Чому твоя робота тебе бісить?
% Олена Преснякова, автор JustLady.
%
%
%
% «Провалися ця робота! », - Так або майже так думають і успішні менеджери, і рядові бухгалтери, збираючись на службу. У чому ж криються причини такого запеклого неприйняття діяльності, колись приносила моральне задоволення? Чому ми часом йдемо на роботу, як на каторгу? Чи не час лікувати свій трудоголізм?
% Статті за темою «Чому твоя робота тебе бісить? »
%
% 5 причин, чому твоя робота тебе не влаштовує
%
% Хіт-парад слів-подразників
%
% Чому ми сваримося, або як повернути мир і любов
%
Вид №1. Трудоголік гарячковий % Працюєте по 25 годин на добу? Не дивно, що лихоманка суботнього вечора пов'язана у вас не з відпочинком після трудового тижня, а з думками про роботу, взятої на будинок до понеділка. А все тому, що всевладний бос раз у раз натякає на те, що таких, як ви - хоч греблю гати, і тільки неухильне виконання і перевиконання своїх (а часом буває, що і чужих) трудових обов'язків може врятувати вас від звільнення. Спробуйте зробити так, як японці - розмножте 365 копій фото шефа і ... ну, далі все, на що вистачить фантазії. Не допомагає? Тоді терміново міняйте роботу. Страх опинитися безробітним набагато швидше зведе вас з розуму, ніж ви доведете начальнику, що чогось варті.
Вид № 2. Трудоголік закоханий % Праці не хліба насущного заради, а заради процесу? Завели своєрідні ритуали, які допомагають (а насправді тільки заважають) в роботі? Так недовго і піти у віртуальну реальність - не в сенсі поринути у світ комп'ютерної гри, а в сенсі завантажити свій мозок роботою настільки, що ви і реальний-то світ будете розглядати з точки зору доцільності його застосування в річному звіті фірми. Іноді, звичайно, і у вас бувають зриви, але тільки, наприклад, через те, що раптом завис комп'ютер, і ви не можете вже з усією повнотою насолодитися грою цифр у колонках рахунків. Якщо ви виявили у себе настільки серйозні симптоми - терміново просіть у шефа відпустку, і їдьте куди-небудь, від гріха подалі. Обесточьте інтернет - і «в село, до тітки, в глушину ...».
Вид №3. Трудоголік розчарований % Ви довгий час були окрасою фірми, а тепер вас вже ніщо не радує, і ви чисто машинально ходите на роботу і продовжуєте відмінно справлятися з покладеними на вас обов'язками, просто тому, що «так треба»? Що ж з вами сталося? А сталося приблизно наступне: ви застрягли десь на півдорозі між молодшим кур'єром та генеральним директором, і подальше кар'єрне просування вам не світить. Порадити тут можна тільки одне: якщо не хочете змінювати місце роботи просто тому, що ви зрозуміли, що це не ваше, тоді постарайтеся знайти собі якесь незвичайне хобі. Воно відверне вас від монотонних буднів і допоможе впоратися з роздратуванням, що виникають від пробуксовування кар'єри. Зрештою, не можна ж постійно жертвувати своїм життям заради підкорення свідомо недосяжних вершин.
Як проявити себе на роботі
% Галина Семенцова, автор JustLady.
%
%
%
% Найчастіше великий шлях кар'єрного зростання починається з самої незначної посади. І вирветеся ви з цього порочного кола, вже залежить не від роботодавця і не від колективу, а саме від вас.
% Статті за темою «Як проявити себе на роботі»
%
% Як виявити свої здібності
%
% Як на роботі проявляти чоловічу силу, а в сім'ї - жіночу
%
% Як утриматися на роботі
%
% Як правильно заводити романи на роботі
%
% По-перше, необхідно чітко розуміти, що саме ви хочете від своєї роботи. Потрібно навчитися розділяти фантазії від дійсності. Адже дуже часто люди плутають свої реальні можливості ні з чим непідкріпленими амбіціями. Може бути таке, що ви перебуваєте не на своєму місці і тоді будь-які дії не приведуть вас до внутрішнього задоволенню. Тому починати потрібно з самоаналізу і постановки цілей як мінімум на найближчі п'ять років.% Оцініть обстановку на роботі. Проаналізуйте той обсяг роботи, який ви виконуєте, наскільки ви справляється з поставленими завданнями і чи є конкурентоспроможним співробітником. Якщо так, то у вас є всі підстави для діалогу з керівником про збільшення навантаження і відповідальності. Зовсім не обов'язково говорити про підвищення по кар'єрних сходах і про збільшення заробітної плати. Грамотний керівник прочитає ці моменти між рядків. У будь-якому випадку, який би не був у вас начальник, всі люблять тих, хто готовий брати відповідальність і вирішувати складні завдання. А час вже розставить все по своїх місцях. Але й прямий діалог також не буде зайвим. Навпаки, це відзначить вас, як людини рішучої і цілеспрямованої.
