Поради з підготовки до співбесіди
% Анна Борисова, автор JustLady.
%
%
%
% Ви влаштовуєтеся на роботу, і попереду у вас нелегке випробування - зустріч з роботодавцем. Думки про можливі каверзних питаннях потенційного начальника не дають спокою. Ви подумки проговорює варіанти відповідей на них, мучитеся, підбираючи потрібні слова. Підготовка до співбесіди перетворюється на справжній передекзаменаційний «напряг». Змініть настрій - готуйтеся до спокійної бесіді на рівних.%
% Статті за темою «Поради з підготовки до співбесіди»
%
% Як підготуватися до співбесіди
%
% Як проводити співбесіду?
%
% Як поводитися на співбесіді в посольстві
%
% Перед співбесідою - на розвідку!
%
Безумовно, позбутися підсвідомої репетиції діалогу з роботодавцем перед майбутнім співбесідою неможливо. Частина передбачуваних питань буде задана напевно, і вам належить лаконічно і чітко на них відповісти. Які це можуть бути питання?
Інтерес для керівництва представляє ваша професійна підготовка та відповідність вашого потенціалу вакантної посади. Постарайтеся підкреслити ті ваші якості і ті сторони професійного досвіду, які допоможуть успішно виконувати майбутні функції. Бажано підтвердити свої позитивні характеристики живими прикладами з практики.
Вас можуть запитати і про негативний досвід, причини звільнення з попередніх місць роботи. Говоріть про це аргументовано, бажано з викладенням позиції колишнього роботодавця щодо Вас.На ні в якому разі з інтонацією образи! Ніколи не звинувачуйте колишнього шефа, навіть якщо об'єктивно з вами на колишньому місці служби обійшлися несправедливо - оцінили вашу роботу неадекватно. Якщо ви дійсно звільнялися після серйозного конфлікту і категорично не хочете розповідати про сформовану ситуацію, назвіть гіпотетичні або нейтральні причини звільнення.
Ними можуть бути: майбутня реорганізація компанії з неясними перспективами подальшого її розвитку, неможливість реалізувати себе повною мірою, потреба у професійному зростанні та підвищенні кваліфікації. У той же час не забудьте зазначити позитив: на колишньому місці роботи ви отримали такі-то і такі-то корисні навички.
Запам'ятайте важливий момент: потенційний роботодавець чуйно реагуватиме на інформацію про свою компанію, почуту з ваших вуст. Це означає, що чим більше ви будете знати про організацію, в яку влаштовуєтеся, тим краще. Роботодавцю можуть імпонувати компетентні питання про зміст вашої майбутньої роботи, вимогах до вас як до кандидата на позицію. Дуже коректно можна поставити запитання про причини звільнення з цієї посади колишнього співробітника.
«Підводні камені» вважається питання про ваші слабкі сторони. Одні керівники-інтерв'юери чекають чесної відповіді і вітають його, інші вважають нерозумним визнаватися працівникові в своїх слабкостях. Треті чекають винахідливого відповіді, коли співрозмовником називається «умовний» недолік. Такий, що, по суті, є доповненням до достоїнств (наприклад, ви дуже старанні і пунктуальні, але на думку багатьох «буквоїдство» ваше надмірно).
Класичним при співбесіді став таке питання до претендента: «В якому статусі (положенні) ви бачите себе через 5-10 років»? Точну відповідь сформулювати, погодьтеся, важко. Доречним буде варіант обтічний: «Хотів (ла) би працювати тут же, але на посаді з більшою відповідальністю».
Навряд чи вдасться уникнути при співбесіді питання про зарплату, на яку ви розраховуєте. Багато претендентів воліють ухилятися від відповіді, підкреслюючи, що це не першочергове питання для обговорення. Інші задають зустрічне питання: «Скільки компанія може запропонувати»? Третій варіант - назвати нижню і верхню межу очікуваного заробітку. Орієнтуйтеся по ситуації, обстановці розмови.
В обговоренні непростого питання працевлаштування у кожної сторони, роботодавця та найманого працівника, начальника і підлеглого, є право на свою позицію, своє коло інтересів. Важливо, щоб ці інтереси збіглися. Відвертий, чесний, відкритий і вільний діалог двох зацікавлених осіб - ось що гарантує успіх співбесіди.
Теги: питання, працівник, співбесіда, успіх, рада, підготовка, здобувач
Як грамотно скласти резюме
% Завдання хорошого резюме - привернути увагу потенційного роботодавця на етапі першого ознайомлення. Отже, основне завдання складання резюме - же не бути нудним, нудним і затягнутим, мати відмітні особливості, які відразу ж впадають в очі.
% Статті за темою «Як грамотно скласти резюме»
%
% Як скласти правильне резюме
%
% Як скласти резюме для роботи бухгалтером
%
% Як написати професійне резюме
%
% Як скласти успішне резюме
%
Про те, що необхідно вказувати ім'я, прізвище, по батькові та вік пам'ятають усі. Але написати телефони і позначити, який з них є домашнім, який - робітникам, а який - мобільним, багато хто забуває. Також зручно буде, якщо ви відразу вкажете, в який час краще дзвонити.
