Як змусити працювати людей
% Олена Преснякова, автор JustLady.
%
%
%
% Ніщо не нове в цьому підмісячному світі. Навіть методи примусу до роботи протягом сотень і тисяч років залишилися все тими ж. Що, з одного боку, може говорити про сталість людської природи; з іншого - про те, що рудименти первіснообщинного і рабовласницького ладу існують і понині.
% Статті за темою «Як змусити працювати людей»
%
% Як змусити себе працювати швидко
%
% Як змусити поважати себе як дівчину
%
% Мотивація: як змусити себе діяти
%
% Як змусити себе працювати після свят
%
% У давнину, при родовому ладі, кожному доводилося трудитися на загальне благо. Ледачих просто виганяли. Суспільство не могло собі дозволити годувати людину, яка не приносить користі. А опинитися одному майже завжди означало смерть. Людей примушував працювати страх перед вигнанням, боязнь втратити все і навіть життя. Таке примус до роботи можна назвати методом залякування.% Через якийсь час вожді деяких племен здогадалися, що зовсім не обов'язково працювати і здобувати їжу полюванням і збиранням, а можна прийти до сусідів і відібрати. Інші ж запропонували більш слабким племенам свій захист від грабіжників в обмін на частину мисливських трофеїв. Вожді поділили між собою території, з яких вони збирали данину. Так з'явилися перші держави. Трохи пізніше родовий лад почав розкладатися, пологи замінилися родинами. Кожна сім'я стала спеціалізуватися на видобутку або виробництві чогось одного, а між собою вони обмінювалися, не забуваючи частина плодів своєї праці віддавати вождям за захист. У разі прострочення оплати захисту вожді могли суворо покарати. Метод залякування як спосіб змусити трудитися придбав державний статус.
У світі назрівали великі зміни. Люди здогадалися, що зовсім не обов'язково працювати самим, достатньо лише змусити когось іншого. З'явилися рабовласницькі суспільства. У такому суспільстві існували два типи людей: вільні люди і раби. Раб не міг самостійно покинути господаря, виконуючи всі його забаганки. Для того щоб змусити невільників трудитися, їх власники наймали охоронців і наглядачів. Провинилися наглядачі жорстоко карали батогом і палицями. Держави всіляко потурали такому ходу справ, захищаючи інтереси рабовласників експлуататорів. Метод прямого примусу назвемо методом батога.
Ніхто не знає, хто винайшов гроші, але їх поява полегшило процес обміну між людьми, а будь-який товар або послуга отримали свій еквівалент в коштовному вираженні. А деякі особливо обдаровані громадяни зрозуміли, що для безбідного життя зовсім не потрібно виробляти що-небудь. Досить це щось купити за гроші, а потім продати дорожче, різницю ж використовувати для власних потреб. Так народилася комерція. Комерсанти, щоб мати все потрібне, вкладали гроші, купуючи товари та наймаючи працівників. Для того щоб працівники трудилися, а виробники продукції передавали її комерсантам, зовсім не потрібно було їх примушувати. Досить було лише запропонувати гроші. Цей метод можна назвати методом найму або ж методом пряника.
Усі три методи протягом історії зовні змінювалися, але їх суть залишається незмінною аж до наших днів. Зараз можна зустріти в різних місцях і метод залякування, і використання батога, і метод пряника. Навіть у тих місцевостях нашої планети, де грабіж, вимагання і рабство заборонені, існують їх завуальовані форми. Ви завинили на роботі, щось зробили не вчасно або не так? Будь ласка, будьте ласкаві покуштувати батога у вигляді штрафу чи наганяючи від начальства. Крім того, ви завжди будете перебувати під дією методу залякування. Ви будете побоюватися втратити роботу, як стародавні люди боялися, що їх виженуть з племені. З іншого боку, існує і метод пряника. За хороші, потрібні дії вас можуть похвалити, відрізнити перед усіма, заплатити премію.
Тому, в якій би сфері не доводилося б людині трудитися, завжди є тільки три способи стимулювання його активності: залякування, батіг і пряник. Ці перевірені тисячоліттями методи існували в будь-який час і при будь-якому політичному ладі.
Теги: робота, чоловік, метод, батіг, пряник, примус
Напружена інтелектуальна робота
% Sestr, автор JustLady.
%
%
%
% Напружена фізична робота, на відміну від роботи інтелектуальної, хороша тим, що закінчивши її виконання, ви тут же перестаєте думати про неї і голова, і тіло ваше відпочиває. Напружену інтелектуальну роботу закінчити практично неможливо - навіть якщо ви відійшли від робочого столу і зайнялися зовсім іншою справою, розумовий процес триває. Він може тривати навіть уві сні, тому поступово втома накопичується і людина стає на грань нервового зриву.
