Чому ми брешемо?
% Леля Ужегова, автор JustLady.
%
%
%
% Як говорить улюблений всіма доктор Хаус: «Усі брешуть». Все дійсно брешуть - на благо чи на шкоду, випадково чи навмисне, часто або рідко, дрібно або по-крупному, але брешуть все і брешуть щодня. Брехня буває настільки різним за цілі і розмахів, що скласти з цього приводу позитивне чи негативне думка абсолютно неможливо. Але чому ж всі брешуть? І чи так це необхідно?
% Статті за темою «Чому ми брешемо? »
%
% Чому чоловіки брешуть
%
% Чому чоловіки брешуть
%
% Навіщо чоловік бреше і як вивести його на чисту воду
%
Для порівняння можна взяти дві ситуації. Ситуація перша: дівчина бреше молодій людині, що вагітна, щоб він одружився на ній, вона сподівається таким способом прив'язати його до себе, домогтися його любові і абсолютно не думає про те, що буде, коли обман розкриється. Ситуація друга: дівчина запитує хлопця, поправилась вона. Молодий чоловік бачить, що дівчина і правда трохи погладшала, але не хоче її засмучувати і каже, що вона чудово виглядає. І в першій, і в другій ситуації наведені приклади обману. Але чи можна їх порівнювати між собою?
Які, по суті, мотиви штовхають нас на те, щоб ми брехали? Насправді, їх не так вже й багато. Це бажання отримати якусь вигоду або для себе, або для іншої людини, а ще це страх за себе чи за іншого. Коли маленька дитина бреше, що це не він розбив вазу, їм рухає страх - він боїться, що його покарають. Коли школяр чи студент бреше, що він зробив домашнє завдання, їм рухає і страх, і бажання вигоди - він боїться двійки і бажає заохочення.
Коли людина бреше, щоб не робити боляче іншій людині, то в цьому випадку ми говоримо про так звану «брехні на благо». Чи можна брехати на благо? Зрозуміло, можна, якщо людина на 100% може бути впевнений, що правда ніколи не спливе. Однак вона спливає завжди, і, як вчили нас у дитинстві, все таємне обов'язково стає явним. Це варто відразу мати на увазі, йдучи на обман, і слід розуміти, що коли правда спливе, людині буде у багато разів болючіше, ніж було б, якби ви одразу сказали йому гірку правду.
Буває, що людині просто приносить задоволення брехати. Найчастіше такі люди - просто завзяті фантазери. Вони брешуть не зі зла, не хочуть, щоб їх хвалили, не бояться покарання. Просто їх звичайне життя здається їм нудним, і вони розфарбовують її власними вигадками, які зазвичай приймаються оточуючими з посмішкою і поблажливістю. Тільки таким фантазерам слід пам'ятати, що в один прекрасний момент їх брехня може завести їх занадто далеко, та й не кожен готовий терпіти подібну поведінку.
У кожному разі, бреше людина найчастіше неусвідомлено, навіть не помічаючи, що він збрехав. І до тих пір, поки це невинне брехня не приносить ніяких наслідків, нікому не псує життя і не приносить біль і засмучення, то в ньому, мабуть, немає нічого страшного. Відучити людину брехати зовсім - неможливо, до того ж, людина, яка завжди говорить тільки правду, може бути прийнятий дуже негативно.
Головне, щоб брехня нікому не робило боляче - ні вам, ні оточуючим. А решта, мабуть, можна самому собі пробачити.
Теги: людина, брехня, причина, брехня
Емоційний шантаж, або як домогтися свого
% Vik65, автор JustLady.
%
%
%
% Емоційний шантаж - потужна форма маніпулювання. Зазвичай вона застосовується по відношенню до самих близьким і дорогим людям. Що ж відбувається при цьому? Як при такому психологічному впливі на людину можливо домогтися свого?%
% Статті за темою «Емоційний шантаж, або як домогтися свого»
%
% Як домогтися свого у відносинах
%
% Як розпізнати шантажиста
%
Емоційний шантаж використовується повсюдно. Дуже часто батьки застосовують його по відношенню до дітей. Нерідко батько, а частіше мати, додаючи в голос слабкі хворобливі нотки, кажуть своєму дорослому дитині: «Якщо ти прийдеш пізно, то у мене підскочить тиск» або щось в такому ж дусі. Маленької дитини дорослі теж шантажують: «Якщо ти не з'їси цю кашу, ми не підемо кататися на машинках».
