Моя дитина - біла ворона
% Neseriozny, автор JustLady.
%
%
%
% У ваших друзів діти мають свою компанію, спілкуються, грають, сваряться. А ваш малюк ніяк не може налагодити контакт зі своїми однолітками. На кому лежить відповідальність за це і як можна допомогти дитині в такому випадку?
% Статті по темі «Моя дитина - біла ворона»
%
% Ебігейл Бреслін: маленька Міс Щастя
%
% Турбота і заборони: дві сторони однієї медалі
%
% Одна і щаслива! Так буває?
%
% Чи всі жінки дійсно хочуть заміж?
%
Причин, внаслідок яких чадо стає ізгоєм незліченно багато, але їх необхідно знати.
Якщо у вашої дитини не виходить налагодити дружні стосунки з однолітками, то це не означає що йому не потрібно спілкування. Щоб вирішити проблему, необхідно звернутися до її джерел.
Індивідуальна кожна, і «білою вороною» народитися не можна. Батьки відіграють величезну роль у формуванні особистості, і саме вони винні в тому, що їх дитина стала ізгоєм. Наприклад, якщо батьки суворо контролюють поведінку, лають дитини, то малюк напевно не зможе відчувати себе спокійно в колективі.
У деяких сім'ях існує особливі комплекси: наша сім'я краще або гірше, вона культурніше, вона багатша - все це впливає на спілкування дитини зі своїми однолітками. Іноді батьки вимагають від дитини: «будь не таким як усі», і дитина з дитинства починає себе вести так, як йому заманеться. В результаті він так само залишається без друзів. Необхідно дати дитині зрозуміти, що він цікавий для оточуючих.
Якщо ваша дитина весь час проводить вдома, то слід поговорити з ним. Після розмови можете піти з ним удвох, наприклад, на спортивний майданчик, в кафе, відвідати культурні заходи.
На самій ранній стадії розвитку дитини все ініціативу повинні брати на себе батьки. Наприклад, познайомити з новим другом, завести гру, запропонувати заняття. Більш доросла дитина потребує непрямий підтримки. Батьки повинні контролювати його дії як би з-за рогу. Вони так само повинні підтримувати і учавствовать в дитячих компаніях, щоб дитина відчувала себе спокійно.
Теги: дитина, біла, білий, ворон, ізгой
У малюка прорізуються зубки
% Zvetok, автор JustLady.
%
%
%
% Прорізування зубів - дуже важлива подія в житті дитини. У кожного малюка зуби починають прорізатися в різний час, але в середньому це відбувається у віці від трьох місяців до року. Якщо зубки у дітей прорізаються пізно, то це нічого страшного за собою не несе.
% Статті за темою «У малюка прорізуються зубки»
%
% Зміна молочних зубів у малюків: як і коли?
%
% Терапевтична стоматологія для малюків
%
% У якому віці ріжуться зуби у дітей?
%
% Дитина кусається: як відучити від шкідливої звички
%
У кожного маленького дитини свій власний графік розвитку. Деякі діти народжуються вже з одним зубом, а в інших вони з'являються лише до року. Незмінним у цьому процесі є тільки порядок, в якому прорізуються зубки.
Спочатку прорізуються різці, які знаходяться знизу в нижній частині щелепи, потім - у верхній частині щелепи, теж у центрі. Далі до них приєднуються чотири різці, внизу і вгорі, потім дві пари верхніх і нижніх корінних зубів, чотири ікла знизу і зверху і, нарешті, друга пара корінних зубів.
Визначити прорізування зубів нескладно. У малюка почервонілі, запалитися ясна, з яких стирчить білу кульку, з якого готовий з'явитися зуб. На це може знадобитися трохи часу. Так як це природний процес, допомога фахівців тут не потрібна. Немає необхідності чесати малюкові ясна, давати скоринки від хліба і бублики, від цього в ясна може потрапити інфекція.
Кожна дитина по-різному переносить прорізування зубів. Дуже часто симптомами прорізування є: температура, соплі, дитина багато вередує, не спить ночами. Можна звернутися до лікаря і поцікавитися, як можна знизити біль. Лікар зазвичай виписує жарознижуючі препарати і різні лікарські трави, які знеболюють місце прорізування.
Лікарі рекомендують починати чистити зуби малюка за допомогою марлі намотаною на палець. Головне, щоб процедура не доставляла дитині неприємні відчуття, а більше була схожа на гру. Коли дитина підросте, потрібно щоб він сам брав участь у чищенні зубів за допомогою зубної щітки. Для чищення слід купити невелику зубну щітку привабливої форми і яскравого кольору, щоб вона сподобалася чаду. Пасту слід купувати фруктову, так як у неї приємний запах, а це тільки підкупить дитини на чищення зубів.
Теги: дитина, малюк, зуб, перше, зубок
Виховання дитини без слова НІ
% SCREAM, автор JustLady.
%
%
%
% Батьки не можуть дозволити своїй дитині робити все, що йому заманеться, а сказати «ні» їм може не вистачити сміливості. Щоб син почався слухатися вас без всяких заборон, необхідно лише бути з ним чесним.
% Статті за темою «Виховання дитини без слова НІ»
%
% Розвиваємо самооцінку у своєї дитини
%
% Як змусити чоловіка злізти з дивана
%
% Чайлдфрі - добровільна бездітність
%
Всі батьки хочуть бути друзями зі своїми дітьми, а так само бути прикладом для наслідування. Прагнучи до досконалості, тата і мами часто потурають своїй дитині, дозволяючи йому часом робити недозволені речі, і боячись відмовою образити його.
Батьки найчастіше говорять дитині «ні» в тих випадках, коли погодитися з ним - верх нерозсудливості. Наприклад, навряд чи мама дозволить своєму чаду бігати у дворі босоніж, прекрасно знаючи, що він може застудитися. Спробуйте пояснити це малюкові, він цілком здатний це зрозуміти, нехай навіть не з першого разу. Необхідно переконати дитину, що батьки довіряють йому, і вважають, що він сам здатний прийняти вірне рішення.
Розмова з дитиною як з дорослою людиною не тільки можуть підтримати його як особистість, а й вчать його елементарним правилам поведінки в суспільстві, етикету, дотримання моралі. Не підвищуйте голос при розмові з сином, якщо хочете, щоб він умів розмовляти спокійно й інтелігентно.
Якщо батьки ставлять перед собою мету навчити малюка ввічливості, то їм потрібно якомога частіше бути ввічливими по відношенню один до одного, оскільки діти, спостерігаючи за батьками, переймають їх модель поведінки. Уникайте поганих слів, недбало кинутих кому-небудь в присутності дитини, адже він здатний запам'ятати їх або, що ще гірше, почати використовувати. Відучити юне дарування лихословити куди складніше, ніж навчити, тому краще всього не допускати виникнення такої ситуації.
Іноді трапляється так, що батьки виявляються неправі в тій чи іншій ситуації. Визнати свою помилку це цілком нормально, і навіть на краще. Дитина зрозуміє, що тато і мама теж можуть помилятися, і буде нормально сприймати це. Важливо дати зрозуміти малюкові, що помилку потрібно виправити, і обов'язково вибачитися за неї, тоді він почне усвідомлювати цінність своїх діянь.
Теги: дитина, ні, слово, батько, ввічливість
|