два чуда Туреччини: термальні джерела та руїна міста Хіераполіса.
Освіта термальних джерел відбулося в результаті відкладення солей з насичених кальцієм вод. Вода стікає по вапняковим стін (травертин), утворюючи білі тераси (травертинові освіти). Вода в таких джерелах досягає +40 градусів за Цельсієм і має цілющі властивості. Ще в давнину люди приходили сюди для лікування недуг. Це місце володіє невимовною красою, так як цілий рік їхня поверхня залишається білою і нагадує сніговий покрив.
Хіераполіс був побудований в II столітті до н.е. і, незважаючи на всі спроби збереження його в життєздатному стані, він все ж був покинутий. Головною визначною пам'яткою міста є незвичайне кладовище - місто мертвих (Некрополь). В античності багато важко хворі люди приїжджали для лікування на джерела. Частина з них одужувала, частина ніколи вже не поверталася додому. У Хіераполіса також можна відвідати старовинний амфітеатр, один з трьох найбільших амфітеатрів в Туреччині.