Види чаю: білий чай
% Жовта Оса, автор JustLady.
%
%
%
% Згідно китайській легенді, імператор Чен Нана, що жив близько 5000 років тому, вживав в їжу тільки кип'ячену воду. Одного разу в його чашку вітер приніс кілька листочків з куща білого чаю. Імператор був захоплений тонким смаком і ароматом отримав напою, його здатністю тонізувати тіло і дух. В даний час способи заварювання білого чаю змінилися, але смак і корисні властивості продовжують захоплюватися любителів чаю.
% Статті за темою «Види чаю: білий чай»
%
% Хочу чаю: як вибрати чай під настрій
%
% Користь зеленого чаю - все про найвідомішого цілющому напої
%
% Все про чай: сорти та правила заварювання
%
Для виробництва білого чаю використовуються верхні листочки особливого сорту чайних кущів. Даний сорт чаю виростає лише на висоті 1000 - 2200 метрів в провінції Фуцзянь в Китаї, в останні десятиліття його стали культивувати на Шрі-Ланці та ведуться спроби почати виробництво білого чаю в Африці. Для найдорожчих сортів використовуються лише 1-2 верхніх листочка кожної гілки. Збирають ці листочки в певні дні кінця березня - початку квітня, суворо вранці, коли варто сприятлива погода.
Зібрані листочки обробляють парою протягом короткого проміжку часу. Це зупиняє процес ферментації, або простіше окислення. Потім листочки підсушують на сонці. Якщо погодні умови не дозволяють просушити чай в природних умовах, його поміщають в сушарні. Але такий чай цінується менше, ніж отриманий традиційним способом. Оскільки листочки чаю проходять мінімальну теплову обробку, вони більш інших сортів багаті вітамінами і корисними речовинами.
Листочки білого чаю покриті найтоншими ворсинками, які вбирають усі запахи. Приготований напій може розкрити аромати квітучих садів, які розташовувалися по сусідству з плантаціями чаю. Саме тому білий чай слід зберігати в щільно закритому посуді, не допускаючи попадання сонячного світла. Листочки білого чаю не повинні бути скрученими або порваними, їх продають тільки цілими.
Заварювати білий чай потрібно гарячою, але не закипілої водою. Оптимальна температура води становить 60-75 градусів. Більш висока температура руйнує унікальні ефірні олії, що містяться в листочках чаю. Чай заварюють в скляному, керамічному або фарфоровому чайнику, але не в металевому. Також можна заварити напій в скляному стакані або в гайвані. Білий чай можна заварювати кілька разів, щоразу він буде розкривати нові відтінки аромату і смаку.
Білий чай володіє дивовижним ледь вловимим ароматом, описати який або порівняти з чим-небудь неможливо. У той же час цей запах ні з чим не переплутаєш. Саме завдяки цій унікальності запах білого чаю став такий популярний останнім часом, а екстракт чаю використовується кращими парфумерами світу у створенні ароматичних шедеврів.
Теги: білий, вид, властивість
Набридли нудні бутерброди?
% Яна Болдіна, автор JustLady.
%
%
%
% Якщо вам набридли одноманітні звичайні бутерброди з сиром, ковбасою чи паштетом - саме час придумати щось новеньке. Скажімо, звернутися до кулінарного спадщини різних гастрономічних течій. Так, в Італії із задоволенням готують брускетти, в Англії - тости, в Німеччині - бейгли, в Америці - сендвічі. У всіх них різні основи: десь більше цінуються хрусткі підсмажені хлібці, десь - м'які «повітряні» булочки, незмінно одне - вони подобаються тим, хто їх їсть.
% Статті за темою «Набридли нудні бутерброди? »
%
% Кілька нюансів, які жінки вважають нудними в сексі
%
% Що робити, якщо нудно вдома?
%
% Носимо чобітки ... будинку!