Це все вимовляється дуже переконливо. Батьки навіть не підозрюють, що вони застосовують до дітей емоційний шантаж. Вони щиро вірять, що це просто виховний процес.
Шантаж часто зустрічається у відносинах між дорослими. Начальник тисне на підлеглих саме за допомогою емоційного шантажу: «Через вашу нерозторопність зірвалася ця угода». Закохані пари теж висловлюють один одному претензії типу: «Якщо ти запізнишся, то більше ніколи мене не побачиш».
Існує декілька технік емоційного шантажу. Домогтися свого можна різними способами маніпулювання. Так, ви можете продемонструвати свою силу, наводити приклади і посилатися на авторитети, щоб управляти і керувати близькою людиною.
Можна, навпаки, наполягати на своєму, проявляючи слабкість. Виступати в ролі жертви, показувати свою чутливість, бути пасивним і мовчазним. При цьому кохана людина буде шкодувати вас і виконувати всі вимоги.
Часто діє спосіб маніпуляції, при якому шантажист демонструє турботу, сердечність і любов. Проявляє безмежну доброту. Напевно, саме таким емоційним шантажем можна отримати бажане від близької людини найчастіше. Він з готовністю піде вам на поступки.
Ще один із способів - постійно підкреслювати свою критичність до всіх дій шантажіруемого. Ніколи не довіряти, проявляти злопам'ятність і образу. І таким чином добиватися свого.
Протилежний метод теж діє непогано. Ви постійно висловлюєте у всьому підтримку, співчуття і не даєте можливості коханій людині самому постояти за себе.
Який би з методів емоційного шантажу ви не застосовували, пам'ятайте, що близькими людьми все ж краще не маніпулювати, а просто щиро їх любити. І тоді без всякого шантажу вони будуть проявляти до вас турботу і увагу.
Як правильно ставити цілі і здійснювати задумане
% У багатьох людей є свої мрії, бажання і прагнення. Але більша частина з них так і не втілилася в реальність. Адже для цього насамперед вони повинні були стати метою, для досягнення якої необхідний був правильний підхід.
% Статті за темою «Як правильно ставити цілі і здійснювати задумане»
%
% Як ставити собі досяжні цілі
%
% Вчимося виконувати задумане
%
% Як контролювати свій час
%
% Як домагатися поставлених цілей
%
% Багато людей недооцінюють необхідність правильної постановки мети для досягнення своїх бажань. Однак саме мета дає мотивацію на рух вперед і на отримання результату. Щоб правильно її поставити, необхідно розібратися в самому собі і в тому, що для вас є сенсом життя, що зробить вас щасливою людиною. Коли всі пріоритети розставлені по своїх місцях, можна переходити безпосередньо до формулювання конкретної мети. Причому робити це варто виключно в позитивній формі.% Найкраще буде записати свою мету на папері, і щоб зробити її більш конкретною, розділити її на невеликі подцели, виконання яких може стати своєрідним планом на шляху до здійснення задуманого. Так, наприклад, якщо метою є здоровий спосіб життя, то для її досягнення в ролі таких подцелей може бути правильне харчування (тут теж можна конкретизувати, яким воно має бути), відвідування спортзалу стільки-то раз в тиждень відмова від куріння і так далі . Подібний план можна складати на кожен день, продумуючи, що саме можна зробити для здійснення своєї мрії не коли-небудь потім, а саме сьогодні. Після складання плану, щоб він був більш удосконаленим, бажано оцінювати кожен пункт з боку і за допомогою конструктивної критики коригувати всі його недоліки.
Потрібно пам'ятати, щоб домогтися успіху, дуже важливо бажати перемоги, але тільки в рамках своїх можливостей. Не потрібно думати, що якщо всі не вийде тут і зараз - все втрачає сенс, адже прагнення досягти бажаного будь-яку ціну може стати причиною стресу і все зіпсувати. Також не можна досягти бажаного результату, якщо мета поставити, але ставиться до її здійснення досить байдуже. Найбільш правильним рішенням буде, так званий в психології «оптимум мотивації», суть якого полягає в помірній мотивації. Саме такий підхід дає можливість домагатися найкращих результатів. Необхідно також враховувати, що не варто сподіватися на те, що все на шляху до успіху буде проходити абсолютно гладко, тому потрібно продумати всі можливі перепони і заздалегідь до них підготуватися /
|