Смачно і корисно: артишок
% Homemaker, автор JustLady.
%
%
%
% Артишок - це овоч, по виду схожий на гігантський конюшина або, скоріше, на величезну шишку. Тільки зеленого кольору з синім або фіолетовим відтінком або, навпаки, фіолетового із зеленим відтінком. Молодий артишок розміром з яйце, крупний - разу в три більше, як яблуко або апельсин. Їстівним є «вершок», а точніше м'ясиста його частина, корінці в їжу не вживаються.
% Статті за темою «Смачно і корисно: артишок»
%
% Топінамбур: корисні властивості та застосування
%
% Осінньо-зимові вітаміни: 10 найкорисніших продуктів
%
Відомий ще 5000 років тому артишок, вже тоді вважався делікатесом, наділеним до того ж незвичайними властивостями. У Росії він залишається кулінарної дивиною досі. Знаючі люди з артишоків здатні приготувати десятки різноманітних страв - від салатів і супів, до ресторанних страв зі складними назвами.
Артишоки варять, фарширують, а молоді плоди їдять сирими. За смаком вони чимось схожі на горіхи. Так само як в горіхах, в артишоках міститься велика кількість білка. Багатий цей овоч на вміст вітамінів С і В, а також мінеральних солей, заліза і кальцію.
Артишок сприяє очищенню й омолодженню організму, застосовується при хворобах цукровий діабет та серцево-судинної системи. У стародавніх вважався дуже сильним афродизіаком, його навіть готували у великих кількостях про запас, тобто консервували, кажучи сучасною мовою, з медом і приправами. Крім усього іншого, артишоки володіють антитоксичні властивості і допомагають від похмілля.
Приготувати артишок просто - був би рецепт. Найважче і нудне - почистити його. Не забудьте запастися лимоном, інакше порізані артишоки швидко потемніють. Не можна використовувати для їх приготування алюмінієвий посуд - тільки емальовану, а на руки при бажанні навіть можна надіти рукавички, щоб не почорніли.
Спочатку треба відламати або відрізати стебло артишоку, обдерти зовнішні жорсткі листя і відрізати верхівку. Зріз необхідно скропити лимонним соком. Потім слід видалити внутрішню волосяну частину. В результаті вийде симпатична чашечка, яку треба негайно змастити лимоном, а ще краще опустити в лимонний розчин.
У тій же лимонної воді артишоки варяться близько 40 хвилин, поки не стануть м'якими, а листя будуть легко відділятися.
А поки овочі варяться, зробіть соус. Для цього змішайте в блендері оливкова олія, бальзамічний оцет, зубчик часнику, сіль, перець і лимонний сік. Поставте готову заправку в холодильник.
Зварені артишоки остудіть в холодній воді, заправте соусом і зеленню, і приємного апетиту!
Теги: властивість, артишок
Квітникарство у вашому будинку
% Gata_agata, автор JustLady.
%
%
%
% Сучасний городянин має не так вже й багато можливостей бувати на природі. Прекрасні квіти він часто бачить тільки влітку на клумбах. Але можна створити у себе в квартирі куточок, де буде вічне літо, досконалість форм, чудові аромати. Кімнатні рослини створюють в квартирі неповторну атмосферу. Багато хто з них можуть дуже виручити при простудних захворювання або травмах. Якщо ж у вас вдома є музичні інструменти, то квіти вам просто необхідні, оскільки тільки вони створюють необхідну вологість.%
% Статті за темою «Квітникарство у вашому домі»
%
% Домашнє квітникарство: з чого почати?
%
% Аптека в будинку: цілющі властивості кімнатних рослин
%
% Догляд за каланхое: як організувати правильно
%
Вирішивши зайнятися кімнатним квітникарством, насамперед врахуйте декілька моментів. Рослини бувають світлолюбними, Тіньолюбні і тіньовитривалими. Якщо у вас темна квартира, вам навряд чи є сенс обзаводитися світлолюбними рослинами, або ж доведеться робити додаткову підсвітку. Запитати, до якої категорії відноситься рослина, можна в квітковому магазині. Якщо ж ви вирішили взяти відросток у знайомих, подивіться, де стоїть рослина і з якого боку листя гущі. У світлолюбних квітів завжди більше листя з боку вікна, у тіньолюбних - навпаки.
