Що несе в собі Сахаджа Йога
% Маня Ахматова, автор JustLady.
%
%
%
% Сахаджа Йогу практикували Издревне. Але і зараз вона користується популярністю, все більше людей хочуть освоїти подібний метод, пізнати себе, навчитися повністю розслаблятися, знайти гармонію з собою.
% Статті за темою «Що несе в собі Сахаджа Йога»
%
% Сенс вчення Сахаджа Йоги
%
% Вчення сахаджa йога і його засновниця Шрі Матаджи
%
% Йога: експеримент на собі
%
% Йога або пілатес: в чому різниця і що вибрати?
%
Сахаджа Йога - це більше, ніж спорт, це метод медитації, який спрямований на набуття внутрішнього балансу емоційного та фізичного стану людини. Головним змістом Сахаджа Йоги є набуття свого духу.
Практика йоги здійснила величезний прорив у всьому людській свідомості, дозволила встати на вищий щабель в еволюції. Вчення було створено в 1970 році Шрі Матаджи Нірмалой Деві, але спочатку знання, на які спирається вчення про Сахаджа Йога йдуть далеко в минуле.
Слово «йога» перекладається як «союз із самим собою», а Сахаджа - «спонтанно». Але раніше набути такий миттєвий союз самим з собою було доступно далеко не всім, адже знання передавалися безпосередньо до учня від великого гуру. Зараз, в сучасний час, ці знання стали доступні вже абсолютно всім. Все більше фітнес-центрів пропонує будь-якому сучасній людині спробувати займатися Сахаджа Йогою.
Особливо важлива і цінна Сахаджа Йоги медитація, а вже потім спортивні вправи. Через медитацію свідомість потрапляє в абсолютно новий вимір, де можна відчути істину свого життя всієї центральної нервової системою, кожною клітинкою організму. В результаті чого у займаються відбувається довгоочікуване духовне сходження.
Коли людина медитує, то він усвідомлює, що він не є ні тілом, ні розумом, ні інтелектом, а його "его" - це щось вічне, а в цей час його серце з'єднується з вищою Духом. Що таке Дух? Це, насамперед, джерело істинних знань, радості і миру. Від з'єднання з ним настає просвітлення душі, цей процес порівнюють з другим народженням.
Дане вчення в йозі є практичним знанням, всі, хто практикують його, змогли отримати знання та методи, які допомогли розвинути особистість. Всі учні змогли на собі відчути, як легко можна позбутися всіх страхів, хвороб, шкідливих звичок і проблем.
Але якщо людина перестає медитувати, то він, звичайно, втратить зв'язок з космічною енергією. Тому краще займатися постійно, і тоді результати не змусять себе довго чекати.
Особливо важливо, що Сахаджа Йога вважається симбіозом всіх світових релігій. У знанні сповідається, що не може бути Бога християнства або ісламу, існує лише єдиний Бог ... Тому вчення підійде для людини з будь релігійною вірою.
Пілатес: Mermaid (русалочка)
% Bacheva, автор JustLady.
%
%
%
% Одне з найпопулярніших вправ в пілатес називається Mermaid або "русалочка". Воно допомагає зміцнити і розтягнути м'язи рук, плечей, опрацьовує стегна і косі м'язи преса, робить міцними зап'ястя і розвиває відчуття рівноваги.
Встаньте на коліна, спину тримайте прямо. Перемістіть таз вправо і опустіться на праве стегно. Ноги повинні бути злегка зігнуті в колінах. Ліва стопа лежить на підлозі перед правою. Праву руку поставте на підлогу. Вона повинна бути точно під плечовим суглобом. Пальці спрямовані від корпусу. Кисть лівої руки вільно лежить на лівої гомілки.
Перенесіть вагу тіла на праву руку і підніміть стегна. Випряміть все тіло в одну лінію. Воно має бути прямим від голови до п'ят. Покладіть ліву стопу на праву. Упор виконується на кисті правої руки і зовнішній стороні правої стопи. Зафіксуйте тіло нерухомо. Ліва рука витягнута вздовж тулуба.
Поверніть голову вгору і підтягніть підборіддя до лівого плеча. Зробіть повільний видих, одночасно опускаючи стегна вниз. Лівою рукою ковзати по тілу до щиколотки. Ви повинні відчути напругу в м'язах правої сторони. Не переносите вагу повністю на зап'ясті. Упор на стопи лише злегка зменшився, ви як би прогинаєтеся до підлоги в області стегон. Плечі тримайте рівно, не провалюється в них.
