Як побороти страх: не дайте тривозі дорости до фобії

% Sestr, автор JustLady. % % %
��� �������� �����: �� ����� ������� ������� �� �����
% Почуття страху - випереджає небезпека реакція організму. Страх допоміг людству уникнути багатьох, що можуть призвести необоротними наслідками для життя ситуацій, і вижити. У процесі розвитку людина зуміла звести до мінімуму такі ситуації і може забезпечити своє існування, не наражаючись постійній небезпеці. Але страх нікуди не подівся, він проявляється у вигляді реакції на щось незвідане або потенційно небезпечне і може перерости у фобію - боязнь свого власного страху.
% Статті за темою «Як побороти страх: не дайте тривозі дорости до фобії» %
Як побороти страх: не дайте тривозі дорости до фобії
% Діти великого міста: фобії і страхи жителів мегаполісу %
Як побороти страх: не дайте тривозі дорости до фобії
% Як побороти страх перед пологами %
Як побороти страх: не дайте тривозі дорости до фобії
% Способи боротьби зі страхом %
Як побороти страх: не дайте тривозі дорости до фобії
% Як позбутися від почуття тривоги %

Як побороти свій страх

Ви не можете йти далі в своєму розвитку, в просуванні по кар'єрних сходах, якщо боїтеся нового і невідомого, з чим обов'язково зустрінетеся на своєму шляху вперед. Якщо ви відчуваєте страх, побороти його вам допоможе вміння підключати аналітичні можливості свого мозку.

Психологи радять використовувати фразу: «Я гострий і злий! », Щоб призупинити починається страх ще на самому початку. Багатьом допомагає представляти синій чи фіолетовий колір при перших ознаках панічної атаки.

Необхідно усвідомити, що ваші страхи пов'язані не з теперішнім часом, а з тим, що може трапитися поганого в майбутньому. Якщо ви боїтеся собаки, побачивши її ви починаєте уявляти ситуацію, яка відбудеться, коли собака вас вкусить. Але ж цього може і не трапиться - ймовірність укусу мізерно мала.

Коли ви не можете побороти страх перед польотом або водінням, в першому випадку варто оцінити мізерну ступінь ризику і спробувати відволіктися в літаку, у другому - забезпечити гарний технічний стан свого автомобіля і бути впевненим в тому, що він не підведе вас на дорозі. У цих випадках лікувати страх можна за допомогою талісманів, тих речей, які вже приносили вам удачу, вони прекрасно працюють.

У літаку хорошим відволікаючим і заспокійливим засобом стане рукоділля - в'язання, вишивка. Правда, деякі авіалінії забороняють провозити в салоні літака в'язальні спиці і гачки, наведіть про це довідки заздалегідь.

Лікування страхів і фобій

У важких випадках, коли ваші страхи загрожують перерости у фобію, при якій ви починаєте боятися вже самого страху, а не першопричини, що викликала його, варто звернутися до фахівця-психолога. Існують спеціальні методики, які дозволяють справлятися з фобіями, вони вважаються травмуючими, цим і зумовлено спостереження лікаря. Ці методи засновані на поступовому звикання до предмету фобії.

Наприклад, побороти нав'язливий страх перед павуками, Арахнофобія можна, почавши з розмов про них, читання статей, перегляду кінофільмів. Потім пацієнтові показують павуків, що знаходяться за склом, а потім, поступово, всі перепони прибирають і він може спокійно сприймати цих комах, навіть якщо вони знаходяться поруч.

Теги: страх, тривога, фобія

Психологічна екологія

��������������� ��������
% Процес «розмивання» такого поняття, як «екологічний», торкнулася і психології. Дослідження всіляких екологічних аспектів в психології як вітчизняної, так і зарубіжної, почалися порівняно недавно, і терміни, які використовуються в суміжних дисциплінах, які цікавляться цією проблемою, недостатньо визначилися.
% Статті за темою «Психологічна екологія» %
Психологічна екологія
% Екологія навчання і розвитку дітей %
Психологічна екологія
% Вчимося виживати в мегаполісі! %
Психологічна екологія
% Лібідо і вік %
Психологічна екологія
% Фьюджи - лікування на італійському курорті %

Коли розмова заходить про те, що таке психологічна екологія, то потрібно уточнити, яку саме «екологічну психологію» мають на увазі. Більш-менш загальновизнаним можна вважати термін «екологічна психологія» як загальна назва для позначення 4 напрямків у дослідженнях. Це психологічна екологія, екологічний підхід в психології, психологія навколишнього середовища і, власне, психологія екологічної свідомості.

