Як знайти трудову книжку
% Дмитро близнят, автор JustLady.
%
%
%
% На поточний момент присутність на руках таких документів, як паспорт і трудова книжка, є обов'язковим при влаштуванні на роботу. Іноді стає важко отримати ці документи на руки, зокрема трудову книжку.
% Статті за темою «Як знайти трудову книжку»
%
% Як знайти підробіток в Москві
%
% Як знайти роботу вихователем
%
% Як скласти заяву на звільнення
%
% Як звільнитися за власним бажанням
%
% Без трудової книжки отримати пенсію практично неможливо, за винятком випадків призначення пенсії відповідно до розміру відрахувань від роботодавців. Тому вам буде необхідно отримати її у відділі кадрів (на минулому місці роботи). Запитайте на останньому місці роботи копію вашої трудової книжки, тому з поточного місця роботи ви ще не були звільнені. Для цього необхідно заповнити заяву. Про те, як писати його ви зможете дізнатися у відділі кадрів вашої організації. Термін, протягом якого ви повинні отримати дублікат трудової книжки, не повинен перевищити 15 календарних днів. У даному дублікаті будуть вказані дані з останнього місця роботи, заохочення, стягнення, загальний трудовий стаж і т.д.% Іноді виникають ситуації, при яких буває досить важко отримати на руки те, що вам належить. У виняткових випадках затримка видачі трудової книжки може перевищувати строк в 14 календарних днів, тому після 2-тижневого очікування рекомендується звернутися зі скаргою до трудової інспекції. Найближчим часом ваша скарга буде розглянута.
У разі втрати документа вашим роботодавцем з останнього місця роботи, рекомендується звернутися знову ж до трудової інспекції. Експертна комісія розгляне вашу скаргу і за наявності документів, які підтвердять ваш стаж, зможуть видати дублікат втраченої трудової книжки.
Іноді трапляється так, що компанія була ліквідована і взяти будь-які документи стає нереальним, наприклад, роботодавця постійно немає на місці. Тут варто діяти так: зверніться до податкових органів, щоб дізнатися адресу роботодавця. Якщо і цього разу він відмовиться від видачі вашого документа, є сенс звернутися до суду.
Знайте, що працівник вважається звільненим з постійного місця роботи тільки після отримання заповненої трудової книжки. Варто відзначити, що дата звільнення в книжці і її фактична видача повинні дотримуватися, інакше це вважається порушенням Трудового Кодексу.
Як знайти спільну мову з колегами
% Євгенія Онєгіна, автор JustLady.
%
%
%
% Перший день на новому робочому місці - колосальний стрес для будь-якого, навіть дуже впевненого в собі людини. Найчастіше відбувається так, що не зумівши налагодити стосунки в новому колективі, людина звільняється. Тому важливо не тільки зарекомендувати себе перед начальством, але і знайти грамотний підхід до інших співробітників, з якими в майбутньому вам доведеться працювати пліч-о-пліч.
% Статті за темою «Як знайти спільну мову з колегами»
%
% Як знаходити спільну мову
%
% Як знайти спільну мову з колективом
%
% Як ужитися з колегами по роботі
%
% Як знайти спільну мову з колективом
%
% Ви повинні справити хороше враження на товаришів по службі. Сконцентруйтеся на цій думці і постарайтеся зберігати спокій, наскільки це можливо. Будьте дисципліновані і пунктуальні. До закінчення випробувального терміну не дозволяйте собі спізнюватися на роботу. Не проявляйте надмірну ініціативу, інакше вас можуть порахувати вискочкою. Коли налагодите стосунки в новому колективі, то у вас з'явиться можливість показати свої здібності в повній мірі.% У компанії з суворим дрес-кодом коротка спідниця, глибоке декольте і яскравий макіяж будуть недоречні. Чітко дотримуйтесь правил прописані щодо зовнішнього вигляду співробітників, щоб не опинитися білою вороною.
Протягом перших тижнів на новому місці уважно спостерігайте за колегами. Зверніть увагу на взаємини між ними, на прийняту всередині колективу модель спілкування, виявите негласних лідерів. Якщо колектив ділиться на угруповання, то варто зберігати нейтралітет, що не приєднуючись до жодної з них. Можливо, в майбутньому ви пошкодуєте про це. Деякі дівчата намагаються привернути увагу колег чоловіків, але це неправильно, оскільки таким чином можна придбати недоброзичливців в особі співробітниць жіночої статі.
З усіма своїми колегами спілкуйтеся однаково рівно і ввічливо. Чи не роїться про своє особисте життя, чи не критикуйте начальство. Тримайте емоції під контролем, не реагуйте на різкі зауваження на свою адресу і не вступайте в конфлікти. Це може виявитися перевіркою на стресостійкість.
