Як укласти строковий трудовий договір
% Сова Мудра, автор JustLady.
%
%
%
% Строковий трудовий договір з працівником може бути укладений тільки в тому випадку, якщо неможливо прийняти працівника на постійній основі. Якщо роботодавцем здійснений тимчасовий прийом на вільну штатну посаду, законність такої дії з його боку легко оскаржити в суді. Повний перелік причин, що дозволяють прийняти працівника за строковим трудовим договором, містить стаття 59 Трудового кодексу РФ. Які особливості такого прийому?%
% Статті за темою «Як укласти строковий трудовий договір»
%
% Як оформити трудові відносини
%
% Як оформити заяву про відхід
%
% Як оформити прийом співробітника на роботу
%
% Як правильно влаштовуватися на роботу
%
% Якщо працівник приймається на тимчасову роботу (наприклад, пенсіонер за віком оформляється за строковим договором на 1 рік), на нього поширюються всі права та обов'язки, що мають місце при прийомі на постійну роботу. Так, якщо для виконання роботи необхідно медичний огляд, кандидат зобов'язаний його пройти. Тільки в тому випадку, коли за станом здоров'я він визнаний придатним, проводиться прийом на роботу в установленому порядку.% Підстава для прийому - це трудовий договір. Основна відмінність строкового договору - в ньому обов'язково повинен бути обговорений термін його дії (не більше 5 років) і причина, по якій він укладений. Днем закінчення договору може бути позначена конкретна дата або подія (наприклад, вихід з декретної відпустки бухгалтера Іванової). Причина, по якій укладено строковий договір, повинна бути перерахована в ст.59 ТК РФ.
На працівника складається особиста картка Т-2 і видається наказ про прийом за формою Т-1. У рядку «діє за» потрібно обов'язково вказати дату закінчення трудового договору або подія, за фактом якого трудові відносини припиняються. В якості підстави для видання наказу про прийом робиться посилання на укладений з працівником трудовий договір.
Після проходження необхідних інструктажів, навчання працівник допускається до роботи. Його потрібно ознайомити з правилами внутрішнього трудового розпорядку та посадовими обов'язками. Вони можуть бути прописані в трудовому договорі або оформлені окремим документом.
У трудовій книжці працівника робиться запис про його прийом на роботу. При цьому вказується, на яку посаду прийнятий працівник, рівень його кваліфікації. Робити запис про тимчасовий характер роботи не обов'язково. Наступний запис про звільнення після закінчення терміну трудового договору вкаже на цей факт. Якщо ж строковий договір не буде розірвано у встановлений термін, він вважається укладеним на невизначений строк, а зайві записи в трудовій книжці нікому не потрібні.
До закінчення терміну трудового договору працівник може бути звільнений за власним бажанням. При цьому на нього поширюються вимоги ст.80 ТК РФ. Крім того це можливо у разі дострокового виконання роботи. % За три дні до закінчення терміну трудового договору або дня закінчення робіт роботодавець зобов'язаний письмово повідомити працівника про майбутнє звільнення. Ця вимога є обов'язковою для виконання, крім випадку заміщення тимчасово відсутнього працівника. У цій ситуації останній робочий день заступника збігається з першим робочим днем основного працівника. Підстава звільнення - пункт 2 частини першої статті 77 Трудового кодексу РФ.
Якщо працівник і роботодавець не висловили свого бажання до припинення строкового трудового договору, він переходить в розряд укладених на невизначений термін. Звільнити такого працівника можна тільки на загальних підставах.
Теги: книжка, договір, запис, причина, перелік
Як відновити втрачену трудову
% JeNeChKа, автор JustLady.
%
%
%
% У разі втрати оригіналу трудової книжки працівником, роботодавець повинен видати йому натомість її дублікат. Для цього необхідно прийняти від нього відповідну заяву, видати наказ про оформлення дубліката, а кадровому працівникові слід внести на підставі підтвердних документів, поданих співробітником, відповідні записи в чистий бланк трудової книжки.
% Статті за темою «Як відновити втрачену трудову»
%
% Як відновити чорний колір одягу
%
% Як перестати боятися втратити кохану людину
%
% Як вибрати шубу з хутра бобра
%
% 4 нових продукти для схуднення
%
% Працівникові, втраченого оригіналу трудової книжки, необхідно написати заяву, адресовану одноосібного виконавчому органу підприємства. У змісті документа йому слід написати своє прохання про можливість видачі натомість оригіналу трудової книжки дублікат. Співробітникові необхідно поставити на заяві особистий підпис, дату. Документ повинен бути спрямований директору організації, йому потрібно розглянути заяву і поставити візу з датою, підписом.% Складіть наказ, в шапці якого впишіть повне найменування організації. Вкажіть назву документа, яке слід написати великими літерами. Надайте наказом номер і дату. Тема документа в даному випадку буде відповідати оформленню та видачі дубліката. Причина видання наказу - втрата працівником оригіналу трудової книжки.