Роблячи глибокий вдих, тягніть ліву руку вгору до вуха і за голову. Тягніться за нею всім тілом, щоб відчути напругу в лівій стороні корпусу. Все тіло від кінчиків пальців лівої руки до лівої п'яти має представляти одну пряму лінію. Поверніть голову вперед. Корпус не повинен скручуватися в момент витягування.
Виконайте вправу чотири рази, починаючи з другої пози. Знову опустіть стегна на підлогу. Покладіть ліву руку на щиколотку. Підніміть праву руку вгору. Нахиляйте корпус вліво, тягніться в позиції «русалки» до ніг. Розтягуються права сторона тіла.
Поміняйте бік. Виконавши вправу для обох сторін тіла, сядьте прямо, випрямити спину. Ноги витягніть перед собою, кисті рук впираються в підлогу з боків стегон. Наступна вправа - «Бумеранг».
Щоб не втратити рівновагу, всі рухи повинні виконуватися в повільному темпі, плавно. Дуже важливо відчувати, як працює кожен м'яз, і контролювати її.
Якщо ваша підготовка недостатня і ви не можете утримувати піднятий корпус на руці, виконуйте вправу по частинах. Спочатку освойте підйом руки до вуха і поворот голови вгору. Стегна не відривайте від підлоги. Після того як ви освоїте цей рух, пробуйте утримувати випрямленний корпус на прямий рук, виконуючи повний вдих і видих. Потім об'єднайте обидва елементи і спробуйте виконати вправу цілком.
Ця вправа не можна виконувати тим, хто відчуває біль і дискомфорт в області лучезапястного або плечового суглобів.
Теги: розтяжка, вправа, русалочка, пілатес, mermaid
Пілатес як він є
% Уявіть на хвилинку, що ви стоїте і дивитеся на граючих дітей, звичайних здорових дітей. Як вони рухаються? Легко, вільно, ніщо їх не стримує, ніщо їм не заважає, їхні рухи вільні від природи. Їхні тіла мають всі необхідні якості: грацію, силу, витривалість, гнучкість, швидкість.
% Статті за темою «Пілатес як він є»
%
% Пілатес як засіб формування стрункої фігури
%
% Пілатес, сайклінг, стрейчинг: що підходить саме вам?
%
% Пілатес: шлях до себе
%
Пілатес починає з нуля, поступово перевчаючи тіло, щоб воно знову рухалося правильно. Нервова система неймовірно гнучка і дуже добре вміє пристосовуватися до мінливих умов, перебудовуючись в процесі тренувань.
Цей процес складається з трьох послідовних стадій:
- Думайте про правильні рухах. % - Практикуйте правильні рухи. % - Рухи стають автоматичними, звичними. М'язи запам'ятовують їх. Це називається енграми м'язовій пам'яті.
8 принципів методу Пілатеса
- Релаксація; % - Концентрація; % - Вирівнювання; % - Дихання; % - Центрування; % - Координація; % - Плавність рухів; % - Витривалість.
Релаксація
Це точка відліку кожного початківця. Тим хто звик приступати до вправ з активною розминки типу бігу на місці або розтяжки, такий початок комплексу може здатися дивним, проте для нас дуже важливо, щоб перед початком занять ви позбулися від напруги, що накопичився за день. % Навчитися виявляти зони небажаного напруження і позбуватися від нього - абсолютно необхідна умова, інакше м'язи знову і знову будуть займатися не своєю справою, а ви так і не зумієте вирватися з цього порочного кола.
Концентрація
Пілатес - Це система вправ для тіла і розуму, тренирующая обидві складові вашого «я». Пілатес вимагає постійного усвідомлення того, що відбувається у вашому тілі, постійного зосередження на кожному русі. Це розвиває в вас кинестетическое почуття, почуття тіла, усвідомлення того, яке місце в просторі займає кожна частина вашого тіла і що вона робить. Хоча деякі рухи з часом стають автоматичними, ви все одно повинні концентруватися на них, тому що завжди є більш високий рівень самосвідомості, до якого слід прагнути.
Вирівнювання
Отже, ви розслабилися і зосередилися. Наступний крок - виробити правильну поставу. Постійно нагадуючи свого тіла, як воно повинно стояти, сидіти або лежати, і правильно рухаючись, ви можете поступово вирівняти його. Це дуже важливо, якщо ви хочете відновити м'язовий баланс. Якщо ви займаєтеся, не приділяючи належної уваги правильному розташуванню суглобів, то ризикуєте пошкодити сам суглоб і підсилити дисбаланс у навколишніх м'язах. Програми вправ при різних порушеннях постави допоможуть вам поступово повернути правильну поставу.
