6 міфів про пошук роботи
% Світлана Селезньова, автор JustLady.
%
%
%
% Пошук роботи - невід'ємна частина життя. Особливо в епоху кризи, коли багато підприємств або розоряються, або скорочують штати співробітників. Як же шукати собі нове місце служби, які способи для цього найкращі? Можна, звичайно, скористатися чиєюсь допомогою, протекцією, наслідувати порадою друзів або знайомих. Але набагато частіше потенційне місце роботи шукають через пресу або інтернет. Наступний крок - складання та відправка резюме. А потім - співбесіда. І ось тут-то підстерігають підводні камені, точніше, досить живучі міфи.
% Статті за темою «6 міфів про пошук роботи»
%
% 6 міфів про чоловічих статевих здібностях
%
% 6 міфів про чоловічу здоров'я
%
% 7 міфів про здорове харчування
%
% 10 міфів про харчування
%
1 міф. Знайти дійсно хорошу роботу без зв'язків або якогось неймовірного везіння просто неможливо. Тому треба погоджуватися на перший же мало-мальськи стерпний варіант. Зовсім ні. Не треба бути песимістом і принижувати себе. Звичайно, доведеться витратити і час, і зусилля. Але - під лежачий камінь вода не тече!
2 міф. Моє резюме настільки гарне, що керівництво компанії тут же зрозуміє, яке щастя їм привалило. Тому напевно або самі подзвонять, або надішлють листа по електронній пошті. На жаль, в переважній більшості випадків на першому етапі вам доведеться мати справу з фахівцем з набору персоналу, а він отримує масу схожих резюме чи не кожен день. Сподіватися на те, що його раптово осяє осяяння, наївно. Тому не полінуйтеся через деякий час подзвонити в цю фірму і ввічливо поцікавитися: чи дійшло ваше резюме, розглянуто Чи, чи прийнято якесь рішення.
3 міф. У резюме треба докладно викласти все, що стосується попередніх місць роботи. Нехай відразу побачать, який я досвідчений і цінний фахівець! У більшості випадків, це тільки ускладнить роботу тому, хто постарається зрозуміти: чи будете ви корисні їх організації? Постарайтеся діяти за правилом: більше конкретики, менше води!
4 міф. Слід шукати роботу тільки в організаціях, які заявили про наявність вільних вакансій. Ні, це неправильно. Адже в будь-якій компанії може раптово відкритися вакансія, з цілого ряду причин! До того ж, фахівцям з набору персоналу зайве буде мати ваші дані - про всяк випадок.
5 міф. Якщо при співбесіді попросити маленьку зарплату, то обов'язково приймуть! Хоча б з міркувань економії. Серйозна помилка. У роботодавця може скластися враження, що ви насправді навіжений, малокваліфіковану фахівець, раз згодні на невигідні умови. І тоді він сто разів подумає, чи брати вас! Навіть на маленьку зарплату.
6 міф. Треба розіслати якомога більше резюме, тоді напевно пощастить! Якщо ви будете приходити на співбесіди непідготовленим, або не володієте знаннями, необхідними для роботи - і тисяча резюме не допоможе. Роботодавці собі не вороги. Вам раз за разом будуть відмовляти. Вчитеся тому, що потрібно!
Теги: робота, пошук, працевлаштування, міф, стереотип
Твій вибір: робота за кордоном
% Ольга Малоземова, автор JustLady.
%
%
%
% На роботу за кордон прагнуть виїхати багато хто, особливо молоді люди. Кадри завжди потрібні в Новій Зеландії, Америці, деяких країнах Європи. Головне дізнатися, які професії найбільш затребувані там, куди ви плануєте переїхати. І, звичайно, вчити мову.
% Статті за темою «Твій вибір: робота за кордоном»
%
% Як навчатися за кордоном
%
% Психологічний вибір професії
%
% Вирушаємо лікуватися за кордон
%
% Відмінний варіант для студентів і тих, хто хоче не тільки заробити, але і відпочити - влаштуватися аніматором в готель. У Туреччині та Єгипті російськомовний персонал потрібно постійно. Оплата праці там не дуже висока - триста - сімсот доларів на місяць. Але при цьому проживання та харчування - безкоштовно.% Технічні фахівці - інженери, системні адміністратори, професіонали в IT-сфері затребувані в більшості країн Європи. Але, щоб влаштуватися на роботу в хорошу компанію, потрібно не тільки відмінно володіти професією і знати мову, але і підтвердити свій диплом, здавши декілька іспитів у місцевому освітньому закладі.
