Роль слова у стосунках між людьми

% Євгена Чернишова, автор JustLady. % % %
���� ����� � ���������� ����� ������
% Часом добре слово, сказане вчасно, здатне створити справжні чудеса. Люди - істоти соціальні, тому й спілкуються не тільки за допомогою дій і жестів, але, в першу чергу, вербально, тобто за допомогою мови. Словом можна підбадьорити, надихнути або навпаки поранити не гірше будь-якої зброї. Чому ж прості звуки мають для нас таке велике значення?
% Статті за темою «Роль слова у стосунках між людьми» %
Роль слова у стосунках між людьми
% Як не розчаруватися у відносинах %
Роль слова у стосунках між людьми
% Помилки у відносинах. Вивчаємо, але не робимо %
Роль слова у стосунках між людьми
% Різниця у віці - різниця у відносинах? %
Роль слова у стосунках між людьми
% Як перейти з дружби на любов %

Справа в тому, що коли людина чує слово або фразу, в голові у нього миттєво спрацьовує асоціативний ланцюжок. Тому вплив від сказаних слів практично миттєве. Не встигли ви толком збагнути, що ляпнули в запалі суперечки своєму співрозмовнику, а він уже образився або ж відчув щось таке, про що ви і не думали. Адже асоціації у кожного свої. З усього цього практичний висновок - треба вчитися спілкуватися один з одним, знаходячи потрібні слова, що, погодьтеся, не завжди буває дуже просто здійснити.

У першу чергу, важливо пам'ятати про те, що ви говорите і як саме говорите в стресовій ситуації, простіше кажучи, під час сварок. В момент, коли емоції напружені до межі, образливе слово може вилетіти непомітно, але наслідки від такого, здавалося б, незначного словечка можуть бути воістину катастрофічними. Подумайте, якщо вам неодмінно хочеться вразити вашого співрозмовника, може бути, не варто занадто в цьому наполягати? Адже наговоривши один одному гидот, нехай навіть і правдивих, ви навряд чи поліпшите цим свої взаємини. А що отримаєте замість цього? Гору розбитих тарілок або повістку до суду, ви дійсно хочете, щоб все закінчилося саме так?

Не потрібно порівнювати - це безглуздо! «У Наташки чоловік он скільки заробляє, а ти скільки заробляєш? »Або« Сусідські діти такі розумні, чому ж ви в мене такі нездари? »Мало того, що подібними порівняннями ви ображаєте людину, з якою спілкуєтеся, так ще й можете викликати заздрість або навіть комплекс неповноцінності. Не кажучи вже про те, що порівняння з іншими рівно нічого не змінює. Подумайте самі, Наташкин чоловік, звичайно молодець, але ж він зовсім інша людина, до чого порівнювати його зі своїм коханим? А якби ваші діти стали клонами сусідських, любили б ви їх так само сильно, як любите своїх?

Зверніть увагу на те, яких слів і виразів ви вживаєте найбільше. Чим рясніє ваша мова? Якщо ви частіше вживаєте негативно забарвлені фрази, говорите про те, що виконати щось важко або неможливо - ви самі програмуєте себе та інших на негативний результат з самого початку. Адже набагато приємніше почути про те, що в тебе все вийде правильно, ніж фразу, на кшталт «ти ж не вмієш цього робити, напевно вийде нісенітниця і всі будуть сміятися». Намагайтеся фарбувати свої фрази позитивно! Цим ви допоможете і собі і своїм близьким.

Пам'ятайте одне просте правило - люди люблять говорити про себе. Це не означає, що потрібно кліщами витягати інформацію про те, чим людина займалася і як він себе почуває. Якщо є бажання розповісти, обов'язково розповість. Просто не перевантажуйте діалог власною персоною. Одна справа, поділитися новинами, інше - не слухаючи нічого більше, кілька годин поспіль нити про те, як вам важко живеться. Дотримуйтесь баланс у всьому і в розмовах один про одного в тому числі.

Намагайтеся зберігати доброзичливість, навіть якщо це і не просто. Людей, які вміють тримати себе в руках і ввічливо відповідають навіть на безтактні випади своїх співрозмовників, завжди цінують і поважають, бо далеко не кожен на це здатний. Спілкуйтеся легко і несіть людям тепло і позитив. Якщо будете налаштовані доброзичливо - вас завжди буде приємно слухати і навколишні до вас потягнуться.

