Мистецтво робити компліменти
% Катя Чернічіна, автор JustLady.
%
%
%
% Якщо вірити народній мудрості, то добре слово і кішці приємно. А вже представники homo sapiens, постійно заклопотані думкою оточуючих про власну персону, тим більше будуть раді почути похвалу. Вчасно і до місця зроблений комплімент допоможе налагодити стосунки.
% Статті за темою «Мистецтво робити компліменти»
%
% Вмійте говорити один одному компліменти!
%
% Про компліменти підлеглим
%
% Давайте говорити один одному компліменти ...
%
% Компліменти для чоловіка: як знайти підхід до його серця
%
% Будьте чесні. Лестощі і відсутність щирості дуже легко помітити. Тому намагайтеся знайти в співрозмовнику риси, які дійсно викликають в вас захоплення. Правильна мова, вміння красиво одягатися, хороші манери або іскрометне почуття гумору - позитивної оцінки заслуговують будь-які якості людини. Крім того, почувши комплімент, партнер напевно оцінить не тільки ваше вміння говорити приємні слова, а й уважне ставлення до його персони.% Штампам - ні! Приїлися вирази, типу «Прекрасно виглядаєш! »,« Цвітеш і пахнеш! »Здатні викликати лише ввічливу подяку. Якщо ж ви дійсно хочете привернути співрозмовника до себе, то опинитеся від шаблонних фраз і загальних місць. Комплімент повинен бути оригінальним і придатним конкретній людині, але не універсальною «рибою» на всі випадки життя.
Обгрунтуйте. Дуже часто люди губляться, почувши комплімент, і починають навіть виправдовуватися, применшувати свої заслуги. Тому хороший комплімент повинен не тільки описувати позитивні риси співрозмовника, але і відповідати на питання «чому? ». Розкажіть про власні почуття, емоції, враження, використовуючи техніку «Я-послання». Так, фразу «Ви такий гарний співрозмовник! »Варто доповнити, наприклад, зізнавшись, що ви ні з ким не відчуваєте себе так вільно. Не забудьте назвати людину по імені - це зробить комплімент більш персоналізованим, дружнім.
Дізнайтеся більше. Кращий спосіб зробити свою похвалу більш значущою - попросити співрозмовника поділитися досвідом. Наприклад, запевняючи колегу, що нова стрижка зробила її незвичайно привабливою, не забудьте дізнатися телефон салону краси, який вона відвідує.
Однозначність. Комплімент повинен бути максимально прозорим. Не допускайте двозначностей, застережень і навіть легкої іронії. В іншому випадку навіть найприємніші слова можуть бути сприйняті, як злий жарт. Якщо ж ви дійсно хочете зачепити співрозмовника, то краще вибрати інший спосіб або зовсім відмовитися від цієї затії. Інакше наступного разу у щирість ваших слів ніхто не повірить.
Теги: комплімент, людина, друзь, мистецтво
Чи вмієте ви дарувати подарунки?
% Оксана Климова, автор JustLady.
%
%
%
% Подарунок - це матеріальне вираження любові, уваги та участі. Байдужих до подарунків немає. Навіть якщо чоловік суворого виду вперто твердить, що ненавидить подарунки, - не вірте. У глибині душі самий похмурий людина радіє щирому подарунку, адже це так приємно!%
% Статті за темою «Чи вмієте ви дарувати подарунки? »
%
% Квіти для чоловіків: дарують чи що?
%
% Чоловік не дарує подарунки?
%
% Три способи навчити його вибирати подарунки
%
% Психологія дарування: що про тебе розповість твій подарунок
%
Дарувати подарунки правильно - це ціла наука, якої виділено окремо місце в етикеті. Враження від самого бажаного подарунка може бути зіпсовано образливим врученням. Наприклад, дорогі подарунки дарують не для того, щоб продемонструвати власний добробут, а показати людині, що для нього не шкода абсолютно ніяких коштів.
Але все ж не варто бентежити дорогими подарунками друзів або просто знайомих. Вони можуть відчути себе просто ніяково: відмовитися від подарунка - образити дарувальника, а прийняти - бути чимось зобов'язаним. Дорогі речі даруєте близьким і рідним.
До речі, за правилами хорошого тону подарунок необхідно відразу ж відкрити, при всіх присутніх. Якщо вам прислали подарунок або, наприклад, квіти кур'єром, подякуйте відправника листівкою, листом або телефонним дзвінком.
