Гортензія: в саду і вдома
% Myangel, автор JustLady.
%
%
%
% Гортензія - неймовірно красива рослина. Квітникарі цінують цей чагарник за велику палітру відтінків її суцвіть, різноманітність їх форм та декоративність листя. Крім того, гортензія невибаглива і здатна прикрасити будь-який сад або квартиру, адже її з успіхом можна вирощувати і в кімнатних умовах, і у відкритому грунті.
% Статті за темою «Гортензія: в саду і вдома»
%
% Сад в італійському стилі
%
% Рослини для маленького саду
%
% Сад в італійському стилі
%
% Італія навесні. Що подивитися?
%
Найбільш популярними серед квітникарів є гортензії крупнолистная або садові, метельчатая і деревоподібна. Гортензія садова в субтропіках сягає чотирьох метрів, але вирощуючи її в наших умовах практично неможливо домогтися такої висоти куща, її зростання практично не перевищує одного метра. Квітки цієї рослини великі, рожеві, до чотирьох сантиметрів у діаметрі. На своїй батьківщині (у Китаї чи Японії) рослина вирощують у відкритому грунті, проте в наших умовах гортензія садова, незважаючи на свою назву, культивується як контейнерне рослина.
Висаджуйте чагарник ранньою весною в контейнери, наповнені живильним субстратом, що складається з землі, торфу і піску в рівних пропорціях. У травні - початку червня ємність з гортензією можна винести в сад.
Догляд за рослиною полягає в поливі і обрізку. Гортензія трохи примхлива щодо поливу, вона не виносить як надлишок, так і нестача вологи. При поливі стежте, щоб вся вода вбиралася в грунт, але якщо все-таки вийшла калюжка, то зробіть кілька проколів поруч з кущиком на глибину 10-15 см. Періодично обрізайте засохлі, зламані і дрібні пагони.
Гортензія волотисте і деревоподібна прекрасно ростуть у наших широтах у відкритому грунті. Відмінність цих рослин у тому, що перша нагадує скоріше невелике деревце (яке може досягати десяти метрів у висоту), а гортензія деревоподібна зазвичай два метри у висоту. Цей вид відрізняється від всіх інших своїми листами. Вони зазубрені, голі й сизі з нижньої сторони.
У середній смузі Росії гортензія деревоподібна і метельчатая можуть зимувати і без укриття, в Сибіру краще підстрахуватися і підгорнути кущі перегноєм або торфом і обмотати крону покривним матеріалом у кілька шарів. Навесні після зняття укриття рослині роблять обрізку, залишаючи приблизно десять найсильніших пагонів, які теж трохи вкорочують.
На одному кущі можна отримати квітки різних відтінків. Цього можна домогтися, якщо вкопати в землю з одного боку пару цвяхів (тут квіти будуть рожеві), з іншого боку поливайте водою з мідним купоросом, що додасть квітам синій відтінок. Таким чином, на одному кущі можна мати білі, рожеві і сині квіти.
Теги: будинок, сад, гортензія
Аспидистра: розведення і догляд
% Bosh, автор JustLady.
%
%
%
% Аспидистра є одним найпопулярніших домашніх рослин. Рослина належить сімейства лілійних. Аспидистру вважають одним з найпростіших у змісті кольорів. Аспидистра - це кустообразно вічнозелена рослина, яке часто називають «тещин язик». У Європі воно отримало назву - «пальма шевця». Батьківщиною рослини вважає Китай, Японія, Тайвань.
% Статті за темою «Аспидистра: розведення і догляд»
%
% Циперус: розведення й відхід
%
% Гардения: розведення і догляд
%
% Глоксиния: розведення і догляд
%
% Гузмания: розведення і догляд
%
Аспидистра дуже стійка рослина. Термін життя - понад 10 років. У аспидистри відзначається повільне зростання. У рік утворюється приблизно 2-3 листа. Доросла рослина досягає до 70 сантиметрів у висоту і ширину. % У рослини своєрідні листи, які спрямовуються вгору. Вони мають темно-зелений колір. У висоту такі листи досягають 70 сантиметрів. Цвітіння аспидистри спостерігається досить рідко. Бутони розкриваються прямо біля коріння, при цьому утворюючи сіро-фіолетові віночки.
