Техніки медитацій. Распрограммірованіе сверхсознания
% Dasha, автор JustLady.
%
%
%
% Распрограммірованіе сверхсознания - це, свого образу, звільнення людини від якихось стереотипів, комплексів і установок, які купуються роками і, як правило, шляхом виховання.
% Статті за темою «Техніки медитацій. Распрограммірованіе сверхсознания »
%
% Техніки медитацій. Розвиток свідомості та самосвідомості
%
% Техніки медитацій. Актуалізація психічних процесів
%
% Медитація: керівництво для початківця
%
Ще задовго до нас Фрейд вказав, що саме вміст сверхсознания - джерело більшості психологічних проблем. У свою чергу Е. Берн, творець трансактного аналізу, описав з усіма доказами те, що саме батьківське програмування грає найбільшу роль у житті людини. Але жоден з учених тоді не запропонував вихід з подібної ситуації, техніку позбавлення від такого впливу.
Програма НЛП (нейролінгвістичне програмування) з'явилася значно пізніше, у другій половині XX сторіччя. Суть таких способів не в тому, щоб распрограмміровать сверхсознание, а в тому, щоб перепрограмувати його, тобто, так би мовити, замінити одну програму роботи мозку на іншу, більш ефективну для певної людини.
Кілька прикладів техніки внутрішнього распрограммірованія, які використовуються в різного роду езотеричних системах.
Техніка, запропонована К. Кастанеда - «Внутрішня полювання». Така техніка передбачає під собою «вистежування» стереотипних вчинків, які заважають розвитку особистості, у свідомості людини і подальше їх усунення.
Наступна техніка, яку використовують в нейролінгвістичному програмуванні - «Рефреймінг». Така техніка має явно виражені магічні корені. Вона заснована на пошуку різнобічних ситуацій, коли сверхсознательное програма просто-напросто невірна і слідувати їй не те що не можна, а просто абсурдно. Якщо людина почне усвідомлювати й аналізувати таку ситуацію, може наступити катарсическая розрядка програми.
Ще однією технікою медитації є «Йога-сутра». Це стійкі структури, частина яких наділена свідомістю, а також емоціями та іншими критеріями, що виражають грані особистості людини.
Субособистості, взаємодіючи один з одним, ведуть вічну боротьбу між собою, і це можна простежити в ті моменти, коли людина повинна зробити вибір, але сумнівається в чомусь. Залежно від того, яка субособистість переможе, залежатиме і вибір людини, таку думку висловив учений Гурджиев.
Для виходу з такої ситуації необхідно досягнення когерентного стану психіки, іншими словами, має бути відсутня боротьба між субличностями, вони повинні виключно співпрацювати між собою, домагаючись однієї конкретної мети. Такі техніки добре описані в працях Д. Рейнуотер і Роберто Ассаджолі.
Теги: психологія, технік, медитація, распрограммірованіе, сверхсознание, субособистість
Психологічну кризу у жінок
% Sorriso, автор JustLady.
%
%
%
% У сучасному суспільстві поняття психологічної кризи отримало досить широке поширення. Дійсно, якщо ще кілька десятиліть тому такого поняття як, наприклад, криза середнього віку у жінок, просто не існувало, то тепер даної проблеми приділяється велика увага.
% Статті за темою «Психологічна криза у жінок»
%
% Криза середнього віку у жінок
%
% Жіночий психологічний криза: причини і способи подолання
%
% Криза середнього віку у чоловіків
%
% Підготовка до пляжного сезону - психологічна травма для жінок
%
Втім, цьому є цілком закономірні причини, адже кризовий психічний стан може доставити безліч неприємностей не тільки самій жінці, але і її близьким. У такий момент жінка просто не здатна функціонувати у звичних рамках поведінки, навіть якщо раніше у неї не було ніяких нарікань по відношенню до свого життя. У період кризи кожна жінка прагне переоцінити свої життєві принципи, намагаючись знайти загублене «Я» і відновити зруйновані орієнтири, однак впорається з цим без професійної допомоги практично нереально. А адже багато представниць прекрасної половини людства зовсім не прагнуть до вирішення своїх внутрішніх протиріч, воліючи просто «плисти за течією», віддавшись на волю долі. Чи правильно це, вирішувати тільки вам, проте історія знає чимало прикладів більш ніж сумних результатів тривалого психологічної кризи, аж до суїцидів, адже емоційна стійкість тонкої жіночої натури в такій ситуації піддається серйозній перевірці на міцність.
