10 фактів про сновидіння
% Олександр Ведерников, автор JustLady.
%
%
%
% Індіанці Майя стверджували, що вони живуть лише для того, щоб бачити сни. Свого часу сни прирівнювалися до пророкувань богів, і люди, які вміли їх трактувати, мали практично необмежену владу, бо навіть царі і королі часто вдавалися до їхньої допомоги.
% Статті за темою «10 фактів про сновидіння»
%
% Свідомий сон. Усвідомленість
%
% Значення кольору в сновидіннях
%
% Свідомий сон. Подолання кошмарів
%
% Свідомий сон. Сонний параліч
%
Але наука не стоїть на місці, і таке, на перший погляд, буденне явище як «сон» таїть в собі масу цікавого. Для прикладу можна ознайомитися з 10 фактами про сновидіння.
Перший. Сліпі люди бачать сни. Але лише ті сліпі, що з якоїсь причини втратили можливість бачити. Будучи позбавленими зору, вони бачать сни так само, як і зрячі люди. А ті, хто був сліпий від народження, бачать «звукові» і «запахові» сни.
Другий. Людина забуває до 90% своїх сновидінь. В принципі, багатьом давно відомо, що велика частина снів забувається. Але дивно те, що забувається їх так багато. Скільки цікавого людина пропускає.
Третій. Сни бачать усі. Звичайно, всі люди різні, отже, сни так само бувають у всіх різними. Але, як було сказано вище, люди забувають до 90% снів. Але це середнє число. Тобто існують люди, які запам'ятовують більшу кількість снів, а є й ті, хто їх не запам'ятовує взагалі. Саме з цього вони стверджують, що зовсім не бачать снів.
Четвертий. Сни запобігають нервові зриви. Не так давно психологи проводили експеримент, де добровольцям дозволялося спати по 8 годин. Але їх будили в той момент, як наступала фаза сновидінь. У результаті через деякий час випробовувані починали галлюцініровать в звичайний час доби, проявляти агресію, нервувати без причини.
П'ятий. У снах ми бачимо тільки тих людей, яких коли-небудь бачили. Так вже влаштований мозок за своєю природою, що вигадати нову людину він просто не може. Тому для образів використовуються ті, яких коли або ми бачили. Нехай це навіть було дуже давно і дуже далеко. Але в підсвідомості залишиться пам'ять про це.
Шостий. Деякі люди бачать тільки чорно-білі сни. Як уже говорилося раніше, всі бачать сни. Але, згідно з дослідженнями, 12% людей бачать сни не в кольорі. Поки що залишається загадкою, чому це відбувається. Але, тим не менш, факт залишається фактом.
Сьомий. Сни - не завжди те, що вони з себе представляють. Трохи незрозуміло сказано, але про таке унікальне явище як сон не можна висловитися однозначно. Скоріше, це якийсь символічний мова, за допомогою якого підсвідомість спілкується зі свідомістю.
Восьмий. Яскраві сни. Доведено, що люди, які кинули курити, бачать більш яскраві сни, ніж затяті курці або ті, хто не курив у своєму житті взагалі.
Дев'ятий. Зовнішні фактори впливають на наші сни. Як не дивно, але у снах ми часто можемо бачити те, що навіяне стороннім звуком, запахом, дотиком ... Все це так чи інакше впливає на сон як на фізіологічний процес, так і як на сновидіння.
Десятий. Тіло людини паралізовано, коли він спить. Дійсно, під час сну мозок просто відключає різні рухові функції, щоб не пошкодити тілу і самому собі.
Теги: людина, сон, факт, сновидіння
Вирішення всіх психологічних проблем - всередині вас
% Світлана Саричева, автор JustLady.
%
%
%
% Здавалося б, без особливого прояву емоцій жити буде простіше. І все ж основні психологічні проблеми виникають якраз з вини роздумів і міркувань, а почуття, відчуття, фантазії та мрії допомагають їх вирішити!
% Статті за темою «Вирішення всіх психологічних проблем - всередині вас»
%
% Психологічний настрій на сексуальність
%
% Почуття провини за любов до одруженого
%
Емоції - цінний дар природи - універсальна мова для розуміння один одного (як людей, так і тварин)! .. До того ж, згідно з Дарвіном, саме емоції допомагають нам виживати, так що не тільки сміх і веселощі, а й страх разом з іншими не особливо приємними переживаннями подовжують наше життя.
Навіть якщо ми засмучуємося і сумуємо - це добре. Людина, постійно "приправляють" позитив легким смутком, в п'ять разів менше ризикує впасти в стан депресії в порівнянні з тим, хто завжди оптимістичний. Регулярно одержує "заряд туги" організм краще бореться зі стресом. Так що під час "темної смуги" краще дати волю сльозам, вдосталь пожаліти себе, а потім заспокоїтися і сміливо зробити крок вперед, щоб подолати труднощі.