Аспидистра росте в землі. Суміш повинна складатися з 1/2 парникової землі для кімнатних рослин і 1/2 піщаної садової землі. Рослина вимагає регулярної підгодівлі. Підгодовувати рослину краще всього з квітня по вересень 1 раз на місяць. Для цієї мети підходить рідке добриво для кімнатних рослин. % Аспідістру потрібно обприскувати 1 раз на тиждень. Листя повинні утримуватися в чистоті. Поливати рослину необхідно взимку 1 раз кожні 10-15 днів. Земляний кому при поливанні повинен бути повністю промочити. Влітку поливають щотижня в залежності від температури.
Пересадка аспидистри повинна виконуватися кожні 3 роки. Виконується це тому, що коріння стає занадто тісно в горщику. Розмноженням рослини займаються в квітні. Для того щоб розмножити аспидистру, необхідно ділити кущ. На кожній частині повинно бути більше 2 листя.
Якщо рослина перебуває на занадто сонячному місці або у нього не вистачає поживних речовин, то листя будуть сидіти на занадто коротких стеблах. У горщик з аспідістра не рекомендується садити інші рослини. У аспидистри занадто сильне коріння, які можуть пошкодити коріння іншої рослини. Для очищення листя аспидистри походять звичайні серветки. Засіб, які надає листя блиск, використовувати забороняється. Взимку аспидистра може жити в опалювальному житловому приміщенні. Найкраще це рослина помістити в прохолодне місце.
Теги: догляд, розведення, цвітіння, аспидистра
Кольорове настрій саду
% Myangel, автор JustLady.
%
%
%
% У колірній палітрі самого звичайного саду поєднуються приблизно 130 колірних відтінків. Фахівці стверджують, що ви можете відчувати радість або роздратування від вашого саду через те, як ви розподілите рослини на ділянці, адже Кольоросприйняття є дуже важливим фактором психологічного, емоційного та фізичного стану людини.
% Статті за темою «Кольорове настрій саду»
%
% Кольорове настрій: терпкі і чуттєві аромати осені
%
% Настрій на замовлення
%
% Багаторічні квіти для саду
%
При плануванні саду врахуйте значення і символіку різних відтінків. Вважають, що жовтий колір символізує радість, світло і розкіш. Це легкий і енергійний колір. Посадивши в квітнику рослини відтінків жовтого, ви будете перебувати у піднесеному настрої. Це можуть бути жовті троянди, жоржини, чорнобривці або прості кульбабки. Проте яскраво-жовтий колір асоціюється з ненавистю, заздрістю і брехливістю.
Найбільш живий і рухливий колір - червоний. Його відтінки діють на нервову систему людини збудливо. Цей колір символізує пристрасть, тепло, життя. В якості такого яскравого плями посадіть у вашому саду червоні тюльпани, гвоздику або троянди.
Відтінки синього кольору заспокоюють. Він символізує небеса і нескінченність. Якщо ви постійно відчуваєте стрес на роботі, зробіть куточок в блакитних і синіх кольорах. Посадіть блакитну ялину, волошки, дельфініум, дзвіночки і так далі.
Фіолетовий колір символізує розкіш і достаток, проте їм не слід зловживати так як при великій кількості цього кольору, він може чинити негативний вплив.
Світло і пожвавлення внесе в будь-які поєднання білий. Цей колір символізує цнотливість, невинність, чистоту. На його тлі будуть виграшно виглядатиме квіти яскравих відтінків.
Зелений колір символізує рівновагу і спокій.�Його світлі відтінки - веселі і жваві, а темні, навпаки, - стримані і холодні. Зелене листя дерев може змінювати своє забарвлення протягом усього сезону, але яскрава зелень завжди радує погляд.
Ви можете ефектно підкреслити забарвлення однієї рослини, посадженого солітером на газоні. Або ж, навпаки, знизити загальний контраст всієї композиції, додавши рослин з білими квітками або сріблястими листям. Комбінуйте відтінки кольорів, домагайтеся цікавих ефектів, надавайте кожному куточку вашого саду настрій, і тоді він стане неповторним і буде приносити вам тільки лише радість.
Теги: сад, настрій, кольоровий
|