%
% Нескучний секс: шість правил для справжніх мачо
%
Щоб приготувати класичну італійську брускетту, необхідно розрізати навпіл будь вузький хліб (італійці воліють пшеничний або з додаванням кукурудзяного борошна), змастити зріз оливковою олією холодного віджиму, натерти хорошим зубчиком часнику, а всередину покласти начинку. Ось тут - маса варіантів. Одна з найбільш поширених і популярних Брускетти - з помідорами і майораном.
Зрозуміло, для неї слід брати тільки грунтові помідори, що визріли на корені. Якщо у вашому арсеналі тільки «північні» парникові, можна піти на невелику хитрість. Розріжте їх поперек, трохи посоліть і дайте стекти зайвому соку. Відкрийте баночку помідорів, консервованих у власному соку (необхідна продукція італійських чи французьких виробників, у яких висока якість) і пару помідорів подрібніть в блендері.
Потім масу нанесіть на хліб, посипте свіжим рубаним майораном, зверху помістіть часточки помідора, з якого витік сік, і запечіть в духовці. Інший вид Брускетти, популярний на Апеннінах, робиться аналогічним способом, але з баклажанами. При бажанні додайте до них перед запіканням шматочок сиру (але італійці так не роблять).
Щоб приготувати смачні англійські тости, необхідно взяти пшеничний «цеглина», розрізаний на шматки товщиною приблизно 1 см. Технологія приготування цих бутербродів полягає в тому, що сухий хліб підсушується на сковороді або (частіше) в тостері, а потім на нього поміщається начинка. Класичні тости ніколи не змащуються маслом, але продукт, який кладуть зверху, нерідко обсмажується на ньому.
Один з рецептів сучасної англійської кухні - тост з тріскової печінкою і яєчної кашкою. Для цієї начинки збийте 1 яйце зі столовою ложкою рубаної зеленої цибулі, вилийте у жароміцних порційну формочку і запечіть приблизно 2-3 хв. в гарячій духовій шафі. Коли трохи охолоне - порубати. Печінка тріски звільніть від масла, промокніть паперовою серветкою, подрібніть, намажте на хліб, поверх неї помістіть яєчну кашку з зеленою цибулею і прикрийте іншою половинкою хліба. Ваш «ненудний» бутерброд готовий!
Теги: сендвіч, бутерброд, тост, брускетта
Уроки рослинництва: диффенбахія
% Марія Фокіна, автор JustLady.
%
%
%
% Дифенбахія - багаторічна рослина родини ароїдних. Рід налічує, за різними оцінками, 30-40 видів трав'янистих рослин. У дикій природі росте в тропіках Центральної і Південної Америки. Рослину можна вирощувати як в горщику, так і на вулиці, в саду. У другому випадку диффенбахія розростається майже до розмірів чагарнику.
% Статті за темою «Уроки рослинництва: диффенбахія»
%
% Уроки рослинництва: драцена
%
% Уроки рослинництва: аралія
%
% Уроки рослинництва: красула
%
% Уроки рослинництва: фатсія
%
Диффенбахія вимагає яскравого розсіяного світла, переважно сонячного. У деяких випадках вона добре відчуває себе в півтіні і при штучному освітленні.
Ідеальна температура для росту - 15-18 ° C взимку і 20-22 ° C влітку. Поливати рослину взимку потрібно нечасто, а влітку рясно, щоб земля була завжди вологою.
Забезпечте високу вологість повітря. Регулярно обприскуйте листя, іноді мийте. Підгодовуйте рослина кожні десять днів у теплу пору року. Концентрація добрива - 50%.
Пересадка потрібно навесні або на початку літа, залежно від розростання кореневої системи.
Розмножується диффенбахія живцюванням. Розділіть що виріс стебло на кілька частин з нирками на кожній, укоренити кожну в окремий горщик.
Диффенбахии ростуть швидко, додаючи по листу щотижня. П'ятирічні рослини можуть досягати 2 м, а висота їх залежить від сорту. Цвітіння буває вкрай рідкісним, тільки в ідеальних умовах, як правило, в середині-кінці весни.
Листя диффенбахій м'ясисті, витягнуті, загострені на кінцях, однотонні або з цятками, залежно від виду.
Теги: урок, догляд, диффенбахій, рослинництво
|