Не перестарайтеся в бажанні догодити, але якщо вас просять про послугу, будьте готові прийти на допомогу. Не варто брати на себе навантаження, з якою ви не зможете впоратися. Беріть кілька нескладних завдань, але виконуйте їх якісно і в короткий термін.
Не соромтеся задавати питання, якщо вам щось незрозуміло, але задавайте їх по-справі. Якщо допустили якусь помилку, то ні в якому разі не варто панікувати, тим більше відмовчуватися. Від новачка не чекають надприродного, а помилитися може кожен.
Якщо вас не покликали з собою в обідню перерву, не варто ображатися чи нав'язуватися. Не старайтесь за короткий проміжок часу стати «своїм». Пам'ятайте, що якщо ваші нові колеги ставляться до вас з обережністю, то це абсолютно нормальна реакція. Ви прийшли на чиєсь місце, і їм також необхідно час, щоб звикнути до вас і впустити у свій колектив.
Теги: робота, колектив, мова, колега, ставлення, співробітник
Як пройти стресове інтерв'ю
% Ольга Безручко, автор JustLady.
%
%
%
% Стресовий інтерв'ю полягає в тому, що здобувачеві задаються незвичайні питання, створюються незвичні ситуації та умови для проходження співбесіди. Це необхідно, щоб виявити наскільки людина стрессоустойчів, витриманий, може володіти своїми почуттями та емоціями. Зазвичай такого виду інтерв'ю влаштовуються для тих посад, де робота пов'язана зі спілкуванням з людьми, підвищеним емоційним напруженням. Існує кілька порад, як можна успішно витримати таке співбесіду.
% Статті за темою «Як пройти стресове інтерв'ю»
%
% Стрес-інтерв'ю: як пройти його грамотно
%
% Стрес-інтерв'ю: як з гідністю пройти випробування
%
% Топ-10 стресових професій
%
% Як упоратися зі стресом, що не витрачаючись на психологів
%
У Росії, на жаль, далеко не всі HR-фахівці знають, як правильно проводити стресове інтерв'ю. Для них поставити людину в стресову ситуацію - це означає грубіянити, задавати дуже особисті та інтимні питання і т.д. Насправді в ході такої співбесіди повинні створюватися ситуації, наближені до тих, які можуть виникнути у людини в процесі роботи. Можна задавати несподівані питання, наприклад, за його минулому досвіду роботи, за його досягненням, тобто при стресовому інтерв'ю цілком можна і потрібно обходитися без хамства і брутальності.
Але незалежно від того, чи знає рекрутер правила проведення стрес-співбесіди чи ні, якщо ви хочете отримати роботу, потрібно знати деякі моменти, як справити сприятливе враження на роботодавця.
Часто здобувачів змушують довго чекати початку самого співбесіди. Цей метод дуже часто використовується при проведенні стресового інтерв'ю. Що робити, якщо ви потрапили в таку ситуацію? Якщо ви влаштовуєтеся на робочу посаду, то кращий вихід для вас просто сидіти і чекати. Якщо ж ви претендуєте на керівну посаду, то варто проявити ініціативу. Дізнайтеся причину, по якій початок співбесіди затримується. Потім можете у ввічливій формі сказати, що ви не можете більше чекати, попрощатися і піти. Швидше за все, з вами скоро зв'яжуться, щоб домовитися про перенесення зустрічі.
Ще однією формою стресового інтерв'ю в нашій російської дійсності є створення незручної ситуації для здобувача. Вас будь-якими способами намагатимуться вивести з рівноваги. Можуть говорити з вами грубо, перебивати, не давати вставити слово, задавати некоректні запитання і т.д. У будь-якому випадку слід зберігати спокій. Уважно стежте за тим, що говорить HR-фахівець. Наприклад, якщо рекрутер не дає вам висловитися з того чи іншого питання, не намагайтеся в свою чергу перебити його. Дослухайте монолог до кінця, а потім висловіть свою думку. На деякі моменти можна відреагувати з гумором. А ось негатив з вашого боку зіграє з вами поганий жарт. Якщо вам задають занадто особисті питання, то можете у ввічливій формі відмовитися відповідати на них, мотивуючи це тим, що вони не мають відношення до вашої професійної діяльності.
Часто для шукачів створюються некомфортні умови проведення співбесіди: занадто яскраве світло, поламаний стілець. Цим самим перевіряється ваше терпіння, а також наскільки висока ваша самооцінка і самоповага, чи здатні ви попросити про поліпшення умов. Тому можете сказати про заподіюються вам незручності. Якщо змінити умови немає можливості, то залишається тільки терпіти.
Загалом, в будь-яких ситуаціях, створюваних роботодавцем при стресовому інтерв'ю, головне зберігати розсудливість, спокій, почуття власної гідності, самоповага.
Теги: час, співбесіда, інтерв'ю
|