Ревнощі проявляється по-різному: від невдоволення і зневіри до гучних жалісливих скандалів. Це залежить від характеру і врівноваженості людини. Адже, по суті, ревнощі - своєрідна заявка на право власності, володіння чим-небудь. А в даному випадку йде боротьба за увагу об'єкта любові. Можна ж ревнувати чоловіка, друга, колегу по роботі, дітей, подругу, брата. Ви бажаєте займати лідируючу позицію в серцях близьких людей і постійно підтверджувати своє право на це місце. Тільки от цього-то і не потрібно. Але природа людини така, що страх опановує, застилає очі і малює в уяві немислимі картини.
Потрібно відзначити, що ревнувати можна не тільки людини, але і те, що він вам дає. Наприклад, страх втратити впевненість у завтрашньому дні, фінансову незалежність і стабільність, хорошу квартиру або машину. Виходить, що і любові немає, а почуття власності на «чуже» не вщухає.
Дівчата ревнують частіше, це пояснюється постійною боротьбою за сімейне щастя. За право бути коханою і єдиною. А якщо думати, що молоді люди від природи полігамні, то як же тут не позеленіти від страху і злості, коли навколо сотні незаміжніх прекрасних жінок. І навіть заміжніх. Почуття ревнощів невгамовно.
Що може стати причиною для ревнощів?
Невпевненість у собі, комплекс неповноцінності. Невдоволення собою породжує страх, що кохана людина зверне увагу на когось більш підходящого, ідеального, гідного суперника або суперницю.
Гіркоту образ, зрада колишнього коханого. Такий слід залишається в душі людини немов скалка, яка смикає душу при поганій погоді в будинку. Страх, що події можуть повторитися знову.
Волелюбний партнер. Чоловік, який жити не може без флірту і спілкування - складне випробування для будь-якої дівчини.
Плітки заздрісних людей. Емоційні особистості легко вірять чуткам недоброзичливців.
Власні помилки. Дружина, змінивши чоловікові і приховавши правду, відчуває себе незручно, дискомфортно. Боячись, що правда розкриється, починає нервувати, підозрювати, що кохана людина може надійти аналогічним способом по відношенню до неї.
Як контролювати свої емоції:
• пам'ятайте про те, що ви і ваш обранець - вільні люди, а не речі. Не можна володіти людиною, обмежувати його можливості, забороняти. Підлітки завжди прагнуть вирватися з батьківського гнізда, де свобода під забороною. Так і тут, як тільки почнете тиснути на коханого, відчуєте розлад у стосунках;
• якщо у вас є привід для ревнощів, пояснитеся зі своїм обранцем. Спокійно поспілкуйтеся, розкажіть про те, що відчуваєте, що вас насторожує і категорично не подобається. Не влаштовуйте сцен, скандалів, які не провокуйте опонента на відповідні емоції;
• не намагайтеся витягнути з чоловіка зізнання або каяття, цілком імовірно, що він вигадає історію вам на зло. А побачивши реакцію, задумається про зроблений вибір;
• заспокойтеся, займіться якою-небудь роботою, відверніться і розберіть ситуацію по шматочку, але вже на остигнула голову;
• знайдіть собі хобі, нехай у вас в житті буде мета, прагнення, бажання. Крім побудови сімейних відносин вам слід розвивати себе, рости як в особистісному, так і в кар'єрному зростанні;
• подумайте над тим, що ви, як і ваш партнер, можете бути цікаві й іншим людям теж. Це означає, що коханий чоловік аж ніяк не сам заграє з вашою подругою, а ймовірно, відповідає фліртом на флірт. Адже ви теж час від часу можете дозволяти собі легку «стрілянину очками».
Удосконалюйтеся у всіх напрямках, стаєте кращим і красивішим, чарівна і розумніше, мудріше і сексапільність. Прагніть до свого ідеалу, щоб привід для ревнощів з'явився у інших жінок. А якщо вже ревнуєте, то ревнуйте обережно, з посмішкою, нагадуючи про те, як сильно ви любите і цінуєте свого чоловіка.