Чим небезпечні дієти
% Світлана Селезньова, автор JustLady.
%
%
%
% Жінки готові піти на будь-які експерименти, щоб домогтися бажаного ваги. У гонитві за модною крихкістю і витонченістю вони часом втрачають здатність критично мислити і тому потрапляють в одну і ту ж пастку - використовують на собі все нові і нові дієти, які обіцяють чудесне схуднення. Однак, багато з дієт не тільки не ефективні, але і просто небезпечні.
% Статті за темою «Чим небезпечні дієти»
%
% Чим небезпечні швидкі дієти
%
% Дієти: шкода чи користь
%
% Наслідки дієт: чим нам загрожують новомодні дієти
%
% Шкідливі дієти: найнебезпечніші способи схуднути
%
% Головна принада модних дієт - обіцянка швидкого скидання ваги. Жінки, які роками повніли, наївно вірять, що тиждень на спеціальному харчуванні позбавить від накопичених кілограмів.% Більшість дієт, які обіцяють швидку втрату ваги, небезпечні тим, що, по-перше, зневоднюють організм (саме вода в першу чергу і швидко покидає клітини, а зовсім не ненависний жир), а разом з нею йде і кальцій, калій, а також інші хімічні елементи, необхідні для правильного розвитку.
Небезпечні для організму популярні монодієти - два тижні або однієї гречки, або яблук, або відвареного м'яса, або помідорів можуть завдати шкоди здоров'ю, створити непотрібне навантаження на нирки, серце, роботу шлунка і всю травну систему.
Занадто суворі дієти, які жорстко обмежують кількість споживаних калорій, особливо виключають повністю вуглеводи і жир, можуть викликати депресії, безсоння, роздратування, а також спровокувати зриви, при яких жінка наїдається, компенсуючи довгий голодування, а потім відчуває почуття провини. Ці хвилювання маятника - від голоду до об'їдання можуть викликати булімію. Не йдуть на користь і скачки ваги - то він швидко скидається, то потім швидко набирається.
Мізерні голодні дієти завдають шкоди здоров'ю - коли меню пропонує обмежений набір продуктів, велика ймовірність того, що людина не отримає повноцінний набір вітамінів, елементів, необхідних для нормального існування організму. При довгому сидінні на такій дієті можуть спостерігатися проблеми зі шкірою, нігтями, спостерігається випадання волосся.
Популярні останнім часом так звані білкові дієти, які виключають будь-які вуглеводи, можуть викликати серйозні проблеми з нирками.
Лікарі наполягають, що короткострокові дієти, які обіцяють швидкий скидання ваги, що обмежують набір продуктів, є шкідливими. Правильніше дотримуватися не дієт, що не прищеплюють правильного харчової поведінки, а збалансованого харчування, в якому є місце і для м'яса, і для риби, і для овочів, і навіть іноді для солодкого.
Теги: здоров'я, дієта, шкоду
Як знайти здорову дієту
% Helen Writer, автор JustLady.
%
%
%
% Більшість проблем із зайвою вагою пов'язано з надмірностями в харчуванні, проте багато людей допускають серйозну помилку, намагаючись схуднути швидко і відразу, що обіцяють багато дієти. Однак різке обмеження в харчуванні блокує надходження в організм корисних речовин, тому може підірвати здоров'я. Щоб цього не сталося, до питання вибору дієти потрібно підходити розсудливо.
% Статті за темою «Як знайти здорову дієту»
%
% Найефективніша нордична дієта
%
% Дієта для красивої шкіри
%
% Дієта доктора Аткінса - виправдана вона?
%
Що таке здорова дієта? Це нормалізація системи живлення, при якій калорійність вживаються в їжу продуктів менше, ніж стічний витрата енергії. При цьому надходять в їжу страви мають бути корисними, щоб забезпечувати організм необхідними вітамінами і мінералами. Завдяки цьому обмін речовин нормалізується, шлунок звикає отримувати дозовані обсяги їжі, а схуднення проходить без стресів.