Теги: людина, ставлення, слово, спілкування, роль

Між пацієнтом і психологом

% Анна Калашникова, автор JustLady. % % %
����� ��������� � ����������
% У наш неспокійний час кожна людина стикається з труднощами на роботі, в особистих відносинах або в спілкуванні з іншими людьми. Але далеко не всі мають сміливість і сили звернутися за допомогою до фахівця, забуваючи, що консультація професіонала-психолога може стати рятувальним кругом в море екстрених ситуацій і постійних стресів.
% Статті за темою «Між пацієнтом і психологом» %
Між пацієнтом і психологом
% 6 найпоширеніших помилок про психологів %
Між пацієнтом і психологом
% Я б в психологи пішла @. @ %
Між пацієнтом і психологом
% Психолог або психоаналітик: кого вибрати %
Між пацієнтом і психологом
% Терапевтична стоматологія для малюків %

У західній психологічній практиці звернення до психолога - це норма, ненормальним вважається «Не звернення» до фахівця. У нас же поки все навпаки: звернення за допомогою до психолога вважається чимось непристойним, цього соромляться. Але і в нашому суспільстві стереотипи змінюються, люди все більше починають розуміти, що психолог дійсно може допомогти у вирішенні різних труднощів ефективно і безпечно.

Перша зустріч між клієнтом і психологом викликає найбільше хвилювання і занепокоєння у першого і зазвичай носить ознайомчо-консультативний характер. Протягом цієї зустрічі (а іноді й у кілька наступних) уточнюється суть запиту клієнта. Для цього використовуються бесіда, різні психодіагностичні методики.

Щоб знизити тривожність клієнта психолог пояснює в чому полягатиме його робота. Спільно вони встановлюють деякі правила, обмовляють обопільні зобов'язання і графік зустрічей (частоту і тривалість). Таким чином, вони укладають угоду на спільну роботу, після чого необхідно скласти офіційний контракт.

Найперша зустріч особливо важлива, адже саме вона задає темп і характер всієї подальшої роботи. Психолог намагається знайти підхід до клієнта, який дозволяє сформувати довірчі відносини необхідні для подальшої продуктивної діяльності. Робота з кожною конкретною людиною індивідуальна, тобто немає і не повинно бути обов'язковою схеми, якій потрібно дотримуватися на консультаціях.

Варто відзначити, що у своїй роботі фахівець керується етичним кодексом психолога, що містить основні принципи моралі і моральності. Цей кодекс покликаний убезпечити взаємодію між психологом і клієнтом, що також сприяє формуванню необхідної довірчої атмосфери

Теги: практик, психолог, зустріч, пацієнт

Як брешуть жінки

% Marta, автор JustLady. % % %
��� ���� �������
% Не секрет, що всім є що приховувати. Це абсолютно не обов'язково має бути щось важливе, навіть навпаки - найчастіше це дрібниці, якими ми не хочемо засмічувати своє життя. Протягом всієї людської історії з цим боролися влади, церква, батьки, але нікому не вдалося викорінити те, що необхідно нашому суспільству для виживання.% Причому, слід зазначити, що жінки брешуть і приховують речі нітрохи не менше чоловіків, скоріше навіть більше.%
% Статті за темою «Як брешуть жінки» %
Як брешуть жінки
% Чому чоловіки брешуть %
Як брешуть жінки
% Навіщо чоловік бреше і як вивести його на чисту воду %
Як брешуть жінки
% Чому ми брешемо? %
Як брешуть жінки
% Чому чоловіки брешуть %

Так як і для чого брешуть жінки? Відповідь елементарна - образ. Брехня для жінки - мистецтво, невід'ємна частина буття, яку не можна відкинути, адже образ Венери здавна описується як образ по вінця наповнений містикою і таємницями.

Насправді, відрізнити жіноча брехня від правди практично неможливо, не дивлячись на те, що це може бути близька подруга, з якою знайомі з дитинства. Ні, так брехати ніхто не вчить, цьому не присвячують курси або лекції. Просто з цим народжуються.

Мотивів може бути море: збереження дистанції, збереження відносин, небажання хвилювати тих чи інших людей. О, прекрасна «біла» брехня на благо. Рідкісна жінка стане брехати заради того, щоб підняти себе над ким-небудь або чим-небудь. Це нижче її і вже точно не гідно її падіння.

Як правило, секретом жіночого брехні є віра, а головним і вічним приводом - суспільство. Чому так?
% Тому що щоб правдоподібно брехати, треба вірити. Треба вірити в те, що ти правда був там-то і робив те-то. Інакше ніяк.

А суспільство є головним фактором в основному через погляди і суджень: дівчина повинна бути загадкою, в її погляді повинно бути щось невловиме. Це починається ще в дитинстві, коли мами в саму підставу розуму забивають фразу «Ти ж дівчинка! », Що до кінця життя робить дівчаток та дівчат актрисами.

Актрисами життя, яким неможливо не вірити, і які вірять самі собі. Такі дівчата стають прекрасними спокусницю, вічно бажаними героїнями мрій. Це своєрідний, але взаємовигідний контракт з долею.

Теги: жінка, правда, брехня