Ще один пункт резюме, який багато опускають в силу незнання або в надії отримати хоч якусь посаду - мета. Людина, ясно бачить свої перспективи і чітко усвідомлює, чим би він хотів займатися, має пріоритетне становище перед конкурентами з більш розмитими планами щодо трудової діяльності. Вказуйте бажану позицію обов'язково, більше того, формулюйте посаду точно відповідно до вакансією.
Інформація про освіту є важливою, але не слід вказувати всі свої досягнення, включаючи навіть конкурси та конференції, в яких ви брали участь. Проаналізуйте всі свої заслуги і дайте інформацію про ті з них, які ви вважаєте найбільш пріоритетними. Якщо вашу освіту (курси, сертифікати, тренінги) може дати вам перевагу в боротьбі за конкретну посаду, то вказуйте їх. Інформацію про вищі навчальні заклади потрібно надати обов'язково.
Залиште основну частину резюме під опис трудового досвіду - це те, на що звертають увагу всі роботодавці. Уникайте опису своїх досягнень, надавайте факти. Коротенько опишіть ваші досягнення та особливості роботи на попередніх місцях - це дозволить зробити висновок про вашу компетентності в тій чи іншій галузі.
Додаткові відомості допоможуть скласти уявлення про ваших практичних навичках, тому вкажіть ступінь володіння іноземними мовами, рівень роботи з оргтехнікою та комп'ютером. Відомості про бажаної заробітної плати не є обов'язковим пунктом резюме, але зазначений мінімальний рівень заробітку дозволить роботодавцю оцінити свою пропозицію.
Намагайтеся завжди адаптувати резюме під конкретну посаду - від цього залежить, чи буде воно цікавим для окремо взятої компанії.
Теги: резюме, частина, грамотний
Правила співбесіди
% Озерова Юлія, автор JustLady.
%
%
%
% Багато людей, влаштовуючись на роботу, більше побоюються за співбесіду, ніж за те, як вони будуть справлятися зі своїми подальшими обов'язками. І дійсно, мало яка робота зрівняється з проходженням співбесіди по напруженості і такій кількості підводних каменів. Адже потрібно показати свої навички та здібності, при цьому справити на інтерв'юера найбільш сприятливе особисте враження.
% Статті за темою «Правила співбесіди»
%
% Діловий одяг: як одягтися для співбесіди?
%
% Як дізнатися результати співбесіди
%
% Як проводити співбесіду?
%
% Співбесіда при прийомі на роботу: як правильно брати інтерв'ю
%
% Існують правила, дотримуючись яких, ви будете мати набагато більше шансів успішно пройти співбесіду.% 1. Не запізнюйтесь. Ретельно розрахуйте час, щоб прийти вчасно. Запізнення характеризує вас як людину, занадто легковажно ставиться до важливих зустрічей, адже співбесіду, безумовно, відноситься до них. Ви демонструєте недбале ставлення до часу, а інтерв'юер обов'язково зробить з цього далекосяжні висновки.
2. На співбесіді постарайтеся вести себе спокійно і впевнено. Швидше за все, ви трохи нервуєте, але це нормально. Почніть з того, що сядьте зручно, але не так, щоб виглядати зовсім розслаблено. Дивіться співрозмовнику в очі, але не надто пильно. Ви претендуєте на цю роботу і цілком гідні її. Будьте впевнені в собі.
3. Постарайтеся заздалегідь дізнатися, що за компанія, в яку ви намагаєтеся влаштуватися. По-перше, вам самим це буде корисно, по-друге, деяка обізнаність про діяльність компанії, яку ви покажете на співбесіді, буде вашим перевагою. Головне - не робити цього з позиції всезнайки, також не варто згадувати неперевірені чутки чи факти, негативні для репутації компанії.
4. Слідкуйте за своєю мовою. Намагайтеся говорити професійною мовою, без слів-паразитів або сленгу, не вживайте просторічних виразів, вимовляєте слова правильно, навіть якщо маєте звичку до невірного їх вживання.
5. Коли розповідаєте про попередні місця роботи, не кажіть погано про роботодавців. Навіть якщо у вас були конфлікти, в яких, ви впевнені, винувато начальство попередньої роботи, не варто висловлювати емоційне несхвалення їх діями і поспішати виносити сміття з хати. Безсторонніми відгуками про своїх минулих місцях роботи ви характеризуєте чи не ці місця, а в першу чергу себе.
6. Не соромтеся запитувати про умови роботи. Не тільки вас вибирають, але й ви теж вибираєте. Дуже важливо, щоб не тільки інтерв'юер склав про вас ясне думку, але і ви отримали чітке уявлення про вакансії, на яку претендуєте.
|