Екологія отримала свій початок в рамках біології і почала розвиватися як її розділ, який досліджує різні взаємини рослин, тварин, мікроорганізмів один з одним, а так само з навколишнім середовищем. Пізніше в цей список включили і людини.

В результаті, вже в двадцятих роках двадцятого століття виникає відособлена наукова дисципліна під назвою "екологія людини". У ході досліджень екологами хімічного, фізичного і біологічного впливу на людей їх середовища проживання все більше уваги стали приділяти психологічному аспекту, що призвело до виділення спеціального розділу в екології, який став називатися "психологічна екологія". А предметом вивчення цієї науки є різносторонній вплив різних екологічних факторів, тобто всіляких факторів, що оточують людину, на психіку людей.

Дослідження з даного питання, як правило, проходять з використанням екологічного методичного та методологічного апарату, а не психологічного. Ось конкретний приклад таких досліджень: вивчається вплив на психіку людей радіаційного фону. Саме радіаційного фону, а не радіаційної фобії, що відноситься вже до предмету дослідження певних психологічних дисциплін.

Теги: людина, психологія

Трудоголіки: класифікація та методи лікування

% Світлана Селезньова, автор JustLady. % % %
�����������: ������������� � ������ �������
% Багато людей страждають від трудоголізму. Так, саме, страждають, адже це - хвороба. Деякі не розуміють цього і деколи навіть пишаються своїм прагненням до роботи. Але вони плутають два абсолютно різних поняття: працьовитість і трудоголізм. Перше передбачає прагнення заробити кошти для досягнення якихось цілей, наприклад, для покупки квартири, другі ж відчувають залежність точно так само, як і алкоголік до спиртного, наркоман до наркотиків. Психологи поділяють таких людей за деякими критеріями, лікування яких істотно відрізняється.
% Статті за темою «Трудоголіки: класифікація та методи лікування» %
Трудоголіки: класифікація та методи лікування
% Класифікація ефірних олій %
Трудоголіки: класифікація та методи лікування
% Мастопатія: причини, симптоми, класифікація, діагностика, профілактика та лікування %
Трудоголіки: класифікація та методи лікування
% Випрямлення зубів без брекетів: ефективні засоби і методи %
Трудоголіки: класифікація та методи лікування
% 5 порад трудоголікам %

Існує такий тип трудоголіків, які чекають від роботи чергову порцію адреналіну. Вони постійно кричать, створюють суєту навколо себе, їх стіл завалений паперами, також вони не розлучаються з телефоном, при цьому роблять дві справи одночасно: вирішують проблеми за допомогою зв'язку і заповнюють якісь документи. Лікування таких людей має починатися саме з пошуку екстремального місця, де можна отримати той самий адреналін. Також їм потрібно організовувати свій робочий день заздалегідь. У крайніх випадках можна змінити місце роботи.

Також серед трудоголіків є перфекціоністи. Це люди, які намагаються бути досконалими у всьому, вони відточують свої навички, при цьому виснажуючи свій організм. Таким людям необхідно продумувати процес роботи заздалегідь, адже таких же успіхів можна досягти, скоротивши час.

Люди, які намагаються прийти на роботу раніше за всіх, а піти останніми також є трудоголіками. При цьому у них завжди заклопотаний вигляд, вони вічно зайняті. Характерна риса таких людей - вони групуються в невеликі співтовариства. Зазвичай такі люди не люблять бути самотніми. Щоб відволіктися, їм можна з'їздити на природу, купити абонемент в тренажерний зал або зовсім покататися на роликах з давніми друзями.

Існують і справжні трудоголіки, які мучаться через свою залежності, але, тим не менш, нічого зробити не можуть. Зазвичай це працівники, віддані своїй справі. Вони забувають своїх близьких, повністю пішовши в роботу. Крім неї їх нічого не цікавить, вони мучаться безсонням, життя для них немов забарвлена ​​в сірі тони. Цей тип трудоголіків найбільш складний, людині складно самому впорається з проблемою, тому варто звернутися до професіоналів. Часом потрібно кардинально змінити своє життя, наприклад, переїхати в інше місто.

Людям, які мають залежність від роботи, необхідно більше рухатися, наприклад, займатися спортом. Не чекайте, що в один день ваша хвороба зникне, часом на це йдуть місяці.

Теги: робота, тип, залежність, лікування, метод, класифікація