Як скоротити робочий тиждень
% JeNeChKа, автор JustLady.
%
%
%
% У зв'язку зі зміною виробничих або технологічних умов праці або з інших причин роботодавець має право ввести скорочений робочий тиждень (день). Оформити це слід відповідно до трудового законодавства. Для цього потрібно видати наказ, повідомити працівників, а також службу зайнятості, внести зміни в трудовий договір.
% Статті за темою «Як скоротити робочий тиждень»
%
% Як влаштуватися на неповну зайнятість
%
% Як оформити неповний робочий час
%
% Правила планування робочого дня
%
% Як порахувати декретну відпустку
%
% Введення режиму неповного робочого дня може бути викликано змінами умов праці, медичними показаннями працівника або іншими причинами. Складіть колективний договір або ж локальний акт, в якому вкажіть термін встановлення скороченого тижня, причину проведення такої процедури, а також персональні дані працівників, для яких слід змінити умови договору, їхні посади.% Складіть наказ. У ньому пропишіть тему документа, яка повинна відповідати встановленню скороченого тижня; вкажіть причину, якою може бути зміна умов праці, медичні показання працівника і т.д.
Складіть для кожного фахівця, якому встановлюється скорочений день, повідомлення. Їх слід вручити працівникам не менш ніж за два місяці до набуття чинності вищевказаного наказу. У разі згоди співробітники повинні поставити підпис, дату. Якщо хтось із них не згоден з нововведенням, роботодавець повинен запропонувати їм іншу роботу, а якщо такої можливості не існує, він вправі звільнити їх, керуючись статтею 77 Трудового Кодексу РФ. Необхідно враховувати, що неповний робочий час може бути встановлено на термін, що не перевищує шість місяців.
Повідомте органи зайнятості населення про проведення такої процедури, адже лави безробітних у зв'язку з цим можуть поповнитися. Працівник після звільнення має право стати на облік на біржу праці і отримувати належне посібник до того моментв, поки підходяща робота буде не знайдена.
За згодою працівника складіть додаткові угоди до договорів. Пропишіть в них всі умови, які встановлюються на нетривалий термін. До них відноситься: розмір оплати їх праці, кількість годин робочого дня, а також дата початку та закінчення режиму скороченого тижня. Проведіть належну завірення угод.
Теги: тиждень, центр, зайнятість, робочий, наказ, повідомлення, скорочення, попередження, видання
Змушуємо плітки працювати на себе
% Елеонора Коврижка, автор JustLady.
%
%
%
% Вчені вважають, що навіть безглузді плітки зможуть як нанести шкоду людині, так і підвищити його рейтинг в очах оточуючих. Часто саме на їх підставі складається наша думка про людей, будь то артист, президент, колега або начальник. А чи можливо використовувати плітки як інструмент, що допомагає вашій роботі? %%
% Статті за темою «Змушуємо плітки працювати на себе»
%
% Як припинити плітки про твій любовному романі
%
% Плітки та чутки: як гідно вийти з непростої ситуації
%
% Он та, в страшних трояндочках, або Плітки на роботі
%
% Плітки - це зло? За і проти
%
Так, якщо використовувати їх з розумом. Плітки стануть на вас працювати, якщо в цьому вам допоможе колега. Це стає особливо важливим, коли ви є керівником нехай невеликого, але колективу. Ваш колега в необхідних ситуаціях стане видавати про вас нові плітки або так звану «потрібну» інформацію.
Щоб вибрати жертву для інтриг, слід звернути увагу на того співробітника, який має такі характеристики:
• людина не прагне зробити собі кар'єру, а навпаки - боїться будь-яких змін на професійній ниві. Його цілком влаштовує і зарплата, і посаду, бо головне для нього - це постійність. % • він користується довірою і повагою в колективі. Є в установі або новачком, або «ветераном». % • любитель погомоніти мовою про своїх колег.
А вам у свою чергу залишається взяти на себе роль людини, нездатного на інтриги. Коли ви визначилися з вибором, то наблизьте цього пліткаря до себе. Запрошуйте його до себе в кабінет, щоб давати доручення. А заодно діліться з ним своїми планами рівно настільки, наскільки це необхідно для поширення інформації в колективі.
Потім - подивіться на результат. Якщо офіс буде розбурханий, смакуючи останні плітки про вас, значить, ви потрапили в точку. А далі все досить просто: необхідно продовжувати «дружити» з співробітником і обмінюватися з пліткарем необхідною інформацією. Він вам новини про нові віяння в колективі, а ви йому новина, яку необхідно донести в маси.
