Індивідуальність. Характер і конституція
% Elena Weinberg, автор JustLady.
%
%
%
% З давніх часів вчені і філософи шукали спосіб пояснити душу, емоції, мислення людини. Ці пошуки крок за кроком йшли по шляху від ідеалістичного розуміння до матеріалістичного поясненню. Вже за часів античності робилися спроби провести паралелі між особливостями статури людини і деякими рисами психіки. Прикладом може служити вчення Гіппократа про типи темпераменту, де душевні якості ставилися в залежність від тілесних. Широко відома спроба Ч. Ламброзо знайти взаємозв'язок між будовою черепа людини і проявом певних психічних властивостей. Які ж сучасні уявлення щодо цього?
% Статті за темою «Індивідуальність. Характер і конституція »
%
% Індивідуальність. Типології індивідуальності
%
% Діалектика жіночої індивідуальності
%
% Дамська сумка - ваш стиль і індивідуальність
%
% Як зберегти свою індивідуальність
%
У 20-х роках минулого століття німецький психіатр Е. Кречмер опублікував приніс йому світову популярність працю під назвою «Будова тіла і характер». У роботі наводиться узагальнений аналіз двохсот шістдесяти випадків з його практики, на підставі яких вдалося виділити три основних типи статури, яким відповідали два типи патологічних стану психіки.
Основні типи статури були названі Кречмером пікнічної, астенічним і атлетичних. Пикнический тип виділяється сильним розвитком голови, грудей і живота при слабкому розвитку рухового апарату. Такі люди середнього зросту, фігура щільна, є схильність до ожиріння, обличчя широке з правильними рисами.
Астенічний (слабкий) тип характеризується поєднанням середнього зросту і слабкого розвитку кісток і скелетних м'язів, через що такі люди здаються вищими, ніж є насправді. Обличчя в них вузьке, витягнуте й бліде.
Атлетична статура передбачає широкий кістяк, особливо в плечовому поясі, гарний розвиток м'язів, високий зріст, високо посаджену голову. Особа найчастіше має витягнуту яйцеподібну форму.
З цими типами статури були співвіднесені два основних види психічних розладів: маніакально-депресивний психоз і шизофренія. МДП характеризується сезонним чергуванням душевного стану людини. У маніакальній фазі настрій піднесений, проявляється підвищена активність, жага діяльності, іноді доходить до метушливості. У депресивній фазі настрій стає меланхолійним, життєвий тонус знижений, активність згасає. Виявилося, що цьому захворюванню найбільше схильні люди з пікнічної типом статури.
Мислення людей, що страждають на шизофренію, зазвичай замкнуто на самих собі, слабо пов'язане з реальністю, зосереджена на своєму внутрішньому житті, часто супроводжується галюцинаціями. До цього захворювання схильні люди астенічної статури, причому кореляція в обох випадках становить близько 0.8, тобто більш ніж висока.
Надалі, Кречмер припустив, що між нормою і патологією різниця лише кількісна, тобто патологічні риси присутні в психіці кожної здорової людини, але в кількості меншій, ніж у хворих. Перехідні стани, в подальшому названі акцентуацією характеру, він назвав циклоїдним і шизоїдні біотипів.
Американський психіатр У. Шелдон провів аналогічне дослідження, виділивши також три типи конституції, які в цілому відповідали тим, що описав Кречмер. Шелдон назвав ці типи екто-, ендо- та мезоморфним. В результаті п'ятирічного експерименту він дійшов висновку, що ендоморфному (пікнічної) типу статури відповідає вісцеротонія, мезоморфному (атлетичному) - соматонія, ектоморфному (астенічний) - церебротонія. За своїм загальним змістом ці компоненти трактувалися як переважання в життєдіяльності людини органів травлення, рухового апарату і вищих нервових центрів.
Таким чином, була статистично доведено взаємозв'язок між будовою тіла та психічними особливостями. Однак показано, що цей взаємозв'язок не є причинно-наслідкового, але лише кореляційної. Крім того, не викликає сумніву той факт, що реальна кількість психотипів не обмежується двома або трьома: людська психіка непорівнянний багатшими. Істотно і те, що такий підхід є тільки описовим, але не пояснює причин поєднання фізичних і психічних рис індивідуальності.
Теги: характер, темперамент, конституція, шизофренія, психоз, статура
Синдром економ-класу
% Олександр Ведерников, автор JustLady.
%
%
%
% З кожним роком все більше людей воліють використовувати літак для далеких переміщень. Воно й зрозуміло: з одного боку - швидкість переміщення, з іншого - романтика. Адже не кожен день доводиться милуватися видом хмар. Але наявні плюси мають як мінімум один дуже відвертий мінус.
% Статті за темою «Синдром економ-класу»
%
% Синдром хронічної втоми: чим загрожує і як його лікувати
%
% Синдром хронічної втоми
%
У професійній медицині існує таке поняття як «синдром економ-класу». Суть його полягає в тому, що під час польоту в економ-класі рухливість ніг (як і всього тіла) зведена до мінімуму. А це, в свою чергу, є основною причиною глибокого венозного тромбозу.