Якщо ви не володієте якимись непересічними здібностями, якими ви могли б конкурувати зі своїми колегами, то не варто нехтувати самонавчанням і саморозвитком. Все залежить від сфери вашої діяльності. Але який би він не був, сьогодні немає жодних проблем в курсах і тренінгах в різних напрямки роботи. Головне - мати бажання. Та й потім, після проходження декількох таких семінарів, можливо, ви зрозумієте, що працюєте зовсім не в тій компанії, де хотіли. А зміна місця роботи може принести у ваше життя нові можливості і нові перспективи. Просто не стійте на місці, а завжди продовжуйте рух вперед.
Теги: робота, начальник, колектив, керівник, кар'єр, можливість, перспектива
Як налагодити стосунки в колективі
% AZ, автор JustLady.
%
%
%
% Проводячи більшу частину часу в трудовому колективі, кожен по-різному проявляє свої бажання, реагує на події, у кожного свій стиль поведінки. Тому час від часу в колективі виникають проблеми в спілкуванні. Зовсім уникнути конфліктів навряд чи вдасться, але якщо дотримуватися деяких правил, можна співіснувати з колегами цілком мирно.
% Статті за темою «Як налагодити стосунки в колективі»
%
% Як налагодити стосунки в колективі
%
% Як налагодити відносини з колегами
%
% Як налагодити відносини з грошима, чоловіками і самою собою
%
% Як налагодити відносини на роботі з колегами
%
% Облаштуйте своє робоче місце так, щоб воно викликало позитивне ставлення до вас з боку колег. Краще не ставити на робочий стіл фотографії, що розповідають про ваше особисте життя. Це позбавить від зайвих або незручних запитань на особисті теми, та й від заздрості теж. Підтримуйте порядок на своєму робочому місці: не залишайте брудні гуртки, папірці, огризки, вчасно розбирайте паперу.% Чи не висловлюйтеся негативно про роботу, колективі, начальнику. Не давайте приводу недоброзичливцям використовувати ваші висловлювання проти вас же.
Намагайтеся не спізнюватися на роботу, а робочий день починайте з привітання. Добрі слова, привітна усмішка - все це розташовує до вас як до людини доброзичливого і серйозному.
Не критикуйте, що не висміюйте невдачі колег, навпаки, при кожному зручному випадку хваліть людей за те, що заслуговує заохочення. Будьте при цьому щирими, чи не льстите. Чи не висловлюйте все, що у вас на душі і в розумі, зопалу. І якщо усвідомлюєте, що неправі, то обов'язково вибачитеся.
Будьте стримані. Постарайтеся не відповідати грубістю на грубість, образою на образу. Стриманість викликає більшу повагу, ніж нескінченне з'ясування стосунків. Але й не дозволяйте нікому принижувати себе. Обов'язково пам'ятайте про дистанції в спілкуванні з людьми, постійно старающимися донести до вашого відома негативну інформацію, і з вищестоящими колегами.
Якщо ви за родом занять ведете телефонні переговори, то будьте гранично тактовним і ввічливим.
Неухильно і в строк виконуйте свої функціональні обов'язки. Якщо колеги просять про допомогу, допомагайте, але не на шкоду своїм завданням, і не прагніть виконати чужу роботу. Не соромтеся і самі питати або просити допомоги, в тому випадку якщо не можете виконати якесь доручену вам справу.
По можливості, беріть участь в корпоративних заходах і вечірках. Поважають себе, влаштовують такі заходи, для того щоб згуртувати колектив.
Теги: колектив, колега, ставлення, співробітник, життя, поведінка
|