Існує два принципи, розроблених дієтологами, дотримуючись яких можна і схуднути і наситити організм корисними речовинами. Це роздільне харчування і режим, при якому найкалорійніша їжу вживається до дванадцяти годин дня.
Роздільне харчування - досить проста і смачна дієта. Головне, чому потрібно навчитися - перестати поєднувати білки і вуглеводи. Тобто доведеться відмовитися від бутербродів (ковбаса і хліб), від картоплі з м'ясом і риби з рисом. Все це можна їсти, але окремо. Вибирайте на гарнір овочі з низьким вмістом крохмалю - помідори, огірки, кабачки і т.д. Якщо варите суп на м'ясному бульйоні - не покладете туди картоплю і макаронні вироби. Хочете приготувати спагетті? Будь ласка, тільки не поливайте їх м'ясним соусом. Фрукти, особливо цитрусові, краще їсти окремо від основного прийому їжі. Наприклад, на полуденок. І не забувайте, що фрукти, при малій калорійності, містять дуже багато вуглеводів. І зловживання ними може призвести до зростання ваги.
Друга дієта заснована на іншому принципі. До полудня ви можете дозволити собі все, що хочете. І макарони з м'ясом і торт. Але тільки на сніданок. Прийом їжі за ранок повинен бути єдиний, ніяких перекусів. Зате порції можуть бути які завгодно великі. На обід дозволено поєднувати складні вуглеводи (гречку, бурий рис, овочі крім картоплі) з білками (м'ясом, рибою, грибами). Але зажарка виключена. Тільки варіння на пару або гасіння. За вечерею вживається низькокалорійна їжа. Сир до п'яти відсотків жирності з яблуком або помідором, один вид овочів, відварені морепродукти або м'ясо курчати. Останній прийом їжі - за чотири години до сну. Тобто, якщо ви відправляєтеся в ліжко опівночі, вечеряйте не пізніш восьмої вечора. Після цього їсти нічого не можна. З напоїв дозволений тільки зелений чай та мінеральна вода без газу.
Ці режими дозволять скинути вагу без втрат важливих для організму елементів. Однак, не варто забувати, що і після дієти варто дотримуватися правильного харчування. Інакше всі скинуті кілограми повернутися, привівши із собою ще п'ять, а то й десять.