Серед професіоналів існує думка, що точкою відліку будь-якого психологічної кризи, будь то криза середнього віку, криза дорослішання або криза втрати відносин, який можливий в будь-якому віці, служить зіткнення з якою-небудь стресовою ситуацією. В таких обставинах запускається механізми психічного захисту, внаслідок яких у жінки стрімко знижується самооцінка, втрачається впевненість у собі як в дружині і матері і зникають життєві орієнтири. Однак багато представниць прекрасної статі, успішно подолали кризові прояви в своєму житті, не підтверджують таку думку, дотримуючись тієї точки зору, що витоки психологічної кризи не обов'язково лежать в сімейних, матеріальних чи інших проблемах.
Таким чином, проблема кризи може торкнутися кожної жінки, навіть якщо у всіх сферах її життя панує ідеальна, на перший погляд, гармонія, а значить, будь-яка жінка повинна бути готова не просто зрозуміти і прийняти цей неприємний факт, але й своєчасно звернутися за допомогою.
Теги: жінка, криза, психологія
Як впоратися з образою
% Яна Вальтер, автор JustLady.
%
%
%
% Гіркота образи знайома кожному з дитинства. Особливо важко доводиться людям чутливим, з тонкою душевною організацією - їх вибиває з колії навіть така дрібниця, як грубість продавця або неуважність забув привітатися сусіда. Часті образи можуть постійно впливати на ваш настрій, відносини з близькими, сприйняття навколишнього світу. Раз і назавжди розправитися з образами неможливо, але завжди є шанс не дозволити їм руйнувати ваше життя.
% Статті за темою «Як впоратися з образою»
%
% Як пережити розрив з чоловіком
%
% Як навчитися прощати образи
%
% Образа - це почуття, яке ви вибираєте самі. Воно ніколи не буває продуктивним, але завжди руйнівно. Подумайте, чому у відповідь на будь-чиї вчинки або слова ви ображаєтеся; що конкретно є для вас особливо неприємним, які струни зачепив кривдник у вашій душі. Можливо, ви відчуваєте себе відкинутим, безпорадним, слабким, а може бути, вас злить неприємна правда, і іншої просто висловлює те, що вам і так відомо, але визнавати це абсолютно не хочеться.% Часта причина образ - завищені очікування і вимоги, пропоновані до оточуючих. Люди рідко відповідають чужим уявленням про них повністю, і якщо їх поведінка не вкладається в уявні рамки, з'являються обурення, образа, навіть гнів. Змиріться з думкою, що ніхто не зобов'язаний чинити так, як вважаєте за потрібне ви. Якщо для вас важливо, щоб близькі діяли так, а не інакше - подумайте, а чи знають вони про це взагалі? Люди не здатні читати думки, і якщо ви не даєте зрозуміти, на яку поведінку розраховуєте, вони будуть чинити так, як самі вважають за потрібне. Не бійтеся озвучувати свої прохання в коректній та доступній формі - найчастіше людина навіть не підозрює, як мало від нього насправді потрібно, щоб допомогти вам або порадувати вас.
Поставити себе на місце іншого, подумати, чому він був з вами різкий або неуважний - простий, але чомусь рідко використовуваний спосіб боротьби з образою. Можливо, ця людина навіть не підозрює, що його дії вам неприємні, або не вміє висловлювати свої думки спокійно і ввічливо. Ймовірно також, що він знаходиться в складній життєвій ситуації і на нормальну взаємодію з оточуючими у нього просто не вистачає сил. Не бійтеся відвертої розмови з близькими - чим частіше і докладніше ви промовляє проблему, тим більше шансів її вирішити. Якщо ви зрозумієте мотиви людини, вам стане легше його пробачити і забути про нанесеної вам образі.
Не поспішайте відплатити кривднику тією ж монетою. Обміркуйте відповідь (запитайте, що співрозмовник мав на увазі, чому він вчинив так чи інакше) або не відповідайте зовсім. Якщо вас навмисно провокують - так ви не дозволите втягнути себе в конфлікт, а якщо людина не хотів вам нічого поганого, це неодмінно з'ясується. Йти в опонента на поводу - означає дати йому домогтися своєї мети, а саме зробити вам боляче, зламати вашу впевненість у собі.
Уявіть, що ваша образа матеріальна, або візьміть ручку і папір і опишіть всі ваші емоції, не приховуючи їх від себе, всю ситуацію від початку до кінця. Перечитайте написане, скомкають листок і спаліть його або знищіть будь-яким іншим доступним вам способом. Уявіть, що з цим листком ви знищуєте почуття своєї образи. Ви обов'язково помітите, наскільки легше вам стало. Якщо ви помічаєте, що стаєте більш чутливі, коли перебуваєте в стані стресу - шукайте способи з ним боротися. Для цього гарні всі засоби - здоровий спосіб життя, спорт, техніки релаксації, різні захоплення.
|