Еннеаграмма. Епікуреєць
% Тетяна Подплетенная, автор JustLady.
%
%
%
% Еннеаграма, що розділяє всіх людей на дев'ять типів особистості, сьомий з цих типів називає епікурейців або Ентузіастом. Ними керує центр голови - це тип інтелектуального розуму.
% Статті за темою «Еннеаграма. Епікуреєць »
%
% Еннеаграма і типи особистості
%
% Еннеаграма. Лоялістів
%
% Еннеаграма. Індивідуаліст
%
Виключні таланти в областях планування і генерації ідей є головними особливостями людей типу Епікуреєць або Ентузіаст.
Людей сьомого типу особистості надихає все нове і прогресивне. Для них стакан завжди наполовину повний, а світ сприймається як поле чудес з необмеженими можливостями для росту. Епікуреєць придумає самий неймовірний план, але йому зовсім не потрібно його здійснювати. Він легко показує свій ентузіазм, хоча навколишні можу сприйняти це за несерйозність поведінки.
«Сімки» відмінно вміють все планувати, особливо якщо це допомагає їм досягати майбутніх цілей і отримувати задоволення. Вони більший інтерес проявляють до початку своїх проектів, ніж до їх розвитку. Епікурейця необхідні радості життя, розваги та можливість вибору з великого числа варіантів.
Ентузіаст прагне не згадувати про те, що заподіює біль, уникати негативних емоцій і обов'язків, які відчуває як обмеження своєї свободи. Головним засобом захисту «сімки» є поблажливість і постійна раціоналізація все, що його оточує. Їх основний страх - опинитися обійденою в чомусь. Уникнути обділеності допомагає поблажливість до інших і приємне проведення часу. % Епікуреєць відважний і часто має будь-яким талантом. Креативне мислення, демонстрація себе і прагнення до популярності - його основні риси. Він самодостатній і балакучий, вміє пристосовуватися до соціальних умов і цінувати життя.
Ентузіасти - легко збудливі натури, які обожнюють вечірки, на яких повинні бути головними. Власні уявлення про реальність для них більш цікаві, ніж сама реальність, тому самодисципліна не для них.
Люди сьомого типу фактично живуть на бігу - це спосіб захиститися від нудьги. Це егоїсти, що не визнають чужий авторитет, фантазери, що не визнають існування власних проблем, у тому числі емоційних. Вони ставляться до життя як до потоку розваг, що є маскуванням прихованих переживань. «Сімки» контактують з багатьма людьми і займаються різними видами діяльності.
У стані стресу Епікурейці відчувають недостатність можливостей вибору і змінюють свою поведінку. Не бачачи ситуацію цілком, зациклюється на деталях проблеми. У цьому стані їх легко вивести з себе і змусити засуджувати як себе, так і всіх інших. У стані безпеки «сімка» знаходиться на підйомі, вона сповнена сил, але стає більш уважною до своїх почуттів і розмірковує. З'являється необхідність отримання нових знань, звідси прагнення до самотності в компанії книги.
Шлях розвитку для Ентузіаста - це вміння перебувати в існуючій реальності, якою б вона не була. Так може розвинутися необхідна здатність правильно розуміти навколишнє. Пороком для епікурейців є своєрідне «обжерливість» - уявлення, що все в світі треба спробувати. Постійний «голод» завжди спрямований на майбутні події в житті, що має безмежні перспективи.
Фіксацією Ентузіастів стає Планування - як можливість уникнути тривоги, відволікаючись на розваги. Бурхливий мислення і маса занять в один і той же час наповнюють життя людей сьомого типу особистості. Чеснотою для них є здоровий глузд, як здатність жити справжнім без передчуттів, тривожних думок та емоцій.
Теги: тип, розвиток, особистість, еннеаграмма, епікуреєць, ентузіаст
Схильність до довіри і виявлення брехні
% Андрій Яковлєв, автор JustLady.
%
%
%
% Недавній експеримент американських психологів відкрив цікаву закономірність. Найбільш точно виявити чужу брехня можуть саме ті люди, які схильні довіряти один одному. Той же, хто занадто недовірливий, навпаки, складніше розпізнають брехню і тому частіше попадаються на обман.
% Статті за темою «Схильність до довіри і виявлення брехні»
%
% Детектор брехні, придуманий природою
%
% Як визначити по погляду брехню
%
% Як навчитися довіряти коханій людині
%
Можливо, це пов'язано з тим, що більш відкриті люди уважніше до своїх співрозмовників. Їх щира зацікавленість в людях і в тому, як вони себе ведуть і що говорять, є кращим інструментом для вивчення людської природи. Доброзичливе ставлення до людей допомагає їм розбиратися в людях краще, ніж підозрілість і постійне очікування негативу.
Психологи також стверджують, що занадто недовірливі і підозрілі люди, можливо, самі схильні до обману і брехні, і тому не допускають думки, що люди можуть бути завжди правдиві. А обманюються так часто саме тому, що їм здається, що їх щось не обдурити.