Чи володієте ви достатньою кількістю вільного часу, щоб доглядати за квітами? Якщо часу у вас мало, примхливі рослини вам не підійдуть. Вибирайте такі, з якими не потрібно багато возитися. Будь-які квіти доводиться пересаджувати, обрізати, прищипувати і, звичайно, поливати. Постарайтеся, щоб зелені мешканці вашого підвіконня не надто страждали від вашої надзвичайної зайнятості.
Подумайте про те, де будуть знаходитися квіти. Розташувати в квартирі їх можна по-різному. Можна виділити спеціальний куточок, де вони будуть стояти всі разом. Це може бути підвіконня або спеціальна стійка. Подбайте про те, щоб правильно розташувати всіх ваших постояльців. Ближче до джерела світла повинні перебувати світлолюбні рослини. Якщо вони всі ставляться до цієї категорії, поставте їх так, щоб освітлення було рівномірним.
Квіти можна поставити і поодинці в різних кутах квартири. При цьому необхідно врахувати функціональне призначення кожного приміщення. Кухня - досить тепле місце, до того ж там підвищена вологість. Відповідно, в цій частині квартири краще розташувати рослини, які люблять тепло і вологу. Це можуть бути різні види традесканцій, хлорофітум. У велику кухню можна поставити фікус або папороть. До речі, папороть прекрасно себе особливість відчувати і у ванній. Оскільки на кухні ви, швидше за все, буваєте досить часто, можна розташувати тут плодові дерева, за якими потрібен хороший догляд: апельсин, лимон або каву.
Підбір рослин для решти кімнат залежить від їх кількості та розмірів, а також стилю інтер'єру. Маленьку квартиру, де єдина кімната є і спальнею, і вітальнею, і робочим кабінетом, можна розділити на зони за допомогою підставок для квітів або одного-двох великих рослин у діжках. Великі горщики можна поставити прямо на підлогу. У них можуть рости монстера, фікус, сансевьера. На полицях можна розташувати колекцію кактусів та інших невеликих сукулентів. Якщо кімната дуже маленька, але квіти розвести все одно хочеться, найрозумніше розвісити на стіни підходящі за стилем і розміром кашпо.
Для спальні підійдуть квіти взагалі без запаху або з легким ніжним ароматом. Часто в спальнях садять герані, можна тут розташувати і кілька узамбарскіх фіалок. З великих рослин найбільше підійде фікус.
Чи можна садити квіти в дитячій? Краще вибрати такі, за якими може доглядати сама дитина. Квіти повинні бути з великими листками і красивими квітами. Крім того, вони не повинні представляти небезпеки. Навряд чи варто ставити в дитячій кімнаті кактуси. У квартирі, де живуть малята, не можна садити олеандр, оскільки він отруйний. А ось бегонії або фікус для дитячої кімнати цілком годяться.
Як не дивно, квіти можуть рости навіть в передпокої. Освітленість там, звичайно, маленька. Але ж і квіти потрібно вибирати такі, які не люблять світла, начебто циссуса або аспидистри. У природі вони живуть в сильно затінених місцях, так що передпокій міської квартири для них не страшна.
Для лікарських рослин можна виділити окреме місце. Це може бути підвіконня або підставка. Сюди можна помістити кілька видів алое, каланхое, бріофіллюм. Сік одних рослин допоможе при нежиті, листя інших - зупинять кров і прискорять загоєння ран.
Перед тим, як садити квіти, прочитайте, як вони розмножуються. Далеко не всі рослини потрібно ставити у воду, щоб вони дали коріння. У більшості випадків, звичайно, саме так і роблять, але от кактуси потрібно садити відразу в землю, та ще попередньо підсушити і присипати попелом місце зрізу. Точно так же садять і алое, і деякі інші сукуленти. На жилках великого листа бегонії можна зробити надрізи і покласти лист на землю, прикривши скляною банкою. Деякі рослини розмножуються тільки розподілом куща.
Теги: будинок, морепродукт, догляд, рослина, розведення
|