Деякі живуть минулим, деякі майбутнім і лише деякі справжнім!
% Євгена Чернишова, автор JustLady.
%
%
%
% Коли людина живе? Ось саме зараз, в цю саму секунду, в цей самий мить. Те, що відбувається з нами зараз, ніколи більше не повторитися і кожен новий подих, кожен помах вій - унікальний, тому що він єдиний, наступний вже буде зовсім іншим. Так чому ж люди не помічають речей, які відбуваються з ними в сьогоденні, а витрачають всі свої духовні і фізичні сили на спогади, переживання минулого або хвилювання про майбутнє і як навчитися жити тут і зараз?
% Статті по темі «Деякі живуть минулим, деякі майбутнім і лише деякі справжнім! »
%
% Як розвинути чарівність
%
% Є професія така - багатодітним татом бути
%
% Розлучення відразу після весілля
%
% Як перестати заздрити
%
Ну, перш за все, варто розібратися, з якої причини ви не помічаєте того, що відбувається тут і зараз, а думаєте постійно про минуле або про майбутнє? Вам здається, що раніше ваше життя було набагато краще і ви живете спогадами або ж, навпаки, раніше все було настільки жахливо, що ви не можете і дня прожити, щоб не згадати про це? А може бути, ви безперестанку думаєте про те, які випробування готує вам майбутнє і не можете через це заснути ночами тут, в сьогоденні?
Як би там не було, зрозумійте одне - минуле вже пройшло. Воно розчинилося, його немає! Яким би воно для вас не було - поганим чи прекрасним, якщо будете постійно про нього думати, нічого не зміниться. Так, звичайно, приємні спогади - чудова штука. Вони підвищують настрій, допомагають посміхнутися і відчути себе набагато краще, але ж це всього лише спогади. Вам було добре колись, ви жили і раділи, так чому ж потрібно витрачати частинку вашого життя прямо зараз, жертвувати можливістю випробувати нові емоції, заради того, щоб згадати про те, що вже пройшло? Час, який тече безперервно, у вашому сьогодні ви можете використовувати для нових вражень і стати щасливою не в минулому, згадуючи, а в сьогоденні - а це набагато краще!
Є чудове прислів'я «Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні», дотримуйтесь цьому правилу не тільки в термінових справах, але і в думках. Не варто думати, що саме зараз у вас немає особливо нічого хорошого, але зате це саме хороше станеться з вами дуже скоро, в майбутньому. Завжди шукайте хороше в сьогоденні, навіть якщо це здається важким або неможливим. Подумайте, адже в кожному дні можна, при бажанні, знайти щось чудове: спів птахів за вікном, веселка після грози, новий квітка на домашньому рослині. Налаштовуватися на позитивне майбутнє, звичайно, потрібно, але не плутайте такий настрій з перекриванням дня сьогоднішнього. Адже ви й сьогодні живете, чому б чого-небудь прекрасного статися прямо зараз?
Чого вже точно не варто робити, так це займатися докладним переживанням негативного досвіду з минулого. Вам було погано і боляче, дуже прикро і самотньо, але колись давно. Навіть якщо це сталося кілька днів тому, подумайте - зараз-то вже зовсім інший день, новий. Почніть новий день з чистого аркуша, не озираючись на минуле, яким би нескінченно сумним і гідним довгих сліз, вам воно не здавалося. Вчіться жити одним днем, іноді це просто необхідно. Уявіть собі, що сьогодні останній день вашого життя. Витратьте цей час на позитивні емоції і важливі справи, а не на сумні безглузді спогади.
Плануйте свої справи саме на сьогодні. Говорите собі, що сьогоднішній день - ідеальний для розвитку якого-небудь навику. Сьогодні ви зможете освоїти новий кулінарний рецепт, сьогодні навчіть дитину зав'язувати шнурки, сьогодні посадите насіння квітів, які лежать у вашій шафі цілу вічність. Не завтра, не через тиждень, а саме сьогодні, тому що сьогоднішній день - ваше справжнє! Не витрачайте його даремно, живіть прямо зараз!
Теги: майбутнє, минуле, сьогодення, момент
Психологія радості і її відсутності
% Світлана Єгоркіна, автор JustLady.