Якщо працювати на когось ви не хочете, за кордоном можна відкрити свою справу. Дуже багато росіян їдуть в Південно-Східну Азію (в Таїланд, на Гоа і Філіппіни) і організують там бізнес. Найчастіше це ресторан, клуб серферів або екскурсійне бюро. Щоб здійснити це, обов'язково мати початковий капітал. Гроші знадобляться на оренду приміщення, набір співробітників, закупівлю необхідного інвентарю та продуктів, ліцензію на ведення діяльності. Але ці витрати швидко окупляться, якщо компанія буде знаходитися в бойком туристичному місці.
Кадри з-за кордону привітно зустрічають в Новій Зеландії. Там величезна кількість неосвоєних земель, де за урядовою програмою обладнуються високотехнологічні ферми. Число власних жителів на цих островах невелика, тому кожні робочі руки на вагу золота.
Америка і Канада з радістю приймають у себе професіоналів в науковій сфері, грамотних продуктивних менеджерів, IT-фахівців. Крім високого професіоналізму і знання мови, потрібно мати диплом міжнародного зразка (наприклад, школи MBA або деяких університетів, які співпрацюють з освітніми установами цих країн).
Теги: робота, вибір, кордон, рубіж
Секрети самореклами
% Nikolay, автор JustLady.
%
%
%
% Ви мрієте про кар'єрний ріст, а тому віддаєте всього себе роботі? Ніяк не виходить просунутися службовими сходами? Не впадайте у відчай - вам неодмінно допоможуть відомі прийоми самореклами, які давно вже практикуються багатьма людьми. Завдяки цим прийомам, можна досягти значного успіху на службі і стати затребуваним і високооплачуваним фахівцем.
% Статті за темою «Секрети самореклами»
%
% Як оформити титульний лист портфоліо
%
% Як зарекомендувати себе
%
% П'ять ознак хорошого косметолога
%
% Як скласти ідеальне резюме
%
% В першу чергу необхідно поглянути на себе і зрозуміти, які свої позитивні якості ви можете запропонувати роботодавцю? Чим ви можете бути корисні компанії? У чому ваші переваги перед іншими співробітниками організації? Але це не просто повинна бути фраза «Я відмінний фахівець». Подумайте, що може перешкодити вам у професійному зростанні, а що, навпаки - допомогти?% Наприклад, гострослів'я (яке, само по собі, не саме позитивне якість) відмінно допоможе при веденні складних переговорів. А ось зайва прагматичність може перешкодити знайти креативні рішення проблем в непростих робочих ситуаціях.
По-друге, поставте перед собою мету. Бізнес-тренери стверджують, що просто захотіти «одержувати побільше грошей» недостатньо. Ідеальний варіант - це ваша мрія про улюблену роботу, творчої і дуже цікавою. Саме такий, в якій вам дійсно захочеться досягти високих успіхів.
Наступний крок на шляху до кар'єрного росту - це вивчення вашого начальства, роботодавця. Пам'ятайте, що ви повинні бути в колективі своєю людиною, мати відмінні відносини з колегами. У тому випадку, якщо більша частина колективу і керівництво - чоловіки, жінкам рекомендується проявляти типово чоловічі якості - стриманість, терпіння. Емоції постарайтеся не показувати.
Ще один важливий секрет успіху - це вміння пропонувати стоять ідеї вчасно. Не варто вирушати з геніальними, на ваш погляд, ідеями, до начальника, який втомився або роздратований. Дочекайтеся моменту, коли шеф буде у відмінному настрої.
Дуже важливий нюанс - вивчення конкурентів - тобто, колег. Без сумніву, потрібно знати, які переваги є в інших співробітників. Потрібно обов'язково постаратися об'єктивно оцінити і себе, і колег. Постарайтеся заявити про свої відмінних професійних якостях швидше, ніж інші співробітники - це може стати одним з важливих факторів успіху.
Варто пам'ятати, що кар'єрна драбина - це досить складний і тернистий шлях. Наберіться терпіння, дотримуйтесь поставленої мети - і у вас все вийде!
Теги: успіх, секрет, кар'єр, самореклама
|