7 головних секретів медитації

% Після напруженого робочого дня деколи хочеться усамітнитися і буквально стати невидимою, щоб ніхто не турбував. Але є прекрасний спосіб, що дозволяє зняти напругу, зарядитися позитивною енергією і гарним настроєм. На сторінках жіночого журналу JustLady розповідь про відмінний спосіб релаксу - медитації.
% Статті за темою «7 головних секретів медитації» %
7 головних секретів медитації
% Побічний ефект медитації %
7 головних секретів медитації
% Медитація для початківців %
7 головних секретів медитації
% Медитація: керівництво для початківця %
7 головних секретів медитації
% Правила медитації %


Погодьтеся, напружений ритм сучасного життя деколи приводить до бажання втекти куди-небудь в глухе село, щоб тільки позбавити себе від вирішення численних проблем.

Постійно перебуваючи в стані "вичавленого лимона", людина звикає до нього, але життєві сили організму виснажуються і в один далеко не прекрасний момент настає зрив - і фізичний, і емоційний.

Медитація - Прекрасний засіб профілактики подібних зривів: вона своєчасно вирішує проблему нестачі енергії та відпочинку. Головне - провести медитацію правильно.

1. Медитація як явище

Медитація прийшла до нас із глибини століть, і "батьком" її став буддизм. До цих пір медитативні практики найбільш поширені на Сході, хоча з кожним роком вони стають все популярнішими в багатьох країнах світу.

У США медитація набула широкого поширення завдяки руху хіпі, які вважали її буквально основою основ свого життя, а от у Росії бум інтересу припав на 90-ті роки минулого століття, коли все непізнане і незвідане радянській людині стало доступним для російського завдяки настала демократії і свободі слова.

В даний час принципи медитації широко застосовуються в психології, Будучи одним з методів ефективної психотерапії.

Медитація вважається ефективним способом розслаблення, наповнення організму додатковою енергією, звільнення уявних потоків від "мотлоху".

Досвідчені практики вміють доходити до такого стану медитативного трансу, в якому дійсність на час вправ перестає існувати, і якщо людину потривожити в момент трансу, він може отримати серйозну емоційну травму і навіть пережити шок.

Існує багато технік, найпопулярніша з яких - релакс-медитація. Є також "вузьконаправлені" техніки: очищення свідомості, вибачення, здобуття свободи, любові, насичення енергією багатства, лікувальні і т. Д.

Це стаття -про релакс-медитації, Настільки необхідної в століття космічних швидкостей і браку тепла та уваги.

2. Якщо ви шукаєте відмовки @. @

Звичайно, можна йти від відповіді на питання "Пора чи не час?", Відмовлятися браком часу, відбуватися жартами тим, що "медитація - дурне заняття і мені не допоможе".

Якщо говорити про час, то медитація забирає його не так вже й багато, тому, говорячи про його недостачі, ви явно лукавите.

Можливо, вам просто лінь, але якщо згадати, щовсі наші хвороби - від нервів, То виходить, що ви попросту нехтуєте своїм здоров'ям.

Якщо ж говорити про те, що "медитація мені не допоможе", дайте відповідь чесно всього на одне питання: ви коли-небудь медитували? Швидше за все, відповідь буде негативною. Тоді й порівнювати вам не з чим @. @

Багато хто говорить, що медитація - це частина чужої релігії, тому їх віра не дозволяє ставити подібні експерименти над своєю душею.

Так, медитація бере свій початок в буддизмі, але це зовсім не означає, що вона протипоказана християнину.

Читання молитов теж занурює людини в медитативний стан. Тому медитація зовсім не закликає вас стати віровідступником.

Тому медитируйте сміливо - ви ж завжди зможете відмовитися від цього. Хоча медитації приносять стільки позитивних емоцій, що вам навряд чи захочеться це зробити.

