Стилі інтер'єру: конструктивізм

����� ���������: ��������������
% Історія появи конструктивізму тісно пов'язана зі спробами Радянського Союзу протиставити вітчизняні інтер'єри розкішним буржуазним стилям. Конструктивізм почав проявлятися в однотипної архітектурі і поступово проник в стилі оформлення житла, підкуповуючи своєю простотою, функціональністю і утилітарністю.
% Статті за темою «Стилі інтер'єру: конструктивізм» %
Стилі інтер'єру: конструктивізм
% Актуальний інтер'єр своїми руками %
Стилі інтер'єру: конструктивізм
% Мінімалізм в інтер'єрі: ні краплі зайвого %
Стилі інтер'єру: конструктивізм
% Весілля в стилі ретро %
Стилі інтер'єру: конструктивізм
% Модні сукні осені %
% Сучасний конструктивізм проявляється в чіткій раціональності використання простору, строгих геометричних формах, чистих кольорах, відсутності вишуканих декорацій. Тут все підпорядковано ідеї конструкції - багатофункціональність предметів меблів, відсутність плавності, романтичних, квіткових і рослинних мотивів. Всі елементи багатого оздоблення сприймаються як щось зайве і зовсім непридатне до використання - до чого витрачатися на ліпнину і позолоту, якщо в практичному сенсі користі від них ніякої немає.%

Конструктивізм в інтер'єрі не можна назвати нудним і одноманітним - саме сучасні мотиви змушують раціональний стиль ставати яскравим, дивувати і провокувати. При цьому інтер'єр не втрачає своєї основної спрямованості, але виглядає свіжо і актуально - яскраві кольори окремих елементів, несподівана асиметрія деталей, цікава підсвічування. Штучне освітлення - один з ключових акцентів конструктивізму. Джерел освітлення повинно бути багато, але розташовувати їх слід в найнесподіваніших місцях - лампи простої форми з трикутними абажурами, що звисають зі стелі не в центрі, а трохи збоку; настінні бра, вмонтовані у вільну стіну; безліч дрібних, яскравих лампочок, вкручених в підвісну стелю в хаотичному порядку і т.д. Все просто, ніякої химерності і епатажу, але стільки життєрадісності в самих сполучень форми і кольору, що кімната виглядає модернової.

За уявною простотою стилю ховається ретельно продумане планування - вбудована і секційні меблі дозволяє обладнати навіть невеликий простір максимально комфортно і функціонально. Використовувані матеріали - залізобетон, скло, цегла - дозволяють грати на контрасті, а яскраві фарби і оригінальні фактури роблять інтер'єр футуристичним і неземним.

З невеликої кількості аксесуарів виділяються абстрактні геометричні композиції, вази і лампи строгих прямих форм, настінні картини авангардистів. Вікна завішені простими однотонними шторами або прикриті жалюзі - їх роль, як елементу інтер'єру, невелика. Стіни одноколірні, підлоги викладені геометричній плиткою або паркетом. Трохи холодності в інтер'єрі припаде до душі тим, хто найбільше цінує індустріальність і високі технології.

Теги: стиль, інтер'єр, конструктивізм

Китайський стиль в інтер'єрі

% Алла Артем'єва, автор JustLady. % % %
��������� ����� � ���������
% Поглянувши на інтер'єр житла людини, можна дізнатися про його інтереси, смаки та вподобання. Прихильники колориту східної культури часто вибирають китайський стиль, в якому поєднуються простота і наявність великої кількості аксесуарів.
% Статті за темою «Китайський стиль в інтер'єрі» %
Китайський стиль в інтер'єрі
% Китайський стиль у вітальні %
Китайський стиль в інтер'єрі
% Китайський стиль в заміському будинку %
Китайський стиль в інтер'єрі
% Дизайн інтер'єру: квартира в китайському стилі %
Китайський стиль в інтер'єрі
% Російський стиль в інтер'єрі %
% Найпростіший спосіб додати житлу східний колорит - наповнити будинок аксесуарами. Це можуть бути традиційні вироби з паперу та очерету, маски пекінської опери, традиційна і прогресивна китайський живопис, фіранки з ієрогліфами в дверних отворах, фігурки китайських мандаринів, вази і багато іншого. Однак для відтворення справжнього китайського інтер'єру цих декоративних прийомів недостатньо.%

Отримати в особисте користування маленький куточок Китаю можна тільки повністю переобладнавши простір будинку. При зонуванні житла в традиційному китайському стилі, центральну кімнату слід зробити вітальні, а приміщення на периферії - спальнями. Крім цього, для більш повного використання простору китайці люблять створювати безліч ніш і арок, в які поміщаються полиці, дзеркала, вітражі, ширми і багато іншого.

