Цигун: навчися керувати своєю енергією
% Східні філософії засновані на вмінні керувати своєю внутрішньою життєвою енергією, яку називають ци. І вчення цигун якраз і розкриває основи оволодіння собою, щоб не настрій впливало на вас, а ви на нього.
% Статті за темою «Цигун: навчися управляти своєю енергією»
%
% Самомасаж особи за системою Цигун
%
% Апатія, як і депресія - бич сучасного суспільства. Людина перестає займатися собою і своїм життям, віддається на волю течії і безвольно пливе по ньому. Вся східна мудрість споконвіку будувалася на тій ідеї, що в нас циркулює особлива енергія. Все негативне пояснювалася або відсутністю цієї енергії, або її надмірністю. Підтримання потоку в ідеальному стані - і є мета будь східної філософії% Цигун - напрямок китайської культури, яке в наш час стає все більш відомим в інших країнах. Назва його містить в собі слово «ци», яким, власне, і позначається присутня скрізь і пронизує всі життєва енергія. А «гун» - це позначення будь-якого заняття, для якого потрібно одночасно і енергія і час. Згадайте, наприклад, гунфу (або в європейській транскрипції - кунг-фу).
За цим вченням існують три головні центри енергії - Земний, Небесний і Людський. Зрозуміло, щоб пізнати все це в повному обсязі, доведеться їхати в Китай і знайти там справжніх майстрів. Але не варто заходити так далеко. Випробувати і повірити в реальний вплив азіатської практики можна і в своїй квартирі. Освоїти ази переміщення людської енергії «ци» цілком під силу кожному бажаючому.
Є багато способів оволодіти цим мистецтвом. Наприклад, почати відвідування фітнес-центру, придбати книгу з управління «ци» або диск із записом циклу вправ.
Наприклад, є декілька досить простих вправи з «кулею» енергії.
Розставте ноги на ширину плечей, випрямтеся. Руки вільно звисають уздовж тіла, долоні звернені назад. Закрийте очі і зосередьтеся на диханні. 4 рази глибоко вдихніть і видихніть, надувайте живіт при цьому. І уявляйте, що поки ви дихаєте, енергія збирається, стікає до долонь.
Тепер починайте розгойдувати тіло так, щоб ноги і таз залишалися нерухомими, а руки бовталися як батоги, били по тілу, як ніби вони вам не належать.
Зігніть руки в ліктях, а кінчики пальців з'єднайте так, як ніби в руках у вас кульку. На видиху розгорніть їх від себе і випрямити руки, направляючи їх вниз. На вдиху підніміть руки вгору, розведіть по сторонам на видиху.
Це тільки кілька вправ, але якщо ви підете по шляху вивчення енергії «ци», то вам доведеться освоїти цілий комплекс.
Теги: управління, філософія, енергія, цигун
Пілатес
% Через десять занять Ви відчуєте різницю, через двадцять - побачите різницю, а через тридцять у Вас буде абсолютно нове тіло. - Джозеф Х. Пілатес
%
% Статті за темою «Пілатес»
%
% Пілатес: секретна розробка
%
% Пілатес. Будуємо ідельно тіло, не виходячи з дому!
%
% Пілатес: шлях до себе
%
% Пілатес як засіб формування стрункої фігури
%
М'язи преса
Самовдосконалення за методом Пілатеса - унікальна система вправ, розроблена Джозефом Хубертосом Пилатесом на початку ХХ сторіччя. Спрямована на зміцнення і тонізація м'язів, поліпшення постави і гнучкості, розвитку почуття рівноваги. Результатом тренувань за методом Пілатеса ставати єднання тіла і розуму, формування стрункої гармонійної фігури.
"В ідеалі наші м'язи повинні підкорятися нашій волі. Рефлекторні дії м'язів не повинні домінувати над нашим розумом", - говорив Пілатес.
Система Джозефа Пілатеса має в своїй основі концентрацію уваги; усвідомлений контроль дій; точність виконання вправ; правильне дихання; центрування рухів і положень тіла; безперервність, плавність і плинність рухів.
