Як звільнити небажаного працівника
% Маргарита Глібова, автор JustLady.
%
%
%
% Звільнення повинно ставити крапку у відносинах працівника і наймача, а не відкривати нову сторінку суперечок із залученням трудової інспекції в якості арбітра.
% Статті за темою «Як звільнити небажаного працівника»
%
% Як звільнити недбайливого співробітника
%
% Як звільнити після випробувального терміну
%
% Як звільнити людину за прогули
%
% Як звільнити працівника за сумісництвом
%
% При розірванні трудового договору з ініціативи роботодавця керуйтеся статтею 81 ТК РФ. У ній наведено перелік причин, за якими наймач може звільнити працівника. Всього в списку дванадцять пунктів, виберіть відповідний для конкретної ситуації. Пам'ятайте, що підстава для звільнення має бути документально підтверджено з дотриманням всіх формальностей.% При звільненні працівника у зв'язку з невідповідністю займаній посаді або через недостатню кваліфікацію необхідно підтвердити невідповідний рівень співробітника результатами атестації.
Звільнення через систематичне порушення трудової дисципліни або неодноразового невиконання посадових обов'язків можливе лише після накладення на працівника дисциплінарного стягнення. Оформити акт про накладення стягнення необхідно протягом одного місяця з дня вчинення порушення.
Причиною звільнення може служити одноразове вчинення працівником грубого порушення. Такими ТК РФ вважає: % - Прогул; % - Поява на роботі в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння; % - Розголошення охоронюваних законом відомостей, отриманих працівником при виконанні службових обов'язків; % - Вчинення на роботі розкрадання або псування чужого майна (на підставі вироку суду); % - Зафіксоване комісією з охорони праці порушення вимог безпеки праці, якщо воно призвело до тяжких наслідків або створило умова для настання таких наслідків.
Звільнити у зв'язку з втратою довіри можливе лише співробітника, що працює з товарними або грошовими коштами при здійсненні ним таких дій, як: порушення касової дисципліни, розкрадання, фіктивні списання цінностей та ін. Трудовий Кодекс не містить точного списку обставин, за якими слід втрата довіри.
Якщо працівник відноситься до категорії, відносно якої звільнення неможливо (співробітники у відпустках, жінки з дітьми до трьох років, одинокі матері та ін.), Ситуація може бути вирішена перекладом співробітника на інше місце.
Теги: договір, працівник, звільнення, роботодавець, розірвання, причина, ініціатива
Як зберегти своє робоче місце
% Zzvezdochka2005, автор JustLady.
%
%
%
% На жаль, ми живемо в нестабільний час. Все частіше і частіше скорочують робочі місця, іноді невчасно виплачують зарплату, та й роботу люди змушені виконувати не тільки свою, а й колег, яких нещодавно звільнили через економічної кризи.
% Статті за темою «Як зберегти своє робоче місце»
%
% Як зберегти зосередженість на робочому місці
%
% Як зберегти здоров'я на роботі
%
% Робота любить уважних: як зберегти зосередженість на робочому місці
%
% Як прикрасити своє робоче місце
%
% Якщо ви любите свою роботу і не хочете стати домогосподаркою, намагайтеся всіма можливими способами втриматися у своїй компанії. Але врахуйте, що ні в якому разі не можна опускатися до пліток і інтриг. Адже підлості ніхто не любить, і незабаром через це можна нажити собі багато ворогів, які спробують у що б то чи не стало позбутися від неприємної співробітниці.% Вам потрібно випромінювати доброзичливість і оптимізм. Налаштувавши себе на позитивні емоції, можна уникнути стресів і зайвих переживань. Але, на жаль, для того, щоб втримаються на робочому місці, цього мало. Тому намагайтеся бути багатофункціональною, ви повинні знати всі важливі справи компанії і намагатися виконувати свою роботу краще за інших. Якщо ж начальство побачить, що ви легко зможете замінити кілька співробітників, повірте, він ніколи вас не звільнить. Саме через це багато психологи рекомендують постійно вводити начальство в курс своїх справ, показуючи проекти, над якими ви працюєте. Завдяки цьому керівник буде помічати ваші старання і незабаром зрозуміє, що вам не байдужа дана робота, і ви всіма можливими способами прагнете добитися процвітання компанії. Але врахуйте, що занадто набридати начальству не варто, так як це може негативно вплинути на його думки про вас. Міра повинна бути завжди і в усьому.