Велике значення в китайському інтер'єрі грає колір. Червоний символізує стихію вогню, жовтий або золотий - колір влади, блакитний - це повітря, символ знатності і багатства, зелений - символ надії і спокою. Шпалери для стін краще всього вибрати червоні, приглушеного відтінку, або пурпурні. Малюнок на них повинен бути виконаний у вигляді візерунка з птахів, драконів, сосен, гір і хмар золотистого або кремового кольорів.

Меблі повинні відрізнятися простотою форм і не мати гострих елементів. Тик, рожеве і чорне дерево, бамбук - ось ідеальні матеріали для обстановки в китайському стилі. Для прикраси меблів та інших предметів інтер'єру можна вибрати багату різьблення або інкрустацію. Класика інтер'єру - чорна лакова меблі із золотою різьбою.

Необхідний елемент будинку в китайському стилі - кімнатні рослини. В ідеалі це мають бути пагони бамбука в напільного діжці, яскраві хризантеми в маленьких горщиках і рожеві півонії у вазах. А стінові ніші слід прикрасити бонсаї.

Завершальний штрих - традиційні китайські аксесуари. Деякі з них є справжніми витворами мистецтва і цілком функціональні. Наприклад, невеликі шовкові загородки прикрашені розписом або вишивкою. Вони поділяють приміщення на зони і можуть служити фоном. Дуже популярний і особливий вид живопису - каліграфія. Зображення ієрогліфів, що символізують багатство, здоров'я і благополуччя, малюють на тканині, склі, дереві, кераміці і т.д. Обов'язково у вашому будинку повинен бути присутнім образ шанованого китайцями дракона - у вигляді малюнка, орнаменту або статуетки з нефриту. На кухню цілком доречно помістити набір для саке і чайник для зеленого чаю. Оскільки східний інтер'єр призначений для людей люблячих споглядання і роздуми, прикрасьте приміщення фонтанчиками, китайськими дзвіночками «музика вітру», акваріумами.

Теги: житло, стиль, оформлення, аксесуар, колорит

Психодизайн: інтер'єр по науці

% Sestr, автор JustLady. % % %
�����������: �������� �� �����
% Поняття «індивідуальне житло» придбало буквальне значення з появою нового напряму в оформленні інтер'єрів, архітектурних і ландшафтних форм, адаптованих під конкретну людину - психодизайн. У ньому враховані психологічні особливості і потреби тієї особистості або групи людей, які будуть проживати в даному інтер'єрі. Психодизайн - інтер'єр з науки, здатний впливати на настрій і відчуття людини, сім'ї, колективу.
% Психологічний дизайн втілює комплексний підхід до облаштування життєвого простору кожної окремої особистості. При цьому простір невіддільне від особистості, її переваг. Воно здатне стимулювати, налаштовувати на успіх, активувати або умиротворяти, знімати проблеми. По суті це матеріальне втілення світовідчуття людини, засноване на науково-обгрунтованої інформації про нього. Це методика, яка об'єднує принципи дизайну та психології.%

Заснований цей метод на використанні східних і західних геомантіческой традиціях і розрахунках, в яких враховуються безліч факторів, здатних вплинути на стан людини. До таких факторів, наприклад, відноситься вплив електромагнітного поля Землі, енергетики ландшафту і торсіонних полів, традиції Фен Шуя, традиційні методики роботи з об'ємом і кольором, способи очищення і оздоровлення простору, екодизайн.

Попередні консультації, проведені псіходізайнером з потенційним замовником, дозволяють йому виробити індивідуальні рекомендації. Вони враховуються на різних етапах будівництва та ремонту, створення інтер'єру і дозволяють посилити і оптимізувати сприятливі впливу і нейтралізувати негативний вплив елементів інтер'єру на внутрішній стан і самопочуття людини.

Такий науковий підхід до організації життєвого простору, дозволяє забезпечити людину максимальним комфортом. Оптимальний життєвий клімат створюється за рахунок поєднання декількох параметрів психологічного, соціального, ментального, фізичного та економічного типу.

Як з'ясували вчені, тривалість життя людини на 60-70% залежить від навколишнього середовища: якості води, повітря, ступеня освітленості. Ще 7-10% дають комфортні для існування температури. Решта 5-10% залежать від того, наскільки гармонійно почувається людина в навколишньому його життєвому просторі. Використання принципів психодизайн дозволить підвищити це суб'єктивне комфортний стан і продовжити життя ще на 5-10 років. Звичайно, від такої перспективи мало хто може відмовитися.

Теги: облік, інтер'єр, простір, особливість, психодизайн