Як знайти роботу за 14 днів
% Знайти хорошу роботу всього за два тижні досить складне завдання, хоча й цілком здійсненне. Тільки не варто думати, що прийде хтось і запропонує престижне місце з високою заробітною платою, шукати собі роботу вам необхідно самостійно, використавши при цьому всі можливі способи.
% Статті за темою «Як знайти роботу за 14 днів»
%
% Як знайти трудову книжку
%
% Як знайти хорошого лікаря?
%
% Як відзначити 14 лютого
%
% Як оформити відпустку частинами
%
% Не потрібно сидіти, склавши руки, насамперед варто розповісти всім своїм знайомим і друзям про пошук роботи. Можна зателефонувати всім тим, хто розповість про потенційного працівника в компанії, дасть хорошу рекомендацію. Для пошуку роботи використовуються і спеціальні сайти, біржі, газети. Можна зайти на сайт, залишити резюме, цілком можливо, що це дасть швидкі і успішні результати. Бажано відвідати офіційні сайти компаній (списки цих компаній є на сайтах з пошуку роботи), так як на таких ресурсах теж є різні пропозиції робочих місць.% Якщо не вдається знайти вакансію за фахом, то варто звернути увагу на спеціальності, суміжні з основною. Наприклад, якщо людина є фахівцем з рекламним текстам, то його послуги можуть бути затребувані і в газетах, і на сайтах, і в різних областях журналістики.
Складене резюме потрібно змінювати під різні вакансії. Не можна писати розмите резюме, вам необхідно чітко і грамотно описати всі свої вміння та професійні навички. Бажано скласти до резюме супровідний лист. У ньому вказуються ключові вміння, досягнення, додаткову освіту. Коротко пишеться, чому саме людина бажає працювати в цій компанії. Варто пам'ятати, що такий лист буде візитною карткою потенційного працівника, яка не тільки охарактеризує людини, як грамотного фахівця, але і вкаже на його зацікавленість в отриманні роботи.
Щоб знайти собі роботу за 14 днів, доведеться проявляти наполегливість. У цьому випадку може допомогти і телефон. Після того, як резюме буде відправлено, потрібно зателефонувати і запитати про те, чи отримали його в компанії. Якщо тривалий час людини не запрошують на співбесіду, можна уточнити, розглядалося це резюме. Роботодавців у цьому випадку соромитися не варто, багатьом з них імпонує подібна наполегливість.
У будь-якій ситуації людина, яка шукає роботу, повинен пам'ятати, що остаточний вибір залишається за ним, адже тільки йому вирішувати, чого варті його професійні знання та навички. Від упевненості фахівця у власних силах, від його наполегливості і впертості безпосередньо залежить, як швидко він зможе знайти хороше місце роботи.
Теги: робота, тиждень, пошук
Як створити резюме
% Резюме дозволяє потенційному роботодавцю оцінити кандидатуру претендента, тому воно повинно повно відображати всі конкурентні переваги працівника, але при цьому бути коротким, ємким та інформативним. Чітке структурування та дотримання загальноприйнятих стандартів допоможе вам створити правильне резюме.
% Статті за темою «Як створити резюме»
%
% Як написати резюме економіста
%
% Першим пунктом має стати надання персональних даних - ваше ім'я, по батькові та прізвище. Також необхідно вказати дату народження, сімейний стан та контакти. Адреса електронної пошти, мобільний і домашній телефон повинні бути вказані обов'язково. Бажано також зазначити бажаний спосіб зв'язку і час, коли вам зручно приймати дзвінки.% Завжди вказуйте мета резюме - конкретну посаду. Якщо ви представляєте свою професійну діяльність вельми розмито і вказуєте лише загальний напрям, без спеціалізації, то ваші шанси знижуються.
Освіта потрібно вказувати повністю. Спочатку йде перерахування вищих навчальних закладів, з обов'язковими датами вступу і закінчення, позначенням спеціалізації. Різні професійні курси, семінари та інші форми навчання, які мають відношення до бажаної позиції, також слід вказати. Якщо за результатами навчання ви отримали диплом та інші відзнаки, то відзначте це в даному пункті.
Досвід роботи повинен займати більшу частину вашого резюме. Починайте свій опис з останнього місця роботи. Вкажіть дату, назву організації, посаду з перерахуванням основних обов'язків. Не вдавайтеся в деталі, пишіть коротко і чітко. Якщо вам вдалося домогтися значних успіхів і це виразилося в конкретних результатах, бажано вказати це, можна із застосуванням кількісної оцінки (підвищення обсягу з продажів на кілька відсотків, залучення певного числа нових клієнтів і т.д.).