Будь-яка корисна дієта пропонує лише обмежити шкідливі продукти, але не перейти до голодування. Харчуватися потрібно дрібними порціями, розмір кожної не повинен перевищувати обсяг звичайного склянки. Саме на таких принципах базуються дієти відомих дієтологів, таке популярне рекламовані сьогодні у всіх засобах масової інформації.
В ідеалі меню дієти, здорове харчування в якої є основоположним, виглядає наступним чином:
Сніданок: порція вуглеводів, але не рафінованих, як то солодкі пластівці, а корисних. Порція каші на не жирний молоці, без цукру, із заправкою з будь-якого солодкого фрукта і чашка зеленого чаю допоможуть протриматися до другого сніданку.
Другий сніданок - це всього лише легкий перекус. Яблуко, жменю горіхів або склянка не солодкого йогурту.
Обід обов'язково повинен містити білки. Дієтичні сорти риби, біле м'ясо курки або індички, відварна яловичина, все це ідеально поєднується з овочами.
Полудень являє собою перекус, аналогічний другого сніданку.
Вечеря повинна бути найбільш легким. В ідеалі корисніше всього замінити його порцією молочних продуктів, але і тушковані овочі не менш корисні.
Таке харчування не завдає шкоди здоров'ю і буде корисним у будь-якому віці. Вага буде йти поступово, без шкоди для організму.
Середземноморська дієта: раціон без недоліків
% Середземноморська дієта - це цілий перелік продуктів, які популярні серед жителів однойменного регіону. Дуже часто це харчування називають здоровим раціоном, а не жорсткою і шкідливою дієтою. Швидких результатів чекати не варто, але омолодження та оздоровлення організму гарантовано.
% Статті за темою «Середземноморська дієта: раціон без недоліків»
%
% Середземноморський коктейль, або Дієта Афродіти
%
% Середземноморська дієта грунтується на тих продуктах харчування, що є основоположними в Італії, Греції, Туреччини, Іспанії. Дієтологи впевнені, що цей раціон харчування дуже корисний кожній людині і не має протипоказань, а також побічних ефектів. В основі кожного прийому їжі лежать тільки свіжоприготовані страви, що містять масу вітамінів, мікроелементів, вуглеводів та інших складових, важливих для нормального функціонування організму, для хорошого обміну речовин, для виведення накопичених токсинів.% На сніданок, згідно середземноморської дієти, слід вживати фрукти і мінімальна кількість борошняних виробів. У цих продуктах містяться вуглеводи, які важливі з точки зору накопичення енергії для бадьорою роботи протягом усього дня. Можна з'їсти одну булочку або шматочок свіжого хліба.
На обід рекомендується вживати ті продукти, які містять білкові або рослинні компоненти. М'ясо, біла риба, овочі слід їсти тільки свіжоприготовленими. За один прийом їжі не можна з'їдати більше 0, 5 кілограма овочів і м'ясних страв. Якщо відчуття голоду не покидає вас, у перервах між обідом і сніданком можна з'їсти 200 грам нежирного йогурту.
На вечерю потрібно вибрати некалорійні страви. Рекомендується уникати прийому алкоголю, вживання консервованих продуктів, фаст-фудів, молочної їжі, крохмалю. Можна з'їсти салат з маслин або оливок, а також рибу, запечену або погашених в нежирному соусі.
Під час кожного прийому їжі слід їсти зелень, в тому числі базилік, петрушку, кінзу. Не забороняється вживання сирів, бринзи, йогуртів, кефіру. З м'яса перевагу в середземноморській дієті віддається баранині і телятині. Всі салати заправляються оливковим маслом. Випічка і макаронні вироби повинні бути зроблені з сортів тільки твердої пшениці, яка легко засвоюється і не сприяє утворенню непотрібних кілограмів. А в якості напоїв рекомендується вибирати зелений чай, несолодкий кава, сік.
З усього вищесказаного випливає, що середземноморська дієта - це здоровий і правильний раціон, який не має жорстких рамок і не характеризується недоліками.
Теги: система, дієта, харчування, недолік, раціон
|