Трохи про внутрішньому діалозі
% Саша Свєтлова, автор JustLady.
%
%
%
% Внутрішній діалог - поняття в психології, що позначає процес постійного внутрішнього спілкування людини з самим собою. Він є невід'ємною частиною свідомості кожного, тому що грунтується на схильності людини до рефлексії - роздумів. Чи можна призупинити безперервний хід думок?
% Статті за темою «Трохи про внутрішньому діалозі»
%
% Любовний човен розбився об побут
%
% Все, що потрібно знати про правильне макіяжі
%
% Інтуїція: інструкція із застосування
%
Внутрішній діалог - ментальний процес, на якому тримається наше уявлення про світ. Якщо ви проведете досвід і спробуєте зупинити потік думок (внутрішній діалог чи монолог), то виявите, що зробити це дуже складно. Ви побачите, настільки міцно розум тримається за свою природну схильність бути постійно заведеним, працювати.
Будь-який предмет, будь-яка ситуація провокують мозок на нові думки, вони народжуються і розчиняються, на їх місці виникають нові. Утримувати свій розум на якомусь одному предметі практично неможливо, тому що він тісно пов'язаний з нашими органами чуття, які постійно підкидають новий матеріал для роздумів - візуальні образи, звуки, ситуації, людську мову і т.д.
Внутрішній діалог народжується як реакція на нереалізовану здатність мозку до свідомої діяльності. Тобто коли людина в тій чи іншій ситуації стримує власне бажання сказати або зробити що-небудь - бажання діяти залишається незадоволеним і мозок вихлюпує його у свідомість у формі внутрішнього діалогу. Також внутрішній діалог може з'явитися після яскравого емоційного переживання або інтелектуальної напруги.
Розум, нездатний зупинити свою діяльність, створює усередині себе ментальні суб'єкти, що продовжують суперечку. І людина, потрапляючи в потік власних думок, витрачає свою енергію на розплутування нескінченних ментальних клубків. Існують спеціальні медитативні практики, за допомогою яких ми можемо зупиняти нескінченне протягом думки.
Усамітніться в тихому, налаштовує на медитацію місці і спробуйте зайняти позицію відстороненого спостерігача. Наприклад, можете зосередитися на звуках і відстежувати їх появу, перебіг і загасання або спробуйте тільки дивитися - на дерева, на море чи річку, на рух тіней і т.д.
Якщо у вас вийде зосередитися тільки на своєму сприйнятті - думки вщухнуть самі собою. Зупинка внутрішнього діалогу допоможе відчувати гармонію, посилити енергію творення, поліпшити відносини з оточуючими вас людьми.
Понеділок - найгірший день тижня?
% Ірина Бєлкіна, автор JustLady.
%
%
%
% Початок тижня найчастіше стає болючим зіткненням з реальністю. Адже саме на понеділок людина схильна відкладати найважливіші справи, починання, завдання. Зрештою, саме в понеділок доводиться після двох днів відпочинку знову виходити на роботу і робити це цілих п'ять днів поспіль. Дослідження показують, понеділок - це самий ненависний день практично кожного жителя планети (окрім, мабуть, трудоголіків). Чому?
% Статті за темою «Понеділок - найгірший день тижня? »
%
% Дієтичне харчування на тиждень: геть зайві кілограми
%
% Вибираємо дату весілля
%
Конфронтація з необхідністю виходу на роботу після відпочинку в неділю - серйозна проблема. За даними роботодавців, понеділок - дійсно найважчий день для роботи, укладання угод, отримання прибутку.
Пов'язано це з різким зниженням продуктивності праці співробітників, які насилу включаються в роботу в кращому випадку до обіду, і з хворобливістю, внутрішньому напругою і стресом від початку трудового тижня. Дослідження американської консалтингової компанії Mercer Consulting показують, що 35% всіх лікарняних листів видаються саме в понеділок. Це збіг? Ні!
