Прямо в мрію: Хорватія
% Христина Колесникова, автор JustLady.
%
%
%
% Ця країна розташована в самому центрі Європи, Хорватію часто називають серцем Адріатики. На території маленької держави чудесним чином сусідять заповідні природні комплекси, численні історичні пам'ятники, прекрасне морське узбережжя і безліч термальних джерел.
%
% Статті за темою «Прямо в мрію: Хорватія»
%
% Прямо в мрію: Мальдіви
%
% Прямо в мрію: Нью-Йорк
%
% Прямо в мрію: Люксембург
%
% Клімат цієї країни ідеальний для відпочинку: середня температура повітря в літні місяці - 30С, води - 27С. Море тут дуже чисте і прозоре, проглядається на глибину до 50 метрів. До самого берега підступають ліси, в яких сосни і кипариси сусідять з магноліями і пальмами. Берег порізаний безліччю мальовничих бухт, більше тисячі незаселених островів запрошують стати першовідкривачами.% Особливо красиво Адріатичне узбережжя в Середній Далмації - невеликі пляжі між скелями, бірюзова вода, море квітів. В горах примостилися симпатичні села, на прибережних пагорбах видні кам'яні дзвіниці. Море тут вважається найчистішим у всій Європі, у ньому водяться барометри екологічного благополуччя - морські їжаки. Більшість готелів розташовані біля самої води, серед кипарисів і сосен. Для любителів самоти відкриті двері пансіонатів на прилеглих островах. Хорватія завжди жила туризмом - тому на всьому узбережжі немає жодного промислового підприємства.
Обов'язково побувайте в заповіднику КРКА. Ви побачите сім потужних водоспадів, які наповнюють гігантське смарагдове озеро, посеред якого розташований чарівний острів Вісовац з монастирем 15 століття. Гостинні господарі пригощають туристів місцевими наливками -орешніцей, сливовицю, грушевіцей, гіркою травяніцей.
Головні міста Хорватії - Спліт і Дубровник. Обидва міста оголошені ЮНЕСКО світовою культурною спадщиною. Дубровник любили Бернард Шоу, Агата Крісті, Чехов, імператор Франц Йосиф, Айседора Дункан. Багато будівель тут - творіння рук першокласних італійських майстрів. Наприклад, двадцатіпятіметровие кріпосні стіни, оборонні вежі, монастирські дворики, церква святого Влаха, Онуфрієв фонтан, Княжий палац і Кафедральний собор. Це місто створений для неквапливих прогулянок і тихих бесід. Дубровник заслуговує того, щоб бути метою подорожі.
Заслуговують на увагу й інші міста - білокам'яний Задар, колишнє піратське притулок Ровінь, місто-порт Спліт зі знаменитим палацом імператора Діоклетіана. Це невеликі міста, їх можна оглянути за день і повернутися до пляжного життя.
Якщо ви життєрадісні і невтомні, любите галасливий відпочинок - вибирайте подорож на острів Хвар. Там ви зможете протанцювати всю ніч на дискотеці, а вранці підкріпитися в місцевому ресторанчику. Любителі містики можуть відправитися на острів Млет, де розташована печера німфи Каліпсо. Шанувальники віндсерфінгу зустрічаються на острові Брач - такої хвилі, як тут, немає на всьому узбережжі.
Неодмінно відвідайте місцеві ресторани. Хорватська кухня нагадує італійську. Безліч страв з найсвіжіших морепродуктів, любителям м'яса припаде до смаку в'ялене прашюто, яке готують за унікальними рецептами протягом 9 місяців. Гордість Хорватії - овечі і козячі сири. Крім того, країна славиться своїми винами.
.
Теги: мрія, поїздка, хорватія, пам'ятка
Навколо світу: Герцогство Люксембург
% Назва маленького, але дуже гордого держави в Західній Європі для багатьох стало ім'ям прозивним, що символізує розкіш і офшорні зони. Банківськими рахунками з безліччю нулів тут мало кого здивуєш.%
% Статті за темою «Навколо світу: Герцогство Люксембург»
%
% Прямо в мрію: Люксембург
%
% Де в Європі більше платять?
%
% Сяйво зірок: Патрісія Каас
%
У Люксембурзі вміють берегти чужі таємниці і капітали, власне, на цьому і будується економіка країни. Звідси перше місце в світі за рівнем доходів населення, про що багатьом іншим країнам можна тільки мріяти. Однак, жителі Люксембурга хоч і раді гостям, але зберігають дистанцію, не розкриваючи обійми кожному зустрічному туристу.
