Муки ранкового пробудження можуть бути пов'язані ще з авітамінозом, синдромом хронічної втоми або просто сезонною депресією. І, звичайно, всі розуміють, що для того щоб уникнути важкого ранкового вставання треба вести правильний спосіб життя: лягає в 22-00, харчуватися не менш 4-х разів на день, дотримуватися чергування праці та відпочинку, забезпечити собі хорошу фізичну навантаження, загартовуватися . Заходи ці правильні, безперечні, необхідні. Але, по-перше, вони не дають миттєвий результат, а, по-друге, не завжди можливо їх здійснити.
Я ж пропоную вам скористатися тим, що організувати нескладно і що діє відразу. Поставте будильник на 10 хвилин раніше звичайного і почніть ранок з бадьорить десятихвилинки.
1-а хвилина. Хвилина подяки.
% Відкрийте очі і порадійте новому дню. Неважливо, яким він буде - похмурим, дощовим або сонячним - порадійте тому, що цей день є у вашому житті. Згадайте всіх, кого любите, скажіть їм подумки "Люблю". Енергія добра не тільки незримо передасться близьким вам людям, але й вас зробить сильним і захищеним.
2-а хвилина. Думки про приємне.
% У кожному новому дні завжди є місце чогось приємного - в головному або в дрібницях. Згадайте про те, що чекає вас сьогодні - зустріч з коханою, покупка нового плаття, відвідування салону краси. Якщо ніякого приємного очікування не пригадаєте, придумайте його в цю хвилину.
Третій хвилина. Потягування.
% Традиційне ранкове потягування і позіхання, яке багато ігнорують - необхідний ранковий ритуал. Потягування - найприродніший спосіб фізичного пробудження організму. А позіхання швидко наповнює весь наш організм, кожну його клітинку киснем.
4-я хвилина. Вдих-видих.
% Продовжуємо відновлювати кисневий баланс. Спочатку треба подихати поверхнево, потім кілька разів вдихнути на повні груди, а потім - зробити 3 глибоких вдиху-видиху "животом".
5-а хвилина. Масаж голови.
% За ніч кров відливає від голови, тому для хорошого пробудження треба забезпечити її приплив до голови. Для цього достатньо помасажувати головні точки: улоговинка біля основи голови, потиличні горби, лінія від верхівки до чола, бровние дуги, мочки вух.
6-а хвилина. Розминка суглобів.
% Починаємо з рук - треба стиснути-розтиснути кулаки. Потім - обертальні рухи в кистях, в ліктьових згинах, в плечах. За тією ж схемою розминаємо суглоби ніг: пальці, щиколотка, коліна (відомий усім "велосипед"), стегна ("ножиці").
7-я хвилина. Розігрів м'язів.
% Розтираємо долоні один про одного. Потім розігрітими долонями розтираємо все тіло. Принцип, як і з суглобами, зверху вниз.
8-а хвилина. Підйом.
% Вставати треба поступово. Спочатку треба підвестися і посидіти у ліжку. Потім слід звісити з ліжка ноги і ще посидіти. Ви запитаєте - навіщо? Все просто. Різка зміна положення тіла особливо після нічного сну - стрес для організму. Посидівши трохи, встаньте, подивіться у вікно і проговорите 10 важливих справ дня, завдяки цьому ви налаштуєте організм на робочий лад.
9-а хвилина. Посміхайтеся, панове!
% Підійти до дзеркала, погляньте на себе і посміхніться. Це буде ранковий заряд любові самій собі. І це теж ніяка не містика. Звичайна посмішка дає терапевтичний ефект, який важко переоцінити - і кров, куди треба приливає, і мозкові центри активізуються, і серотонін (гормон радості) при цьому виробляється.
10-я хвилина. Стакан води.
% Випийте склянку води, чистої, джерельної, негазованої. Цим ви "розбудіть", активізуєте травну систему організму, щоб потім сніданок "звалився" не в сплячий організм, а поступив в організм, готовий до прийому їжі.
Звичайно, час 1 хвилина у вищеописаних діях названо умовно. Можна приділяти і більше часу на кожному етапі, головне - не менше. І ще я б рекомендувала настійно залишити собі запас часу в 5 хвилин для контрастного душу. Ця процедура дає потрійний ефект - миттєво бадьорить, очищає і гартує.
Можливо, вам здасться, що вищеописані рекомендації занадто прості, щоб виявитися ефективними. А ви спробуйте ними скористатися. Поставте будильник на 10 хвилин раніше звичайного, відкрийте очі і вперед: 1-я хвилина, 2-а хвилина, третій ... І на 10-й хвилині ви зрозумієте, що фраза "Доброго ранку!" Не просто фраза, а ваше щире відчуття.
Автор: Юлія Дєточкіна
% Жіночий журнал JustLady