Плітки насправді дуже корисні при: % • вмотивованість. Наприклад, хтось із працівників припинив приділяти належну увагу роботі. Багато часу витрачає на спілкування в соціальних мережах. У цьому випадку необхідно пустити свіжі плітки, що ви думаєте про звільнення цього співробітника. Тоді його ККД суттєво збільшиться. % • Проектуванні. Наприклад, ви запланували проект, що змінює роботу в організації. Пустивши про це слух, ви зможете дізнатися, які труднощі з опором вам доведеться подолати, і зумієте підготуватися до них. % • Організації заходів. Успіх майбутнього заходу буде очевидний, їли колектив стане готуватися до нього заздалегідь, передчуваючи його наступ.
Використовувати плітки можна і навіть потрібно! Але не варто забувати, що плітки є досить тонким інструментом, який вимагає до себе уважного і вдумливого ставлення. Адже від цього залежатиме, чи стане колектив вам довіряти, як керівнику.
5 способів виправдати запізнення
% Світлана Озерова, автор JustLady.
%
%
%
% Якщо ви постійно спізнюєтеся, навіть коли встаєте на годину раніше і заздалегідь збираєте все необхідне, постарайтеся правильно організувати свій день. Ну а вже якщо не виходить, то хоча б залиште казку про НЕ прозвеневшем з ранку будильнику в спокої і придумайте виправдання поізящней.
% Статті за темою «5 способів виправдати запізнення»
%
% 5 причин твоїх запізнень
%
% Як обернути запізнення на свою користь
%
% 10 способів змусити чоловіка піти
%
% 10 способів розбудувати чоловіка
%
Спосіб перший, правдивий: не намагайтеся винайти велосипед і вигадати виправдання поізощренней. Згадайте Дениска в оповіданні Драгунського: все таємне стає явним. Є шанс, що ви самі забудете, що конкретно «стало причиною» вашого запізнення і проколи в самий невідповідний момент. Або вас просто-напросто здадуть «добрі» колеги. Тому, якщо ви впевнені в лояльності свого начальника, скажіть, як є: проспали - значить, проспали. Не могли знайти ключі в останній момент перед виходом - таке трапляється. І не червонійте, коли говорите, чому ви запізнилися.
Спосіб другий, «добрих справ майстер»: якщо вашій кішці заманулося почати народжувати в 6:00 ранку, то вам нічого не залишалося, як сидіти над бідним тваринам і допомагати йому в міру сил ваших. Хто вже тут думає про час? Якщо ви переводили бабусю через дорогу, то ваше запізнення тим більше простимо: бабусі, вони ж так повільно ходять. Якщо у водія тролейбуса раптово заболіла голова, то вам нічого не залишалося, як зайняти його місце і провести транспорт до кінця маршруту. Хто посміє звинуватити в декількох хвилинах запізнення, коли ви - герой дня?
Спосіб третій, «дорожній»: іноді причина запізнення насправді від вас не залежить. Начебто і вийшли вчасно і навіть із запасом, а все одно доводиться проходити повз ресепшена з винуватим виглядом. Головний «герой» такого запізнення - звичайно ж, громадський транспорт. Дорожні пробки володіють дивовижною здатністю раптово виникати там, де раніше їх ніколи й не було. Аварії, що паралізують рух, трапляються часто-густо. Це, мабуть, найбільш часта причина запізнень. Головне - не зловживайте нею.
Спосіб четвертий, «трудоголічний»: старанних працівників цінують керівники. Якщо піднести причину свого запізнення, як безпосередньо пов'язану з вашими робочими обов'язками, то покарання може і не бути. Що це може бути? Ви могли сидіти на роботі до ночі, поспішаючи зробити терміновий звіт, а на сон вам залишилося лише дві години. Перед роботою ви заїжджали на пошту відправити клієнтам рекомендовані листи, зустрічалися з шкідливим постачальником, у якого не знайшлося часу для зустрічі, окрім як рано вранці. А може бути, ви вирішували питання з транспортною компанією, через яку в минулому кварталі ваша компанія зазнала збитків. Головне - запасіться правдоподібним підтвердженням ваших робітників «подвигів».
Спосіб п'ятий, для керівника з почуттям гумору: на роботу ви вийшли, як звичайно, за 4 години до початку робочого дня. На середині дороги маршрутка потрапляє в аварію і водій ламає ногу, причому навіть обидві. Згадавши шкільний курс надання першої допомоги, ви накладаєте йому шини і на руках несете в найближчу лікарню. На підході до лікарні ви бачите чорний дим, що валить з її вікон. Поклавши водія на лавочку в сквері, ви кидаєтеся гасити пожежу і допомагати виносити хворих. Санітарки в паніці, медсестри рвуть волосся. Далі все залежить від вашої фантазії і від терпіння вашого начальника. Спосіб дієвий, але, на жаль, скористатися ним можна тільки один раз.
Теги: час, будильник, спосіб, запізнення
|