Уроки рослинництва: аралія
% Марія Фокіна, автор JustLady.
%
%
%
% Аралії - кімнатні рослини сімейства аралієвих. Існує дванадцять видів аралій. Родина рослин - Азія, Америка, Австралія. Один з найпопулярніших видів - аралія японська.
% Статті за темою «Уроки рослинництва: аралія»
%
% Уроки рослинництва: диффенбахія
%
% Уроки рослинництва: драцена
%
% Уроки рослинництва: красула
%
% Уроки рослинництва: фатсія
%
Завдяки своїй невибагливості, деякі види цих рослин можуть жити і на вулиці, якщо клімат досить теплий. Вони послужать хорошим прикрасою терас і внутрішніх двориків.
При покупці аралії зверніть увагу на глянцевитость і насиченість кольору листя. Зів'яле листя неправильної форми - причина для відмови від покупки. Домашні аралії виростають до метра і вище, залежно від сорту.
Якщо ви плануєте висадити аралію в саду, попередньо проведіть акліматизацію. На два-три дні виставте рослина в горщику на вулицю. Тільки після цього пересаджуйте у відкритий грунт. Вуличні рослини виростає до двох метрів у висоту.
Цвітіння можливо на вулиці або в теплиці і тільки у деяких сортів. Аралія японська дає білі квіти без запаху восени або на початку зими.
Аралія, як правило, не потребує яскравому світлі і добре почувається в затінених місцях. Деякі сорти віддають перевагу яскравому, але не пряме світло.
Поливати рослину потрібно не рідше двох разів на тиждень влітку і не більше рази на тиждень - взимку. Грунт пересихати не повинна. Обприскуйте рослину м'якою водою. Підгодовувати рослину необхідно через два тижні в рідкому вигляді в період зростання.
Ідеальна температура для аралії - 10-18 ° C. Важливо вибирати добре провітрювані ділянки, оскільки більшість аралій любить свіже повітря.
Теги: урок, вид, догляд, рослина, сімейство, рослинництво, аралія
Уроки рослинництва: фатсія
% Євгена Чернишова, автор JustLady.
%
%
%
% Ви, звичайно ж, бачили це чудове рослина у подруг вдома, на роботі у величезній діжці або ж просто на вікні в продуктовому магазині. Це фатсія. Вона красива, виглядає не дуже вибагливою, має пишну зелену крону і викликає постійну заздрість у знайомих квіткарів. Все ще думаєте, що за фатсія дуже важко доглядати? Немає нічого простіше!
% Статті за темою «Уроки рослинництва: фатсія»
%
% Уроки рослинництва: диффенбахія
%
% Уроки рослинництва: драцена
%
% Уроки рослинництва: аралія
%
% Уроки рослинництва: красула
%
Фатсия - любителька світлих місць. Однак це зовсім не означає, що потрібно ставити її на підвіконня, щоб бідолаха підсмажують на сонці з ранку до вечора. Освітлення має бути хорошим, але помірним, від прямих сонячних променів фатсию краще оберігати. А взагалі, звертайте увагу на забарвлення листя: якщо вони строкаті - світла такій рослині необхідно набагато більше, якщо ж однотонні - можете ставити на вікно, яке не завжди на світлі.
Тепер про полив. Поливати потрібно часто, оскільки листя у рослини великі і активно випаровують вологу. Але потрібно дотримуватися помірності і не заливати. Перевіряйте вологість земляного кома і якщо відчуваєте, що він надмірно зволожений, не додавайте нещасному рослині ще води - це шкідливо для дихання кореневої сістеми.Но якщо ви випадково пересушіть фатсию, з нею може трапитися інша біда - листя зів'януть і повернути їх в первинний стан не можна буде вже ніякими силами природи. Рослина при цьому продовжує жити і рости, але всі старі листочки будуть дивитися вниз, для науки вам, щоб не забували про полив.
