Як налагодити відносини з начальником
% Mаргарітка, автор JustLady.
%
%
%
% Як мінімум половину життя люди проводять на роботі. І тому взаємини з начальством не менш важливі, ніж світ у родині. Але керівника, на відміну від чоловіка, як правило, не вибирають. Як же уникнути конфліктів і домогтися, щоб вас цінували?
% Статті за темою «Як налагодити відносини з начальником»
%
% Як налагодити відносини з начальством
%
% Як налагодити відносини з грошима, чоловіками і самою собою
%
% Як налагодити стосунки з чоловіком
%
% Як налагодити стосунки з онуками
%
% Перед вашим начальником стоять завдання, яких він не може виконати без вашої допомоги. Тому працівникові, що цінує своє місце, насамперед треба з'ясувати, що саме важливо для керівника і чого він чекає від вас. Не соромтеся задавати більше запитань. Якщо вам потрібна допомога, скажіть про це. Але не зловживайте терпінням: ваш начальник не повинен вирішити, що ви перекладаєте всю відповідальність на нього.% Не забувайте інформувати свого боса про те, чим ви зайняті і яких успіхів досягли. Не треба чекати відповідних питань. Часто їх задають з роздратованим виглядом і вже не слухають відповідей. Та й реагувати на різкий тон в діловому стилі складніше. Варто ж вам поговорити з керівництвом на підвищених тонах, і виправити відносини буде вже важко.
Зрозумійте, що за людина ваш бос і постарайтеся налаштуватися на його хвилю. Що йому подобається, а що ні? Який його стиль управління? Але не треба придушувати свою індивідуальність, просто не варто виставляти її на показ. Зробіть висновок, що саме дратує в вас вашого начальника, і постарайтеся зняти цю проблему.
Якщо вас викликали «на килим» і ви передчуваєте жорстку критику, сповільніть дихання. Це дозволить краще контролювати себе. Не треба сперечатися, принаймні, якщо керівник каже емоційно. Він все одно вас не почує. Визнайте, що розумієте його почуття. Звертайтеся до нього виключно на ім'я та батькові. Будьте максимально ввічливі. Можливо, саме це допоможе нормалізувати ваші відносини.
Поставтеся до критики спокійно. Над прозвучали звинуваченнями краще поміркувати в нейтральній обстановці. Диму без вогню не буває. І навіть якщо начальник не цілком до вас справедливий, напевно в нього є підстави для докорів. Проаналізуйте ситуацію. І знайдіть вихід, який повинен влаштувати і вас, і керівника.
Продумайте над своїм ставленням до роботи. Виявити свої сильні і слабкі сторони, що саме в вас дратує начальника? Чи можете ви щось в собі змінити? Сформулюйте, будь відносин хочеться вам? І що можна зробити, щоб їх досягти? Якщо це робоче місце для вас дійсно важливо, ви знайдете відповіді на ці питання. І залишиться тільки реалізувати їх на практиці.
Теги: питання, управління, робота, місце, начальник, стиль, робочий, ставлення, критик
Як приймати критику
% Alien, автор JustLady.
%
%
%
% У житті часто трапляються ситуації, коли доводиться вислуховувати критику. Ніхто не ідеальний, і від цього не можна застрахуватися. Деякі люди вміють спокійно реагувати на зауваження, роблячи для себе висновки, але іншим складно в такі моменти поводитися адекватно. Ухвалення критики - одна з стресових ситуацій, і потрібно навчитися правильно поводитися в такому випадку, щоб зберегти здорові нервові клітини і хороші відносини з людьми.