Цілком очевидно, що велика частина туристів буває в Люксембурзі в рамках туру країнами Європи. Основних елементів програми не так вже й багато: центр міста, палац герцога, Каземати і поїздка у вагончиках по долині Петруссіі. На півночі країни розташований мальовничий лісопарк, природного походження. Взагалі Люксембург - ідеальне місце для піших прогулянок або неквапливих поїздок на велосипеді. Тут і там зустрічаються невеликі ресторанчики, де французьке якість представлено в німецькому кількості. Будьте готові до того, що нічне життя Люксембургу також спокійна і стримана як і денна. Жителі країни воліють проводити вечори в колі своїх сімей.
Про погоду туристам не варто турбуватися. Влітку тут помірно тепло, а взимку помірно прохолодно, в «найсильніші» морози температура не опускається нижче нуля. Весна вважається по праву кращим часом для поїздки: природа розквітає, а населення святкує її розквіт численними святами та фестивалями.
Про що варто потурбуватися, так це про візу. У Консульський відділ при Посольстві Люксембургу потрібно надати закордонний паспорт, 3 фотографії 3, 5х4, 5 см, анкету, довідку з місця роботи, довідку про фінансове забезпечення з розрахунку 50 доларів на добу на людину, медичну страховку з сумою покриття не менше 30000 євро, бронь готелю, план поїздки по днях, копії квитків, запрошення від приватної особи (якщо візит приватний). Консульський збір 35 євро. Врахуйте, що прямих авіарейсів і поїздів до Люксембурга немає, треба пересідати де-небудь в Європі. Якщо їхати автобусом, доведеться провести в дорозі 2 діб.
Велика частина готелів в Люксембурзі розташована в старовинних шато і палацах, вони вразять навіть найдосвідченішого туриста справжнім аристократичним духом і шиком.
Теги: світло, готель, подорож, відпочинок, герцогство, люксембург
Зміна часових поясів
% Озерова Юлія, автор JustLady.
%
%
%
% Тривалі перельоти досить важкі самі по собі, але ще більший стрес відчуває організм, адаптуючись до нового часу. Зміна часових поясів - це збій в налаштуваннях біологічного годинника, за якими живе тіло людини.
% Статті за темою «Зміна часових поясів»
%
% Боротьба з синдромом зміни часових поясів
%
% Взимку за влітку: як впливає на організм різка зміна клімату
%
% Як не захворіти на відпочинку
%
% Боремося з акліматизацією
%
Лікарі вважають, що для того, щоб повністю перебудуватися на новий час, організму потрібно стільки ж доби, скільки часових поясів він подолав. Подібний процес являє собою серйозний стрес для людини. Чим він старше, тим важче переносить зміну часових поясів, тому слід заздалегідь підготуватися, щоб в новому місці була можливість відпочинку відразу після перельоту.
Як тільки людина прибув на нове місце, перший час він неминуче буде відчувати деяку нервозність, збудження, іноді достатньо некомфортне. Це нормально. Згадайте, що, приносячи кішку в новий будинок, ви бачите, що вона якийсь час нічого не їсть, нервує, ходить на напівзігнутих ногах і досліджує нове житло? Це природні інстинкти, які проявляються у всіх живих істот по прибуттю в незнайоме місце. Збудження при зміні часових поясів триває недовго, незабаром воно змінюється деякою млявістю. Коли людина повністю адаптується, його стан нормалізується.
Можливі деякі ускладнення протягом одного-двох перших днів: запаморочення, нудота, головний біль, ломота м'язів. Трапляється, що у людини порушується робота травної системи. До цього додаються недосипання, стрес від перельоту, наслідки довготривалого перебування в літаку, де повітря дуже сухе.
Синдром зміни часових поясів всі переносять по-різному, не можна порадити якісь заходи, що працюють у кожного. Але деякі загальні рекомендації все ж є. По-перше, постарайтеся організувати політ так, щоб прилетіти ввечері або вдень, щоб комфортно дістатися до місця, де збираєтеся зупинитися, трохи поїсти, прийняти душ і лягти спати. Рейси, що прибувають рано вранці або пізно ввечері не надто комфортні, так як вам доведеться або провести день, валячись з ніг від утоми, або половину ночі в незнайомому місці ви витратите на пошук і дорогу до готелю, а там ще і не виспіться.
Відправляйтеся в дорогу, добре відпочивши і виспавшись. Пийте достатньо води, але намагайтеся обійтися без алкоголю, якомога менше курите, якщо ви схильні до цієї звички. Кава теж не сприяє комфортному перенесенню зміни часових поясів, так як викликає безсоння, збудження і нервозність. Уникайте снодійного, воно викликає млявість, а ви і без того будете не надто енергійні.
Теги: час, пояс, зміна, вартовий, різниця, подолання
|