Сексуальність і культура

% Ольга Безручко, автор JustLady. % % %
������������� � ��������
% На ставлення народу до сексу і сексуальності в рамках тієї чи іншої суспільної групи впливають безліч чинників. Значний вплив на уявлення про сексуальність надають культура, традиції, норми і правила поведінки, прийняті в конкретному суспільстві.
% Статті за темою «Сексуальність і культура» %
Сексуальність і культура
% Сексуальність: що впливає? %
Сексуальність і культура
% Психологічний настрій на сексуальність %
Сексуальність і культура
% Психологічні аспекти сексуальності: вчимося бути бажаними %
Сексуальність і культура
% У чому сила жіночої сексуальності %

Сексуальність людини залежить від багатьох факторів: від його поведінки, мови, зовнішнього образу та інших. У різних культурах визнаються сексуальними зовсім різні люди, і сексуальну поведінку для кожної країни має свої характерні риси. Десь вільно обговорюються питання сексу, сексуальності, а десь, навпаки, обговорення таких питань не вітається і навіть працюється.

У багатьох розвинених країнах ставлення до сексуальності і сексу досить терпиме, вільне. У таких країнах навіть в школах є уроки сексуального просвітництва. Молоді люди та дівчата з досить раннього віку знають про сексуальність досить багато.

У країнах Південної Європи поки ще досить сильний вплив релігії та батьківського думки на цей рахунок. Але і в цих країнах спостерігається тенденція до більш вільного відношенню до питань сексуальності.

Взагалі, сексуальність складне і багатогранне поняття. У кожній культурі формуються свої правила поведінки в сексі, системи цінностей і заборон. Культура визначає як повинні взаємодіяти партнери у сфері статевих стосунків, визначає значимість таких відносин для суспільства в цілому.

Не можна сказати, що для кожної культури характерні строго певні правила і засади поведінки у сфері сексуальності. Навпаки, культури постійно змішуються один з одним, тому розвивається і змінюється ставлення до сексуальності і сексу. Наприклад, як це відбувається для країн Південної Європи, де вплив релігії і сім'ї в питаннях сексу не така велика, як було раніше.

Але, звичайно, існують країни і більш вузькі суспільні групи, де сексуальна культура зберегла достатню ізольованість, тому вплив на неї ззовні мінімально. Наприклад, в епоху СРСР вплив західної культури на нашу було мінімально, і пропагувалася ідея, що «сексу в нас немає», говорити про секс у відкриту вважалося непристойним і всіляко така поведінка осуджувалося. Розпад СРСР призвів до того, що народ кинувся задовольняти свій інтерес у сфері сексу, використовуючи абсолютно різну інформацію, часто не завжди якісну.

У сучасному світі також існують країни, спільноти людей, де сексуальність грунтується на старих традиціях. У таких народів великий вплив релігії на це питання, часто вибір партнера відбувається відповідно до сімейними та релігійними канонами і правилами. До таких країн можна віднести східні та африканські країни.

У розвинених державах теж є окремі соціальні групи і навіть окремі сім'ї, які дотримуються пуританського способу життя. В основному це групи людей, які дотримуються певного релігійної течії і закриті від впливу сторонньої культури. Наприклад, мормони в США. Для таких людей є природним обмеження своїх потреб, у тому числі і сексуальних. Все життя в таких громадських групами підлеглих строгим нормам і правилам, відступ від яких може призвести до неприємних наслідків і покаранням, аж до вигнання з сім'ї і суспільства.

Теги: секс, культура, сексуальність

Що таке скрапбукінг

% Леля Ужегова, автор JustLady. % % %
��� ����� �����������
% Вам набридли фотоальбоми в соціальних мережах з сотнями однакових фотографій? Вам не подобаються бездушні фотоальбоми з целофановими конвертами і посередніми обкладинками? Ви творча особистість? Тоді скрапбукінг - це саме те, що вам потрібно.
% Статті за темою «Що таке скрапбукінг» %
Що таке скрапбукінг
% Старий бабусин альбом, або що таке скрапбукінг %
Що таке скрапбукінг
% Скрапбукінг - нове хобі сучасних рукодільниць %
Що таке скрапбукінг
% Скрапбукінг: модне хобі %
Що таке скрапбукінг
% Скрапбукінг: що це і як це робити %

Термін «скрапбукінг» стався від англійських слів scrap - «вирізка» і book - «книга». Скрапбукінгом називають мистецтво оформлення домашніх фотоальбомів.

Як не дивно? історія скрапбукінгу налічує більше п'ятисот років. Ще в ті часи з'явилася традиція збирати всі пам'ятні записи, листи, вирізки і вклеювати їх у звичайні книги. Пізніше з'явилася мода на жіночі альбоми - про них часто згадується, наприклад, в творах російських класиків. Дами просили знайомих або друзів залишити в такому альбомі пам'ятний запис, а між сторінок зберігали записки, засушені квіти та інші милі серцю речі.

Проте всі ці ранні прояви скрапбукінгу мали від сучасних одне головна відмінність - вони не мали певної теми і являли собою розрізнене безліч деталей.