Дихання
Ваші легені уподібнюються до ковальського хутра - при вдиху нижня частина грудної клітки розширюється, а при видиху стискається. Для пілатеса важливий не тільки тип дихання, але і його темп. Вдихаючи і видихаючи в потрібний час, ви можете прискорювати або, навпаки, уповільнювати рух, коли це потрібно.Всі вправи пілатеса розраховані на те, що правильне дихання стимулює мобілізацію потрібних м'язів.
Центрування
Важко повірити, що Йозеф Пілатес вже більше 80 років тому виявив, що при підтягуванні пупка до хребта нижня частина спини стає більш захищеною. У той час він не міг знати про стабілізуючі властивості поперечної м'язи живота, але мав чудове почуття тіла і ввів інструкцію «пупок до хребта» в усі свої вправи.
З тих пір ми значно просунулися вперед. Останні медичні дослідження свідчать, що найкращою стабілізації корпусу можна досягти, якщо мобілізувати м'язи тазового дна, а потім м'язи нижньої частини живота. Ось чому ми нині використовуємо формулу «застебніться і підтягніться»: видихаючи, ви підтягуєте вгору м'язи тазового дна, а потім підтягуєте низ живота до спини, немов застібаєте якусь внутрішню блискавку.
Координація
Тепер, коли ви навчилися правильно дихати, вибудовувати частини тіла, створювати потужний центр і виділяти стабілізуючі м'язи, необхідно навчитися координувати всі ці навички з виконанням рухів. Спочатку це буде нелегким випробуванням, але дуже скоро ваші дії, зафіксовані в м'язової пам'яті, стануть автоматичними - це все одно що навчитися водити машину. А поки ви будете освоювати цю координацію, сам процес навчання стане відмінним тренінгом для розуму і тіла, оскільки він стимулює двостороннє «спілкування» між мозком і м'язами. Осмислено і точно повторюючи правильні рухи, ми можемо поступово зробити їх абсолютно природними для свого тіла.
Плавність рухів
Суть пілатеса полягає в правильному, граціозному і керованому виконанні зовсім природних рухів. Від вас не будуть вимагати приймати немислимі положення або надмірно напружуватися. Руху, як правило, виконуються повільно, в напрямку від сильного центру. Це дає вам можливість перевіряти правильність вибудовування частин тіла і концентруватися на тому. щоб необхідну роботу виконували належні м'язи. Якщо ви відчуваєте якийсь дискомфорт, то в будь-який момент можете зупинитися - це робить пілатес однією з найбезпечніших систем вправ. Втім, повільно зовсім не означає легко. Більш того, виконувати вправу повільно зазвичай набагато важче, ніж швидко, і менше шансів обдурити самого себе!
Витривалість
Нарешті, ми хочемо збільшити витривалість ваших головних м'язів. Це досягається поступовим збільшенням інтенсивності тренувань. Коли ви наберетеся деякого досвіду і ваші м'язи почнуть працювати так, як їм призначено природою, ви виявите, що ваша витривалість різко зросла. Адже ви перестанете витрачати енергію на непотрібну напругу й марні руху. Багато людей скаржаться на втому, яку відчувають, провівши цілий день на ногах. Це пов'язано з тим, що вони не вміють стояти правильно. Вони здавлюють грудну клітку, а значить, і легені. Коли ви навчитеся «розкривати» і випрямляти своє тіло, дихання стане більш ефективним. Всі вправи пілатеса націлені на підвищення ефективності роботи дихальної, лімфатичної та серцево-судинної систем. Адже машина з гарним двигуном і збалансованими колесами їздить набагато краще. Те ж саме відноситься і до вашого тіла.
Що дає метод Пілатеса
- Підвищення гнучкості % - Збільшення сили м'язів і підвищення їх тонусу % - Поліпшення роботи дихальної системи % - Поліпшення роботи лімфатичної системи, а отже, зменшення вмісту токсинів в організмі % - Зміцнення серцево-судинної системи % - Зняття напруги % - Плоский живіт і тонку талію завдяки створенню природного пояса сили % - Поліпшення постави % - Зміцнення м'язів сідниць і стегон % - Зміцнення м'язів рук і плечей % - Позбавлення від головних болів, викликаних неправильною поставою % - Усунення болю в області спини % - Зміцнення імунної системи % - Збільшення щільності кісток % - Поліпшення рухливості суглобів
Анна С.
ameno.ru
Читайте також: Пілатес Повільний фітнес Розумне тіло Східний фітнес
|