Понеділок не просто так вважається самим нещасливим і найгіршим днем тижня, і тому, якщо ви чутливий і сприйнятливий людина, зробіть все можливе, щоб провести цей день вдома, в комфортній і звичній обстановці. Все тому, що початок тижня - це момент переходу від недільного часу (а в християнстві будь неділя - це свято) до рутинної повсякденному житті. Понеділок - це день, в який, згідно Біблії, Каїн убив Авеля, сталося руйнування Содому і Гоморри, і в світ прийшов Юда Іскаріот.
Немає нічого дивного, що в день, коли після вихідного відпочинку людина має повернутися до повсякденних обов'язків, зв'язується з гіршими моментами. Якщо ви вважаєте понеділок несприятливим днем для себе, постарайтеся його просто перечекати.
Є й інший спосіб. Відкиньте всі страхи, поганий настрій і забобони. І наперекір громадській думці зробіть понеділок для себе радісною подією. Приступите до глобальних запланованим змінам: почніть боротьбу з лінню, займіться реорганізацією свого життя і, врешті-решт, сядьте на сувору дієту. Можливо, тоді і вийде переглянути свій погляд на понеділки і навіть полюбити їх.
Уникнути настання понеділка нікому не вдасться, залишається тільки використовувати його по максимуму, як і будь-який інший день вашого життя. Прийміть важливе психологічне рішення: змиріться з тим, що понеділки є і завжди будуть. А як до них ставитися - цілком і повністю залежить тільки від вашого настрою.
Жіночі ревнощі
% Sanny, автор JustLady.
%
%
%
% Ревнощі - це проміжний етап між любов'ю і ненавистю, який спрямований не на творення, а на руйнування. Людина, одержимий ревнощами, боїться втратити владу над своїм партнером. У більшості випадків такими людьми стають жінки.
% Статті за темою «Жіночі ревнощі»
%
% Жіночі ревнощі і зорове сприйняття
%
% Ревнощі: причини і наслідки
%
% Чоловіча та жіноча ревнощі: порівняльний аналіз
%
% Чому люди ревнують? Про причини і механізми ревнощів
%
Які причини виникнення почуття ревнощів? Дами відчувають певний страх з втратою свого чоловіка: зникнення джерела доходу, утиск власної гідності, порушення «справедливості». Жінка може ревнувати свого благовірного і до інших жінок, і до захоплень, і до роботи, і до батьків. Приводів маси. Якщо придивитися уважніше до причин цього почуття, то стане ясно одне, що ревнощі зовсім не тінь любові, а егоїстичне бажання власника. Вважається, що чим більш незалежна жінка від чоловіка, тим менше у неї приводів ревнувати його. Так як така жінка не потребує підтвердження своєї значущості та унікальності, її самооцінка висока.
А як бути тим представницям прекрасної половини людства, які мучаться і страждають через страх втрати? У них спрацьовує механізм захисту проти суперниць, які оточують її чоловіка. Як правило, такі жінки слабкі духом і не впевнені в собі. Вони підозрюють свого обранця в зраді, в спілкуванні і зустрічах з колишніми дівчатами або потенційними кандидатками на його серце і душу. Починають розмову такі дами з чоловіками з питань «Де ти був? ». А подружжя починають виправдовуватися і розписувати поетапно своїм дружинам розпорядок дня. % Якщо жінка схильна до ревнощів, але не обділена розумом і мудрістю і здатна контролювати свої емоції, то пріоритетним місцем в її житті будуть повага до сім'ї і довіру чоловікові. Свою ревність така дама може подолати за допомогою заперечення. «Не знаю, не бачила - значить, не існує». Або за допомогою психологічного прийому компенсації - «зате він заробляє багато» або «зате він батько хороший». Розумна дружина, яка відповідає за клімат у сім'ї, буде втішати себе думкою, що якщо вона підозрює чоловіка в чомусь, то він не задоволений ситуацією, і дружині її потрібно змінити.
З якою б ревнощами ні зіткнулася жінка і як би ретельно не приховувала своїх емоцій, тільки правдиві розмови можуть послужити довірчим відносинам.
|