Скрапбукінг - прекрасне хобі для тих, хто любить робити щось своїми руками і живить схильність до сентиментальності. З декількох фотознімків можна зібрати дивовижної краси альбом, яким будуть захоплюватися всі, хто буде приходити до вас в гості.

У скрапбукінге є кілька основних стилів - вінтаж, ерітраж, американський, європейський, вільний. Кожен з цих стилів має свої відмінні риси.

Вінтаж, наприклад, - це стиль штучно постарених речей. Він використовує такі елементи, як старовинні фотографії (або сучасні, але стилізовані під старовину), зістарені елементи, листівки та прикраси, характерні для давно минулих днів.

Американський стиль - це стиль, який використовує велику кількість самих різних елементів. Як правило, він відрізняється яскравою кольоровою гамою і збалансованістю, незважаючи на велику кількість деталей. Цей стиль є класичним для сучасного скрапбукінгу.

Існує безліч спеціальних інструментів і матеріалів для скрапбукінгу, але деякі майстрині воліють працювати виключно з підручними матеріалами. Непотрібні намистини, стрічки, монети, бантики, обривки старих газет, красиві папірці, стрази, черепашки, елементи шпильок і ювелірних прикрас - все може стати матеріалом для оформлення альбому.

Придбати ж спеціальні матеріали та інструменти можна як у художніх магазинах, так і через інтернет. Існують спеціальні заготовки для фотоальбомів та листівок, які в рази спрощують роботу.

В інтернеті можна знайти величезну кількість майстер-класів, які допоможуть навчитися працювати в різних техніках. Освоївши базові прийоми, ви зможете робити такі симпатичні подарунки не тільки для себе, а й для друзів і близьких, а пізніше можете перетворити це навіть в спосіб заробітку, адже речі, зроблені своїми руками, дуже цінуються.

Теги: оформлення, скрапбукінг, скрап

Як врятуватися від нудьги

% Плясова Ірина, автор JustLady. % % %
��� �������� �� �����
% Іноді трапляється, що настрій кудись безслідно зникає, стає нестерпно сумно і людина починає нудьгувати. Це відбувається через одноманітності в житті. Перебуваючи в боргом стані нудьги, у людини падає його самооцінка, можуть виникнути різні проблеми зі здоров'ям, а нудьга переростає в депресію.
% Статті за темою «Як врятуватися від нудьги» %
Як врятуватися від нудьги
% Ліки від нудьги %
Як врятуватися від нудьги
% Як врятуватися від пігментації шкіри %
Як врятуватися від нудьги
% Як врятуватися від зневоднення у спеку? %
Як врятуватися від нудьги
% Шопоголізм. Як від цього врятуватися? %
% Насамперед, відкиньте всі проблеми, розслабтеся, згадайте про дитинство. Адже у дітей немає ніяких проблем, вони завжди посміхаються і радіють кожній дрібниці. Візьміть з них приклад. Почніть всьому радіти, більше жартуйте, ведіть себе як дитина.%

Приділяйте більше часу спілкуванню. Покличте погуляти старих друзів. Зберіться всі разом, сходіть в кіно або посидьте в кафе. У літній час можна влаштувати шашлики на природі, а взимку - відвідати каток. Познайомтеся з ким-небудь, а може навіть, ви закохаєтесь в вашого нового знайомого. Нові враження та емоції не дадуть вам нудьгувати.

Знайдіть нове захоплююче заняття. Любіть вишивати - тоді вперед творити нові вироби. А якщо захоплюєтеся малюванням - так порадуйте оточуючих своєю новою картиною. Ви навіть не помітите, як швидко проходить час за улюбленим заняттям і вам абсолютно не захочеться сумувати.

Займіться спортом або запишіться на уроки танців. Енергійна музика, новий колектив, цікаві заняття неодмінно відвернуть вас, і ви перестанете бути сумною. Спробуйте для себе щось нове. Не вмієте кататися на роликах, але давно мріяли спробувати? Значить, цей момент вже настав! Збирайтеся - і вперед в парк - навчатися катанню.

Пройдіться по магазинах. Шопінг - найвірніший спосіб підняти настрій. Хіба можна встояти від походів по улюблених бутіках, примірці приголомшливо красивих речей, в яких ваша фігура ідеально підкреслюється? Звичайно, ні.

Затейте будинку генеральне прибирання, але підійдіть до неї з гумором. Наприклад, підмітаючи квартиру, ви можете співати на весь голос, підносячи до губ віник, наче це мікрофон, а ви знаходитесь на сцені. Складаючи речі в шафу, ви їх можете все переміряти. Не бійтеся виглядати нерозумно, вас все одно ніхто не побачить, зате жартівливий тон і миле «дурощі» повернуть вас у дитинство і піднімуть настрій.

Якщо у вас є тварини, наприклад, кішка або собака - неодмінно пограйте з ними. Домашні улюбленці відмінно вміють піднімати настрій і знімати стрес.

Теги: стан, нудьга