Джоггінг: біг на варті здоров'я
% Оксана Климова, автор JustLady.
%
%
%
% Люди, абсолютно далекі від спорту, знають джоггінг по американських фільмах, в яких обов'язково знайдеться пара-трійка героїв, які вчиняють неодмінну ранкову пробіжку по парку або по окрузі. Джоггінг, або біг підтюпцем, звільняє від стресу і поганих думок, виробляє витривалість і тримає мускулатуру в тонусі.%
% Статті за темою «Джоггінг: біг на варті здоров'я»
%
% Джоггінг: заняття бігом
%
% Правильне дихання при бігу
%
У джоггинга стільки плюсів, що все просто неможливо перерахувати. Біг знижує рівень цукру в крові, поступово знижує вагу, позитивно впливає на обмін речовин і зміцнює імунітет. Неквапливі регулярні пробіжки навіть впливають на стан шкіри, не кажучи вже про розвиток дихальної системи.
Пам'ятайте легендарну фразу, якої закінчувалася радянська ранкова гімнастика - «А тепер переходимо до водних процедур»? Так от, в поєднанні з ними біг позбавляє від негативних емоцій, знищує надлишок адреналіну і стимулює вироблення ендорфінів, які, як ви пам'ятаєте, відповідають за гарний настрій і відчуття радості.
Бігати можна в будь-якому віці, головне, правильно підібрати навантаження і відповідно екіпіруватися. Ставте перед собою реальні цілі - навряд чи вам вдасться пробігти кілька кілометрів в першу ж тренування, особливо якщо ви провели не один рік сидячого життя. Почніть з 10-15 хвилин, на перших порах цього цілком достатньо.
Біжіть в дуже повільному темпі і будьте готові випробувати прискорене серцебиття і навіть задишку. Не зупиняйтеся, якщо зовсім важко, перейдіть з бігу на ходьбу. Обов'язково робіть розминку перед тренуванням. Джоггінг навантажує ікри і задню частину стегна - розімніть ці м'язи випадами вперед, нахилами і присіданнями. Згадайте, що роблять спортсмени-легкоатлети перед стартом: вони стрибають, махають руками і роблять випади.
Багатьох цікавить питання, коли краще тренуватися - вранці, як це робить більшість, або ввечері, після роботи. Єдиної думки на цей рахунок не існує. Не всі здатні на ранкові подвиги у вигляді пробіжки натщесерце. З іншого боку, вечірня навантаження може надмірно підбадьорити організм окремих бігунів. Тому керуйтеся виключно здоровим глуздом при виборі часу тренування. Робіть так, як підказує ваш організм - відчуваєте ранковий підйом сил - вирушайте на пробіжку.
Головне, надіньте правильне взуття. Зрозуміло, тренуватися в тапочках або занадто м'яких кросівках заборонено - ви можете пошкодити голеностоп або зовсім вивихнути ногу. Вибирайте сучасне взуття з надійною фіксацією стопи.
Для отримання більш-менш значущих результатів тренуватися потрібно 3-5 разів на тиждень по 15-20 хвилин. Цього цілком достатньо, тренування більше години можуть викликати хронічне перевтома і повне відраза до джоггінг. У теплу пору року бажано мати під рукою питну воду, щоб не допустити зневоднення організму.
Теги: здоров'я, біг, пробіжка, варта, підтюпцем, джоггінг
Як почати бігати
% Олена Nikolavna, автор JustLady.
%
%
%
% Одним з найбільш ефективних засобів підтримки організму в тонусі є пробіжка. Щоденні тренування на свіжому повітрі зміцнюють серце, очищають легені, стимулюють спалювання жиру, підтягують м'язи.
% Статті за темою «Як почати бігати»
%
% Як навчитися бігати 3 км
%
% Як змусити себе бігати вранці
%
% Як правильно бігати, щоб худнути
%
% Пробіжки протипоказані людям із захворюваннями ендокринної системи, нирок, хребта, дихальних шляхів. Перед тим як вирушати в найближчий сквер на першу пробіжку, проконсультуйтеся з лікарем.% Якщо протипоказань немає, а бажання бігати перетворилося в ціль, визначтеся з часом. На одне тренування у вас буде йти від 20 до 40 хв. Біг вранці по-справжньому ефективний у тому випадку, якщо ви вийшли на пробіжку через 1, 5:00 після сніданку. Якщо вам зручніше бігати ввечері, починайте тренування через 2 години після вечері і нічого не їжте перед сном.
