Як відповідати на запитання роботодавця

% Яна Болдіна, автор JustLady. % % %
��� �������� �� ������� ������������
% Успішне завершення пошуку роботи багато в чому залежить від того, наскільки правильно ви відповідаєте на запитання роботодавця, що задаються на співбесіді. Щоб уникнути невдач, слід заздалегідь продумати відповіді хоча б на ті з них, які інтерв'юер ставить в 90 відсотках випадків.
% Статті за темою «Як відповідати на питання роботодавця» %
Як відповідати на запитання роботодавця
% Як відповідати на питання в інтерв'ю %
Як відповідати на запитання роботодавця
% Як відповідати на каверзні питання на співбесіді %
Як відповідати на запитання роботодавця
% Як справити враження на роботодавця %
Як відповідати на запитання роботодавця
% Незручні запитання: як вести себе на співбесіді %

Все, що скажете на співбесіді, вкрай важливо, але ще важливіше, як саме будете говорити. Відповідаючи на запитання роботодавця, говорити треба спокійно, впевнено, не сповільнюючи і не збільшуючи темп мови. Багатьом з нас досить складно контролювати дихання при хвилюванні, інтерв'юер на це обов'язково зверне увагу.

Якщо претендент раптом почав говорити швидше, це може свідчити про його підсвідомому бажанні якомога швидше "розправитися» з неприємною темою. Іншими словами, збільшується темп промови з високою часткою ймовірності - показник того, що діалог зайшов в область слабких компетенцій.

Якщо ваш темп мови сповільнилося, менеджер з персоналу, швидше за все, вирішить, що і дана тема є для здобувача в чомусь проблемною, тому останньому необхідно більше часу на продумування відповідей. Відповідно, респондент або сумнівається в правильності сказаного, або хоче щось приховати.

Потенційний роботодавець має право не знати, що на зміни темпу вашої мови вплинули якісь інші чинники. Наприклад, що вам ніяково говорити на дану тему, тому що у вас з нею дійсно пов'язано багато неприємного, але воно не має ніякого відношення до вашої щирості або навичкам.

Тому важлива рада: відповідаючи на питання, намагайтеся контролювати зміна швидкості словесного потоку, тембру голосу та інтонацій (це не означає, що говорити слід монотонно).

Контролювати себе так, щоб при цьому говорити природно, досить складно. Разом з тим, саме природність - ключова умова переконливості. Багато рекрутери навіть вводять однойменну шкалу, на якій відзначають, наскільки співрозмовник був природним. Знаючи, що вас в даний момент оцінюють, необхідно постаратися абстрагуватися від ситуації. Уявіть, що спілкуєтеся зі своїм знайомим і йому розповідаєте про своє попереднє місце роботи, тоді співбесіду напевно пройде успішно.

Теги: питання, співбесіда

Як знайти бухгалтера

% Ірина Ларталь, автор JustLady. % % %
��� ����� ����������
% Не дарма кажуть, що грамотний бухгалтер - половина успіху підприємства. Але незважаючи на безліч пропозицій бухгалтерських послуг на ринку праці, знайти хорошого фахівця не так-то просто. Як же зорієнтуватися в морі пропозицій?%
% Статті за темою «Як знайти бухгалтера» %
Як знайти бухгалтера
% Як бути хорошим бухгалтером %
Як знайти бухгалтера
% Як взяти справи у головного бухгалтера %
Як знайти бухгалтера
% Як знайти спільну мову з колективом %
Як знайти бухгалтера
% Як провести співбесіду з бухгалтером %
% Рекомендації. Найпростіший спосіб знайти бухгалтера - звернутися до знайомих і родичів, а ще краще - до партнерів по бізнесу. Однак тут є невелика проблема. Завжди знайдеться той, кому треба «прилаштувати» свою людину на хорошу роботу. І тому рекомендації не завжди бувають об'єктивними.%

Звернутися в кадрове агентство. Найм через агентство також має свої плюси і мінуси. Звичайно, фахівці-кадровики знайдуть бухгалтерів і проведуть безліч співбесід, пред'являть вам на вибір кілька кандидатів. Це набагато простіше. Однак серед претендентів вам може не сподобатися ні один, а платити за послуги кадровиків все одно доведеться. Та й особисте враження про людину має важливе значення. Адже бухгалтер - той працівник, якому доведеться довірити всі фінансові секрети підприємства. Вихід один: взяти бухгалтера на випробувальний термін.