% Статті за темою «Напружена інтелектуальна робота»
%
% Сидячий фітнес на кожен день
%
% Вправи від другого підборіддя
%
% Секс-зарядка від Мерилін Монро
%
Щоб запобігти нервовий зрив, який, до того ж, чреватий і фізичними захворюваннями, необхідно навчитися відволікатися і відпочивати від напруженого інтелектуальної праці. Зрештою будь-який відпочинок тільки піде на користь і допоможе у вирішенні складного завдання. Таким відпочинком для мозку стане зміна інтелектуальної праці на фізичний.
Підтримуйте своє тіло в хорошій фізичній формі, регулярні фізичні вправи можуть виконуватися у вигляді ранкової зарядки, вечірньої пробіжки або відвідувань спортивного залу. Дуже добре стимулюють мозок заняття плаванням. Будь-яке посилення кровообігу підсилює кровопостачання мозку, сприяють концентрації уваги і покращують пам'ять.
Враховуйте свої денні біоритми, використовуйте для інтелектуальної роботи той час доби, коли здатність творчо мислити максимальна. Це час індивідуально для кожного - комусь добре і продуктивно працюється з ранку, комусь вдень або вночі.
Перемикайтеся ненадовго під час вирішення творчих інтелектуальних завдань на фізичну працю. Помийте посуд, відіжміть від підлоги або перекопайте грядку, після чого знову сідайте за робоче місце - справи підуть набагато швидше. Фізичне навантаження змусить напружуватися не мозок, а м'язи і за цей час мозок отримає можливість відпочити.
Переключитися можна і на рішення іншої інтелектуальної задачі, що не вимагає великої напруги. Зіставте її з відпочинком - зіграйте в шахи або повирішувати головоломки. Постарайтеся подивитися на решаемую задачу під іншим кутом, пошукати її рішення іншим шляхом. Рішення може перебувати на поверхні і щоб його побачити вам слід відволіктися і потім знову поглянути на своє завдання свіжим, «незамиленим» поглядом.
Щоб дати мозку відпочити вночі, порадьтеся з лікарем і підберіть собі вітаміни і БАДи, які допоможуть вам заснути і не ворочатися півночі. БАДи містять натуральні природні компоненти і шкоди від них вашій нервовій системі не буде.
Теги: робота, зміна, діяльність, сон
Як провести конференцію
% Галина Добра, автор JustLady.
%
%
%
% Конференція являє собою відкритий або закритий захід з присутністю десятків гостей. Для її успішного проведення потрібно докласти чимало зусиль. Найбільш важливий підготовчий етап, який включає в себе декілька обов'язкових пунктів.
% Статті за темою «Як провести конференцію»
%
% Як провести наукову конференцію
%
% Як організовувати конференції
%
% Як підготувати і провести семінар
%
% Сценарій: як провести дівич-вечір?
%
% Конференції проводяться все частіше. З кожним роком велика кількість компаній привертає увагу аудиторії до нововведень за допомогою саме цього засобу. Але далеко не всі можуть організувати конференцію так, щоб вона протікала без проблем і збоїв.% Виділіть тематику і цільову аудиторію. Якщо ваше начальство вимагає освітлення кількох новин за одну конференцію, вам доведеться пояснити, що це тільки погіршить сприйняття. Пам'ятайте: одна конференція - одна тема. Після того як тема і привід визначені, приступайте до сегментації аудиторії і виділенню цільовий.
Визначте список виступаючих. Залежно від широти тематики змінюється їх число. Їх має бути мінімум двоє - представник компанії і запрошений фахівець (або представник влади). З усіма доведеться попрацювати над текстом виступу і поведінкою на сцені.
Призначте дату. Цей момент не можна випускати з виду - Не вибирайте дату, яка зручна тільки вам. Обов'язково упевніться, що на цей день немає інших заходів, куди піде частина вашої аудиторії. Також не варто проводити конференцію в святкові дні (включаючи церковні свята).
Підготуйте зал. Місце проведення конференції відіграє величезну роль. По-перше, воно покаже статус вашої компанії. По-друге, його облаштування обумовлює успіх всього заходу. Найкраще бронювати зали в бізнес-центрах - вони вже мають велику частину апаратури. Подбайте про наявність сидячих місць для всіх запрошених. У залі повинні бути сцена для виступаючих, екран для демонстрації презентацій, велика кількість електричних розеток для представників засобів масової інформації. Бажано обладнати невелику кімнату поруч із залом для інтерв'ювання виступаючих.
Акредитив журналістів. Склад присутніх ЗМІ визначаєте тільки ви. Вибирайте ті видання, які захоплюють вашу цільову аудиторію. Акредитація журналістів проходить мінімум за дні тижні до проведення конференції.
Розсилайте запрошення за місяць. Про захід потрібно повідомляти заздалегідь. Розішліть запрошення за 4-6 тижнів. Важливим персонам доведеться дзвонити особисто. Якщо ви влаштовуєте відкриту конференцію, то не зайвим буде дати рекламу в бізнес-видання міста.
|