Буває, що людина постійно хвилюється (чоловік спізнюється на п'ять хвилин, кіно надто вже сумне і т.д. - серце тріпоче в грудях і необхідно випити валеріанки), - проте слід знати, що ті, хто нервує з дрібниць, живуть довше, ніж ті, яких нічим не проймеш.
Вихлюпувати швидкоплинні емоції важливіше, ніж тримати їх у себе, - запевняють психологи. Це позбавить від постійної напруги і прокручування в голові одних і тих же думок. До речі, ось одна з причин того, що жінки живуть довше за чоловіків @. @
Втім, в метушливим повсякденному житті і ті, й інші можуть перетворитися на роботів, які роблять все "на автоматі". А це нудно й шкідливо. Через відсутність переживань людина може деградувати емоційно, "отупеть почуттями", перестати реагувати на будь-які подразники. Не допускати байдужості - таке позбавлення від втрати відчуттів. Чи не ділите світ на "зло і добро", "погане і хороше", "чорне і біле"! Є цілий спектр емоцій.
Отримувати їх можна не тільки від спілкування з людьми, а й з фільмів, музики, книг і т.п. Детективи в м'яких обкладинках, комп'ютерні ігри та "кіноужастікі" теж бувають корисні! Це допомагає відволіктися від негараздів, поглянути на невдачі по-новому і зі свіжими силами взятися за вирішення проблем. Зрозуміло, при цьому все має бути в міру.
Тільки емоції можуть і нашкодити. Гнів знижує імунітет, прискорює пульс. Ненависть роз'їдає організм зсередини, через що тіло швидше "зношується". Краще відразу протиставити їм закоханість, захопленість. Любов корисна для здоров'я: відмінно працюють легені (людина починає дихати на повні груди), поліпшується циркуляція крові, виводиться холестерин.
Теги: рішення, стрес, емоція, проблема, почуття
Як підняти собі настрій, коли все навколо «погано»?
% Катя Чернічіна, автор JustLady.
%
%
%
% У житті кожної людини бувають дні, коли все буквально валиться з рук. Погана погода, накопичені проблеми і нерозуміння близьких людей виливаються в роздратування, неуважність і смуток. Здається, що удача назавжди покинула вас, не вдається зосередитися на роботі, що викликає невдоволення начальства, в сім'ї намічаються чергові розлади, а настрій стає все гірше і гірше. Що ж зробити, щоб вийти із замкнутого кола?
% Статті за темою «Як підняти собі настрій, коли все навколо« погано »? »
%
% Як підняти собі настрій
%
% 10 способів підняти собі настрій
%
% Як підняти настрій на роботі, якщо його зіпсували співробітники
%
% Гороскоп поганих звичок
%
«Ранок вечора мудріший», - цим принципом не нехтували герої російських казок, візьміть його на озброєння і ви. Відкладіть усі справи і попросіть близьких не турбувати вас. Якщо сон не йде - зручно влаштуйтеся під м'якою ковдрою і відкрийте цікаву книгу. Перепетії життя вигаданих персонажів відвернуть від реальних проблем, допоможуть розслабитися і налаштуватися на потрібну хвилю. Як тільки відчуєте, що зміст прочитаного почав йти від вас - закривайте очі і засинайте.
Самомасаж - ще один шлях до хорошого настрою. Якщо ви відчуваєте, що настрій стрімко погіршується, сльози підступають до очей або все навколо викликає лише негативні емоції @. @ Зніміть взуття і помасажуйте ступні. Особливу увагу приділіть пальцях і простору між ними, на думку фахівців, саме там знаходяться важливі точки, впливаючи на які ви посилаєте сигнали в головний мозок. Якщо ж можливості роззутися і приступити до справи немає, то спробуйте менш шокуючий спосіб - вказівним пальцем натисніть на перенісся, потім на ямочку під носом, помасажуйте мочки вух і центр підборіддя.
Увімкніть диск улюбленого виконавця і влаштуйте танці перед дзеркалом. Соромитися нема кого, тому ви можете дозволити собі будь-які па і кульбіти. Таким чином, ви, по-перше, вдосталь повеселитесь, дивлячись на власні викрутаси, а по-друге, разомнете м'язи, змусите кров швидше бігти по венах, а значить - підбадьоритеся і прийдете в тонус.
Займіться творчістю, адже це найкращі ліки від депресії. В'язання, вишивання, скрапбукінг або миловаріння - підійде все, що завгодно. Якщо ж ви не прихильниця подібних хобі, то пошукайте в інтернеті інформацію про мистецтво орігамі. Перетворюючи листи звичайного паперу в квіти, тварин і прикраси інтер'єру, ви не помітите, як смуток і туга зійдуть нанівець.
Вийдіть на прогулянку: неквапливо крокуючи по вулиці, набагато легше впоратися з власними думками. Пройдіться по магазинах, випийте чашку чаю в улюбленому кафе, забіжіть в гості до подруги. Перемивши кісточки всім знайомим, отримавши дозу позитиву і висловивши свої тривоги, ви повернетеся додому в набагато кращому настрої.
Теги: стрес, себ, настрій, негатив
|