Якщо у вас є час і можливості, можна зайнятися підбором персоналу самостійно. І тоді пошук бухгалтера пройде в кілька етапів: подача оголошення в газети про вакансії, прийом дзвінків, перегляд резюме і призначення співбесід, самі співбесіди, відбір кандидатів, перевірка рекомендацій і т.д. Це нелегка робота. Однак ви будете безпосередньо знайомитися з кожною людиною, якій можливо належить працювати пліч-о-пліч з вами довгі роки. І тут важливо звернути увагу на такі моменти як кваліфікація бухгалтера, стаж його роботи в тій же області, що і діяльність підприємства, вміння спілкуватися, акуратність, скрупульозність, чесність, бажання працювати.

Який спосіб вибрати для пошуку потрібного вам фахівця - вирішувати вам. Тільки час покаже, чи правильно ви зробили свій вибір. Бухгалтер на підприємстві може заощадити масу коштів, але може і принести великі збитки. Тому не поспішайте, придивляйтеся до кожного кандидата. Не соромтеся встановлювати випробувальні терміни, про які згадайте в договорі про найм. На перших порах контролюйте діяльність бухгалтера, перевіряйте його роботу. Але, в той же час, зацікавте людини, щоб він працював не за страх, а за совість.

Теги: бухгалтер

Секрети успішної співбесіди

% Наталія Латонова, автор JustLady. % % %
������� ��������� �������������
% Кандидат під час інтерв'ю з роботодавцем прагне не тільки отримати повне уявлення про компанію, умови роботи та оплати, а й показати себе у вигідному світлі, підкреслити свої сильні і приховати слабкі сторони. Тому перш, ніж іти на співбесіду, необхідно до нього підготуватися.
% Статті за темою «Секрети успішної співбесіди» %
Секрети успішної співбесіди
% Як успішно пройти співбесіду %
Секрети успішної співбесіди
% Діловий одяг: як одягтися для співбесіди? %
Секрети успішної співбесіди
% Правила співбесіди %
Секрети успішної співбесіди
% Співбесіда при прийомі на роботу: як правильно брати інтерв'ю %

Ніколи не запізнюйтесь

Запізнюючись на зустріч, ви, тим самим, проявляєте неповагу до людини, яка вас запросив. Розрахуйте маршрут заздалегідь, враховуючи додатковий час на те, щоб знайти офіс компанії. Якщо все ж з яких-небудь причин ви не зможете приїхати в час, обов'язково зателефонуйте співробітнику, який призначив вам співбесіду і повідомте про те, що затримуєтеся.

Зверніть увагу на зовнішній вигляд

Якщо в компанії існує дрес-код, то ваша поява в джинсах і спортивного взуття навряд чи вважатимуть доречною. Строгий діловий костюм - найоптимальніше рішення для кандидата, який хоче справити позитивне враження. Пам'ятайте про те, що ваша зачіска повинна бути акуратно укладена, а запах парфумів ненав'язливим.

Дізнайтеся про компанію заздалегідь

Зберіть якомога більше відомостей про роботу компанії. Зайдіть на персональний сайт в інтернеті, якщо він існує, і подивіться, які завдання ставить своїм співробітникам даний роботодавець, які ідеї намагається реалізувати. Знання принципів роботи компанії зіграє на співбесіді на вашу користь.

 Не забувайте документи

Ваші шанси на працевлаштування збільшаться, якщо ви візьмете з собою документи, що підтверджують вашу кваліфікацію: оригінал або копія диплома, сертифікати курсів, портфоліо. Доречно принести на зустріч рекомендаційні листи, в яких вказані дані рекомендателя, його посаду та контактна інформація.

Слідкуйте за промовою

Самопрезентація - так можна охарактеризувати інтерв'ю з кандидатом. Уникайте в своїй промові слів-паразитів і сленгу, інакше у роботодавця може виникнути враження, що ви безграмотні.

Якщо відчуваєте хвилювання, не бійтеся повідомити про це менеджеру з персоналу. Співбесіда - це в першу чергу спілкування, тому воно повинно бути комфортним для обох сторін.

Поводьтеся відповідно до обставин. Якщо менеджер по персоналу просить перерахувати ваші слабкі і сильні сторони, не варто розповідати йому про те, що на минулій роботі вас дуже цінували і не хотіли відпускати.

Закінчення розмови

Розмова наближатися до завершення, коли вас просять поставити запитання. Для компанії даний етап має велике значення, оскільки допомагає дізнатися, як ви ставитеся до передбачуваної роботі, які чинники для вас найбільш значні. На цьому етапі доречно запитати про розмір заробітної плати, компенсації і пільги, порядок надання відпустки.

Наприкінці бесіди не забудьте подякувати роботодавця за приділену вам час.

Теги: робота, співбесіда, секрет, поведінка