Також дуже важливу роль відіграє і ваше ставлення до роботи. Згідно зі статистикою, багато керівників не люблять, коли їх підлеглі часто йдуть на лікарняні. Тому намагайтеся підняти свій імунітет, щоб рідше хворіти. Якщо ж ваші діти схильні до частих простудних захворювань, попросіть з ними посидіти своїх родичів.
Доводьте всі справи до кінця, не беріть на себе більше, ніж ви можете виконати. Адже краще зробити менше справ, але якісно, ніж багато, але погано. Кількість виконаної роботи дуже важливо, але і її якість відіграє велику роль.
Вам варто бути в курсі затребуваності своєї професії на ринку праці, щоб бути впевненою у своїх можливостях. Якщо ж ваш керівник з якихось причин не оцінив ваші труди, не варто впадати у відчай. Можливо, завдяки цьому неприємного інциденту ви знайдете роботу краще цієї, і вас дійсно будуть цінувати і поважати.
Теги: місце, робочий, звільнення
Як повернути заробітну плату
% Олена Преснякова, автор JustLady.
%
%
%
% Роботодавець затримав виплату зарплати або взагалі не погасив після вашого звільнення вже наявні заборгованості? Це серйозний привід для звернення в наглядові органи і навіть до суду.
% Статті за темою «Як повернути заробітну плату»
%
% Як розрахувати компенсацію за затримку заробітної плати
%
% Як збільшити зарплату
%
% Як оплачувати понаднормові години
%
% Як розрахувати виплати до відпустки
%
% Якщо роботодавець без поважних причин затримує зарплату на три і більше дня, зверніться в бухгалтерію і отримаєте копію розрахункової відомості, по якій вам зобов'язані її перерахувати. Після цього ви можете направити скаргу до трудової інспекції і прикласти до неї цей документ, а також копію трудового договору.% Якщо ваша скарга залишилася без уваги, а зарплати так і немає, вам доведеться звернутися в прокуратуру для розслідування цього прецеденту. Однак у цьому випадку краще всього скласти колективне звернення, щоб увага наглядових органів нарешті було залучено.
Попросіть допомоги у одній з колекторських компаній, які, перш ніж стягувати борг на вашу користь, проведуть ретельну перевірку діяльності організації чи підприємства. Згодом, якщо розкриються які-небудь порушення, співробітники такої компанії зможуть представити ваші інтереси в ССП або в суді. До такого методу слід вдаватися тільки за умови, що ви самі не маєте відношення до можливих махінацій з боку керівництва.
Якщо ви звільняєтеся, а керівник так і не повернув вам належні вам заборгованості по зарплаті (у багатьох організаціях нерідко практикується часткова виплата сум в рахунок зарплати), зберіть всі документи: % - Трудову книжку з позначками про звільнення; % - Копію трудового договору; % - Копії розрахункових відомостей; % - Виписки з банківських рахунків (якщо гроші перераховуються на карту).
Зверніться після цього спочатку до трудової інспекції, а потім в прокуратуру чи суд. Однак якщо ви отримували частину зарплати «в конверті», довести своє право на належні виплати вам навряд чи вдасться.
Не вдавайтеся до погроз і шантажу, вимагаючи виплати зароблених грошей. По-перше, такі дії протизаконні. А по-друге, навіть якщо гроші і будуть отримані, ви навряд чи зможете отримати роботу в солідному закладі, так як ваша репутація буде безнадійно зіпсована.
Теги: плат, компенсація, звільнення, виплата, затримка
|