У спекотну суху погоду і взимку листя фатсії необхідно зволожувати з пульвілізатора або навіть обполіскувати водою. Раз на місяць влітку можна влаштовувати рослині душ. Взагалі, листя великі і на них накопичується пил, а для рослини це не дуже корисно. Тому стежте за тим, щоб ваша фатсія була доглянута - мийте листочки і протирайте їх вологою ганчірочкою. Влітку фатсию потрібно обов'язково підгодовувати. Робити це необхідно щотижня, чергуючи мінеральні та органічні добрива. Взимку підгодівлю припиняють, залишаючи рослині можливість для відпочинку після активного зростання в літній період.
З шкідників ця рослина зазвичай долають білокрилки, попелиці та червоний павутинний кліщ. Всіх їх можна сміливо видаляти за допомогою мильного розчину і ганчірочки. Якщо відчуваєте себе неспокійно, рослину можна обробити хімічним препаратом проти шкідників. Тільки набуваючи що-небудь подібне, уважно прочитайте інструкцію і зверніть особливу увагу продавця на те, що вам потрібно засіб для використання саме вдома.
Якщо ви будете дотримуватися всі ці нескладні поради, фатсія розростеться у вашій квартирі. З будь-яким рослиною важливо знайти спільну мову, тільки в цьому випадку воно буде радувати вас своїм зростом, а також підніме настрій і, можливо, зробить трішки щасливішою.
Теги: урок, будинок, зміст, рослинництво, фатсія
Діцентра: «сердечний» квітка
% Myangel, автор JustLady.
%
%
%
% Діцентри в народі називають «розбите серце». Ця квітка не випадково так охрестили. У неї дуже ефектні квітки у формі сердечка з прочиненими нижньою частиною і крапелькою на кінці. Саме завдяки незвичайній формі своїх квітів дицентра полюбилася багатьом квітникарям.
% Статті за темою «Діцентра:« сердечний »квітка»
%
% Серцевий подарунок. Упаковка для подарунка у формі серця
%
% Як заспокоїти серцебиття
%
% Нові напрямки фітнесу
%
% Зупинка дихання уві сні: причини і наслідки
%
У садах нашої країни найбільш всього поширилася дицентра чудова, проте зустрічаються й інші види, такі як, дицентра виняткова і красива. Всі ці рослини чудово себе почувають в середній смузі і не вимагають укриття на зиму.
Діцентра чудова, розростаючись, утворює пишний, красивоквітучий кущ з яскраво-рожевим або білими квітами, ажурними листками і витончено вигнутими цветоносами. Цвіте рослина в травні.
Діцентра красива - невелика рослина (всього 30 см у висоту). Цвіте практично все літо, починаючи з травня.
Найменша - дицентра виняткова. Її найчастіше використовують для декорування альпійських гірок. Зацвітає трохи раніше інших видів діцентри рожевими «сердечками».
Розмножити квітку можна діленням кореневища. Роблять це, як тільки рослина відцвіте, і у нього відімруть пагони і листя (приблизно в серпні), але можна поділити їх і навесні. Куртини ділять один раз на 3-5 років.
Обережно викопайте кореневище (воно дуже крихке, і його можна легко пошкодити). Підніміть і струсіть землю. Потім розділіть кореневище на частини, щоб на кожній деленке було по 2-4 втечі. Можна його і розрізати на більш дрібні частини чистим ножем, всі зрізи присипте деревним вугіллям, підсушіть і висадіть, щоб вкоренилися на грядку, яку притените покривним матеріалом. Як тільки деленки зміцніють, їх можна буде висаджувати на постійне місце.
Також можна розмножити діцентру за допомогою живців, які роблять в кінці червня - початку липня. Для цього знадобляться живці з п'ятою, відгрібаючи трохи землю і зріжте живці гострим ножем. Перед посадкою потримайте їх у стимуляторе корнеобразования, а потім висадіть в грунт і полийте.
Рослина не вимогливо у догляді, але не любить застою води і добре відгукується на внесення підгодівлі. Перед посадкою внесіть в грунт перегній і два або три рази за сезон підгодуйте мінеральними добривами, і ваш «сердечний» квітка буде радувати вас пишним цвітінням.
|