%
%
%
% Почуття радості і щастя допомагає рухатися чиряк, долати здавалося нездоланні перешкоди, досягати небувалих висот. Однак, відчувати радість для песиміста також складно, як не випробовувати для оптиміста. У чому полягають відмінності між щасливими і нещасними?
% Статті за темою «Психологія радості і її відсутності»
%
% Рейчел Зої і її син Скайлер
%
% Шопінг - радощі і труднощі
%
% Психологія відносин, де чоловік - тиран, а дружина - жертва
%
% Заздрість: стимул досягнень або вбивця радості?
%
Оптимізм є вродженою рисою кожної людини. Всі діти приходять у цей світ щасливими, тільки потім в силу характеру і зовнішнього впливу одні втрачають цю здатність, а інші не дивлячись ні на які обставини не втрачають позитивний погляд на світ. Сильні, самодостатні люди злими коли бувають. Такі риси характеру, як сарказм, озлобленість, грубість породжуються ні чим іншим, як почуттям страху, бажанням довести собі і показати оточуючим свою значимість у соціумі. Впевненість у собі - один з ключових моментів досягнення гармонії. Людина, наділена цією якістю, видно неозброєним оком. Він спокійний і чемний, уважно слухає інших, має свою точку зору, не залежний від зовнішніх оцінок. Поряд з таким керівником робочий колектив розквітає, в побуті рідні та близькі завжди можуть на нього покластися. Впевненість у собі не є безкоштовним додатком. Ця якість розвивається усвідомлено. Щасливі люди покладаються тільки на себе, не перекладаючи турботу про власне життя на інших. Отримуючи якусь допомогу ззовні вони завжди дякують. І найголовніше, такі люди вміють любити, точно визначають цілі і напрямок руху.
Мета життя це той шлях, який обирає для себе кожна людина. Однак найбільшим помилкою більшості в пошуках щастя є те, що цей шлях є скоріше установкою ніж покликом серця. Простий набір для придбання душевного комфорту середньостатистичної людини виглядає приблизно так: дозвільна життя, високе положення в суспільстві, матеріальна власність, фінансова незалежність, влада. Розвага, розкіш, достаток це радості, яких не повинно бути занадто багато. Вони випаровуються відразу, як тільки настане момент перенасичення. Це як з цукерками. Пара шоколадних цукерок це смачно, але з'їси кілограм, і почнеться діатез. Що стосується високого становища в суспільстві. Перспектива приваблива. Однак як би високо ви не піднімалися, завжди буде той, хто вище, могутніше. Те ж стосується і матеріальної власності: завжди знайдеться більш забезпечений багатій. Що стосується фінансової незалежності і влади, при всій привабливості ці речі також не можуть стати панацеєю. Людина стає рабом достатку і впливу.
Щасливе життя доступна абсолютно будь-якій людині, найголовніше запам'ятати просту формулу і застосовувати її щодня, не забуваючи ні про один з елементів. Дванадцять складових щастя це: любов, оптимізм, почуття гумору, відчуття внутрішньої свободи, сміливість, усвідомлена активність, здоров'я, внутрішнє стабільний стан, духовність, позитивний погляд на світ, альтруїзм і усвідомлення свого призначення. Песимісти можуть стверджувати, що здоров'я не купиш, що стабільність неможлива без фінансової незалежності, що світ дивно жорстокий і т.д. і т.п. Це їх вибір. Деяким людям просто подобається бути нещасними.
Щасливі люди вміють жити сьогоднішнім днем, не озираючись назад, і не бояться майбутнього. Минулого не повернути, майбутнє ще не настало. Ми можемо впливати тільки на день сьогоднішній, і наш обов'язок прожити його так, ніби він останній. Живіть на повну силу, тоді не залишиться часу на роздуми про те, що могло б бути та не збулося.
«Людина народжується як насіння. Він може стати квіткою, а може і не стати. Все залежить від тебе, від того, що ти з собою робиш. Все залежить від того, ростеш ти чи ні. Це твій власний вибір, - і цей вибір доводиться робити кожну секунду. Кожну секунду ти стоїш на перехресті », - індійський мудрець Ошо.
Теги: почуття, життя, психологія, радість, відсутність
|