Люди, що довіряють іншим людям, часто зовсім не наївні романтики, які вірять тільки в хороше. Зазвичай вони й самі більш правдиві, ніж інші. Тому брехня вони помічають так само просто, як некурящий людина моментально відчує запах сигаретного диму від одягу іншого, саме тому, що цей запах для нього незвичний, чужорідний. Звичка самому бути чесним і чекати того ж від інших виробляє властивість визначати брехню по дрібницях.
Людина, яка бреше, видає свій обман неконтрольованими рухами міміки і зміною мови. Наприклад, той, хто бреше, часто відводить очі від співрозмовника, намагаючись не зустрітися з ним поглядом. Адже очі видають наші справжні думки і почуття відразу. Не дарма їх називають дзеркалом душі.
Також обманщик намагається підсвідомо відгородитися від співрозмовника. Зчеплені на грудях руки, покладена нога на ногу під час бесіди можуть сигналізувати про те, що людина говорить неправду.
Особливо, якщо це поєднується з тим, що людина постійно чіпає своє волосся, рот, ніс або вухо, немов намагається прикрити лгущій рот і відвернути увагу співрозмовника від своєї брехні. Ще часто ті, хто бреше, здійснюють у розмові несподівані паузи, ніби їм треба обдумати відповідь на пряме запитання. Нерідко вони занадто багатослівні, немов у потоці зайвих слів намагаються заховати слова брехні.
Якщо кілька цих ознак наявності, то для людини уважного це сигнал, що, можливо, його обманюють.
Той же, хто занадто недовірливий, або сам схильний до брехні, або відчуває страх перед обманом. І в тому, і в іншому випадку йому деколи не вдається правильно вважати ті ознаки, які легко розуміє людина, відкритий і довірливий. І тому він часом дозволяє себе обдурити.
Теги: людина, брехня, схильність, виявлення, обманщик
«Відмінниця» - завжди перша у всьому
% Леля Ужегова, автор JustLady.
%
%
%
% Комплексом відмінниці (рідше відмінника) називають підсвідоме прагнення зробити все на 100% або не зробити зовсім. У школі й у вузі дівчата з подібним комплексом вчаться краще за всіх, адже оцінка нижча, ніж 5, сприймається ними як справжнісінький кінець світу. Поступаючи на роботу, вічна відмінниця намагається зробити стільки всього, що простий людський розум просто не в силах зрозуміти, як вона все встигає. Вона все завжди робить раніше і краще за всіх, та ще й працює понаднормово. Але чи приносить такий ідеалізм щастя? ..
% Статті за темою «« Відмінниця »- завжди перша у всьому»
%
% Перша леді Раїса Горбачова
%
% Жінка з комплексом відмінниці
%
% Жінка за кермом автомобіля
%
% Біографія зірки: Емма Стоун
%
Для початку слід зрозуміти, звідки береться цей самий комплекс. Найчастіше в його формуванні винні батьки. «Четвірка? Ну що ж, підеш працювати двірником ». Якщо дівчинка з дитинства чує від батьків подібне, то вона всіма силами намагається довести їм, що вона здатна відповідати їх вимогам, навіть якщо ці вимоги об'єктивно занадто високі. Взагалі комплекс відмінниці за своєю суттю - це прагнення відповідати завищеним вимогам, будь то вимоги оточуючих або самої дівчини.
З одного боку, це зовсім не погано. Ну, що може бути поганого в тому, що дівчина дуже розумна, акуратна (її будинок просто блищить, і не дай боже де з'явиться порошинка!), Успішна в роботі. Однак складно собі уявити, як оточуючим знаходитися поряд з нею. Та й самій дівчині теж буває нелегко - в тому випадку, якщо щось йде не за планом.
Складності бувають і в особистому житті. «Відмінниця» завжди неймовірно вимоглива не лише до себе, але і до свого партнера. Вона продумує відносини з самого першого побачення і чекає, що її шанувальник буде вести себе саме так, як їй це уявляється. Якщо ж він не бажає вести себе згідно її плану (про який чоловік, в общем-то, не знає і знати не може), то це викликає в жінці напад обурення. Після такого у чоловіка просто немає шансів.
Що ж робити, якщо ви страждаєте комплексом відмінниці? Перш за все, зупиніться і подумайте: що трапиться страшного, якщо щось піде не за планом? Якщо завтра ви зробите трохи менше роботи? Якщо в інституті ви завтра отримаєте чотири, а не п'ять? Невже хтось стане думати про вас гірше, чи, може, земля перестане обертатися?
Зрозумійте, що оточуючі будуть цінувати вас просто за те, яка ви є. Все, що ви намагаєтеся довести, насправді, нікому особливо не потрібно - адже і собі, і іншим ви вже довели, що можете бути краще за всіх. Дайте ж собі хоч трохи відпочинку і насолодитеся життям звичайної людини. % Всього вам найкращого!
Теги: комплекс, відмінниця, психологія, ідеалістка
|