% Статті за темою «Як приймати критику»
%
% 4 способи нейтралізувати критику
%
% Як реагувати на критику
%
% Чужа критика: не треба паніки
%
% Реакція на критику. Крик і негатив
%
% В першу чергу запам'ятайте, що критика - це не неприємність, а можливість змінитися. Не бійтеся зауважень, на їх основі можна отримати хороший урок. Вислухуйте претензії, не ігноруйте їх, інакше помилки будуть повторюватися. Не потрібно також викручуватися, ховатися, вигадувати виправдання чи звалювати провину на інших. Ви повинні прийняти всю відповідальність на себе і показати, що шкодуєте. Якщо критика конструктивна, покажіть свою готовність виправити ситуацію, якщо це можливо.% Якщо критика швидше зачіпає особисту сферу, не потрібно відповідати тим же самим. Просто скажіть, що вам шкода, що ви не хотіли нікого засмучувати. Через деякий час чоловік охолоне і, можливо, йому стане соромно за свої слова. Якщо ви вважаєте, що його зауваження необгрунтовані, спокійно скажіть про це. Але не варто намагатися поговорити з людиною, яка в цей момент дратується, злиться або б'ється в істериці.
Якщо вам складно зберігати спокій, закрийте очі і згадайте випадок, коли ви вели себе впевнено і врівноважено. Спробуйте подивитися на все з боку, уявіть, що це не ви приймаєте критику.
Якщо пройшов якийсь час після неприємного інциденту, а ви все ще зліться, перейдіть ситуацію ще раз у себе в голові, як би спостерігаючи за нею здалеку. Ви можете замінювати деякі слова на смішні, так можна підняти собі настрій. Згадайте всі висловлені претензії і подумайте, які з них дійсно вимагають вашої уваги. Відзначте їх для себе, щоб почати працювати над їх усуненням.
Критика рідко буває необгрунтованою. Але це не означає, що критикує людина вас недолюблює або ви погано щось робите. Швидше за все, існують деякі недоліки, які потрібно виправити. Наступного разу попереджайте заздалегідь ситуації, в яких вам можуть висловлювати зауваження. Наприклад, на роботі, перед тим як здати важливий проект або звіт, перевірте зроблене кілька разів.
Розмова затягнулася ... Як завершити його коректно?
% Ольга Малоземова, автор JustLady.
%
%
%
% Коли робочий час дорого, його не можна витрачати на порожні розмови. Що робити, якщо співрозмовнику не зрозуміло, що ви не хочете продовжувати спілкування? Як ввічливо завершити бесіду, не образивши опонента?
% Статті за темою «Розмова затягнулася ... Як завершити його коректно? »
%
% Уроки ввічливості: робимо зауваження коректно
%
% 5 причин твоїх запізнень
%
% Значення імені Аркадій
%
% Як впоратися з споживацьким ставленням до себе
%
Найоптимальніший спосіб повідомити опонентові про те, що ви не можете продовжувати розмову - сказати правду. Поясніть, що вам потрібно закінчити терміновий договір або відредагувати важливий контракт. Пошліться на підготовку звіту для керівництва. Якщо ви говорите по телефону, скажіть, що починається нараду і попросіть передзвонити через 2-3 години. Або обіцяйте набрати номер співрозмовника, як тільки звільнитеся. Це ні в якому разі не образить людини на тому кінці дроту. Він чудово розуміє, що дзвонить в робочий час, а значить у вас є справи важливіші обговорення останніх пліток.
Якщо в порожні розмови втягнув вас начальник, завершити їх небагато складніше. Подумайте, а чи потрібно це взагалі? Що може бути терміновим, ніж задушевна бесіда з керівництвом? Не завжди підвищення дістається трудоголікам, з ранку до ночі заваленим роботою. Іноді довгоочікувану посаду отримують особи, що знайшли спільну мову з шефом. Можливо, ваша ерудиція і дотепність більше до душі вищому складом, ніж занудотна посидючість інших колег. І керувати відділом згодом доручать саме вам, як комунікабельність, відповідальність людині.
Якщо, затримуючи вас довгими розмовами, начальник потім вимагає звіту про виконані дорученнях, бесіду краще завершити. Поступово підведіть тему розмови до поточних справ. Озвучте терміни їх виконання. Пошліться на те, що якщо зараз ви не підете на своє робоче місце, потрібних співробітників може не виявитися в офісі. Попросіть продовжити розмову відразу після виконання службового завдання. Візьміть мобільний телефон і зробіть вигляд, що прийшло повідомлення. Скажіть про те, що колеги пишуть вам про важливе клієнта, який чекає на телефоні. Керівник ні в якому разі не захоче втрачати вигідне замовлення і обов'язково завершить розмову.
|