У розділі «Додаткова інформація» вкажіть професійні навички та вміння: рівень володіння іноземною мовою, перелік комп'ютерних програм, в яких ви можете працювати (із зазначенням ступеня володіння), наявність водійських прав та досвіду водіння, санітарної книжки (якщо в заявці вакансії цю вимогу вказано ) і т.д. В одному реченні розпишіть свої особистісні якості, які, на вашу думку, допоможуть позитивно охарактеризувати вас (відповідальність, ініціативність і т.д.).
Прикладіть до резюме рекомендації з минулих місць роботи та перевірте текст на відсутність граматичних помилок. Постарайтеся вмістити всю інформацію на одному аркуші.
Перебежчіца: у пошуках ідеальної роботи
% Gloria Mundi, автор JustLady.
%
%
%
% Ви змінюєте роботу щороку? Це можна зрозуміти, адже в будь-якій компанії є свої недоліки, крім того, кожен схильний прагнути до кращого. Але така часта зміна робочого місця може привести до того, що співробітники відділу кадрів будуть ставитися до вас насторожено, думаючи, що ви в компанії не затримайтеся. Як же знайти ідеальну роботу, яку не захочеться міняти?
Пройшли ті часи, коли нормальним було все життя працювати на одному і тому ж підприємстві. Навпаки, вважається, що час від часу варто міняти місце роботи, щоб рости і розвиватися, вчитися новому. Але ті, хто говорить про це в позитивному ключі, звичайно припускають, що така зміна буде відбуватися не частіше одного разу на два-три роки. Чимало залишилося менеджерів з персоналу, для яких часті переходи кандидатів - істотний мінус.
Тому, перш ніж йти зі старого місця на нове або заново починати шукати роботу, подумайте про те, що саме вас не влаштовує в компанії. Є ситуації, коли зміни просто необхідні - не вистачає грошей, склочний колектив, відсутність перспектив. Але буває й так, що проблема не в роботі, а в працівнику.
Запитайте себе, якою має бути ідеальна робота? Складіть (і зафіксуйте) опис вашого ідеального робочого місця, начальника, обов'язків. Може вийти, що ви взагалі опинилися не на своєму місці і бажаєте займатися зовсім іншою справою. У такому разі не варто втрачати час на часту зміну фірм, зайнятих в одній і тій же області, адже вам не хочеться працювати з цим. Спробуйте влаштуватися тим, ким би вам хотілося бути. Якщо для цього потрібно додаткову освіту, постарайтеся його отримати (в деяких випадках достатньо закінчити курси перекваліфікації, які тривають всього півроку). Часом це може вирішити всі проблеми і знайти ідеальну роботу.
Буває й так, що ви цілком на своєму місці і займаєтеся тим, що вам подобається, проте вас можуть не влаштовувати перспективи розвитку в компанії. У цьому випадку, перед тим як приймати рішення про відхід, поговоріть з керівництвом та поясніть ситуацію. Дайте зрозуміти, що ви переросли свою посаду або що ви хотіли б працювати в іншому режимі. Цілком можливо, що вам підуть назустріч, і йти відразу расхочется. Однак керівництво може не поспішати переводити вас на більш високу посаду або міняти функціонал, вважаючи вас недостатньо компетентною. У цьому випадку доведеться або визнати правоту керівництва, або, якщо ви не згодні з ним, шукати нове місце.
Нерідко робота буває ідеальною по всіх параметрах @. @ Крім колективу. Не варто недооцінювати його значення, адже в офісі ми проводимо третину життя. Але й переоцінювати теж - робота не дружня компанія. У кожному колективі час від часу можуть відбуватися неприємні речі. Тому змінювати роботу через колег варто тільки тоді, коли у вас немає з ними абсолютно ніякого взаєморозуміння. Щоб не потрапити в таку ж ситуацію на новій роботі, проаналізуйте, що саме так ускладнювало вам життя і спробуйте з'ясувати на співбесіді якомога більше про ваших майбутніх співробітників. Якщо, наприклад, вам не вдавалося успішно працювати з жінками старшого віку, то дізнайтеся, чи багато таких жінок буде працювати з вами в цій компанії.
Теги: робота, місце, зміна, пошук, перебежчіца
|