У роботі з тілом застосовуються такі принципи: подовження хребетного стовпа; стабілізація хребта в нейтральному положенні; активізація центру; правильне положення плечового пояса і його стабілізація; робота з образами.
Постійні тренування за методикою Джозефа Пілатеса призводять до таких позитивних змін: стабілізація поперекового відділу хребта, що також означає усунення болів і пошкоджень у хребті; полегшення навантаження на м'язи шиї, потилиці і плечей; зміцнення м'язів живота; істотне збільшення м'язової сили; поліпшення координацій рухів; істотне підвищення фізичної та психічної працездатності; вироблення оптимальної постави; розвиток пружності м'язів і сухожиль, розвиток гнучкості; легкість рухів; гармонія духу, розуму і тіла; впевненості в собі; позитивне ставлення до життя.
Є уроки пілатесу для початківців. У них дається тільки базова система - виключно в положенні лежачи, і без якого б то не було обладнання. Більш складні заняття, які називаються "пілатес плюс" вже включають в себе елементи роботи зі спеціальним устаткуванням.
Пілатес - дуже гармонійна точно розроблена система, яка дозволяє зробити тіло розумніше.
Все виконується усвідомлено, і тіло стає розумніше. Формується ідеальний баланс і гнучкості, досягається гармонія душі і тіла.
Але якщо говорити про зовнішній вигляд - наприклад, якщо людина хоче схуднути, то одним пілатесом обмежуватися не можна. Потрібно підключити правильне харчування, інші тренувальні методи: тренажери, танцювальні види.
Автор: Ната Вів
Заняття парної йогою
% Ольга Устимова, автор JustLady.
%
%
%
% Парна йога освоюється практикуючими після вивчення основних асан поодинці. Під час занять в парі партнери повинні добре відчувати один одного. Це пов'язано з тим, що один з займаються більше розслаблений під час асани, ніж інший. У парній йозі провідна роль постійно передається то одному партнеру, то іншому.
% Статті за темою «Заняття парної йогою»
%
% Заняття йогою для красивої фігури
%
% Підготовка до занять йогою
%
% Займаємося йогою разом з улюбленим
%
На початку практики рекомендується налаштуватися на партнера, для цього проводиться спеціальна енергетична практика. Партнери сідають один до одного спинами, закривають очі і спостерігають за власним диханням. Під час цієї вправи партнери повинні стикатися потилицями, лопатками і сідницями.
Через кілька хвилин займаються повинні перевести увагу на дихання власного партнера. З цього моменту партнери починають дихати в унісон і як би стають єдиною істотою. Не відкриваючи очей, що займаються розгортаються обличчям один до одного, стикаються долонями і уявляють, як їх енергія змішується через руки. Потім партнери складають власні долоні разом і підносять їх до очей, накривають повіки і спостерігають, як тепло розливається по обличчю і тілу. Потім очі відкривають і приступають до виконання асан. Ось кілька прикладів:
1. Встаньте спинами один до одного, одночасно нахиліться вперед, кожен у свій бік. Зробіть захоплення рук один одного. Один партнер починає тягнути іншого на себе. Пасивний займається поступово все ближче наближається грудьми до власних стегнах. Потім партнери міняються ролями.
2. Сядьте на підлогу обличчям один до одного, ноги розведіть якомога ширше, стопи з'єднайте, тобто права стопа одного партнера буде стикатися з лівої стопою іншого і навпаки. Зробіть захоплення рук. Активний партнер нахиляється назад, підтягуючи іншого займається грудьми до підлоги. Партнери по черзі тягнуть один одного.
3. Пасивний партнер лягає на живіт, активний сідає на його гомілки, а стопи розміщує під сідницями. Робиться захоплення рук, і активний займається тягне іншого на себе. Пасивний партнер піднімає верхню частину тіла вгору, прогинається в попереку, розкриває грудну клітку. Підйом триває доти, поки пасивному партнерові не стане некомфортно в позі. Потім активний займається поступово опускає партнера на підлогу.
Теги: заняття, йог, парна
|