Придбайте спеціальні кросівки для бігу, дві пари шкарпеток. Бажано, щоб ваш одяг була виготовлена з натуральних волокон. Візьміть з собою пляшку з негазованою водою. Бігати найкраще в парку - природні спуски і підйоми додають навантаження, а свіже повітря додає сил. За рахунок хвилеподібного рельєфу ви сміливо можете скоротити час тренування до 20 хв. Якщо ви вибираєте пробіжку на стадіоні, то вона повинна бути не менше 40 хв.
Бігуни зі стажем рекомендують долати по 4-5 км в день. Для новачка це відстань здасться захмарним. Почніть перше тренування з 2-3-хвилинної ходьби, поступово збільшуючи темп і переходячи на біг. У перший день ви повинні пробігти хоча б 1-1, 5 км. Якщо це завдання виявиться занадто складною, чергуйте біг з ходьбою кожні 30 секунд.
Освоюйте дистанцію в міру сил. Не прагніть вже на третій день пробігти ті самі 5 км. Можливо, для їх подолання вам буде потрібно 1-2 місяці. Додавайте час і відстань поступово. Наскільки саме необхідно збільшувати тренування, універсальної відповіді немає. Все залежить від внутрішніх ресурсів вашого організму.
Під час бігу стежте за диханням. Дихайте через ніс, не розмовляйте по телефону. Якщо ви відчуваєте задишку, переходите на крок, не упускаючи темпу. Слідкуйте за пульсом, він не повинен перевищувати 150 ударів на хв. Після пробіжки відновлюйте дихання: на вдиху підніміть руки вгору, на видиху - опустите вниз разом з корпусом.
Як зайнятися паркуром
% Kelebro, автор JustLady.
%
%
%
% Паркур - напрямок екстремального спорту, кінцевою метою якого є абсолютна свобода переміщення. Досягається вона засчет гармонійного розвитку: тіло трейсера однаково добре розвинене для будь-якого виду вправ, будь то скелелазіння, акробатика або біг.%
% Статті за темою «Як зайнятися паркуром»
%
% Як навчитися стрибати у довжину
%
% Як навчитися робити сальто будинку
%
% Як навчитися робити перекид
%
% Насамперед - працюйте над фізичною формою. На перших порах від вас будуть потрібні серйозні фізичні зусилля. Більше присідайте, віджимайтеся і підтягуйтеся, а особливу увагу приділяйте початковій гімнастичної підготовки: перекидаючись, колесам і стійці на руках. При цьому намагайтеся уникати важкої атлетики - привчайте організм працювати зі своєю власною вагою, адже цим вам і доведеться займатися.% Знайдіть зал для тренувань. Даний вид спорту дуже травмонебезпечний (особливо на перших порах), а тому починати займатися коштує в безпечній обстановці, в оточенні досвідчених людей. Знайти приміщення, як правило, не складає труднощів - достатньо лише пошукати потрібне співтовариство на просторах інтернету і в соціальних мережах.
Почніть з «Ваулт». Це - подолання перешкод за допомогою рук, напрямок найбільш просте як технічно, так і координаційно і при цьому дозволяє стежити за власним прогресом. Вивчіть основні елементи, такі як revers, monkey, king-kong і dash. Намагайтеся придумувати ускладнення - наприклад, після monkey пролетіти ще 2 метри в довжину або, зробивши dash, відразу піти в перекид. Крім того, працюйте над flow: намагайтеся протягом усіх елементів зберігати швидкість руху і плавність - це зробить ваші дії красивіше і професійніше.
Працюйте над стрибками. Найбільш часто на практиці ви будете зустрічатися з постановкою завдання на кшталт «перестрибнути з точки А в точку В». Питання може вирішуватися безліччю способів: стрибнути можна з розбігу, з місця, з кроку; з однієї ноги, з двох ніг або взагалі - в польоті розвернутися на 360 градусів. Ваше завдання при цьому - зробити приземлення м'яким і акуратним.
Акробатика в паркурі - один з найприємніших, складних і травмонебезпечних видів діяльності. Починати варто з простих речей, таких як бічне і заднє сальто. Після цього переходити до більш складних елементів, таких як переднє сальто, гвинт або гейнер. Головне - щоб ви вчилися робити все в спеціально обладнаному приміщенні, і щоб поруч знаходився досвідчена людина, яка може пояснити вам техніку виконання.
Теги: паркур, спорт, гімнастика, акробатика, акробат, трейсром
|