Немає сумнівів у тому, що квіти - найпопулярніший подарунок. Дарувати їх можна навіть чоловікам, але тільки тим, хто старше вас або займає керівний пост.
А що не варто дарувати? Ніколи не даруйте те, що не стало в нагоді вам самим. Якщо предмет не знайшов застосування у вашому будинку, швидше за все, в іншому будинку він теж буде лежати без діла.
Жінкам не даруєте косметику, краще піднесіть подарунковий сертифікат в «дамський» магазин косметики та парфумерії. Жінка залишиться задоволена, оскільки зможе сама обрати потрібну річ.
З обережністю даруєте предмети гардероба. У цьому випадку бажано заздалегідь дізнатися у винуватця торжества, що конкретно він бажає отримати: розмір, фасон і колір речі.
Чоловікам не даруєте краватки - ніколи не вгадаєте і не попадете. Подаруйте дорогий алкоголь, палить можна подарувати коробку сигар.
До нейтральним подарунків відносяться і шоколад, шоколадні цукерки в красивій упаковці, вишуканий торт, хороший кави або варення власного виготовлення, чому б і ні.
Якщо ж зовсім немає ніяких ідей, подаруйте гроші. В білий незапечатаний конверт або спеціальну листівку покладіть нові великі купюри. Гроші - традиційний подарунок на весілля, але якщо ви запрошені до людей старше вас або не близькою знайомим, краще подарувати корисну річ, ніж грошову суму.
Були і залишаються дуже популярні подарунки, зроблені своїми руками. Пов'язаний особисто вами шарф або рукавички не тільки зігріють взимку, але і розкажуть, наскільки людина вам доріг, адже на створення такої речі пішло багато вечорів кропіткої роботи.
Який би ви не вибрали подарунок, даруйте його з посмішкою і відкритим серцем, тоді він напевно припаде до душі одаровуваному людині.
Теги: подарунок, дарування, секрет
Наші крайності: акцентуації характеру
% Avril, автор JustLady.
%
%
%
% Іноді про людину можна сказати, що у нього важкий характер. Швидше за все, у нього надмірно виражені деякі риси характеру. Насправді такі люди становлять майже половину населення всієї Землі. Проявляється акцентуація характеру, коли задіюються вразливі місця характеру. Ще це називають неадекватністю.
% Статті за темою «Наші крайності: акцентуації характеру»
%
% Людина крайнощів Іван Охлобистін
%
% Психопатія - це хвороба чи поганий характер?
%
% Група крові і твій характер
%
% Індивідуальність. Характер і конституція
%
Найлегше діагностувати акцентуації характеру в юному віці, надалі це може допомогти при виборі професії і зробити своєчасну коригування у вихованні. Можна дізнатися схильність до наркотичної та алкогольної залежності. Більшою мірою акцентуація характеру залежить від способу виховання і соціальної ситуації. Причинами виникнення можуть бути і надмірна опіка, і жорстоке виховання, і потурання виховання і навіть виховання в умовах боязні хвороб.
Розділяються акцентуації характеру на 2 типи: приховані і явні. Приховані виражені слабо або не виражені взагалі, вважаються нормою і проявляються тільки у важких життєвих ситуаціях. Явні вважаються крайнім варіантом норми з постійними яскраво вираженими рисами характеру, незалежно від присутності або відсутності психотравм. Велика частина акцентуацій формується в підлітковому віці і згладжуються до мінімуму з часом. Проявитися можуть тільки у випадках постійного впливу на слабке місце характеру і стають основою психозів.
Людина, наділена психопатією, показує свій характер на роботі, вдома, на відпочинку. Истероидная психопатія проявляється в залученні до себе уваги, шизоидная - в прагненні до самотності, а при гипертимной людина в будь-яких умовах занадто енергійний.
Вважається, що при явно виражених акцентуаціях характеру людина більш обдарований, яскравіше виражається творчий потенціал, діти краще вчаться. Акцентуації характеру в залежності від ситуації можуть сприяти виникненню психогенних патологій, або ж навпаки сприяти розвитку унікальних здібностей людини.
Межі між нормальними людьми і акцентуйовані особистостями практично не помітні, і виявляти таких людей потрібно тільки заради індивідуального підходу.
Теги: професія, характер, вибір, особистість, виховання, виникнення, крайність, акцентуація, психіатрія
|