Аюрведа: 10 рецептів здорового харчування

% Svetlyy, автор JustLady. % % %
�������: 10 �������� ��������� �������
% Кулінарії в культурі аюрведи відводиться важливе значення. Вважається, що їжа повинна заряджати організм енергією, дарувати йому нові приємні відчуття, благотворно впливати на здоров'я і сприяти душевної гармонії.
% Статті за темою «Аюрведа: 10 рецептів здорового харчування» %
Аюрведа: 10 рецептів здорового харчування
% Аюрведа і здоров'я %
Аюрведа: 10 рецептів здорового харчування
% Аюрведа для жінок %
Аюрведа: 10 рецептів здорового харчування
% Здоров'я за законами аюрведи %
Аюрведа: 10 рецептів здорового харчування
% Правила здорового харчування по-індійськи %
% 1. Їжте «чисті» продукти. Натуральні овочі, фрукти і цільні зерна є запорукою здорового травлення, насичення організму необхідними поживними речовинами і, як наслідок, забезпечення життєздатності людини. Дуже важливо готувати саме зі свіжих продуктів і вживати якомога більше їжі в сирому вигляді.
% 2. Готуйте і їжте в хорошому настрої. Під час готування, а тим більше вживання продуктів, дуже важливо думати про щось приємне і добром, адже наш внутрішній стан відбивається на корисності приготовляемого страви. У поганому настрої від їжі краще відмовитися.
% 3. Дотримуйтесь почуттю голоду. Згідно аюрведичній культурі організм краще знає, коли йому потрібно їжа. Не варто обідати й вечеряти тільки тому, що настав час. Якщо відчуття голоду вас не переслідує, значить, трапезу краще відкласти на більш пізній термін. Однак переїдати також не рекомендується. А щоб їжа краще засвоювалася, перший прийом їжі краще завершити до 8 ранку.
% 4. Їжте повільно. Тільки ретельно розжована їжа здатна принести користь організму. Чим повільніше відбувається процес трапези, тим краще їжа засвоюється. Також дуже важливо думати про те, що ви їсте, про користь прийнятих продуктів і приємному смаку.
% 5. Поєднуйте продукти. Намагайтеся вживати окремо фрукти, крохмаль, жири, білки і вуглеводи в різний час. Завдяки цьому їжа швидше і краще буде перетравлюватися під час одного прийому.
% 6. Влаштовуйте розвантажувальний день. Навіть при правильному харчуванні організму дуже важливо час від часу давати відпочинок. Один раз на тиждень намагайтеся не вживати важкі продукти, обмежуючи себе невеликою кількістю овочів або фруктів.
% 7. Віддайте перевагу вегетаріанським стравам. Згідно культурі аюрведи і йоги м'ясо не є «живим» продуктом, а значить, не робить сприятливий вплив на здоров'я людини. Краще обмежити його споживання до 1 разу на тиждень або замінити на соєве.
% 8. Використовуйте правило 6 смаків. За один прийом їжі необхідно відчути шість смаків - кислий, солодкий, солоний, гіркий, гострий і терпкий. А щоб для цього не готувати різну кількість страв, додайте в їжу трави і прянощі.
% 9. Не забувайте про спеції. На батьківщині даної культури прийнято в кожній страві використовувати велику кількість приправ, які корисні для настрою і здоров'я. Тільки вони повинні бути обов'язково натуральними і свіжими. 10. Прислухайтеся до свого організму Пам'ятайте, що знання правильних і корисних продуктів спочатку присутня в вас. І найкращий порадник у цій справі - власний організм, який часто підказує про необхідні йому речі за допомогою потреб певних продуктів.
% Однак все це лише базові принципи, але далеко не всі правила існування аюрведи. Ця система набагато більш глибока і зв'язує всі аспекти життя в єдине ціле. Книга «Аюрведа» видавництва «Манн Іванов Фербер» розкриває всі її ключові принципи. Ця енциклопедія докладно розповість про найдавнішою системі здорового способу життя і запропонує зцілюють рецепти, живлять тіло, розум і душу.

Теги: харчування, рецепт, аюрведа, йог