3. Користь медитації

Наукою офіційно доведено, що при виконанні медитативних вправ:

- Нормалізується серцевий ритм людини,
% - Знижується тиск крові,
% - Сповільнюється обмін речовин в організмі,
% - Розслабляються всі м'язи,
% - Виділяється гормон щастя - ендорфін.

Тобто під час медитації ви стаєте не тільки спокійніше, але і більш щасливими, здоровими.

Тому риторичне питання "бути чи не бути" краще вирішити на користь "бути": що ще принесе вам стільки користі і задоволення з мінімальними витратами часу та енергії?

4. Наодинці з собою

Медитація вимагає уедінененія. Вам не вдасться розслабитися, якщо поруч буде шуміти дитина або якщо за вами пильно спостерігатиме чоловік.

Тому попросіть чоловіка доглянути за дитиною, не відволікати вас в найближчі півгодини.

Усамітніться в кімнаті. Якщо ви живете в однокімнатній квартирі, доцільно буде використовувати для медитації ванну кімнату, але ні в якому разі - кухню.

На кухні вас будуть відволікати сторонні запахи і нагадування підсвідомості про те, що вам ще потрібно приготувати вечерю або сніданок на ранок наступного дня.

Звичайно, у ванній кімнаті замало місця, зате можна досягти повної відокремленості. А якщо включити воду, то сторонні звуки НЕ будуть відволікати увагу.

5. Правильна атмосфера

Релакс-медитація - Процедура повного розслаблення і відпочинку, тому і обстановки вимагає відповідної.

Малоймовірно, що у вас вийде повністю сконцентруватися на своєму внутрішньому Я в той час як сусіди співають під караоке "Ой, мороз, мороз" @. @

Світло

Світло краще використовувати приглушений. Якщо ви зібралися помедитувати вдень - щільно закрийте штори.

Для створення більш комфортною і правильної освітленості рекомендується кольорове світло: накиньте на плафон бра газову тканина кольору, який вам найбільше подобається.

При цьому не забудьте про те, що червоний колір - активізує, для медитації в стилі релакс його краще не використовувати.

Ідеальним варіантом будуть жовтий і оранжевий, ввечері - зелений (якщо ви дуже втомилися), блакитний - вранці (якщо ви бажаєте наповнити свою душу енергією польоту).

Музика

Музика для медитації повинна бути розслаблюючій, звук - середньої гучності (не зовсім тихий, ледве чутний, але й не заглушає ваше бажання зануритися в себе).

Визначити, чи не занадто гучний звук, дуже легко: якщо ви не можете зосередитися на собі, а тільки слухаєте музику, то вам необхідно зробити її тихіше.

Можна використовувати для медитації церковні піснеспіви, музику природи (шум вітру, плескіт хвиль @. @) Або класику.

Аромат

Для медитації розслаблення ідеально підійдуть аромати ванілі, валеріани і ладану. Доречно використовувати також запахи іланг-ілангу, пачулі.

Якщо ви відчуваєте брак життєвих сил, який хочете заповнити, поекспериментуйте з ароматами, додавши до ванілі трохи лимона або лайма.

Для ранкової медитації добре використовувати масло з ароматом апельсина.

У спеціалізованих магазинах зараз продаються спеціальні ароматичні палички для медитації. Вибираючи, обов'язково "радьтеся" з власним нюхом.

Можна використовувати ароматичні свічки - ви не тільки насолодитеся бажаним ароматом, але і додасте інтимності в освітленість.

6. Техніки медитації

Перш, ніж приступити до самої медитації, потрібно зрозуміти, що це - процес, що вимагає до себе максимум уваги.

Неможливо медитувати, сидячи на жорсткому стільці, напівлежачи на кріслі або лежачи в ліжку - концентрації та відпочинку вам досягти в таких позах не вдасться.

Сама правильна поза для медитації - лотос.

Звичайно, виконувати її вдається не всім з першого разу, тому достатньо буде просто розташуватися на підлозі на м'якому килимку або ковдрочку, зігнувши ноги в колінах і сидячи на власних гомілках.