Коли людина довго перебуває в стані нерухомості, відтік крові по венах ніг різко сповільнюється, що створює небезпеку виникнення тромбу навіть у здорових людей. Щоб він сформувався, достатньо всього лише 1, 5-2 години. Однак цього можна уникнути, якщо заздалегідь підготуватися до польоту і слідувати простим інструкціям.
При замовленні квитків бронюйте місця в першому ряду біля виходу, перегородки або в проході. Там трохи більше місця, що дозволить вас витягнути ноги або ж встати з крісла і трохи розім'ятися.
Прийміть перед польотом таблетку аспірину. Він перешкоджає утворенню тромбу. Якщо ж з якихось причин прийом аспірину протипоказаний, то можна вживати чай з лимоном. Бажано у великих кількостях. Цей напій розріджує кров і не дозволяє їй утворювати згустки. Іншими словами - згортатися.
Надіньте в літак спеціальний компресійний трикотаж: гольфи, панчохи або колготки, поліпшують відтік крові по венах. Їх можна придбати в аптеці. Якщо ж не вдалося дістати подібного трикотажу, то варто скористатися еластичними гольфами або самими щільними колготками, які у вас є. Це буде не на стільки ефективно, як у випадку з компресійним трикотажем, але все ж це краще, ніж нічого.
Кожні 20-30 хвилин необхідно робити гімнастику для ніг, щоб розігнати кров по судинах. Для цього потрібно роззутися і 20 разів витягнути і стиснути пальці ніг. Руху ці не помітні для стороннього погляду, але відмінно стимулюють венозний кровообіг.
Теги: літак, синдром, переліт, економ
Любити себе не шкідливо. Шкідливо не любити
% Sestr, автор JustLady.
%
%
%
% Психологи стверджують, що наші зовнішні прояви - відображення нашого внутрішнього стану. З цим важко не погодитися. Якщо ви проаналізуєте характери людей, які вам добре знайомі, то виявите закономірність. Ті, до кого тягнуться оточуючі, хто щасливий у житті, хто успішний - той, насамперед, подобається самому собі. І навпаки - закомплексовані, вічно сумніваються в собі люди, притягають невдачі і нещастя. Немає сумніву, що ставлення до себе переноситься на ставлення до вас оточують.
% Статті за темою «Любити себе не шкідливо. Шкідливо не любити »
%
% Модні звички: шкідливі vs. корисні
%
% Як навчитися любити себе
%
% Шкідливі звички: полюбити і кинути
%
Але ви повинні зрозуміти різницю. Людина, ні сумнівається у своїх перевагах, беззастережно люблячий і приймає себе таким, як він є, схожий на самозакоханого дурня. Таке ставлення до себе - зупинка в розвитку, адже він задоволений всім і не бачить сенсу працювати над собою, самовдосконалюватися. Нормальному, думаючої людини, властиві сумніви і невдоволення собою. Але на відміну від постійно ниючого невдахи, він готовий працювати над виправленням своїх недоліків і знає, як це зробити.
Людина, яка не любить себе, не хоче докладати зусиль до виправлення важких ситуацій. Він буде скаржитися навколишнім на свою невдалу життя, некрасиву зовнішність, неслухняних дітей і тирана-начальника. І при цьому він буде сприймати все це як даність, адже за його поняттями, кращої долі він не заслуговує. Своїм скаргами він спочатку буде викликати співчуття оточуючих, але через якийсь час вони просто почнуть уникати його - давати поради, які ніхто не збирається виконувати, набридне всім.
Себе треба любити. Ніхто не народжується досконалим. Люди приходять у цей світ однаковими, маленькими, плачучими грудочками. Що з них вийде, в якійсь мірі залежить від батьків і умов, в яких вони народилися. Але більшою мірою, людина робить себе сам. Люблячи себе, ви ставитеся дбайливо до всього - до свого здоров'я, зовнішності, душі, природи, до того - що вас оточує. Це екологія душі і того світу, який навколо вас. Ви прагнете підвищити якість свого життя. Але це не обов'язково те якість, яку можна купити за гроші.
У людини, яка себе любить, завжди буде цікава робота, хороші і вірні друзі, люблячі і улюблені їм люди. Люблячи себе, ви постійно хочете стати ще краще. Ви працюєте над своїми недоліками, ви долаєте труднощі, сприймаючи їх як можливість стати сильнішими і загартувати свій характер.
І ще: люблячи себе - ви любите і інших людей, визнаючи за ними ті ж позитивні якості, якими володієте самі. І оточуючі вас прекрасно відчувають це. Вам комфортно з самим собою, а оточуючим - комфортно з вами. Тому любити себе набагато приємніше і корисніше, ніж впиватися своїми недоліками і переносити свою озлобленість на оточуючих.
Теги: душ, екологія, самовдосконалення
|