А відкриття не забарилися статися. Виявляється, йога - це не тільки поза лотоса та інші зав'язування тіла вузлом. Це і дихальні вправи «пранаями» (відчуйте нове: виявляється, звичне перетасування повітря туди-сюди не йде і в порівняння з можливостями нашої «дихалки») ... Це і розтяжка (і звідки тільки береться в організмі таку кількість м'язів, які тягуче ниють на Наступного дня? навіть адже і не підозрював раніше, хоч аеробіка і тренажерку вже були знайомі ... напевно, справа в спочатку іншому підході до їх опрацювання) ... Це і специфічне світогляд, який підспудно - поряд з вправами - дає так чи інакше кожен тренер - так що тим, хто без сміху не може сприймати фрази «відчуйте кінчик свого носа» на йогу краще не ходити (щоб уникнути непорозумінь). І вже тільки після всього цього - різні жадані пози «асани», з яких найкраще, щоправда, виходять «лежачі пластом» ...
Загалом, з заняття йогою вийшло зовсім не те, що очікувалося. Просвітлення не сталося, що потрібно, мабуть, списати на власну непідготовленість. У простолюдді новачок на заняттях називався б «коровою на льоду», тому як вникати в усі нюанси і деталі - а їх безліч, як в диханні, так і в прийнятих позах - потрібно мінімум кілька місяців (а щоб виходило правильно - і того півроку) . Тому, якщо хтось вирішив займатися, потрібно озброїтися стійкістю, хоробрістю (і умінням з посмішкою ставитися до своєї неповороткості - відразу і легко нічого не дається в йозі), завзятістю і бажанням. Бажанням отримати від йоги те, що вона в змозі дати.
Кожному - за потребами. Хтось іде сюди за гнучкістю і унікальним тілом - при бажанні, він обов'язково отримає його (недарма йога у фітнесі все-таки пристосована до його реалій, а не виключно точно відтворює давні практики). Хтось приходить за енергетикою і досягненням гармонії - це теж буде досягнуто через душу і тіло. Потрібно просто точно знати, чого ти хочеш - і йога допоможе до цього прийти. Так чи інакше, ми в результаті занять в будь-якому випадку отримаємо більш пластичні м'язові і нервові волокна, розслаблені і прийшли в тонус внутрішні органи і шкіру, покращене кровообіг, нормалізувати обмін речовин - загалом, шукане стовідсотково відмінне самопочуття і тягу до життя.
Ну, а якщо відволіктися від ліричних відступів, то слід зауважити наступне: завжди необхідно підходити до вибору програм осмислено. У клубах попроще діапазон не буде (йога і йога - тут будуть поєднувати в заняттях різні практики). У клубах серйозніше, а також у спеціалізованих центрах обов'язково запитають, що ви віддасте перевагу з хатха-йоги (основна «проповедуемая» в клубах дисципліна - робота більше з тілом, але включає також і духовні практики): Айенгара йогу (саму фізіологічну з названих), кундаль йогу (йогу руху; парні вправи, робота з чакрами - все для пробудження енергії Кундаліні) або Аштанга йогу (логічно пов'язані рухливі і енергійні ланцюжка поз, нарощування сили і витривалості + практика зосередження).
Загалом, звичайно, на перших порах ці тонкощі можуть здатися комусь, прямо скажемо, перебором. Але все-таки дізнатися, чи підходять вам ці заняття в контексті ваших мрій (чи варто посилено опрацьовувати м'язи, якщо ідея походів - «Просвітлої»). Звичайно, тут важливі і ще самі різні моменти. Так, професіонали нарікають, що таких «йдуть просвітлюватися», як я - хоч греблю гати. Це в деякому сенсі «інформаційне забруднення» нашої свідомості. Не буває чудес. Буває - робота. І серйозна. До цього розуміння приходиш навіть не після першого заняття, хоча проблиски цієї думки відвідують відразу ж. Та й подача матеріалу багато в чому залежить від інструктора. Але це вже взагалі зовсім окрема історія. Так що стежте за матеріалами GetFit - і таємнича йога перестане бути настільки вже загадковою;)