Є 2 основних види релакс-медитації:

Медитація на порожнечі

Сядьте в позу лотоса або напівлотоса, спину неодмінно тримайте випрямленою - настільки, наскільки це вам зручно. Руки розслабте і покладіть долонями вгору на коліна, не стискаючи в кулак.

Закрийте очі. Сконцентруйтеся на порожнечі і темряві, які ви "бачите" (для кращого ефекту перед очима можна поставити джерело світла - свічку, лампу і т. Д.).

Спробуйте відчути порожнечу як предмет: яка вона на дотик, чим пахне @. @

Уявіть, що порожнеча ніби засмоктує вас, що ви занурюєтеся в неї, вона обволікає вас з усіх боків, ніби теплий плед.

Не думайте ні про що, крім порожнечі - ваш розум повинен бути вільний від думок і почуттів. Нічого, крім порожнечі, існувати не повинно.

Віддавайтеся на волю цієї порожнечі:можливо, вас почне трохи похитувати з боку в бік, ви відчуєте тиск на плечі.

Не лякайтеся цього. Якщо подібні почуття з'явилися, це означає, що ви досягли своєї мети, і ваші розум і тіло повністю розслаблені і насичені спокоєм.

Виходити зі стану легкого медитативного трансу потрібно повільно. Відпустіть порожнечу. Відчуйте, що вона втрачає свої обсяги, свою владу над вами, всі характеристики і стає просто словом "порожнеча". Відкрийте очі. Спокійно посидите хвилин п'ять.

Медитація на предметі

Найкраще для цього підійде свічка - Цей предмет настільки яскравий і самодостатній, що медитація з образом свічки пройде легко і комфортно.

Сядьте в ту ж вихідну позу, що і при медитації на порожнечі. Поставте на рівні очей запалену свічку -вона повинна бути на відстані півметра від вас.

Уявіть, що крім свічки в світі нічого не існує - навіть вас. Ви - це тільки згусток енергії, погляд, що спостерігає за її полум'ям. Сконцентруйтеся на коливанні вогню.

Подумки наведіть свічку в просторі - Віддаляйте і наближайте її, змусьте обертатися по колу. Ви повинні побачити, що полум'я її коливається разом з кожним рухом.

Подумки наблизьте свічку до себе. Відчуйте, як від неї виходить жива енергія, як тепло то сильно зігріває вас, то чомусь слабшає.

Подумки уявіть, що самої свічки немає - залишилося тільки полум'я. Пориньте в нього.

Виявляється, воно не обпікає, а наповнює тіло теплом і іскристим захопленням, адже так?Дарує енергію, бадьорість, здоров'я. Наситьте цим потоком - адже вам так це потрібно.

Відсуньте від себе полум'я, нехай воно знову стане частиною свічки. Подумки перемістіть свічку на вихідну точку.

Виходьте з медитативного стану плавно. Закрийте очі, дихайте глибоко і рівно. Через пару хвилин сеанс медитації можна вважати закінченим.

7. Кілька правил

- Пам'ятайте про те, щомедитація повинна приносити вам задоволення. Не потрібно займатися їй через силу, під натиском новомодних віянь і рад подруг. Ви повинні вибрати її серцем, а не розумом.

- Не поспішайте!Робіть все повільно і "зі смаком", Відчуваючи радість не тільки від повного заняття, але і від кожної його секунди.

-Прагніть до комфорту! Якщо поза здається вам незручною, спробуйте її змінити - можливо, це значно поліпшить стан речей і медитація стане надзвичайно приємним і надихаючим заняттям.

-В Процесі медитації негативна енергія залишає ваша тіло, але частина її все ж затримується не тільки в аурі, але і на вашій шкірі.Після медитації необхідно прийняти легкий підбадьорливий душ, Який закріпить позитивний ефект.

Ольга Міхалойва

Теги: секрет, медитація