В розпорядчої частини вкажіть персональні дані співробітника, назва займаної ним посади, структурного підрозділу. Напишіть передбачувану дату видачі дубліката. Завірте документ печаткою підприємства. Відповідальність за виконанням наказу покласти на працівника, що займається веденням трудових книжок. Право підпису документа має директор організації. Ознайомте з наказом співробітника. Йому потрібно поставити підпис і дату в поле ознайомлення.
Наказ повинен бути спрямований у відділ кадрів. Працівникові потрібно представити документи, що підтверджують його трудовий стаж, а також факт роботи в тій чи іншій фірмі. Такими можуть бути трудовий договір, наказ про прийом / звільнення, довідка на фірмовому бланку компанії.
У правому верхньому куті чистого бланка трудової напишіть слово: «Дублікат». На титульному аркуші вкажіть персональні дані працівника відповідно до правил ведення трудових книжок. Розрахуйте і напишіть загальний / безперервний стаж роботи даного співробітника до надходження до вас на роботу. На підставі відповідних документів зробіть записи про прийом / звільнення у дублікаті трудової книжки. У підставах слід вказувати номери і дати підтверджуючих документів, які співробітник запросив з колишніх місць роботи. Їх потрібно скопіювати, а оригінали повернути фахівця.
Кожну запис завірте печаткою компанії і підписом особи, відповідальної за ведення і зберігання бланків трудових книжок, вкладишів. Видайте оформлений дублікат працівникові протягом 15 днів з моменту написання ним заяви, що прописано в Трудовому Кодексі РФ.
Теги: книжка, заява, наказ, дублікат, оформлення, видача, видання
Талант переконувати
% Світлана Саричева, автор JustLady.
%
%
%
% Уміння переконувати людей ... Здається, деяким цей дар дан при народженні і їх «не переплюнути». Однак психологи вважають, що талант переконання можна розвинути, якщо поставити перед собою правильні цілі і йти до них з натхненням.
% Статті за темою «Талант переконувати»
%
% Як домогтися лідерства
%
% Як розвинути творчі здібності
%
% Сяйво зірок: Патрісія Каас
%
% На кому одружуються переконані холостяки
%
Вміння переконувати може бути корисним у багатьох сферах життя. Найважливіше - вміти слухати і чути не тільки себе, а й інших.
Комусь необхідні явні відомості і логічні докази, хтось просто може повірити на слово. Останніх у наші складні часи не так вже й багато; частіше доводиться мати справу з розсудливими скептиками і навіть циніками. Однак і на них можна навчитися впливати. Для того щоб переконати інших у чому-небудь, людині необхідно як мінімум самому вірити в те, що він розповідає. Важливо хотіти, щоб в це повірили слухачі. Слова навряд чи будуть переконливі, якщо людина сумнівається в тому, що говорить, або не до кінця розуміє «видається» інформацію.
Обов'язково встановіть візуальний контакт з аудиторією. Якщо бачите, що люди відводять очі, знову ловите їх погляд і намагайтеся втримати його.
Використовуйте жести (легкі рухи руками) для підтвердження слів. Таким чином в підкріплюєте слова емоціями, і мова починає впливати в два рази сильніше.
Значущу роль відіграє і постава мовця. Якщо ви бажаєте довести щось слухачам, стійте прямо, демонструючи відкритість для спілкування. Чи не переступали з ноги на ногу - це ознака невпевненості; так ви будете виглядати як вигадує щось на ходу і болісно Силя підібрати слова оратор. Сама програшна поза - погляд вниз, ніби ви щось втратили.
Вимовляєте пропозиції вашим звичним тоном, не змінюючи його. Не варто підвищувати голос або змінювати саму манеру розмови. Це буде звучати не дуже природно, і вам навряд чи повірять.
В ході промови не слід використовувати такі слова як «може бути», «напевно», а також слова-паразити нібито для заповнення пауз («ну», «мм» і т.д.). Необхідно підшукувати фрази-твердження - «зрозуміло», «неодмінно», «всім очевидно», «безумовно», «само собою» ... На допомогу прийдуть і дієслова доконаного виду.
Для того щоб переконати інших, необхідно зрозуміти їх точку зору і усвідомити їх питання і заперечення. В ході спілкування слід відповідати і коментувати, підкріплюючи свої слова фактами. Не зліться, якщо хтось починає відкрито протистояти вам. Залишайтеся впевненим і спокійно відстоюйте свою точку зору. Демонстрація гніву під час відповіді опонентові рівносильна поразці.
Якщо ви учасник діалогу, намагайтеся «переговорити» вашого співрозмовника - не перебивайте, але під час паузи відразу приводите чіткі аргументи. Проговорюйте це по кілька разів - іншими словами.
Теги: людина, мистецтво, вміння, переконання
|